Cité: mooi project met prijskaartje 'Werkwijze van bureau Politie heeft nog geen spoor van Scoop is amateuristisch' verdwenen Herman Ploegstra 20 Woongoed trok zich eind 2008 terug uit het bouw project voor een jongerenflat. Zeeuws-Vlaamse stu denten verloren daarmee hun voorkeurspositie. 'De wereld is veranderd. Die vijf miljoen hebben we nu zelf keihard nodig' 'Vooral contact met anderen via de bewonerssite' dinsdag 2 november 2010 H g MgBBEfSBS SjSKSS IiP_WiIi(.1W.'VIWi f gaaaaiiMMafflMB Robin van Straalen. IN ROTTERDAM Antoine de Ceuster, directeur Zeeuwland Zierikzee Een eigen badkamer, een eigen keuken en een geweldig uit zicht op Rotterdam. Wat wil je als 20-jarige student nog meer? „Bin nen een week was deze studio aan mij toegewezen, in plaats van bin nen drie maanden." Goesenaar Robin, die na een stu die in Utrecht een schakeljaar eco nomie aan de Erasmus Universi teit volgt, kent de regeling voor Zeeuwse studenten via zijn zus. Een kamer in een ander complex van Stadswonen was ook goed ge weest, maar Cité vindt hij extra bij zonder. Op zijn etage - de elfde - zijn 26 studio's. De buren van Ro bin zijn stuk voor stuk studenten en ouder dan 20. Een voorwaarde om in aanmerking te komen. „Het meeste contact met andere bewoners heb ik via de site van Cité. Op het forum wordt bijvoor beeld gediscussieerd over hoe je een nieuwe vloer legt of over wat er in de commerciële ruimtes op de onderste twee verdiepingen zou moeten komen." Die bijna 1500 vierkante meter staat nu nog leeg. „Een supermarktje, of een sportschool lijken mij wel wat." Via internet kun je elk moment van de dag kijken hoeveel energie je verbruikt. „Daar kijk ik één keer per week naar. Het maakt je wel bewuster als je ziet wat je ver bruikt." De stookkosten zijn door de energiezuinige bouw behoorlijk laag in Cité. Onder het gebouw zit namelijk een energiezuinige warm- te-koudeopslag, die samen met de buren van Hogeschool INHolland is aangelegd. Robin heeft de ver warming nog niet veel aan gehad. „Het gebouw is goed geïsoleerd." door Martijn de Koning SLUIS - Onderzoeksbureau Scoop moet zorgvuldiger omspringen met het publiceren van onder zoeksresultaten. Wethouder jan Schaalje moet het bureau uit Mid delburg daar maar eens op wijzen. Dat stelde raadslid Ineke Mulder (Lijst Babijn) afgelopen week in een raadsvergadering in Sluis. Aanleiding was de fout in het rap port Onderwijs ons Goed, waarin staat dat de school in Cadzand de komende tien jaar 56 van de huidi ge 77 leerlingen kwijtraakt. Pas na dat de onderzoekers op dit opval lende resultaat gewezen waren, be keken ze de boel nog een keer. Toen bleek dat een fout was ge maakt. „Amateuristisch", stelde Mulder. „Dit zorgt voor veel onno dige onrust." Een eerder rapport van Scoop, het leefbaarheidsonder- zoek De sociale staat van Zeeland, kreeg ook al veel kritiek in de ge meente Sluis. „Dat is achter een bureau gemaakt, met het telefoon boek ernaast", vond Mulder. Wethouder Jan Schaalje zei 'best contact op te willen nemen met Scoop', maar relativeerde het be lang van de voorspellingen. „Ken merk van prognoses is dat die nooit uitkomen. Dus we staren ons niet blind op die cijfers." IJZENDIJKE - De politie heeft nog geen spoor van de sinds vorige week dinsdagavond verdwenen Herman Ploegstra uit IJzendijke. De auto van Ploegstra werd dins dag tegen middernacht al terugge vonden bij het gemaal bij Num mer Een. Die buurtschap ligt op nog geen vijf minuten rijden van de sportschool in Breskens, waar Ploegstra diezelfde avond om streeks tien uur vertrok. Enkele vrienden en kennissen wa ren - op verzoek van zijn vrouw - naar Herman op zoek gegaan en troffen zijn grijze BMW X5 bij het gemaal aan. De auto is de afgelo pen dagen grondig doorzocht, maar leverde geen aanwijzingen voor een vindplaats of verdwij ningsplannen van Ploegstra op. De auto is inmiddels teruggegeven aan de vrouw van de vermiste. Zijn