'Ons land is ook goed in watertechniek' binnenland i 7 Alleen deze week: ««w» JEBI 4* hotel €25,- XlSbSSJ 5* hotel €35,- O graniet mqiibimbracmmimij1 sGRATisniBcmHBmjBHMm t QGMra 13333333 03300IMEHIP iiÉI üR> betaling BOSATLAS Nederland Waterland wordt deze week gepresenteerd m FASEiïSEEEMlESStÊÊm Explosiegevaar na mislukte overval Hoes geïnstalleerd als burgemeester Stuurhut weggemaaid door Erasmusburg Burgers melden veel criminaliteit niet D66: geef statenloos Romagezin paspoort KeukenConcurrent is de grootste met 43 vestigingen door heel Nederland. Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenconcurrent.nl of bel gratis 0800-0233535 dinsdag 2 november 2010 V»9 Prijzen zijn per persoon per nacht PSA Te boeken van 2 nov 09.00 uur tot 9 nov 18.00 uur BoeKen in november, slapen in januari! door Joost Sijtsma GRONINGEN - Het is de laatste stand van de wetenschap wat het water betreft. Die stelling durft eindredacteur Henk Leenaers wel aan als hij het heeft over de Bosat las van Nederland Waterland die eind deze week door Noordhoff Uitgevers wordt gepresenteerd. Zo'n veertig organisaties die zich met water in algemene zin bezig houden hebben de informatie en het kaartmateriaal geleverd voor de wateratlas. Leenaers: „Van al dat materiaal hebben we een selec tie gemaakt om een samenhan gend verhaal te vertellen." De wateratlas is bedoeld voor het MAASTRICHT WD'er Onno Hoes (49) ïs gister middag geïnstalleerd als burge meester van Maastricht. Loco-bur gemeester Jacques Costongs hing hem tijdens een extra raadsverga dering de burgemeestersketting om. Hoes volgt CDA'er Gerd Leers op, die begin dit jaar de ambtske ten neerlegde na ophef over de pri- vé-aankoop van een vakantievilla in Bulgarije. ROTTERDAM Een Nederlandse binnenvaartschip per beleefde gisterochtend benauw de momenten toen hij de Erasmus- brug in Rotterdam op zich af zag komen. Zijn schip kon er niet on derdoor, zodat hij in rap tempo met zijn vrouw de stuurhut moest verlaten. Die werd door de klap ver nield. Dat heeft een woordvoerder van het Havenbedrijf Rotterdam gisteren gemeld. DEN HAAG Veel criminaliteit in Nederland blijft verborgen. Dat komt doordat burgers slechts een derde deel van de delicten melden bij opsporings instanties. Dat berichtte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren. De belangrijkste reden van slachtof fers om geen aangifte te doen is dat 'het toch niets helpt'. DEN HAAG D66 wil dat Romagezinnen zonder nationaliteit een Nederlands pas poort krijgen. De sociaalliberalen roepen CDA-minister van Immigra tie en Asiel Gerd Leers op een par don voor deze 'staatlozen' in te stel len. Hierdoor kunnen zij in de toe komst solliciteren naar werk, naar de dokter gaan en een sociale huur woning toegewezen krijgen. grote publiek. Zo'n 20.000 exem plaren gaan naar de boekhandels. De middelbare scholen krijgen in totaal 14.000 atlassen voor het on derwijs, betaald door organisaties als ministerie van landbouw, wa terschappen en Rijkswaterstaat. Bij het doorbladeren van de atlas moet het verhaal zich vanzelf ver tellen, is het streven van de ma kers. Het eerste kaartje in de rijk geïllustreerde atlas gaat over de kustontwikkeling van 5500 voor Christus tot 800 na Christus en het slothoofdstuk gaat over water beheer in de stad. Daartussen krijgt de lezer informatie over on derwerpen als jachthavens, ter pen, waterzuivering en water als verdedigingslinie. Bij water wordt vaak gedacht aan dijken en de strijd tegen het water, zegt Leenaers. Voor hem was het bijzonder te ontdekken dat Neder land vooruitstrevend is in water technologie, zoals waterzuivering en ontzilten. „We zijn daar erg goed in, maar het is minder zicht baar dan het bouwen van dijken." Nederland is ook erg goed in het bouwen van woningen in laaggele gen delen van het land waar het ri sico van overstromingen groot is. „We hebben het Centraal Bureau voor de Statistiek gevraagd om te tellen hoeveel woningen er in die laaggelegen gebieden worden ge bouwd. Van alle nieuwe huizen wordt twee derde gebouwd in ge bieden met overstromingsgevaar." EEMNES - Bomexperts van de ex- plosievendienst zijn er gisteren in geslaagd een explosief op een geld transportwagen naast een tanksta tion langs de Ai in Eemnes veilig te verwijderen. Er ontstond explo siegevaar na een mislukte overval op het waardetransport. Minstens twee personen deden gis termiddag een poging de geldtrans portwagen te overvallen. Ze plak ten daarbij een explosief op de geldwagen. De overval mislukte en de verdachten vluchtten het bos in, de vluchtwagen lieten ze ach ter. De politie stuurde daarop een explosievenverkenner naar Eem nes. De omgeving rondom het BP-station werd afgezet. Zo'n 250 gasten van hotel-restaurant de Witte Bergen dat naast het tanksta tion ligt, werden in de kelder opge vangen. De afritten van de Ai bij verkeersknooppunt Eemnes wer den in beide richtingen afgesloten. Door de afsluiting ontstond vanuit Amsterdam een lange file. De politie was gisteravond nog steeds met helikopters, honden, paarden en agenten op mountain bikes op zoek naar de voortvluchti ge verdachten. BOSCH SIEMENS Wat uw plannen ook zijn, u moet echt een tussenstop maken bij KeukenConcurrent. Bij de goedkoopste jT keukenzaak van Nederland kunt u nu flink voordeel pakken. Naast de toch al scherp geprijsde keukens profiteert u nu ook f van een geweldige aanbieding. Tot en met 14 november betaalt u bij aanschaf van f een keuken niets extra voor een granieten werkblad. Maar het wordt nog beter: u ontvangt ook nog eens een kokend n waterkraan en de montage van uw keuken helemaal gratis. Zoals afgebeeld: Hoogglans, greeploze topkeuken met kunststof werkblad en apparatuur van Whirlpool. Brede lades, lange lijnen en spelen met hoogte en diepte: mooi! Deze sfeervolle romantische keuken in hoekopstelling is voorzien van een rustiek fornuis met bijpassende hoekschouw. Compleet afgewerkt met lijsten en bovenkasten voorzien van stijlglas. Voor wie betaalbare gezelligheid in huis wil halen. Prijs inclusief apparatuur. Prijs inclusief apparatuur. *Actie alleen geldig bij aankoop van een keuken vanaf netto 4.800,- (na verrekenen acties) en zolang de voorraad strekt. Kijk voor koopavonden en zondagen op www.keukenconcurrent.nl. GEGARANDEERD DE LAAGSTE PRIJS VAN NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7