en maakt het ritme vloeiend Cees Blaeke nog zeker twee jaar door l&m Nog maar 6 dagen! PZC 19 Klimtoren speeltuin dichterbij Harmonie houdt jaaruitvoering in Ledeltheater Doe gratis mee met de Abonnee Win Weken! dinsdag 2 november 2010 door Wout Bareman Hij had al flink wat to neelervaring opge daan, dus optreden in het openbaar was hem niet vreemd. Stadsomroeper Marco van Aver- maete uit Philippine geniet er met volle teugen van. Hij treedt sinds 2007 een keer of twintig per jaar op, doet mee aan concoursen in den lande, vertelt zijn verhaal bij openingen en feestelijkheden en krijgt het steeds drukker. De 41-jarige Van Avermaete, in het dagelijks leven administrateur bij een drukkerij in Temeuzen: „Tot nu toe trad ik eigenlijk alleen in Philippine op - los van die landelij ke wedstrijden natuurlijk. Nu lijkt er ook sprake van een doorbraak in de rest van Terneuzen. De ge meente heeft een perkamenten rol voor me laten maken en me in contact gebracht met Bram Stof fels, de coördinator van Centrum management Terneuzen, die alle mogelijke activiteiten en evene menten op touw zet. Die wil mij voortaan ook inschakelen." Marco rolde er bij toeval in. Tij dens de dertigste Mosselfeesten in zijn dorp, vier jaar geleden, werd een omroeperswedstrijd gehou den. „Er was toen ook al geen Mos selkoningin meer en voorzitter Frank Wiskerke vroeg me of dat niets voor mij was: stadsomroe per. Dat gaf een beetje extra kleur aan zo'n evenement, vond hij. Ik heb het thuis besproken en m'n moeder en zus waren meteen en thousiast. Die hebben ook direct een pak gemaakt in de kleuren van het stadswapen van Philippi ne; rood en groen. Ook de perka mentrol werd in die kleuren uitge voerd." Zijn eerste optreden was stel. Alles op rijm, dat vindt hij het aardigst. En altijd voorafgegaan door het vermaarde 'Boeren, bur gers en buitenlui' en afgesloten met 'Hoooorrttt, zegt het voort!', zoals de Eerste Vereniging van Stads- en Dorpsomroepers Neder land (EVSDN) het voorschrijft. Van die club zijn vijfentwintig stads- en dorpsomroepers lid, van wie eenentwintig nog actief Mar co van Avermaete is één van de jongste. „Cees Blaeke uit Sluis is natuurlijk de bekendste, hier in de streek. Hij wordt deze week tach- 'Als ik de burgemeester het woord niet geef, zegt hij niks natuurlijk. tijdens de Mosselfeesten van 2007. Met een grijns: „Ik deed de ont vangst van de genodigden, riep ze aan tafel, ging ze voor naar de kiosk en leidde de opening. Je kan zeggen dat ik jaarlijks de Mossel feesten open. Want als ik de burge meester het woord niet geef, zegt hij niks natuurlijk... hahaha." Van Avermaete roept dus ook om bij de opening van de kerstmarkt, op Koninginnedag, bij de opening van het Mosselpad en zelfs bij de ingebruikname van een speeltoe- tig jaar. Dan heb je er in Zeeland nog twee: Johnny de Martelaere uit IJzendijke en Willem de Smit uit Nisse." Met De Smit reist hij volgend jaar mei af naar Amerika. Ze zijn er uit genodigd door de organisatoren van het Tulip Time Town Crier Festival in Holland, Michigan. Marco: „Dat wordt een hoogte punt. Er was veel belangstelling van collega's uit den lande, maar uiteindelijk zijn er vijf toegelaten. Dat is overigens best veel voor een Amerikaans festival. Ach, de band met Nederland en de tulpen heb ben er natuurlijk alles mee te ma ken." Van Avermaete doet alles op rijm, in tegenstelling tot veel collega's. Waarom? „Ik vind het lekkerder bekken. Je houdt op die manier automatisch een wat vloeiender ritme aan. Ik hoor weieens collega's die echt moeite hebben met een bepaalde tekst, die niet op rijm staat." Mar co rijmt het allemaal zelf „En ik waak ervoor dat het niet teveel Sin terklaasachtig wordt." En dus dichtte hij over Philippine de volgende roep: Philippine heeft al heel wat stormen overleefd En daar wordt ook nu weer naar ge- Want wie wil overleven in de toets der tijden Zal immer voor zijn toekomst moe ten strijden Dit strijdplan is inmiddels geschre ven Hoe we denken dat Philippine de toe komst moet gaan beleven. Hij oogstte er, bij de presentatie van de dorpsvisie, veel applaus mee. Zoals gebruikelijk. door Frank Gijsel Cees Blaeke uit Sluis weet ai jaren hoe je als stadsomroe per een duidelijke bood schap aan een breed publiek kan brengen. De nestor onder de 'roe pers' liet zijn stem tot in Canada horen tijdens het World Town Criers Festival. In Zeeland en Vlaanderen zijn er nog weinig dorpjes waar ze hem niet kennen. Zaterdag bereikt Blaeke de gezegen de leeftijd van tachtig jaar. Over stoppen rept hij niet. Een opvolger dient zich nog niet