c Discussie over gehandicapten in binnenstad PZC r contacta.nl C I N E C I T Y Boterhammetje happen in de klas intratuin TERNEUZEN ZEEUWS-VLAANDER 18 en 19 HUISVESTING Pleidooi voor betere spreiding 22 en 23 Zebrapad dijk niet bereikbaar voor rolstoelers 2 t/m 4 november 2010 BIOSCOOP Leerlingen van de Sint Antoniusschool in Axel zitten gezamenlijk aan het ontbijt. foto Peter Nicolai iEüüH T F R M F I I 7 F M II AXEL - De ouders van de kinderen die naar de Sint Antoniusschool in Axel gaan, hadden het gisteroch tend gemakkelijk: ze hoefden geen ontbijt klaar te maken voor hun kroost. Er stond de kinderen name lijk een stevig ontbijt te wachten op school. De geur van vers brood hing in de klaslokalen en op elk tafeltje stond een bord, een bekertje en een ei. De kinderen konden kiezen uit on der meer pindakaas, hagelslag en jam, want 'zoet mag ook'. Direc teur Jos Oude Kempers was blij dat alles op tijd klaarstond. „We hadden nog vijf minuten over!" Stipt half negen stormden de kin deren het schoolgebouw binnen. „Onze school is één van de 2500 scholen in Nederland die mee doen aan het Nationaal Schoolont- bijt", zei Oude Kempers. „De leer lingen leren hoe belangrijk een goed ontbijt is. Het ontbijt is de ba sis van je dag." Na het eten gingen de scholieren een uurtje dansen met Anneke Ha melink in 't Sportuus, om de link te leren leggen tussen goed ontbij ten en genoeg bewegen. De 2500 deelnemende scholen geven ook nog per kind 25 eurocent voor een goed doel. Dit jaar zijn dat twee goede doelen in Afrika: Right to Play en Bake for Life. Na de och tendpauze gingen de leerlingen over tot de orde van de dag, met re kenen en taal op het menu. door Wout Bareman TERNEUZEN - Bewoners van de bin nenstad van Terneuzen maken zich zorgen over het groeiende aantal gehandicapten en andere hulpbehoevenden dat in wonin gen in het centrum wordt onderge bracht. Het gaat vooral om vor men van begeleid wonen van cliën ten van Arduin, Zeeuwse Gronden en het Gors. De Wijkraad Binnenstad maakt zich al enkele jaren zorgen over de demografische ontwikkelingen in het centrum. Er wonen verhou dingsgewijs veel ouderen en so ciaal zwakkeren, de komende tijd nog eens aangevuld met mensen met een functiebeperking. De wijkraad meldde de bezorgdheid onder de binnenstadsbewoners re gelmatig bij de gemeente, maar kreeg tot nu toe geen bevredigend antwoord op de vraag hoe de be leidsbepalers de problematiek wil len aanpakken. Dat was ook maan dagavond, tijdens een overlegverga dering in De Triangel, niet het ge val. Voorzitter Hans Vlottes na af loop kort: „We blijven met vragen zitten." Secretaris Erwin de Bruijn wees er eerder op 'dat binnenstads bewoners het gevoel hebben dat de verhuur van bijvoorbeeld wo ningen aan cliënten van de Zeeuw se Gronden enkel in de binnen stad geconcentreerd is en niet in andere wijken'. De wijkraad is voorstander van een betere sprei ding over de gemeente. Vlottes: „Ik wil er verder niets over zeggen, maar we moeten naar de toekomst kijken. Door allerlei ontwikkelin gen wordt straks ook de nu nog erg goed functionerende basis school bedreigd en dat zou pas echt een ramp zijn." Wethouder Cees Liefting (wo nen): „We streven al zoveel moge lijk naar spreiding. Zeeuwse Gron den is bijvoorbeeld ook bezig in Axel en Sas van Gent. De cliënten worden prima begeleid en waar mogelijk wordt gepoogd klachten te voorkomen. Tja, en je kunt jon ge gezinnen met kinderen nu een maal niet dwingen in de binnen stad te gaan wonen. Zeker niét met het enorme aanbod op de hui zenmarkt." Jo van den Broeke loopt zondag haar 25ste Bevrijdingsmars Woensdag 3 november 2010 Campagne maakt jeugd weerbaar tegen ongewenste seks Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Gratis workshops 10.000m2 Duurzaamheidsboom Jort Kelder Limo lunch Hein Vergeer Exclusief paviljoen Arnold Vanderlyde TERNEUZEN - Rolstoelgebruikers die vanaf de Scheldekade in Ter- neuzen over willen steken naar de zeedijk kunnen vanaf het parkeer terrein niet fatsoenlijk bij het ze brapad komen, signaleert raadslid Peter Clijsen (GroenLinks). In het schelpenpad zitten namelijk drem pels. Clijssen vraagt burgemeester en wethouders actie te onderne- NIEUWSTRAAT 41 TERNEUZEN RESERVERINGEN: WWW.CINECITY.NL of 090Q-24632489 CINE CIT Terneuzen Geldig van woensdag t/m zaterdag Max 3 artikelen per klant- Koopavond d< Intratuin Koudekerke - Gaigeweg 5 - www.intratuin.nl Deze week: sfeervolle decoratieve bessenkrans. Van 6,99 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25