261 sport BC Vlissingen op eigen veld onderuit Teams Geelhoed succesvol 8ASKETBA Vlissingse basketballers raken ongeslagen status kwijt Veldrijder Nys wint in Oudenaarde Vacansoleil legt Ligthart definitief vast Zaalvoetballers Dauwendaele winnen weer Sportkampioenen Vlissingen gehuldigd dinsdag 2 november 2010 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de mannen eerste divisie leden de basketballers van BC Vlissingen hun eerste neder laag. Het op de derde plaats staan de Attacus liet de Vlissingse koplo pers met lege handen achter. Ook het tweede mannenteam van de Vlissingers raakte de ongeslagen status kwijt. In de vrouwen hoofd klasse bleef BV Souburg puntloos door een nederlaag tegen JRC Box tel. De vrouwen van BC Vlissin gen boekten hun eerste overwin ning door in Den Bosch te zegevie ren tegen EBBC. Mannen. BC Vlissingen - Atta cus 69-74: Attacus kwam goed uit OUDENAARDE de startblokken en nam via drie punters een snelle voorsprong. BC Vlissingen herstelde zich en kwam op 14-11. Daarna stokte de Vlissing se aanval en Attacus liep uit naar 18-31. Net voor de pauze wist BC Vlissingen de marge te verkleinen tot 36-40. Deze kleine marge bleef de hele tweede helft bestaan. In de slotfase schoot Michel Bosters zijn team naar 63-65, maar Attacus hield stand en nam met 69-74 de punten mee naar Veghel. Scores: Michel Bosters 17, Dorde Ka- radzic 13, Dennis de Paauw 13, Sjors van de Poel 11, Benjamin Steenbeek 10 en Stefan Schrier 5. Barons 2 - BC Vlissingen 2 84-70: BC Vlissingen 2 begon goed in Bre da en nam in het eerste kwart een 13-19-voorsprong. Barons bleef ech ter aanklampen, waardoor het ver schil bij rust slechts drie punten was: 32-35. Na de pauze begon Ba rons veel feller en de Vlissingers ke ken binnen vijf minuten tegen een achterstand van elf punten aan. Barons drukte door naar een verschil van 84-61, waarna de Vlis singers in de slotfase de schade nog beperkten tot 84-70. Scores: Ronny de Troije 19, Robin de Jonge 9, Mike de Kraker 8, Raylip Jime nez 7, Rajinder Poetai 7, Niels Wisse 5, Patrick Kompier 5, Jeroen de Raaff 4, Angelo Roelands 4 en Benjamin Risakot- ta 2. Vrouwen. BV Souburg - JRC Box tel 38-50: In het eerste kwart was er weinig verschil tussen beide teams: 11-13. In het tweede kwart schakelde BV Souburg over naar een zone-verdediging, maar om dat het aanvallend niet lekker liep, bleef JRC op voorsprong: 21-24. Ook na de hervatting slaagde BV Souburg er niet in dichterbij te ko men, omdat de schoten niet vie len: 33-39. In het laatste kwart kon BV Souburg geen vuist meer ma ken, waardoor de ploeg uit Boxtel de wedstrijd won met 38-50. Scores: Ilse Rijnberg 14, Nathalie Fran ke 7, Immie Pattikawa 7, Cindy de Nooijer 5, Suzan Plas 2 en Linda de Me- ij 2. EBBC - BC Vlissingen 49-58: In Den Bosch begon BC Vlissingen erg onrustig, waardoor er veel bal verlies werd geleden. EBBC bleef daardoor tot 15-13 op voorsprong staan. Daarna ging het bij BC Vlis singen iets beter draaien, waar door bij rust een 19-24 stand op het bord stond. In het begin van de tweede helft kwam EBBC nog terug naar 24-26, maar daarna sloeg BC Vlissingen de beslissende kloof: 28-45. Dh verschil bleef ge handhaafd tot 36-53, waarna de eerste zege niet meer in gevaar kwam: 49-58. Scores: Yolanda Joosse 19, Romana de Ridder 18, Nanon Doeland 7, Floor de Vries 6, Melanie Dolfing 5 en Dorien de Witte 3. De Belgische veldrijder Sven Nys heeft gisteren in Oudenaarde de Koppenbergcross, de tweede veldrit om de Gazet van Antwer- pen-Trofee, gewonnen. Het was voor Nys de zevende opeenvolgen de keer dat hij de koers in zijn thuisland op zijn naam bracht. De Belgisch kampioen reed al na een ronde weg van de rest en bouwde zijn voorsprong gestaag uit. Niels Albert eindigde als tweede. ETTEN-LEUR Vacansoleil heeft wielrenner Pim Ligthart voor twee jaar vastgelegd. De 22-jarige renner was sinds 1 au gustus al stagiair bij het Nederland se team. Teammanager Daan Luijckx is tevreden met de komst van de Noord-Hollander. „Na ren ners als Johnny Hoogerland, Wout Poels, Lieuwe Westra en Rob Ruygh is Pim weer een Nederlan der die snel het niveau van de profs aan moet kunnen." MIDDELBURG - De zaalvoetballers van Dauwendaele 1 lijken dit sei zoen alsnog hun draai te hebben gevonden. Na de 7-1-overwinning op Kanja/'t HvG was de Middel burgse eersteklasser ook tegen Hal steren 