direct aan en volgens Blaeke is het de mooiste hobby die er bestaat. Hij blijft zo lang mogelijk zijn boodschap met luide stem aan boeren, burgers en buitenlui in de streek brengen. „Ik wil zeker tot in 2012 doorgaan. Dan heb ik er zeventig jaar opzit ten", zegt hij. Dronken is hij nooit "S,EN|V Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte'" geweest na zijn vele sessies. Bier is immers heel slecht voor je stem. Daarom houdt de Sluizenaar het bij warme koffie zonder melk en zonder suiker. „Van suiker en melk krijg je een plakkerige keel en ook dat is niet goed voor de stem", weet Cees. „Dat heb ik van mijn voorganger, mijn vader, geleerd." Volgens Blaeke biedt het werk van een omroeper volop de gelegen heid onder de mensen te komen. Je blijft er jong bij en je krijgt ver rassende ontmoetingen. „In 2008 was de koningin op werkbezoek in Sluis en ik mocht haar verwelko men op het bordes van het stad huis. Ze was goed op de hoogte - van mijn werkzaamheden en toon de zich vol bewondering voor de kracht van mijn stem. Ik kreeg van haar waardering voor het werk dat ik op mijn leeftijd nog doe." Blaeke krijgt het probleemloos OOSTBURG - Muziekvereniging Har monie in Oostburg houdt komen de zaterdag het jaarlijkse concert in het Ledeltheater. Thema is In Herinnering. De harmonie speelt werk van componisten en arties ten die niet meer leven: van Mo zart via Louis Armstrong tot Mi chael Jackson. De groep staat onder leiding van Hans de Doelder. Te gast is jazz band The Flying Dixies, die mu ziek speelt in de 'New Orleans- stijl'. De band en de harmonie spe len deels gezamenlijk. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 7,50 euro. Reserve ren kan via www.ledeltheater.nl. voor elkaar om een menigte men sen het zwijgen op te leggen. „On langs was ik bij een bijeenkomst waar vierhonderd mensen aanwe zig waren. Zonder moeite kreeg ik het muisstil met mijn stem." Vergoedingen zijn aan Cees niet besteed. „Als je dit werk graag doet, moet je dat niet willen. Dit is puur liefdewerk voor de gemeen schap en daar krijg je veel voor te rug. Ik heb wel eens gehoord dat een belleman een forse vergoeding vroeg. Dat hoort niet. Een flesje wijn kan nog wel, maar daar moet het bij blijven", meent Blaeke. Ondanks het aangename werk krijgt de Sluizenaar wel eens wat naar het hoofd geslingerd. Zinnen als 'Het is nog geen carnaval' of 'Kom je uit het circus' raken hem echter niet. Het 'Hoort zegt het voort!' is voorlopig dus nog een poosje te horen. Cees Blaecke 'belt' Sluis wakker om zijn boodschap door te geven. Uit het exploot d.d. 28-10-2010 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Mehmet Saglam, wonend te Axel. gemeente Terneuzen. Serpil Saglam, wonend te Terneuzen en Sevilay Saglam, wonend te Roosendaal, aan Volkan Özata, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de beschikking gegeven door de EAH Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Middelburg d.d. 20-10-2010 op het door en namens requiranten ingediend verzoekschrift en het proces-verbaal conservatoir beslag op de daarin omschreven onroerende zaak d.d. 25-10-2010. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 - 613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Frank van Cooten TERNEUZEN - De bouw van de klimtoren van zeven meter hoog in speeltuin Oranjekwartier in Ter neuzen is weer een stapje dichter bij gekomen. Dat komt door een gift van 1250 euro van de Soroprimist club Zeeuws-Vlaanderen. Deze club hield op 28 september een mossel maaltijd bij de Fijnproever in Phi lippine. De opbrengst van deze maaltijd en de daarbij gehouden verloting is afgelopen weekeinde tijdens Halloween geschonken aan het bestuur van de speeltuin. Volgens Connie Kraan van de Sor oprimist club zijn de laagdrempe ligheid, de culturele uitwisseling en de sociale functie de redenen om de speeltuin het bedrag te schenken. Beheerder Ronald Roelands van de speeltuin deelde mee dat hier mee de bouw van een hoge klim toren weer een stapje dichterbij is gekomen. Speeltuin Oranjekwar tier breidt volgend jaar flink uit met ruim vijftienhonderd vierkan te meter en op dat nieuwe terrein komt de nieuwe klimtoren van ze ven meter hoog te staan. De vijftig jaar oude speeltuin aan de Leeu wenlaan, in Zeeuws-Vlaanderen één van de grootste, wordt door ze ventig vrijwilligers in stand gehou den. Het jaarlijkse onderhoudsbe drag van twaalfduizend euro moet ook komen uit donaties en van sponsors. ABONNEE VOORDEEL Schrijf u snel in op: www.pzc.nl/winweken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27