Discussie over gehandicapten in Terneuzen om tegenwicht te geven Het Polderhuis kri bijzondere fotocol gt ectie Brabants bedrijf helpt Zeeuwse Schaapskudde HUISVESTING Pleidooi voor betere spreiding Marktplaats haalt oplichter van site woensdag 3 november 2010 door Wout Bareman TERNEUZEN - Bewoners van de bin nenstad van Terneuzen maken zich zorgen over het groeiende aantal gehandicapten en andere hulpbehoevenden dat in wonin gen in het centrum wordt onderge bracht. Het gaat vooral om vormen van begeleid wonen van cliënten van Arduin, Zeeuwse Gronden en het Gors. De Wijkraad Binnenstad maakt zich al enkele jaren zorgen over de demografische ontwikkelingen in het centrum. Er wonen verhou dingsgewijs veel ouderen en so ciaal zwakkeren, de komende tijd nog eens aangevuld met mensen met een functiebeperking. De wijkraad meldde de bezorgdheid onder de binnenstadsbewoners re gelmatig bij de gemeente, maar kreeg tot nu toe geen bevredigend antwoord op de vraag hoe de be leidsbepalers de problematiek wil len aanpakken. Dat was ook maandagavond, tij dens een overlegvergadering in De Triangel, niet het geval. Voorzitter Hans Vlottes na afloop kort: „We blijven met vragen zit ten." Secretaris Erwin de Bruijn wees er eerder op 'dat binnenstadbewo ners het gevoel hebben dat de ver huur van bijvoorbeeld woningen aan cliënten van de Zeeuwse Gron den enkel in de binnenstad gecon centreerd is en niet in andere wij ken'. De wijkraad is voorstander van een betere spreiding over de gemeente. Voorzitter Vlottes: „Ik wil er ver der niets over zeggen, maar we moeten naar de toekomst kijken. Door allerlei ontwikkelingen wordt straks ook de nu nog erg goed functionerende basisschool bedreigd en dat zou pas echt een ramp zijn." Wethouder Cees Liefting (wo nen): „We streven al zoveel moge lijk naar spreiding. Zeeuwse Gron den is bijvoorbeeld ook bezig in Axel en Sas van Gent. De cliënten worden prima begeleid en waar mogelijk wordt gepoogd klachten te voorkomen. Tja, en je kunt jon ge gezinnen met kinderen nu een maal niet dwingen in de binnen stad te gaan wonen. Zeker niet met het enorme aanbod op de hui zenmarkt." AXEL - De oplichter die de naam van modezaak Alexandre in Axel misbruikte op Marktplaats is per direct van deze veilingsite gehaald en onder het kopje 'opgelicht' ge plaatst. Marktplaats ging tot deze maatregel over na melding van de eigenaars van de Axelse modezaak. De oplichter bood op Marktplaats onder meer navigatie-apparatuur en spelcomputers aan. Het ver schuldigde bedrag moest worden overgemaakt op een rekeningnum mer in Helmond waarna de appa ratuur opgehaald kon worden bij de modezaak. De eigenaars van Alexandre deden direct aangifte van oplichting bij de politie omdat ze niets met deze handel te maken hebben. „Sinds het bericht in de krant heb ben we ontzettend veel reacties ge had. Mensen zijn verbaasd en vroe gen aan ons hoe dit in hemels naam mogelijk is", vertelt eigena resse Marjolijn Luteijn. Alexandre kreeg maandag in een uur tijd tien telefoontjes van mensen die de ap paratuur wilden ophalen en dus werden getild. „Het is ook triest voor de mensen die zijn opgelicht. Die zijn hun geld kwijt." nadat de bevrijders van Domburg de fel verdedigde villa Woestduin in brand hebben geschoten. Deze foto be- die het Polderhuismuseum in Westkapelle heeft gekregen. foto Collectie Norway's Resistence Museum zittende laarzen, met een blauwe garbediene jas aan, en een ver kreukte pet op het hoofd, zwoegt hij van den morgen tot vaak heel laat in den avond, om het allen zo aangenaam mogelijk te maken. Als de Walcherse bevolking aan ie mand dank verschuldigd is, dan is hij het zeker wel", schrijft Jaap Ko- mejan. „Er zijn hier in het geheel, in de ka mer waar wij verblijf houden, 24 personen aanwezig. Ik slaap op het stro. 