19 voor gemiste kansen IE^y Nog maar 6 dagen! m m Ford Taunussen naar Schouwen-Duiveland SCEZ op bezoek bij Wereldvrouwen Kennismaking met toneel als hobby Verbindingswegen dicht voor lussen Slotavond van 21ste Omloop bij Tieleman Voedselactie Dorcas bij supermarkten Tiende editie van Oogstpalet van Klank en Kleur in kerk Zonnemaire Doe gratis mee met de Abonnee Win Weken! T%rw. dinsdag 2 november 2010 fiets zouden laten staan, kiezen nu voor de e-bike. „En dat is voor Schouwen-Duiveland een heel in teressante groep. Een groep van mensen die tijd heeft om te fiet sen en geld om uit te geven. Op de groeiende populariteit van de fiets moet naar de vaste overtui ging van de Landegents adequaat ingespeeld worden. Piet-Jan „Duurzaamheid is een hot item. En wat is nou duurzamer dan fiet sen. En het is nog gezond ook. Naar mijn idee moet de overhe den er veel meer aan doen om fiet sen aantrekkelijk te maken." Mat ty: „Daarom willen we dat de aan dacht voor de fiets niet stopt aan het eind van het jaar van de fiets, maar verder gaat." Schouwen-Duiveland biedt vol gens Piet-Jan en Matty veel fietsmogelijkheden. Ze tekenen er meteen bij aan dat er wel een aan tal knelpunten is. Piet-Jan: „Neem nou de Hogeweg, hier vlakbij. Het oorspronkelijke idee erachter was goed. De weg moest zo ingericht worden dat automobilisten er auto matisch langzaam zouden gaan rij den en de fiets alle ruimte zou krij ludiek kunstwerk de aandacht op. foto Dirk-Jan Gjeltema gen. In de praktijk heeft het heel anders uitgepakt. Daarom heb ik op één van de punten die ik ge vaarlijk vind langs de Hogeweg een fiets-in-de-strop neergezet." Fietssuggestiestroken zoals die op de Hogeweg bieden in de visie van de Landegents niet meer dan schijnveiligheid. Piet-Jan: „Op som mige plekken is de Hogeweg ge woon echt gevaarlijk voor fietsers. Vooral in de zomer is de weg vaak gewoon te vol." Een ander knelpunt - of kans - be treft de fietsmogelijkheden bij de aanzet van de stormvloedkering. Veel fietsers die daar via de zogehe ten fietsknooppunten arriveren klimmen van de weg onderlangs de dijk via het talud naar de oude werkweg bovenop de dijk. Of da len via dezelfde weg af van de bo- venroute naar de benedenroute. Landegent: „Het zou voor fietsers toch veel beter zijn als hier een fat soenlijke afrit zou zijn. En veel vei liger. Of nog leuker: een fietsroute onder de kering doorDaar staat de tweede fiets-in-de-strop. Ook de fietsmogelijkheden óp de weg over de stormvloedkering zijn in de visie van de Landegents voor verbétering vatbaar. „Op de paral lelweg had je eerst een mooie bre de strook die gereserveerd was voor fietsers en een smalletje voor ander verkeer. Op een gegeven mo ment is dat omgedraaid. Zonde." De derde 'fiets-in-de-strop' is aangebracht bij de overgang van de pijlerdam naar de Veerse- dam. Daar ligt een gecombineerd fiets- en wandelpad. „Op zich prachtig natuurlijk, alleen is het veel te smal. En dat leidt dan weer tot onderlinge irritatie tussen fiet sers en voetgangers." Zonde en volgens Piet-Jan Lande- gent volstrekt onnodig. „Er is daar echt meer dan voldoende ruimte om een fatsoenlijk fiets- en wan delpad aan te leggen. Je hoeft echt niet per se gescheiden paden te hebben. Als een pad maar breed genoeg is het geen enkel probleem als dat zowel door voetgangers als door fietsers gebruikt wordt." De Landegents hopen met hun ludie ke actie autoriteiten wakker te kun nen schudden en te bewegen tot actie. De eerste reacties op hun actie zijn positief. „Al weet niet ieder een wat ze ervan moeten denken. Sommigen vragen zich af of het kunst is of iets anders." ZIERIKZEE Ongeveer 25 Fords Taunus M zijn zondag te bewonderen op Schou wen-Duiveland. De eigenaarsclub van deze in de jaren 60 en 70 popu laire auto drinkt rond 10.00 uur kof fie in restaurant De Greveïingen bij Bruinisse, gaat vervolgens naar het Landbouwmuseum in Dreischor en houdt tussen 14.00 en 15.00 uur een presentatie van deze klassie kers op het Havenplein in Zierik- zee. ZIERIKZEE Adviseur