'Oudheidkamer in een i8l Steehof wacht met smart op speeltuintje Vernieuwde showroom Drukte door dichte Westwal te gast 't Raedthuys in Smerdiek krijgt andere eigenaar NU NOG MEER KEUZE! overzicht, hebben geen Startende meestal ondernemers dinsdag 2 november 2010 door Luc Oggel yerseke - Bewoners van de Yersek- se wijk Steehof wachten met smart op een speelvoorziening in de kinderrijke buurt. „We hebben niet het idee dat het prioriteit heeft." De wijk vraagt de gemeente al zo'n anderhalf jaar om een speel tuintje, zegt bewoner Cees Hooger- land. „Er is toegezegd dat er voor de zomervakantie een tijdelijke voorziening zou zijn, maar dat is niet het geval. Er wonen hier der tig kinderen, we zijn het beu. We willen gewoon iets, desnoods zet ten we het zelf neer." Volgens Hoo- gerland is er al twee keer archeolo gisch onderzoek gedaan op de loca tie. „Dat heeft al meer gekost dan drie speeltuintjes". Ook bewoon ster Cindy de Wee ergert zich aan de gemeente. „Er wordt gezegd dat er spoed achter zit, maar daar mer ken we niks van." Wethouder Kees Knuit van de ge meente Reimerswaal erkent dat er toezeggingen zijn gedaan. „Maar dat was nog in de goede tijd, toen er nog veel huizen werden ver kocht. Normaal leg je in een nieuwbouwwijk pas een speeltuin tje aan als de helft of driekwart is volgebouwd." Volgens Knuit gaat het nu 'de goede kant op'. „We moesten eigenlijk nog nader archeologisch onderzoek doen, maar daar zijn we tegen in beroep gegaan. Dat hoeft nu niet meer." Een speeltuintje is er echter niet van de ene op de andere dag. Knuit: „We willen er geen kostba re bouwgrond voor bestemmen, zo'n procedure duurt ook weer een jaar. Ik heb tegen de bewoners gezegd dat ik de tekeningen en schetsen zal laten zien zodra ik ze heb. De bedoeling is dat er een speeltuintje en een trapveldje komt, maar een termijn kan ik nog niet noemen." GOES - Onder meer de M.A. de Ruijterlaan (foto) en de Marconistraat in Goes kregen gisteren veel meer verkeer te verwerken dan normaal. De Westwal is vanwege een herinrichting afgesloten voor het verkeer dat de stad uit gaat. Auto's moeten daarom omrijden via de M.A. de Ruijterlaan, de Marconistraat (bij de meubelboulevard) en de Ringbaan-West. Dat leid de met name aan het eind van de middag, tijdens de spits, tot grote drukte en vertraging op deze en omliggende wegen. De afsluiting van de Westwal duurt zeven weken. Er is overigens één rijbaan beschikbaar. Het verkeer dat de stad in moet, kan de Westwal wel gebruiken. foto Willem Mieras door Gerard Heerebout sint-Maartensdijk - Richard Gre- vinga, sinds begin dit jaar eigenaar van hotel-restaurant 't Raedthuys in Sint-Maartensdijk, heeft deze zaak alweer doorverkocht aan een andere horeca-ondernemer. Ook twee andere dit jaar aange kochte horecagelegenheden, in Nij- verdal en Maastricht, worden van de hand gedaan. Vooralsnog is niet duidelijk waarom. Grevinga komt later deze week met een pers verklaring. Hotel-restaurant 't Raedthuys, ge vestigd in het voormalige gemeen tehuis aan de Markt in Smerdiek, was open sinds april. De laatste weken was de zaak gesloten. Bioscoop CineCitv in Vtlssingen Theater de Nobelaer in Etten Leur Van io:oo tot 16:00 uur, gratis toegang. Meld u aan via kvk.nl/startersdag de het eigen Schaal- en Schelpdie renmuseum - tegenwoordig het Oosterscheldemuseum - in Yerse- ke beter te kunnen ontwikkelen onder eigen gemeentelijke verant woordelijkheid. Een museum ontmantelen (her structureren en een nieuwe toe komst bieden) heet zoiets meestal, is een complexe zaak, zeker