U en Uw HAARD BüUtèfl&L 8 Bunnen dinsdag 2 november 2010 De familie Koster uit Middelburg heeft maar liefst vijf haarden, die gebruikt worden als opslagplaats voor dennenappels (foto boven) of alleen voor de sier dienen (foto links). Het thema van de volgende week is: het servies. Stuur vóór vrijdag 5 november een foto van u met uw favoriete servies, kopje, bord of terrine met een korte beschrijving die duidelijk maakt waarom juist dit uw favoriet is. Digitale foto's in vol doende kwaliteit (bijgesloten als JPG, circa 200dpi, circa 1 Mb) kunnen worden gezonden aan: verslaggeving@pzc.nl Een week later is het de beurt aan de tafel. Hoe gezellig is het in Zeeland rond de keuken- of eettafel? Stuur ons vóór vrijdag 12 november foto's met een korte beschrijving (wat zien we?). Open haarden: dat is deze week het thema van de fotopagina, die voortaan elke week in de bijlage Buitengebied verschijnt. Ze zijn er nog wel, open haarden, maar echt gebruikt worden ze zelden, bleek uit de inzendingen. Soms liggen er dennenap pels in, voor de sier, soms staat de televisie er in, omdat die toch ergens staan moet, en vaak is er een houtkachel neerge zet. Liefst zo een die je ver open kunt doen, zodat je toch een beetje een open haard hebt. De familie 't Hoen heeft in haar Godin-haard zelfs nog een warmtewisselaar geknutseld, die als het vuur brandt automatisch de serre mee-verwarmt. De Vlissingse Cerrie 't Hoen bij de Godin-haard, waarin haar man Ger een warmtewisselaar geknutseld heeft. Kunstenares Carla Kesteloo uit Vlissingen gebruikt de open haard om de televisie netjes weg te werken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74