sport 25 en FC Twente Bij FC Twente draait het om voetbal, ambiance en solidariteit Niet één, maar twee Zeeuwsen op NK dammen in Zoutelande Spelers wachten nog op iPads dinsdag 2 november 2010 Voorzitter Joop Munsterman staat in het krijt bij de spelers van Twente. De preses kwam na de zege op PSV de kleedkamer in en beloofde alle spelers een iPad. Munsterman heeft zijn belofte nog niet ingelost. „Nee, we wachten er nog op", aldus Luuk de Jong (foto). door Fardau Wagenaar BREMEN - Zijn voormalige ploegge noten bij AGOW bellen, pingen en sms-en hem nog vaak. Nacer Chadli (21) speelde vorig seizoen bij hen in Apeldoorn. Nu schittert de Belgische Marokkaan wekelijks in het team van landskampioen FC Twente. Sommige jongens hebben grote moeite om zich aan te passen aan hun nieuwe club (spits Mare Jan- ko, om er maar een te noemen), Chadli niet. Hij maakte in een paar maanden tijd reuzenspron gen. Alsof hij nooit in de midden moot van de eerste divisie heeft rondgehuppeld, bereidde hij zich gisteren met FC Twente in het We- ser Stadion voor op het Cham- pions-Leagueduel met Werder Bre men. „Ik heb nog veel contact met jon gens bij AGOW en ze zijn niet verbaasd over mijn spel", zegt Chadli. „Ze wisten dat ik het ni veau aan zou kunnen. Maar in Bel gië hadden ze niet verwacht dat ik meteen aan zou haken. De media dachten dat ik veel tijd nodig zou hebben om me aan te passen aan het niveau van de eredivisie en dat van FC Twente. Maar ik heb het te gendeel bewezen, al na drie wed strijden stond ik in de basis." Hij was vorig seizoen voor iets meer dan vier ton te koop. Een schijntje voor een potentiële top per. Heracles Almelo zag het ook en dacht de speler al binnen te hebben, toen de landskampioen zich bij Chadli meldde. „Bij AG OW speelden we regelmatig oe fenwedstrijden tegen eredivisie clubs en ik had nooit het gevoel minder te zijn dan de spelers te genover me. Ik wist dat ik klaar was voor Twente. Als ik het niet was geweest, dan had ik niet gete kend. Ik ken mezelf goed genoeg. Dan heeft het namelijk geen zin." De verwachting was dat Emir Baj- rami de man op links zou worden, de opvolger van Miroslav Stoch. Maar al voordat hij zwaar gebles seerd was, moest hij zijn plek af staan aan de ogenschijnlijk onbe wogen Chadli. Af en toe vraag je je af wat de trainers van clubs als Ajax, PSV en Feyenoord denken als ze het 'goedkope' talent over de linkervleugel bij Twente zien vliegen. „Misschien hebben ze lig gen slapen", grijnst Chadli. „Ik vind het prima zoals het is gegaan, want ik had geen betere keus kun nen maken." Een evenwichtige club, een even wichtige speler. Het klikt tussen Chadli en Twente, beaamt ook aan voerder Peter Wisgerhof „Al tij dens de eerste training zeiden we tegen elkaar: deze speler is goed. Erg goed. En we moeten er ook vaak om lachen, want hoe bizar is het? Vorig seizoen AGOW en nu in de basis bij FC Twente. Buiten het veld is hij rustig, daar binnen is hij superactief en aanwezig. We gaan nog veel plezier van hem heb ben." Afgelopen zaterdag tegen PSV maakte hij zijn eerste competitie goal voor de Tukkers. Het was met een de winnende en Chadli om schrijft het als de goal van zijn le ven. „Tot nu toe." Gisteren trainde hij alweer in Bre men voor het kampioenenbal. Van AGOW, naar het Weser Sta dion, er zit maar een paar maan den tussen. „Ik zie er onbewogen uit, maar dat is niet zo. Ik laat niet alles zien. Het is fysiek zwaar, ik ben soms moe en ik moet er hard voor werken. Maar het is het waard. Er gebeuren mooie dingen. Nu weer Bremen-uit. We moeten winnen om een kans te maken om verder te gaan in Europa." door Jan Dagevos VLISSINGEN - De toppositie in Ne derland consolideren en op ter mijn uitgroeien tot een Europese subtopper. Joop Munsterman stak de ambities van FC Twente gistera vond niet onder stoelen of ban ken. „Wat is een club zonder doe len, visie en strategie", vroeg de voorzitter van de koploper in de eredivisie zich hardop af. Munsterman was te gast op een sponsoravond van de Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ) in Vlissingen. De voorman verhaalde over de opkomst van Twente, hield de aandachtige toehoorders de cijfers van de club voor en sprak over mooie toekomstplan nen. „We willen het stadion uit breiden en daaromheen een FC Twente Village inrichten, met het hoofdstation van de NS, een bio scoop en een ijsbaan. We werken aan een droom." De honger is dus nog niet gestild bij TXvente, maar de club zal zijn af komst nimmer verloochenen. De eredivisieclub heeft diepe wortels in de samenleving en dat moet zo blijven. „Je moet altijd beseffen hoe je bent begonnen", stelde Munsterman. „Wij willen geen ar rogante, koele club zijn. Bij ons is de bal voor iedereen gelijk. Samen, samen, samen. Daar gaat het om. Bij Twente draait het om voetbal, ambiance en solidariteit. We zijn er voor elkaar en doen het met el kaar. We willen samen leuke din gen doen. Als je niet kunt delen, kun je nooit vermenigvuldigen." Munsterman sprak hierna gloed vol over de