Winterschade aan wegen fors hoger intratuin 22 en 23 21 Vierde aanhouding van mishandeling 'Denk vooral zelf na' almanak 2 t/m 4 november 2010 Creatiefst Aanpak Woensdag 3 november 2010 Campagne maakt jeugd weerbaar tegen ongewenste seks Brabants bedrijf helpt Zeeuwse Schaapskudde Tip? walcheren@pzc.nl KOSTENPOST Provincie en Waterschap moeten asfaltreparaties verrichten buiten reguliere onderhoud OOST-SOUBURG - De politie heeft een 16-jarige jongen uit Oost-Sou burg aangehouden wegens betrok kenheid bij de mishandeling van een 17-jarige Middelburger. Eerder waren al drie andere Souburgers opgepakt, twee 17-jarigen en een 18-jarige. De laatste is weer op vrije voeten, de andere jongens zit ten nog vast. De mishandeling ge beurde op 27 oktober in de Spoor straat in Oost-Souburg. Het slacht offer liep een gat in zijn hoofd op. UTRECHT - Lilian de Bruijn uit Vrou wenpolder heeft de wedstrijd Krea- Doe Creatief gewonnen en mag zich 'Meest creatieve Nederlander' noemen. Ze kreeg voor haar Zeeuwse knoophanger een tiende van de zesduizend stemmen die werden uitgebracht via KreaDoe.nl van de hobbybeurs KreaDoe, vol gende week in Utrecht. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De winterschade aan Walcherse wegen is dit jaar be duidend hoger dan voorgaande ja ren. Zowel provincie als water schap wordt hierdoor geconfron teerd met extra herstelkosten. Het Waterschap Zeeuwse Eilan den bekostigt reparatie aan bescha digde asfaltverharding uit de pot al gemene reserve. Dat gaat om een totaalbedrag van ruim 1,3 miljoen euro. Volgens het waterschap zijn 'de grootste knelpunten op Wal cheren inmiddels aangepakt, de rest komt dit jaar nog aan bod'. De provincie stopt in totaal 1,2 mil joen in herstel van winterschade aan provinciale wegen. Vijf ton is dit voorjaar al gehaald uit de pot prioriteiten. De overige zeven ton wordt vooruitgeschoven uit het budget renovatie voor 2011. Volgens wegenbouwprojecteider Tip? redactie@pzc.nl Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Robert Meijaard van de provincie is de 'kwakkelwinter' van afgelo pen jaar de oorzaak van alle as- falt-ellende. „Steeds weer vriezen en dooien en het vele strooizout hebben forse schade toegebracht aan de asfaltlaag. Bij het ene weg gedeelte is. de schade groter dan het ander. Dat loopt uiteen van kleine scheurtjes tot grote bescha digingen. Dit herstelwerk valt ech ter buiten het reguliere wegenon- derhoud. Dat schuift nu door. Dat betekent overigens zeker niet dat er gelijk gaten vallen in wegen die we nu niet aanpakken." Het herstelwerk aan de provinciale wegen loopt uiteen van het frezeh van asfalt, het vernieuwen van de asfaltlaag en het repareren van scheuren tot aanbrengen van nieu we markering. De percelen aan de weg blijven bereikbaar. De provincie begint volgende week met de herstelwerkzaamhe den op Walcheren. Dinsdag 9 no vember staat de N288 Westkapel- le-Koudekerke op het programma. Woensdagnacht 10 november de N254 Middelburg-Nieuwdorp en de N661 Middelburg - Vlissingen (beide tussen 20.00 en 06.00 uur). De N662 tussen Oost-Souburg en Vlissingen Oost gaat vanaf woens dag 10 november tot en met vrij dag 12 november op de schop. Tot slot wordt de N287 Dom- burg-Serooskerke op donderdag 11 en vrijdag 12 november aangepakt. VLISSINGEN - Of Ronny na de oorlog nog wel ge lukkig kon zijn in zijn leven? Dat (en nog veel meer) wilden leerlingen van de Louise de Colig- nyschool gisteren weten van de hoofdpersoon van het boek Het Verlaten Hotel, die de komende twee weken in Vlissingen is. Tot en met 12 no vember is in het Van Doesburgcentrum een inter actieve tentoonstelling ingericht. Die is opge bouwd rond het boek, waarin Mirjam Elias de oor logservaringen van haar man Ronald Sweering be schrijft. Zittend tussen de indiaantjes die de Am sterdamse Ronny van zijn ouders kreeg als zij on derduikers hadden en de dagboeken van zijn vriendjes, schakelden Sweering en Elias om naar het heden: kinderen moeten zich niet laten verlei den door haatzaaiers of pesters. De expositie wordt bezocht door bijna vijfhonderd Vlissingse en Souburgse scholieren. foto Ruben Oreel Die jonge Vlissingse wil graag met mensen werken. Liefst in een positie waarin ze het verschil kan maken tussen problemen en ellende, én pro blemen en ellende en de oplossing. Ze volgt nu een opleiding tot dienst verlener bij een beroeponderwijsin- stelling te Goes. Daar wordt haar bij gebracht wat de Rechten van de Mens inhouden, hoe het maatschap pelijk verkeer in elkaar steekt, daar oefent zij sociale vaardigheden - vooral op haar medestudenten en do centen - en leert zij plannen van aan pak maken voor de zoekende ziel die het niet meer ziet zitten. Zo kreeg ze de opdracht een dienstverleningsplan te maken voor een meisje dat ten on rechte ontslag kreeg. Heftig, besloot zij, en ze greep de tele foon: „Mam, weet jij wat ik moet ad viseren?" Ja hoor. Dat wist mam. „Schrijf maar op. Stap 1: bel je moeder...." Gratis workshops Duurzaamheidsboom Limo lunch Exclusief paviljoen 10.000m2 Jort Kelder Hein Vergeer Arnold Vanderlyde Intratuin Koudekerke - Gaigeweg 5 - www.intratuin.ni Deze week: sfeervolle decoratieve bessenkrans. Van 6,99 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19