vrouw, dochter en verdere fa milie zijn erg ongerust over het lot van hun dierbare man, vader en fa milielid. De verdwijning houdt vrienden en collega's, onder wie zijn brandweercollega's (Ploegstra is lid van de vrijwillige brandweer IJzendijke), enorm bezig. De wildste verhalen over de oor zaak van de verdwijning doen in West-Zeeuws-Vlaanderen de ron de. Mevrouw Ploegstra herkent haar man en zichzelf niet in die verhalen, meldt een buurvrouw op verzoek van de echtgenote. „Vrouw en dochter zijn helemaal ondersteboven van de verdwij ning. Ze willen alleen iedereen op het hart drukken die denkt iets ge zien te hebben of te weten om de politie in te lichten. Alle betrokke nen hopen dat Herman nog in le ven is." De politie werkt met tien man con tinu aan de zaak, meldt woordvoer ster Esther Boot. „Alle middelen die tot onze beschikking staan - een warmtezoekende helikopter, politiehonden - worden ingezet. We spannen ons tot het uiterste in om Ploegstra terug te vinden." doen, zouden ze in Rotter dam in grote problemen komen.". Hij, kan zich wel r sw inleven door Joeri Wisse ROTTERDAM - Je zou er zomaar on gemerkt voorbij kunnen lopen, het bordje met 'CV CITÉ' in de hal van Rotterdams nieuwste flat voor jongeren. Onderaan prijken drie logo's. Behalve Stadswonen, staan ook de beeldmerken van drie Zeeuwse huisvesters vermeld. Zeeuwland (Schouwen-Duive- land) en RWS (Goes) leenden elk vijf miljoen uit voor het prestigieu ze project. Castria (Tholen) telde drie miljoen neer. Vijf jaar geleden deed Stadswonen een beroep op haar Zeeuwse colle ga's. De vraag paste bij het toenma lig rijksbeleid dat rijke corporaties armere moeten helpen bij het op lossen van het woningtekort. Be halve het trio dat nog steeds deelt heeft aan de CV, deed in 2005 ook Woongoed Zeeuws-Vlaanderen mee. Woongoed besloot zich eind 2008 terug te trekken. Stadswonen nam de inleg van twee miljoen over. Zeeuws-Vlaamse studenten verloren daarmee ook hun voor keurspositie bij de toewijzing van woningen bij Stadswonen. Die hebben ze trouwens nog wel bij de SSH in Utrecht, waar Woon goed deelneemt in een woningpro ject in de Uithof Antoine de Ceuster, directeur van Zeeuwland in Zierikzee, heeft niet overwogen om zich terug te trek ken. „Als iedereen dat zou >VS& ga's in Temeuzen. Met de kennis van nu, zou De Ceuster de miljoe nen in 2005 ook niet hebben uitge leend. „We hebben het geld zelf hard nodig." In 2005 liep de ver koop van woningen nog goed en hadden corporaties nog enige vrij heid om huren te verhogen. Nu ligt de woningmarkt op z'n gat. „Maar", relativeert De Ceuster „we krijgen het geld van Cité gewoon weer terug. Het ongemak van nu weegt niet op tegen de maatrege len van het Rijk." De bouw van Cité ging beslist niet van een leien dakje. De totale kos ten, aanvankelijk geschat op 60 miljoen, liepen op tot maar liefst 77 miljoen. Ook liep het project forse vertraging op door het faillissement van de eerste aannemer. Vorig jaar viel ook de welstandscommis sie over het aangepaste ontwerp. In ruil voor de Zeeuw se leningen, die tot 2020 lopen, is de voorkeursregeling voor studenten uit de werkgebie den van de deelnemende corpora ties in het leven geroepen. In to taal 75 studenten kunnen hiervan profiteren. Van de regeling wordt op z'n zachtst gezegd niet massaal gebruik gemaakt. Jaarlijks schrij ven zo'n twintig Zeeuwen zich in via één van de corporaties die deel hebben in CV Cité. Voor Cité werd overigens een speciale af spraak gemaakt: 25 studio's of ap partementen zouden gereserveerd worden voor 'Zeeland'. "Inmiddels is Cité zo goed als vol. Twee maan den geleden kregen de eerste be woners hun sleutel. Slechts vijf woonruimtes zijn uiteindelijk via de voorrangsregeling toegewezen. Cité aan de Laan op Zuid in Rotterdam is eind september officieel geopend. Het gebouw telt bijna 500 appartementen. foto Stadswonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28