supporters van de club. „Elke keer als ze 'You never walk alone' zingen, krijg ik een brok in mijn keel. En als wij bij voorbeeld worden uitgenodigd voor een begrafenis van een sup porter, gaan we daar ook naartoe. Dan zie je dat de vlag van Twente over de kist ligt en zie je hoe ver knocht die mensen aan hun club zijn. Daar moet je oog voor heb ben." FC Twente vindt ook dat het een rol op sociaal maatschappelijk ge bied dient te vertolken. Zo waren er op het ROC in IXvente nogal wat scholieren die hun studie voor tijdig afbraken. „Dat waren dus mensen die ook geen kans meer op een baan maakten", vertelde Munsterman. „Wij zijn toen met FC IXvente aan de slag gegaan met de studenten die afhaakten. We zijn met spelers naar het ROC ge gaan en hebben met de leerlingen gesproken. Ik weet nog dat er zo'n meisje zei: 'Er is een grote zwarte meneer geweest en die heeft me gezegd dat ik verder moet stude ren'. Dat was Blaise N'Kufo, een jongen die zelf het gymnasium had gedaan. Inmiddels pakt 90 pro cent de studie weer op." „Johan Derksen roept dan altijd dat het voetbal het allerbelangrijk ste is, maar bij Twente vinden we dat het om meer dingen draait. Ook de ambiance en de solidari teit dragen bij tot het imago van de club. Bij ons in het stadion han gen bijvoorbeeld veel foto's van supporters. Het gaat ons om de fans. Het is hun club." Toch houdt FC IXvente er niet al leen buiten het veld een mooie fi losofie op na, ook binnen de lij nen heeft de club mooie idealen. „Wij proberen het in spannende, fascinerende spelers te zoeken. Zo iemand als Ruiz dus en nu hebben we Chadli weer." Oranje onder 15 jaar Augustine Loof, speler van JVOZ B1, is doorgedrongen tot de natio nale selectie onder 15 jaar. Hij werkt deze week in Limburg een stage af met Oranje. Hij is de enige speler die afkomstig is van een amateurclub. De andere selec tiespelers spelen bij Ajax, PSV, Feyenoord of Sparta. Loof werkte vorige week nog een stage af bij FC Twente, waarmee JVOZ een samenwerkingsverband heeft. Ook David Korstanje en de broertjes Godfried en Renzo Roem- eratoe waren te gast bij de eredivi sieclub. door Koen de Vries ZOUTELANDE - Aan het NK dam men voor vrouwen dat morgen in Zoutelande begint en tot met dins dag 9 november in duurt, mogen niet één, maar twee Zeeuwse speel sters meedoen. De deelname van de voormalige Goese Leonie de Graag is niet op merkelijk. Zij kwalificeerde zich voor de derde keer keurig netjes via de voorronde. Die van Rianka Rentmeester uit Nieuwdorp is op merkelijker. Zij kreeg van de bond de vrijgekomen plaats van Tanja Chub toegewezen. Rentmeester (24) eindigde-op het NK van vorig jaar in Tilburg bij haar debuut als vijfde. Zelf was ze daar tevreden mee, maar het bete kende wel dat ze net naast directe kwalificatie voor het huidige NK greep. Daarvoor kwamen de num mers één tot en met vier in aan merking. Het was des te zuurder omdat ze evenveel punten had als de Groningse Heike Verheul, die in de laatste ronde onverwacht de veel sterkere Vitalia Doumesh ver sloeg. De kwalificaties voor het NK sloeg Rentmeester over omdat ze niet alle wedstrijden kon spe len. Omdat Tanja Chub na strubbelin gen met de bond gestopt is, krijgt Rentmeester nu toch een startbe wijs. „Ik denk omdat ik vorig jaar vijfde was. En misschien omdat ik Zeeuwse ben", stelt de speelster van PWG/'s Gravenpolder. „Het is natuurlijk leuk dat aan een NK in Zeeland twee Zeeuwsen mee doen." Op papier kan Rentmeester zich mengen in de strijd om de boven ste plaatsen. Ze heeft na Nina Hoekman - sinds vorige week de nummer twee van de wereld - en Vitalia Doumesh de hoogste rating van het hele gezelschap, dat uit tien vrouwen bestaat. „Dat. zegt niet alles", nuanceert Rentmees ter. „Er doen een paar jonge speel sters mee die nog niet veel punten hebben maar wel heel goed zijn." Leonie de Graag heeft nog niet veel succes gehad op haar NK's. Ze werd twee keer laatste, met vier punten uit negen partijen. De in Enschede studerende Goese (22) verwacht dat het nu beter gaat. Ze is de afgelopen jaren sterker gewor den. „Ik ben twee jaar ouder dan de laatste keer en heb twee jaar meer ervaring", stelt ze. „Boven dien speelde ik in de voorronde erg goed." Het NK dammen voor vrouwen wordt al voor de vijfde keer in het Beachhotel in Zoutelande gehou den. De organisatie is voor de vijf Rianka Rentmeester mag alsnog meedoen aan het NK dammen in Zoutelan de. foto Willem Mieras de keer in handen van de stichting damevenementen Zeeland, be staand uit Ad Bouwens, Aart XVal- raven en Johan Kesselaar. De opening is woensdag 13.00 uur, een half uur later begint de eerste ronde. Donderdag en zaterdag staan twee ronden op het program ma (aanvang 9.30 uur en 15.00 uur), vrijdag, zondag, maandag en dinsdag wordt vanaf 11.00 uur steeds één ronde afgewerkt. Dins dag 9 november is om 16.00 uur de prijsuitreiking. Twente-voorzitter Joop Munsterman was gisteravond te gast op de sponsor- avond van de JVOZ. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43