Stadse familie is thuis Modezaak Axel doelwit oplichters op internet Arrangement in kader van Passie voor lezen BETAALBARE BRILMODE Dorpen en buurtschappen hebben hun eigen sfeer. In deze serie vertellen men- KORTING sen hoe ze het vinden om er te wonen. Dat is Tilroe Optiek www.tilroe.nl meest celezen wat vindt u? DORPSBEWONERS haal voordeel uit uw zorgverzekering Tilroe Optiek declareert voor u bij uw zorgverzekeraar volgens de voorwaarden in uw polis topcollecties modern en betaalbaar www.burobril.nl walstraat81vlissingen 0118-412370 door Marijke Vael "TT e kunt het niet omschrijven I als een 'klein dorp'. Met onge- I veer dertig huizen en nog I geen honderd inwoners is Mo- riaanshoofd een van de buurt schappen op Schouwen-Duive- land. Een groter contrast met Rot terdam, waar Ria van Schalk-De- genaar werd geboren, of Vlaardin- gen, waar ze voorheen woonde, is bijna niet mogelijk. dinsdag 2 november 2010 1. Bietencampagne vraagt geduld 2. Nieuwerkerk mort over plek Aldi 3. Angst om verder te rijden... De belofte dat operatiekamers in Zie- rikzee blijven, is geloofwaardig. www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl AXEL - Modezaak Alexandre in de Weststraat in Axel is slachtoffer van oplichting via de veilingsite Marktplaats.nl. Via deze site wordt kleding aange boden met de mededeling dat het verschuldigde bedrag overgemaakt moet worden op een rekening nummer in Helmond. De kleding kan vervolgens worden opgehaald bij de modezaak in Axel. Eigenaresse Marjolijn Luteijn spreekt van regelrechte oplichting. „Wij hebben niets met deze prak tijken te maken. Vanmorgen had mijn zoon al vijf mensen aan de lijn met de vraag wanneer ze de kleding op kunnen halen. Maar wij weten van niets en zijn dus slachtoffer van een oplichter. Ik vind dat echt heel vervelend. Niet alleen voor ons, maar ook voor de mensen die het geld al hebben overgemaakt en niets krijgen." Luteijn heeft aangifte gedaan bij de politie Zeeland. Een woordvoer ster van de politie vindt deze aan gifte heel verstandig. „Oplichting via Marktplaats komt ook in Zee land heel vaak voor. Het gaat dan vooral om mensen die het product niet krijgen waar ze voor hebben betaald. Maar dat de naam van een bedrijf wordt misbruikt, is nieuw voor ons. We gaan dat ze ker onderzoeken." Toch had ze geen enkele moeite met deze overgang. Sinds vorig jaar september woont ze met echt genoot Koen in de Schouwse Hoe ve, schuin tegenover de molen van Moriaanshoofd aan de rand van het nieuwe natuurgebied Ture luur. Ook dochter Saskia en schoonzoon Carlo Jeremic namen met kinderen Luca (6) en Fleur (9) hun intrek in de hoeve, die voor dat doel werd verbouwd tot twee wooneenheden. „We zijn hier helemaal-thuis. De sfeer, de rust, de weidsheid van het landschap. Ik voelde me hier vanaf het eerste moment heerlijk," straalt Lia. En dat, terwijl de 67-ja- rige voormalige doktersassistente en binnenhuisarchitecte zichzelf omschrijft als een 'echt stads mens'. „Ik ben dol op winkelen. Maar dat kan in Zierikzee en Goes ook heel goed. Ik ging het afgelo pen jaar maar één keer shoppen in Rotterdam. Vroeger had ik geen erg in de drukte daar, het verkeer, al die nationaliteiten. Maar nu denk ik: 'Bah, dit voelt niet goed.' Wanneer ik op de terugweg het water van de Grevelingen zie voel ik me weer thuis." Lia en Koen van Schalk woonden twintig jaar in Vlaardingen waar Koen een eigen bedrijf runt in elektronica voor de scheepvaart. Ze kwamen op Schouwen-Duive- land terecht via internet. „Ik houd van de zee. Met Google ontdekten we Scharendijke waar we een va kantiehuis kochten. Ik voelde me zo heerlijk op dit eiland dat ik het gevoel kreeg hier permanent te willen wonen. Toen ik daarover be gon zei mijn dochter, die met haar gezin in het centrum van Vlaardin gen woonde, dat ze dat ook wel zou willen. Zo ontstond het idee om samen in een pand te gaan wo nen op Schouwen-Duiveland. Niet zo zeer om voor elkaar te kunnen zorgen, want ik hecht aan mijn on afhankelijkheid, maar vooral voor de gezelligheid. Mijn man reist soms voor zijn werk naar China, Polen, Duitsland. Nadat we er heel veel over hadden gepraat zochten we op internet grote, te koop staande huizen die in twee woon eenheden gesplitst zouden kun nen worden. De Schouwse Hoeve was het tweede pand dat we be zichtigden. We waren gelijk ver kocht." Vlnr: Carlo Jeremic, zijn vrouw Saskia en Lia van Schalk-Degenaar. ZIERIKZEE - Met een combi-arrange ment haakt de bibliotheek in Zie rikzee aan bij Passie voor lezen; het programma dat BibliOoster- schelde aanbiedt in het kader van de landelijke campagne Nederland Leest. Het arrangement bestaat uit een lezing en een workshop en wordt over twee avonden uitge smeerd. Tijdens de eerste avond, donderdag 4 november, geeft Mar iene Lunter de lezing 'Hoe kies en beoordeel ik een roman?' Lunter, al jaren werkzaam in het literaire circuit, geeft veel leestips en tips hoe je boeken op allerlei aspecten kunt beoordelen. Op de tweede avond, donderdag 18 november, komen deelnemers aan Passie voor lezen bij elkaar om over hun favoriete boeken te praten, tips uit te wisselen en hun passie voor le zen met elkaar te delen. De bijeen komsten duren van 19.30 tot 22.00 uur. Voor mensen die moeite heb ben met lezen wordt donderdag 4 november een informatiemarkt ge houden van 13.30 tot 17.30 uur. Vi sio is present met hulpmiddelen die het lezen vergemakkelijken. De Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn informeert over senio renactiviteiten. In de bibliotheek hangt werk van Fotogroep Schou wen-Duiveland dat ook door de campagne is geïnspireerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48