volkscultuur Hesther van de Donk van SCEZ (Stichting Cul tureel Erfgoed Zeeland) bezoekt woensdag de Zeeuwse Wereldvrou wen tijdens hun wekelijkse inloop bijeenkomst in het MFC, tussen 14 en 16 uur. Zij vertelt over de projec ten die zij in 2011 wil ontwikkelen in het kader van het thema Imma terieel Erfgoed. SIRJANSLAND Toneelvereniging De Schouwspe lers houdt donderdag een kennis makingsavond in het verenigings gebouw in Sirjansland. De Schouw spelers zijn naarstig op zoek naar enthousiaste mensen die toneel als hobby willen beoefenen. De vereni ging heeft behoefte aan spelers, maar ook aan medewerkers voor techniek, licht, grime, kapsels, kle ding en rekwisieten. Wie zich eens nader wil laten informeren is don derdag vanaf 20.00 uur welkom. Sankie Koster manifesteert zich als vertel kun sten a res en cabaretière. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Uit het exploot d.d. 28-10-2010 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Mehmet Saglam, wonend te Axel, gemeente Terneuzen, Serpil Saglam, wonend te Terneuzen en Sevilay Saglam, wonend te Roosendaal, aan Volkan Özata, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de beschikking gegeven door de EAH Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Middelburg d.d. 20-10-2010 op het door en namens requiranten ingediend verzoekschrift en het proces-verbaal conservatoir beslag op de daarin omschreven onroerende zaak d.d. 25-10-2010. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115- 613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl ZIERIKZEE In verband met het aanbrengen van detectielussen is donder dagnacht tussen 1 en 3 uur de ver bindingsweg van de A29 rechts (Rotterdam-Bergen op Zoom) naar de N59 links (Rotterdam-Zierik- zee) afgesloten. Tussen 3 en 5 uur is het vervolgens de beurt aan de verbindingsweg van de N59 rechts (Zierikzee-Rot- terdam) naar de A29 links (Bergen op Zoom-Zierikzee). MIDDELHARNIS Bij Keukencentrum Tieleman in Middelharnis wordt donderdag de slotavond gehouden van de 21ste Omloop van Goeree-Overflakkee. De loper met de hoogste sponsor opbrengst krijgt een prijs. Ook wor den de sponsorbedragen bekend ge maakt. De omloop was in augus tus. Er deden 390 deelnemers mee, waaronder 20 Zeeuwen. Drie van hen (en 83 in totaal) liepen de tocht niet uit. Aanvang 20.00 uur. ZIERIKZEE Diverse supermarkten en kerken (in elf kernen) op Schouwen-Duive land doen mee aan de nationale voedselactie van Dorcas zaterdag 6 november. Bij deze deelnemers kunnen voedselpakketten worden ingeleverd voor arme gezinnen in landen als Roemenië, Armenië en Zuidelijk Afrika. Meer informatie via 0111-417271 of www.dorcas.nl. door Esme Soesman zonnemaire - Voor de tiende keer staat de Hervormde Kerk van Zon nemaire drie dagen lang (5, 6 en 7 november) in het teken van het Oogstpalet van Klank en Kleur. Naast de oogsttafel krijgen bezoe kers muziek, zang, beeldende kunst en een speciale Dankdienst voor Gewas en Arbeid voorgescho teld. Vrijdag 5 november wordt het cul turele weekend om 19.25 uur geo pend. Aansluitend geeft de Zonne- mairse Harmonievereniging Nut en Uitspanning, onder leiding van dirigent Arjan Muller, een concert. In de kerk is een expositie te zien van tekeningen en schilderijen van Jan van Nieuwenhuijze, die in 1955 in Zonnemaire geboren is. Hij zette in de loop der jaren zijn dorp maar ook diverse personen (van zijn eigen kinderen tot profes sor Pieter Zeeman) op papier. Hij werkt bij voorkeur met potlood, maar heeft zich ook in olieverf en pentekeningen bekwaamd. Het ge restaureerde Flaesorgel wordt zater dag (tussen 14.30 en 17.00 uur) be speeld door diverse eilandelijke or ganisten, onder wie Ton Kranen donk, Clemens Pronk en Ruud Baas. De dienst zondag (10 uur) staat helemaal in het teken van de dank voor gewas en arbeid. Na af loop brengen kinderen fruitbakjes rond bij ouderen van de Hervorm de Gemeente Zonnemaire. ABONNEE mm VOORDEEL Schrijf u snel in op: www.pzc.nl/winweke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47