's Nachts om 2 uur ben ik bijna gekraakt, ik kan namelijk niet anders dan op mijn rug lig gen, en ik weet zowaar haast niet meer overeind te komen. Moeder en Reina zetten mij in een stoel en zo tob ik de nacht door. Wij sla pen geen van allen veel en liggen maar steeds te luisteren of er geen granaten fluiten, doch hier is alles rustig, maar de angst zit er zo in en houdt ons dan ook uit de slaap." Het Polderhuismuseum in Westkapelle heeft een unie ke fotocollectie aan de oorlogsdo cumentatie kunnen toevoegen. Het gaat om 71 beelden, geschoten door een Noorse cameraman. Hij maakte deel uit van de Noorse troepen, die meestreden in het tiende Inter-Allied Commando bij de bevrijding van Walcheren. De foto's documenteren de landing van de geallieerden bij Westkapel le en de bevrijding van Domburg. Het Polderhuismuseum kreeg de foto-reportage van het Norway's Resistence Museum als bijdrage aan het oorlogsdocumentatiepro ject Memories to Share. Projectleid ster Ada van Hoof is er erg blij mee. Ze selecteerde er achttien fo to's uit die een belangrijke toevoe ging zijn aan de al aanwezige docu mentatie. Daaronder beelden van de beslissende gevechten bij de be vrijding van Domburg op 3 no vember 1944. Met de komst van vier tanks, die de geallieerden twee dagen eerder bij Westkapelle ongehavend aan land hadden we ten te krijgen, werd de Duitse te genstand gebroken. Na een Duits mitrailleursnest in de watertoren onschadelijk te hebben gemaakt, schoten de bevrijders de fel verde digde villa Woestduin in brand, waarna de bezetters het op een holletje zetten om zich over te ge ven. door Raymond de Frel NISSE - Het Brabantse Van Driel Landschapsbeheer springt bij de Zeeuwse Schaapskudde in Nisse in om herder Carola van den Handel te ontlasten. Sinds het ontslag van haar collega Koen Pille is zij de enige herder. Daarom is een beroep gedaan op een herder uit de stal van schapen handelaar lohn van Driel uit Oude molen. Van Driel bevestigt noch ontkent geluiden dat hij de kudde wil overnemen. „Er is niets defini tief. Wel zeker is dat wij tijdelijk een herder zullen vervangen." Voorzitter Jaap Gelok van Stich ting De Zeeuwse Schaapskudde gaat niet in op namen. „Het be stuur is druk op zoek naar een ma nier om een stabiele toekomst voor de kudde te garanderen." De gemeente Borsele wil een subsidie van 25.800 euro aan de stichting stopzetten, waardoor er financieel onzekere tijden aanbreken. De be heerster van het bezoekerscentrum bij De Schaapskooi, de vrouw van penningmeester [aap Leendertse, stopt met haar werk. Leendertse: „Er is een verschil van inzicht over het beheer. Je kunt stellen dat het succes het centrum parten speelt. Er zijn te weinig vrijwilligers om aan alle verzoeken te voldoen." exclusief €4,95 verzendkosten Drie heerlijke detectives in één pakket Dit exclusieve pakket bevat drie van de beste verhalen van deze twee schrijvende Amsterdamse politiemannen! Inclusief de nieuwste en onlangs verschenen titel. Een rusindeJordaan Een lijk in de kast Diefin de nacht Een must have voor de ware detective liefhebber! Uitvoering paperback, 496 pagina's categorie boeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23