0% €5 'Leers schendt ministerscode' 10 weken Klussen NIEUWS GETIPT VOOR U 10 en 11 de NCRV-gids voor HOOGLERAREN Zakelijke belangen Bulgarije Standvastig ZEEUWSE boekenprijs Kansen kunnen nog steeds keren Balkenende weer in openbaarheid op Contacta Koningshuis Nieuwe Sun All-in-1 Turbo Gel. goed voor het milieu en uw portemonnee! Discovery klaar voor laatste reis Paus zegent boetetempel Sagrada Familia in Barcelona in WOENSDAG 3 november 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 258 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Regenachtig 14° Abonnement stopt automatisch! Zie elders in deze krant! VLISSINGEN - Michiel de Ruyter, stevig vastgesnoerd, wordt staande uit Vlissingen weggevoerd naar de Ach terhoek voor een opknapbeurt. Zijn rug is te zwak om de weg liggend af te leggen. Michiel bleek zwaarder dan verwacht, dus moest een grotere kraan ingezet wor den om de admiraal van zijn sokkel te krijgen. foto Ruben Oreel Af pagina 18 en 19: niet zomaar van voetstuk te tillen MIDDELBURG - De eindsprint na dert. Het is spannend. Anneriek van Heugten en Mariëlle van de Beek Drijven op een dakgaan schijnbaar ongenaakbaar aan de lei ding, maar vorig jaar werd duide lijk dat je ook in de race om de PZC Publieksprijs te vroeg kunt pieken. Voor Danker Jan Oreel en Jan Zwemer (nummer 2) en de rest is het spel nog niet over. Stem men kan tot aanstaande vrijdag. www.pzc.nl/publieksprijs eindsprint pagina 13: tijd voor de e GOES - Oud-premier Jan Peter Bal kenende heeft gisteren op de net- werkbeurs voor bedrijven Contac ta in Goes zijn eerste publieke op treden gemaakt sinds hij begin ok tober aftrad als minister-president. Gedeputeerde Harry van Waveren mocht namens de provincie Zee land van de voorzitter van de Ka mer van Koophandel het eerste provinciecertificaat 'Bewijs van Goede Dienst' ontvangen. Dat is een verbeterplan voor dienstverle ning, waarmee de provincie in 2011 aan de slag gaat. pagina 2 en 3: netwerken tussen de borrelnootjes De Koningin hoeft geen belasting te betalen reacties: 412 Ik heb geen vertrouwen meer in de bank eens oneens 23% DEN HAAG - Minister van Immigra tie en Asiel, Gerd Leers, heeft zijn zakelijke belangen in Bulgarije on voldoende op afstand gezet. Hij handelt daardoor in strijd met een richtlijn uit 2002, stellen twee hoogleraren die de afwikkeling van de Bulgaarse villa-affaire heb ben bestudeerd. Gerd Leers trad op 14 januari af als burgemeester van Maastricht na dat hij 'de schijn van belangenver strengeling' had gewekt bij de aan koop van een Bulgaarse vakantie villa, waarbij hij het schip inging. Aan de vooravond van zijn benoe ming tot minister richtte hij vorige maand de stichting Fiducia Trajec- tum op. Die behartigt zijn zakelij ke belangen in Bulgarije. Leers vor dert 270.000 euro van het bedrijf dat zijn vakantievilla bouwde, maar niet leverde. De minister zit niet zelf in het bestuur van de stichting, maar benoemt wel de be stuursleden en kan ze ook ont slaan. Daarmee voldoet hij niet aan de richtlijn van- toenmalig pre mier Balkenende uit 2002 dat mi nisters de zeggenschap over hun belangen volledig moeten afstaan, concludeert professor Steef Bart- man, hoogleraar ondernemings recht aan de Universiteit Leiden. Leers heeft het volgens Bartman met de door hem gekozen con structie zelf voor het zeggen. Hoogleraar staats- en bestuurs recht Margriet Overkleeft van de Erasmus Universiteit Rotterdam noemt Leers' handelwijze 'niet ver standig'. „Het Bulgaarse project is besmet. Dat kan zo weer gaan spe len als je het niet goed op afstand zet, zeker met zijn portefeuille." Curator Louis Deterink, door Leers benoemd tot voorzitter van Fiducia Trajectum, spreekt van 'een louter theoretische issue'. Pas als Leers een bestuurder zou ont slaan om zo invloed uit te oefe nen, 'voldoet hij niet langer aan de criteria en zou hij de schijn van be langenverstrengeling op zich kun nen vestigen.' De uitzonderingspositie van het koningshuis staat weer ter discussie. Ditmaal gaat het over de vrijstelling van belasting. 'Waar om een aparte regeling?' De PW vindt dat er een eind moet komen aan vrijstellingen voor de Oranjes. pagina 3: commentaar pagina 7: positie wringt soms Vandaag bij uw krant de bijlade Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4,3 miljoen lezers; 2,6 miljoen boodschappers). E- info@nrp.nl De vaatwasexperts van Sun hebben iets nieuws ontwikkeld-. Sun All-in-1 Turbo Gel. Deze gel lost tot 5x sneller op* waardoor het ook geschikt is voor een kort vaatwas- programma. De Turbo Gel is dus niet alleen goed voor uw vaat. maar ook voor het milieu want het korte programma verbruikt minder water en energie. En dat is dan weer goed voor uw portemonnee. Sun All-in-1 Turbo Gel 24 wasbeurten is er in twee varianten: regular en lemon. Sun. Aanbevolen door uw eigen vaat. t.o.v. Sun tabletten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1