Vervoer op 2 massïëfMÉRË;» PETIET MENS Trawpwtfiefcm m mi Profiteer nog voor de invoering van nieuwe wetgev dinsdag 2 november 2010 De donkergroene trans portfiets van de 17- jarige Anniek Leijnse wordt dagelijks gebruikt om goederen mee te vervoe ren. De ouders van Anniek hebben een groentewinkel in het centrum van Middelburg. De fiets wordt gebruikt om nabestellingen te leveren aan restaurants in de buurt. Er zit dan ook een grote mand op de voordrager. Op momenten dat er geen werk is, gebruikt ze de fiets ook voor andere doelein den. „Als ik veel spullen mee moet nemen naar school, dan gebruik ik deze fiets ook. Hij fietst echt heel lekker." Toen Anniek de twee- wieler drie jaar geleden kocht, zag je er nog niet zoveel op straat. „Ik vind het wel leuk dat je nu zoveel transportfietsen ziet, maar ik vind het ook speciaal dat wij de fiets nog gebruiken waarvoor hij bedoeld is. We hebben ook nog een heel oud exemplaar staan die nog van mijn opa is geweest. Die wordt nu niet meer gebruikt omdat er veel roest op zit." Middelburger Frans Knol kocht dit voorjaar een zwarte transportfiets. Op het rek aan de voorkant heeft hij een kistje geplaatst. Daarin kan hij makkelijk spullen vervoeren van en naar zijn volkstuin. „Ik heb voor deze fiets gekozen omdat het een praktische en milieu vriendelijke oplossing is om goederen mee te vervoeren over korte afstanden. Ik gebruik de fiets bijvoorbeeld om zakken mest mee te Korte Noordstraat 53 Middelburg t 0118-524394 De transportfiets komt steeds meer terug in het straat beeld van Nederland. Verschillende merken hebben er één of meer in het assortiment opgenomen. Typerend voor de transportfiets is dat de voordrager vaak is uitge rust met een mand of krat om goederen in te vervoeren. Ondanks dat het nu vooral hip is om er één te hebben, wordt de fiets toch nog vaak voor dit doeleinde ge bruikt. Wendy de Jong nemen naar de volkstuin of om groenten mee terug te nemen naar huis." Frans heeft het idee dat er steeds meer mensen zijn die een transportfiets verkiezen boven de auto. Een trend die hij graag ziet. „Ik vind het fijn als mensen de auto laten staan en bovendien vind ik het leuke fietsen, echt een opleving voor het straatbeeld." Frans is erg tevreden met zijn aankoop. „Het is een prima fiets die stevig en stabiel is." Voor het vervoeren van zware ladingen heeft hij altijd een inbussleutel op zak om het zadel te kunnen verstellen. Erik Malcorps heeft al twee jaar een transport fiets. Ook hij gebruikt de fiets vooral waar hij voor bedoeld is. Als eigenaar van een bloe menwinkel in Middelburg vindt hij het mak kelijk om in de binnenstad een transportfiets te hebben voor de korte ritjes. „Ik vind het nog steeds verbazingwekkend dat de fiets zo licht trapt", zegt hij. Erik heeft geen mand of krat. Hij legt de lading gewoon op de voordrager. Al betekent dit wel dat hij de producten soms moet vasthouden met één hand. Dat het op dit moment helemaal hip is om een transportfiets te hebben vindt Erik wel een beetje jammer. „Het wordt toch steeds minder speciaal om er één te hebben. Buiten de provincie zie je helemaal veel aparte fietsen. Ik denk dus dat deze trend zich alleen nog maar verder gaat uitbreiden." foto's Lex de Meester 1 v. Nieuws Winkel Collectie Onderdelen Service Uw baas gezond personeel. U een mooie (bedrijfs)fiets! Koopt u ais werknemer een fiets bij Piet Voskmap voor het woon werkverkeer, dan kunt u de aankoopprijs van de fiets onbelast laten vergoeden door uw werkgever! Als de fiets duurder is dan 749 euro mag u het meerdere niet onbelast vergoeden Advies op maat voor werkgever en werknemer! Meer weten over deze aantrekkelijke regeling? Kom gerust even langs bij Piet Voskamp in Middelburg of stuur een mail naar info@pietvoskamp.nl i Big-Feet Spike S3 Stationsstraat 52, Middelburg - [t] 0118 - 61 31 87 - [e] infd§8pietvoskamp.nl - [i] www.pietVoskamp.nl Winkel di. t/m vrij. 9.00 tot 17.30 uur, za. 9.00-15.00 uur. Maandag gesloten. Werkplaats di. t/m vrij. 8.00 tot 17.30 uur. Za. en ma. gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68