Modezaak Axel doelwit oplichting via veilingsite Marktplaats Zorgservicepunt verhuisd naar ziekenhuis De Honte Gratis les sisterdance tijdens 50+middag Kiel regioagenda 1 'Ik heb heel veel geluk met dit appartement' Goed doel steunen tijdens griepprik Herdenkingen Jansenius in basiliek Hulst Schildersgroep toont werk in De Stelle Onderzoek naar oude poort in vestingwallen dinsdag 2 november 2010 door Frank van Cooten AXEL - Modezaak Alexandre aan de Weststraat in Axel is het doel wit van oplichting via de veilingsi te Marktplaats.nl. Via deze site wordt kleding aange boden met de mededeling dat het verschuldigde bedrag overgemaakt moet worden op een rekening nummer in Helmond. De desbe treffende kleding kan vervolgens worden opgehaald bij de mode zaak in Axel. Eigenaresse Marjolijn Luteijn spreekt van regelrechte oplichting. „Wij hebben niets met deze prak tijken te maken. Vanmorgen had mijn zoon al vijf mensen aan de lijn met de vraag wanneer ze de kleding op kunnen halen. Maar wij weten van niets en zijn dus slachtoffer van een oplichter. Ik vind dat echt heel vervelend. Niet alleen voor ons, maar ook voor de mensen die het geld al hebben overgemaakt en niets krijgen. Ik vrees dat we morgen weer mensen aan de lijn krijgen die door deze man of vrouw via Marktplaats zijn opgelicht." Luteijn heeft inmiddels aangifte van oplichting gedaan bij de poli tie Zeeland. Een woordvoerster van de politie vindt deze aangifte heel verstandig. „Oplichting via Marktplaats komt ook in Zeeland heel vaak voor. Het gaat dan voor al om mensen die het product niet krijgen waar ze voor hebben be taald. Maar dat de naam van een bedrijf wordt misbruikt, is nieuw voor ons. We gaan dat zeker onder zoeken." Marjolijn Luteijn roept mensen op niet meer te reageren op de aange boden producten van deze oplich ter. „En ik waarschuw ook andere be drijven dat ze goed moeten oplet ten dat hun naam niet ook wordt misbruikt via Marktplaats. Dit geeft nu zoveel trammelant bij ons." Uit het exploot d.d. 28-10-2010 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Mehmet Saglam, wonend te Axel, gemeente Terneuzen, Serpil Saglam, wonend te Terneuzen en Sevilay Saglam, wonend te Roosendaal, aan onder meer Volkan Özata, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de dagvaarding om op woensdag 09-02- 2011 om 10.00 uur niet in persoon maar vertegenwoordigd door een advocaat, te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank Middelburg, alsdan en aldaar gehouden wordend in het gerechtsge bouw aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl TERNEUZEN Vijftig-plussers kunnen morgen middag hun danskunsten laten zien in dansschool Kiel aan de Haarmanweg 25. Om 13.15 uur zijn de deuren van de school open. Een half uur later be gint de dansmiddag en deze ein digt om 16.45 uur. Henk en Leen zorgen voor muziek waarop belangstellenden de rum ba, tango of de Engelse wals kun nen doen. De 'sisterdance' is de nieu we dans van het jaar en wordt mor gen gratis geleerd. De entree is 1,50 euro. Meer agendanieuws op de website van deze krant. DINSDAG 2 NOVEMBER 2010 AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Joke ren, biljarten, yoga 50+; Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aero bics; 14.45 uur: Koersbal; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, sjoelen; BRESKENS - Goedertijt, 10.00 uur: Koffie ochtend; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO jokeren; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, Op twintig-hoog heb je ten minste nog een béétje het idee dat je in de natuur zit", zegt Melanie Timmerman, terwijl ze uitkijkt over Rotterdam. De indus trie en flats wisselen elkaar af met het water van de havens, en stro ken groen in de verte. „Volgens mij kun je zelfs vanaf hier Zeeland zien. Daar tussen die schoorstenen moet Scharendijke liggen." Het uit zicht en de levendigheid, zoals vuurwerk en aangemeerde cruise schepen langs de Wilhelminapier, blijven boeien. De 24-jarige Kapelse woont nu bijna twee maanden naar volle te vredenheid in Cité. „Hiervoor woonde ik op een kamer van acht tien vierkante meter in Schie- broek." Nu heeft ze een tweeka merappartement met een woonka mer van negentien en een slaapka mer van zestien vierkante meter. Melanie heeft appartement 215C met zorg uitgekozen. „Elk apparte ment is anders in Cité. Op de inter netsite van het project kon je de plattegronden zien. Van de tweeka merappartementen heb ik ze alle maal bestudeerd. Deze is het meest praktisch, al had het keuken blok van mij tegen een andere wand mogen staan." De kinderverpleegkundige in op leiding heeft 'heel veel geluk' dat ze zo snel haar appartement kreeg toegewezen. „Ik had over de rege ling en Cité in de krant gelezen. Mijn ouders zijn geen huurders, maar zelfben ik vanafm'n 18e