hier. Graag wil ik enkele aspecten aan de orde stellen. Het huidige museumgebouw is een paar jaar geleden voor een klein miljoen gerestaureerd en her ingericht. Als de plannen door gaan, is dat helaas weggegooid geld. En voor de voorgestelde op lossing moet er weer opnieuw geïnvesteerd worden. En ding weet ik zeker: het zal niet eenvou dig zijn om subsidiegevers te vin den, gelet op deze voorgeschiede nis. En de bouwplannen zijn zo weinig concreet, dat de financiële aannames noodgedwongen glo baal moeten zijn. Dat betekent al tijd overschrijdingen of verdere versobering. Over het algemeen is er in nederland een zeer groot maatschappelijk draag vlak voor ons erfgoed. Haast ieder een vindt het belangrijk dat ons verleden zichtbaar blijft, of het nu gaat over oude gebouwen, histori sche binnensteden, molens, zicht bare sporen in het landschap, ie dereen heeft er belangstelling voor. En musea zijn bijzonder po pulair; er is geen land ter wereld met zoveel musea per 100.000 in woners. Oude dingen worden ge koesterd en gerestaureerd, voor oude gebouwen worden nieuwe bestemmingen gezocht. Met het eerste doet Goes niet mee, met het laatste van harte: het oude mu seumgebouw wordt verkocht en krijgt een nieuwe marktgerichte bestemming en het oude stadhuis, ontoegankelijk voor mindervali- den, gaat de nieuwe oudheidka mer herbergen: de stadscollectie van Goes. Hiermee is het pro bleem om voor dit gebouw een passende bestemming te vinden, ook opgelost. Twee vliegen in een klap: dat ruimt op. Toen de Goese stadscollectie te groot werd, is deze in de jaren der- In de negentiende eeuw was er in het Goese stadhuis een oudheidkamer. In de 21e eeuw komt die weer terug. Het nieuwe kabinet heeft besloten tot forse bezuinigingen. De sector van het culturele erfgoed, ons pa trimonium, wordt, als een van de weinige sectoren ontzien. Het cul tureel erfgoed is politiek onomstre den. De nieuwe colleges van vier Bevelandse gemeenten, Goes en Borsele voorop, besluiten het Mu seum in Goes te ontmantelen. De musea (want het Fruitteeltmu seum in Kapelle hoort er ook bij) worden betaald door de gemeen ten Goes, Borsele, Noord-Beve land en Kapelle. Borsele is nooit voluit voor de bei de musea gegaan. Daar moet ook wel enig begrip voor opgebracht worden, want nadat de musea in de jaren zeventig onder de huidige gemeentebesturen zijn gaan val len, is er in de gemeente Borsele wel wat gebeurd op dit terrein. Eerst kwam er de SGB, de mu seumspoorlijn, en daarna het oor logsmuseum in Nieuwdorp. De an dere gemeenten betalen daar niet aan mee. Borsele kan eigenlijk be ter gewoon zijn handen van het museum aftrekken en zijn energie stoppen in de musea in de eigen gemeente, net zoals Reimerswaal eerder deed. Die gemeente meen- Gerard Heerebout tig in beheer gegeven aan een Mu seumvereniging, die het pand Ka- rel V ging huren aan de Turfkade. De Goese burgerij was enthou siast. De gemeente Goes ook, min der lasten en er kwam extra kan toorruimte beschikbaar. Door het bestuur van de vereniging werd ac tief aan de opbouw van de collec tie gewerkt en Goese burgers schonken prachtige voorwerpen aan het museum. Deze vormen nu Oud museumdirecteur Gerard Kom langs en bewonder zoveel moois! KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF OOK VERKOOP EN^ 'INSTALLATIE VAN] ZONNEBOILERS i ENZONNE- i PANELEN J Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gestoten) Start met overzicht uw eigen bedrijf. Kom zaterdag 6 november naar de Startersdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36