op Moriaanshoofd zeeland 121 Politie heeft nog geen spoor van verdwenen man uit IJzendijke Nieuwe oogst Spaanse Mandarijnen op smaak geselecteerd. Samen wonen Veestapel Vier schapen voor de prijs van twee Nieuwe regisseur van Historische Spelen Zierikzee Burgemeester helpt op kinderboerderij Proef met stankfilter varkens gaat beginnen Vier deelnemers in voorronde Hooikoorts alle kleuren dinsdag 2 november 2010 De 6-jarige Luca wil wel even op de levensgrote, rood bonte nepkoe zitten, die samen met een zwartwit exemplaar De Schouwse hoeve markeert. Hij woont er met zijn ouders en zus Fleur, maar ook met zijn opa en oma die in de voormalige schuur wonen. ■- y Zo kreeg Moriaanshoofd er vorig jaar in één keer zes inwoners bij. Saskia en haar gezin bewonen de boerderijwoning en Lia en Koen lieten de schuur verbouwen tot een riant onderkomen. Een onder komen, waar altijd wel een paar klompen voor de deur staan, want Lia en Koen hebben vier schapen, vier varkens, tien kippen, vier ko nijnen en zes honden. „Als kind droomde ik reeds van een boerde rij met veel vee," bekent het 'stads mens'. Via de buurtbarbecue, die dit jaar in de tuin rond de Schouwse Hoe ve werd gehouden, en een schaap dat onverwachts lammerde, leg den Lia en haar familie contacten in de buurtschap. „Hier loopt iedereen onaangekon digd bij elkaar naar binnen. Ze heb ben ons uitgenodigd om dat ook te doen, maar die drempel moet ik nog nemen. Ik ben er zo aan ge wend om een afspraak te maken voor ik bij iemand langs ga. De mentaliteit hier is geweldig. De mensen hebben geen haast en ne men de tijd voor een praatje." Voor hen staat de 6-jarige Luca, zoon van Saskia. foto Izaak Verkeste Behalve vier schapen omvat de veestapel van Lia en Koen van Schalk vier varkens, tien kippen, vier konij nen en zes honden. De dieren beschikken over een ruim verblijf dat doet denken aan een kinderboerde rij, compleet met buitenheuvel. Ie koopt twee schapen en je krijgt er vier. Dat overkwam Lia en Koen van Schalk toen de twee schapen, die zij aanschaften nadat ze op de Schouwse Hoeve kwa men wonen, drachtig bleken. Lia: „Dat wisten we niet, maar op een ochtend blaatte een schaap op een ongebruikelijke manier. Toen ik ging kijken zag ik naast haar iets donkers dat ik niet kon thuis brengen, omdat ik mijn bril nog niet op had. Het bleek een lam te zijn! Omdat er verder niemand thuis was ben ik in paniek naar de overbuurvrouw gerend. Zij deed jodium op de navelstreng en druk te een hard puntje uit de tepel door zodat het lam kon drinken. Ik heb het ook bijgevoerd met de fles." De buurvrouw stelde vast dat ook de andere ooi drachtig was. „Gelukkig had ik al wat erva ring toen drie weken later dat tweede lam werd geboren." Lia van Schalk integreert niet al leen in buurtschap Moriaans hoofd, maar via haar grote hobby toneel ook in Zierikzee. Nadat ze in Vlaardingen 17 jaar Varia leidde, het oudste toneelgezelschap van Nederland, werd zij de nieuwe re gisseur van de stichting Histori sche Spelen Zierikzee. De opvolg ster van Cees Möhlmann, die de stukken wel blijft schrijven terwijl Mar van der Veer ook de muziek blijft: componeren. Lia beschouwt het als een uitdaging om volgend jaar met De Vrouwe van de Toren een goed stuk neer te zetten. „Het mag beslist niet minder zijn dan de historische spelen die tot nu toe werden opgevoerd." De repeti ties voor het stuk zijn begonnen en Lia merkt dat ze geen onbeken de verschijning meer is. „Als ik door Zierikzee loop, hoor ik steeds meer mensen gedag zeggen." Uit het exploot d.d. 