Chinezen Middelburgs horecaduo lonken naar Axelse Vlakte 20 zee Productie- en assemblagefabriek FOPRESTAURANT Nieuw eetcafé wil gasten ook komisch vermaken Opfriscursus verkeer en rijvaardigheid Lezing over parapsychologie Gratis muziekles en dans bij Johan Friso Cursus valpreventie voor ouderen GARDEUR etch Quality f^mcadeau OP=OP Uit het exploot d.d. 28-10-2010 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Mehmet Saglam, wonend te Axel, gemeente Terneuzen, Serpil Saglam, wonend te Terneuzen en Sevilay Saglam, wonend te Roosendaal, aan onder meer Volkan Özata, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de dagvaarding om op woensdag 09-02- 2011 om 10.00 uur niet in persoon maar vertegenwoordigd door een advocaat, te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank Middelburg, alsdan en aldaar gehouden wordend in het gerechtsge bouw aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 -613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl UITTIPS Uitgaan in de eigen regio? Kijk voor de uitagenda op www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl dinsdag 2 november 2010 door Wout Bareman TERNEUZEN - Chinezen hebben Zeeuws-Vlaanderen ontdekt. De contacten dateren van enkele jaren geleden, maar werden het afgelo pen jaar verder aangehaald. Chine se ondernemers onderzoeken mo menteel de mogelijkheid een pro ductie- en assemblagefabriek voor windturbines te bouwen op de Axelse Vlakte. Die zou werk kun nen bieden aan 200 tot 250 werk nemers. Volgens burgemeester Jan Lonink gaat het om de Chinese Xiangtan Electric Manufacturing Group (XEMC) Windpower. Het concern is sinds 2009 actief in Nederland na de overname van Dar wind in Utrecht en overweegt de activiteiten uit te breiden. Lo nink: „Het werkt al nauw samen met Unitron in IJzendijke en Tech- notron in Schoondijke voor de le vering van besturingssystemen voor windturbines. Ook Verbrug- ge Terminals begeeft zich op die BSBawmm markt, vooral als het gaat om offs hore-windmolens. Die aspecten wegen zwaar mee voor de Chine zen." XEMC-Darwind denkt ook aan de inrichting van een testlocatie aan het Kanaal Gent-Terneuzen. Lo nink: „We hebben eerder besloten dat we na de komst van het wind- park in de Koegorspolder een pas op de plaats zouden maken, maar als het gaat om de koppeling van een productie-assemblagelijn aan een testlocatie kunnen wij daar mee instemmen." De Chinezen, die overigens ook enkele andere locaties op het oog hebben in West-Europa, stellen als belangrijke voorwaarde dat over heidsinstanties meewerken. Dat kan via Zeeland Seaports. Vorige maand waren Zeeuwse en Brabant se bestuurders en ondernemers voor een handelsmissie op bezoek in China. Wanneer XEMC-Darwind beslist over de nieuwe Europese vesti ging, is nog onduidelijk. door Carla van de Merbel Gewone restaurantjes zijn er al genoeg in Middelburg, vinden horecaondernemers Wesley Brandt en René-Michel Gerritsen. En daar om komen zij met iets nieuws: een foprestaurant. Morgen openen ze in de Stationsstraat hun 'eetkaf- fee' Den Fantast. Middelburgers Brandt (33) en Ger ritsen (28) houden van gezellig heid en zetten de boel graag op z'n kop. Dat laatste doen ze ook letterlijk: op het bord aan de gevel van hun eetcafé staat 'Den Fantast' in omgekeerde letters. Binnen han gen de schilderijen ondersteboven aan de muur en wie het 'treft' krijgt een menukaart in spiegel schrift. „Den Fantast is het tegen overgestelde van wat men in Mid delburg gewend is", zegt het hore caduo. Gasten van Den Fantast krijgen goed te eten ('van een hamburger tot gebakken ganzenlever') én wor den vermaakt, beloven Brandt en Gerritsen. De uitbaters en hun per soneel halen allerlei onverwachte grappen uit. „Het lijkt op de Scala in Gent", zegt de uit België afkomstige Brandt. Dit befaamde grappenres- taurant sloot vijfjaar geleden - met het pensioen van de eigenaar - definitief de deuren. Een opvol ger voor de Scala is er in België (nog) niet gekomen. In Middel burg dus wel. „Uniek in Neder land", zelfs, zeggen Brandt en Ger ritsen. De personeelsleden van Den Fan tast zijn geselecteerd op het vermo gen grappen uit te halen met de gasten in het restaurant. Een deel van hen is afkomstig van de Thea Wesley Brandt (I) en René-Michel Gerritsen voor Den Fantast, hun nieuwe terschool en één is een stand up comedian. Brandt en Gerritsen zelf zeggen ge noeg ervaring te hebben om hun gasten te kunnen vermaken. Ze zijn ook geen onbekenden in de Middelburgse - zij het besloten - horeca. Brandt exploiteert sinds zes jaar de jachtclub van water sportvereniging Arne aan de Kin- OOSTKAPELLE MIDDELBURG MIDDELBURG Veilig Verkeer Nederland en de Stichting Welzijn Veere houden een verkeersopfriscursus, verdeeld over vijf vrijdagochtenden. De cur sus wordt gegeven aan de School straat 4 in Oostkapelle en begint aanstaande vrijdag. De lessen zijn erop gericht de kennis van ver keersregels van 55-plussers op te frissen. Ook wordt aandacht be steed aan wijzigingen van wetten en reglementen. Aanmelden kan bij Anne Wisse: 0118-583687 of via a.wisse@welzijnveere.nl. In galerie Ko d'ooooor aan de Lan ge Noordstraat in Middelburg wordt zaterdag een lezing gegeven over parapsychologie en medium landschap. De sprekers zijn para psycholoog Richard Krebber en pa ranormaal therapeute Margaretha Gieles. Er is volop ruimte voor het stellen van vragen over paranormale waar nemingen van uzelf of uw kinde ren. De lezing begint om 14.00 uur. En tree is tien euro. Muziekkorps Johan Friso in Middel burg begint donderdag weer met het Music Kids project. Kinderen vanaf 6 jaar krijgen gratis muziek- en dansles. Na twintig lessen kun nen ze doorstromen naar een oplei dingstraject binnen Johan Friso. De lessen zijn iedere donderdaga vond van 18.45 tot 19.15 uur in Mo len de Hoop aan het Vlissings Bol werk in Middelburg. Geïnteresseer den kunnen donderdagavond ko men kijken of zich aanmelden via musickids@juliana.org. De Stichting Palladium houdt van af donderdag een cursus valpreven- tie voor 65-plussers. In Grand Café De Schutterij in Vlissingen worden valrisico's besproken en handige tips gegeven om die risico's te ver kleinen. Ook worden er praktische balans-oefeningen gedaan. De cur sus wordt gegeven op 4,11,18 en 25 november van 14.00 tot 16.00 uur. Aanmelden kan op 0118-420470, via c.aerssens@stichtingpalladium. nl of bij de receptie van De Schutte rij. De kosten bédragen vijf euro per middag. VLISSINGEN Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Nu ook op de maandagmiddag van 13.00-17.3d geoi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22