in geschreven als woningzoekende. Omdat er zo weinig animo onder kinderen van huurders was voor de regeling, kwam ik er ook voor in aanmerking." TERNEUZEN - Wie hulpmiddelen als een scootmobiel of rollator nodig heeft in Terneuzen, kan daarvoor sinds gisteren in ziekenhuis De Hon te in Terneuzen terecht. Zorginstel ling ZorgSaam heeft in de hal van het ziekenhuis een zorgservicepunt ingericht. Voordien moesten klan ten daarvoor in gebouw De 3-klank aan de Willem Andriessenlaan in de Terneuzense wijk Oudelandse Hoe ve zijn. ZorgSaam vond dat niet zo klantvriendelijk. „Ziekenhuis De Honte is onze druk- computeren, vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Prijskaarten bieden en joke ren; 19.30 uur: Stijldansen, Samen Effect; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Bingo; Den Dullaert, 13.15 uur: Sportstudio An neke Hamelink; 13.30 uur: Bridge; 18.30 uur: Uni hockey; 19.30 uur: Huls ter gemengd koor; 20.00 uur: Volleybal; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur: Biljar ten, sjoelen, welfare; OOSTBURG - De Hoekzak, 18.15 uur: Streetdance kinderen van 10 en 11 jaar; 19.15 uur; Streetdance kinderen 12 jaar en ouder; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; ste locatie", aldus een woordvoer der van ZorgSaam. „Veel mensen die hulpbehoevend zijn, moeten daar toch al zijn. Vandaar dat wij er voor hebben gekozen het zorgservi cepunt naar het ziekenhuis te ver plaatsen. Dat is handiger voor ieder een." Het zorgservicepunt is meer dan een plek waar mensen hulpmidde len kunnen krijgen. De medewer kers zijn ook toegerust om klanten te adviseren over de hulp die zij no dig hebben, de manier waarop zij SINT JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Computeren, bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten;13.30 uur: Ouderen- koor; 15.30 uur: Kreatieve vorming; 19.30 uur: EHBO; 20.30 uur: Gregorius- koor; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: En gels; 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gym nastiek; 13.00 uur: Biljarten, bridge; 13.30 uur: Handwerken, soos; 19.00 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE - Zaal Concordia, 13.30 uur: KBO koersbal; WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Gymnastiek. HULST die kunnen aanvragen en waar zij die het beste kunnen krijgen. Hulp middelen van ZorgSaam kunnen bij het zorgservicepunt worden ge leend en na gebruik teruggebracht. Ook kunnen er hulpmiddelen wor den gekocht. Bezoekers kunnen bij het servicepunt tevens terecht voor ZorgSaam-artikelen, zoals sportkle- ding en boeken over onder meer be- levingsgericht werken. De uitleen- punten in Hulst en Oostburg blijven respectievelijk aan de Tabakstraat 5 en Tragelweg 2. foto Peter Nicolai Zelf een griepprik krijgen en tege lijk een goed doel steunen kan voor degenen die in Hulst een prik komen halen. In restaurant Cura- mes in de Blaauwe Hoeve collec teert de Rotary Club Hulst net als voorgaande jaren voor een goed doel. Dit jaar koos de club voor het project van pater Cyrulles Swinne. In La Paz, Colombia, richtte de pa ter dertig jaar geleden een biblio theek op. Midden in de sloppenwij ken draait deze nog steeds, maar de bieb is wel aan vernieuwing toe. OOSTBURG Stellexpo, de wisselende tentoon stelling in verpleeghuis De Stelle in Oostburg, toont tot eind decem ber werk van de schildersgroep van Wil de Velde uit Axel, borduur werk van Tanny de Wever en kera miek van Paul van Hoecke en An toinette van Strydonck uit Zelzate. Het werk van de schildersgroep loopt sterk uiteen. Opvallend zijn de grote portretten, die nu bij de in gang van de Stelle hangen. Het gebouw is vrij toegankelijk tus sen 9.00 uur en 20.30 uur. HULST - De vijfhonderdste geboor tedag van Hulstenaar Cornelius Jansenius wordt komend weekein de herdacht in de basiliek van Hulst. Dat gebeurt zaterdag vanaf 14.30 uur met een academische zit ting waarin hoogleraar Peter Nis sen een oratie houdt over de ont wikkeling van het bisschopsambt. Bisschop Luc van Looy van Gent gaat zondag 7 november om 10.30 uur voor tijdens een pontificale dienst in de basiliek. Jansenius was ooit de eerste bisschop van Gent. In beide bijeenkomsten wordt het herdenkingsboek over Jansenius gepresenteerd en toege licht. RETRANCHEMENT De provincie Zeeland laat binnen een paar weken onderzoek doen naar resten van een poort in de ves tingwallen van Retranchenment, vlakbij fort Nassau aan de Kille- dijk. Onderzoeksbureau ADC gaat enkele proefsleuven graven. De pro vincie vermoedt, op basis van oude gegevens, dat de poort op die plek ligt. Als de poort gevonden wordt, bekijkt de provincie met on der meer de dorpsraad of en op welke manier er een zichtbare her innering neergezet kan worden. Melanie Timmerman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29