28-10-2010 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van amme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Mehmet Saglam, wonend te Axel, gemeente Terneuzen, Serpil Saglam, wonend te Terneuzen en Sevilay Saglam, wonend te Roosendaal, aan onder meer Volkan Özata, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de dagvaarding om op woensdag 09-02- 2011 om 10.00 uur niet in persoon maar vertegenwoordigd door een advocaat, te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank Middelburg, alsdan en aldaar gehouden wordend in het gerechtsge bouw aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl DREISCHOR Burgemeester Gerard Rabelink steekt donderdag vanaf 9.30 uur de handen uit zijn mouwen op de kin derboerderij bij Manege Balans in Dreischor. Hij gaat daar als vrijwil liger aan het werk met leerlingen van de Beatrixschool uit Zierikzee, die daar aan het werk zijn via het project Leren op Locatie (LOL). Rabelink maakt een rondje langs al le kernen en helpt steeds ergens an ders mee. POORTVLIET De proef met het anti-stankfïlter bij varkenshouderijen in de ge meente Tholen gaat in december van start. Veel inwoners klagen over stankoverlast door de varkens bedrijven. De gemeente wil dat de ondernemers daar iets aan doen. Door het zogeheten biobedfïlter te plaatsen, zou de stank minder wor den. Een varkenshouderij in Poort vliet gaat het systeem testen. DOMBURG De eerste voorronde voor het pro ject Hooikoorts vindt vrijdag plaats in café Tramzicht in Dom burg. Vier jonge Zeeuwse bands zullen er vanaf 20.00 uur optreden. Dat zijn: Dehumanization, Gork A27, Serious en The Black Key. Go- Fish zal de avond als Special Act af sluiten. De toegang is gratis. Het complete programma staat op www.veerejeugd.nl. IJZENDIJKE - De politie heeft nog geen spoor van de sinds vorige week dinsdagavond verdwenen Herman Ploegstra uit IJzendijke. De auto van Ploegstra werd dins dag tegen middernacht al terugge vonden bij het gemaal bij Num mer Een. Die buurtschap ligt op nog geen vijf minuten rijden van de sportschool in Breskens, waar Ploegstra diezelfde avond om streeks tien uur vertrok. Enkele vrienden en kennissen wa ren - op verzoek van zijn vrouw - naar Herman op zoek gegaan en troffen zijn grijze BMW X5 bij het gemaal aan. De auto is de afgelo pen dagen grondig doorzocht, maar leverde geen aanwijzingen voor een vindplaats of verdwij ningsplannen van Ploegstra op. De auto is inmiddels teruggegeven aan de vrouw van de vermiste. Zijn vrouw, dochter en verdere fa milie zijn erg ongerust over het lot van hun dierbare man, vader en fa milielid. De verdwijning houdt vrienden en collega's, onder wie zijn brandweercollega's (Ploegstra is lid van de vrijwillige brandweer IJzendijke), enorm bezig. De wildste verhalen over de oor zaak van de verdwijning doen in West-Zeeuws-Vlaanderen de ron de. Mevrouw Ploegstra herkent haar man en zichzelf niet in die verhalen, meldt een buurvrouw op verzoek van de echtgenote. „Vrouw en dochter zijn helemaal ondersteboven van de verdwij ning. Ze willen alleen iedereen op het hart drukken die denkt iets ge zien te hebben of te weten om de politie in te lichten. Alle betrokke nen hopen dat Herman nog in le ven is." De politie werkt met tien man con tinu aan de zaak, meldt woordvoer ster Esther Boot. „Alle middelen die tot onze beschikking staan - een warmtezoekende helikopter, politiehonden - worden ingezet. We spannen ons tot het uiterste in om Ploegstra terug te vinden." DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49