1 goed voor de volle winst. In eigen huis won Dauwendaele 1 na een 4-3-ruststand met 6-5. Na dat het 3-0 was geworden kwam de tegenstander sterk terug en werd het kort voor tijd zelfs nog 5-5. In de slotminuut forceerde Ro bin de Pagter echter de beslissing: 6-5. De Pagter had eerder al twee keer gescoord, evenals Stefan Ba- bic. Rodi Uranie schoot één keer raak. In dezelfde eerste klasse ging Dau wendaele 2 in Etten-Leur met 7-2 onderuit tegen FC EL 2. Voor de rust hielden beide ploegen elkaar nog in evenwicht. Na rust drukte FC EL 2 echter door en liep de sco re snel op. Voor Dauwendaele 2 scoorde Khalid Kaldoon twee keer. VLISSINGEN - Burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen feliciteert Groene Ster-trainer Moham med Ahrouch. Het zaalvoetbalteam, dat de afgelo pen jaren drie keer promoveerde en twee keer de beker won, werd gisteravond gekozen tot sportploeg van de gemeente Vlissingen. In het Arsenaaltheater werden tal van sporters uit de meest uiteenlopende takken van sport in het zonnetje gezet. Speciale aandacht was er voor André Step. De 73-jarige Vlissinger kreeg de carrièreprijs omdat hij zich sinds 1968 inzet als trainer van boksclub DOS. Priscilla Meerman werd gekozen tot sportvrouw. Zij doet aan lan- ge-afstandzwemmen en boekt daarin steeds bete re resultaten. Kees-Jan van der Klooster werd uit geroepen tot sportman. Hij is lichamelijk gehandi capt en plaatste zich voor drie onderdelen van het skiën op de Paralympics in Vancouver, de win terspelen voor gehandicapten. Van der Klooster is ook een echte ambassadeur voor de gehandi captensport. foto Lex de Meester mmmsmmm UITSLAGEN WIELRENNEN Veldrijden. Oudenaarde. Gazet van Antwer pen Trofee, tweede wedstrijd. 1. Nys (Bel) 1.00.00, 2. Albert (Bel) 1.07, 3. Pauwels (Bel) 1.28, 4. Stybar (Tsj) 2.08, 5. Vantornout (Bel) 2.24, 6. De Knegt (Ned) 2.46,18. Van Ameron- gen 6.53, 26. Al 9.04. Vrouwen: 1. Wyman (GBr) 45.14, 2. Cant (Bel) 0.33, 3. Van Paassen (Ned) 1.55, 4. Van den Brand (Ned) 2.37, 5. De Boer (Ned) 3.25. ZAALVOETBAL RZW. Eerste klasse: Westkapelle 1 - Hydrofa 5-0 regl, SV Sloga - No Spang 8-3, Taxi Centra le 1-Meiveld 8-4, Milano Dom- burg-Engiplast/Uitrtn 1 2-7, VAW 1-Murre/de Visser 6-5, Domburg ZV 1-SC Baskensburg 5-5. Tweede klasse: Damen/Schelde-TSA brandpre ventie 3-3, Hiwako-WZP 9-4, KW- PD-Garderen/Dekker 8-2, Akkerdaas-Domburg ZV 2 10-5, TA control systems-Ceen Idee 1 3-10. Derde klasse: ECL services-Zeeuwsche Stryders 6-4, Domburg ZV 3-Westkapelle 2 4-11. Vierde klasse: Taxi Centrale 2 - Agilent tech- nolgs 4-4, VAW 2 - Geen Idee 2 2-10, Draad krabbers - PZN 5-4, Jobse timmerwerken - Thermo products 5-6, Don risicobeheer - MCD Dekker 4-5. LEUSDEN - Tijdens het 14e Interna tionale Teamtoernooi van Theo Meijer Sport hebben teams van sportschool Geelhoed sterk gepres teerd. Coach Tony Mulder bereikte met een semi-aspirantenteam (tot 15 jaar) het podium en met zijn pu pillen (tot 12 jaar) en zijn mini's (tot 10 jaar) weet hij bijna ieder jaar mee te strijden om de medail les. „Niet te geloven, ik ben echt heel blij dat het team tot 15 nu eens op 't podium staat. Loon naar werken", aldus Mulder. Het Geel hoedteam bestond grotendeels uit judoka's van de judoklassen van het Scheldemond College. In de voorrondes was Ben Rietdijksport met 4-3 te sterk voor Julian Nien- huis tot 42 kilo, Boaz Kalkhoven tot 46 kilo, Jeffrey Wirtz tot 50 ki lo, Liam Mulder tot 55 kilo, Rani- santh leasingham tot 60 kilo, Joey Walda tot 66 kilo en Jur Bommelje boven de 66 kilo. De kleine finale om het brons werd uiteindelijk met 5-2 gewonnen van het team van Slingerland. Het mixteam van de mini's greep net naast het goud. Het team van Judoclub De Haaglanden was in de finale te sterk voor Jesse Sommeijer tot 27 kilo, Merlijn Maat tot 30 kilo, Ryan Schaier tot 34 kjlo, Marino Schrijver tot 38 kilo en Niek Lou- werse boven de 38 kilo en moes ten zich tevreden Stellen met een zilveren plak. Sjors Riddersma won met het aspirantenteam (tot 17 jaar) van Sport Instituut de Kor te brons. De Middelburger wist al zijn partijen te winnen AMATEURVOETBAL Uitslagen en standen over het Zeeuw se amateurvoetbal vindt u op onze si te: www.pzc.nl/amateurvoetbal EN VERDER Jonathan Constancia vijzelt zijn cijfers op. Lees erover op het weblog Rude- Stats: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58