Bruse bakker Spelt failliet L van boven- Fiets in strop symbool Pi i8l zeeland Vernieuwde showroom ECONOMIE Vijftien mensen op straat Vier baldadige jongens gaan tekeer in Prins Bernhardlaan Middelharnis Aanbesteding ecohotel trekt 'enkele partijen' overzicht, hebben geen Startende meestal ondernemers dinsdag 2 november 2010 door Ton van den Nouweland BRUINISSE - Bakker Spelt bv en Spelt Beheer bv, beide in Bruinis- se, zijn failliet. Het gaat om de bak kerij aan de Nijverheidsweg en de winkels in Bruinisse, Rotterdam (2 stuks) en in Fijnaart. Door het fail lissement raken vijftien mensen hun baan kwijt. Dat heeft curator mr. Steven van Boven in Middelburg gisteren be vestigd. Volgens hem heeft ABN/Amro een zogenaamde ver- huurconstructie toegepast om de Belastingdienst voor te zijn voor wat betreft het onroerend goed van het bedrijf „Ik ben al druk op zoek naar een koper voor het bedrijf, maar het is een moeilijke markt. Ik heb nog geen bieding die enigszins in de buurt komt van wat de bank er voor wil hebben." Volgens Van Boven is het daarom niet ondenkbaar dat ABN/Amro het bedrijf veilt. De Bruse bakker begon in 2005 met de bouw van een grote bakfa- briek aan de Nijverheidsweg, die banket, deeg en halffabrikaten le verde aan bakkers en de groothan del. De fabriek is 2000 vierkante meter groot, grotendeels geautoma- Kom langs en bewonder zoveel moois! www.vanbovenkeukens.nl KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES W SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zatordagrniddag gesloten) mmsmmaamm MIDDELHARNIS - Vier baldadige jon gens hebben zaterdagnacht flink huisgehouden in de Prins Bern hardlaan in Middelharnis. Ze ver nielden bloempotten en te-koop- borden, gooiden pompoenen stuk en gooiden tuinstoelen in de bos jes en op geparkeerde auto's, die hierdoor beschadigd raakten. De gealarmeerde politie vond en kele straten verderop, in de Doetin- chemsestraat, twee jongens die aan het gemelde signalement vol deden. Het duo, een 16-jarige jon gen uit Middelharnis, 17-jarige in woner van Ridderkerk, moesten mee naar het bureau. Zondag meldde de derde verdach te, een jongen van 16 uit Sliedrecht zich. Een 18-jarige uit Middelhar nis werd zondagmiddag in zijn wo ning aangehouden. door Piet Kleemans tiseerd en voorzien van een 800 vierkante meter grote meelkelder. Bakker Dik Spelt kwam in septem ber nog positief in het nieuws toen hij het door schelpdiervoor man Cees van Liere bedachte oes terbroodje bakte. Die werden ge presenteerd tijdens de feestelijke opening van het oesterseizoen op 14 september in Sluis. Spelt maak te ook de Zeeuwse Parel, een fijn gebakje met bolussmaak. Even la ter vulde Spelt zijn assortiment nog aan met het mosselbroodje. Begin deze maand werd bekend dat Spelt een conflict heeft met de familie Van Veldhuizen, eigenaar van de Albert Heijn-supermarkt en ook eigenaar van Spelts winkel pand aan de Nieuwstraat in Brui nisse. Spelt beklaagde zich over het feit dat Van Veldhuizen een sloopvergunning had aangevraagd voor het pand, zonder te voren de huur op te zeggen. Spelt tekende daarom bij de gemeente bezwaar aan tegen de sloopvergunning en probeerde bij Van Veldhuizen voor elkaar te krijgen dat deze een tijdelijke winkel ter beschikking zou stellen. „Het zou absurd zijn als mijn zaak het veertigjarig bestaan in maart 20ti niet zou halen", zei Spelt over het conflict met AH. Ga toch fietsen! Maar dan wel over veilige we gen. Dat is de harte- kreet van onbezoldigd ambassadeurs voor het Jaar van de Fiets Piet-Jan en Matty Landegent uit Burgh-Haamstede. Met 'kunstwerken' in de vorm van verkreukelde fietsen in een strop vragen ze aandacht voor een aan tal knelpunten in fietsroutes op Schouwen-Duiveland. Een ludieke actie, maar wel eentje met een se rieuze ondertoon. Want, stelt Piet-Jan Landegent, het gaat wel degelijk om gevaarlijke verkeerssi tuaties. Knelpunten waar hij al eer der, maar tot dusverre vergeefs, aandacht voor heeft gevraagd. Een gemiste kans in de visie van Lande gent. Landegent hééft iets met fietsen. Toen de Giro d'Italia Schou wen-Duiveland aandeed hees hij rose gespoten fietsen in de wieken van zijn molen, bij zijn pannen koekenrestaurant heeft hij een spe ciale fietsparkeerplaats en het pad naar de molen is gestoffeerd met blauwwit gespoten rijwielen. Elk jaar maakt hij samen met echtge note Matty minstens één forse fietstocht. „Dit jaar is het jaar van de fiets. Het jaar is nu bijna afgelo pen en ik vind eigenlijk dat de ko mende jaren ook allemaal jaren van de fiets moeten zijn." Het fietsen maakt de laatste ja ren - mede dankzij de groeiende populariteit van de elek trische fiets - ofwel e-bike - een stevige opmars. Een breed publiek heeft de elektrische fiets ontdekt. Ouderen die anders misschien de Fietsers bezig aan een moeizame klauterpartij. Landegent pleit voor een verharde op- en afrit en vestigt daar met een OUDDORP - Verschillende marktpar tijen hebben interesse om een eco hotel op De Punt, aan de voet van de Brouwersdam, te bouwen. Het Natuur- en Recreatieschap Grevelingen heeft laten weten dat 'enkele partijen' zich hebben in schreven op de openbare aanbeste ding. Het ecohotel komt op de plaats van het huidige informatie centrum en zal 80 tot 160 kamers krijgen, verdeeld over twee tot maximaal vier bouwlagen. Ondernemers die in aanmerking willen komen voor de aanbeste ding, moeten aantoonbare erva ring hebben met de bouw en de exploitatie van een hotel van dit formaat. Start met overzicht uw eigen bedrijf. Kom zaterdag 6 november naar de St^rtersdag. Bioscoop CineCity in Vlissingen Theater de Nobelaer in Etten Leur Van 10:00 tot 16:00 uur, gratis toegang. Meld u aan via kvk.nl/starteredag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46