zege in Strandcross 39 Materiaalpech kost Van Ewijk de zege Tempotrainingen leggen Overgaauw geen windeieren in Singelloop Brons voor Wyatt op EK jiujitsu Zeeuwse schaatsers weer in frontlinies Wind hindert WK roeien Nieuw-Zeeland Van der Graaff weer op dreef in China Jeugdschakers Goes maken indruk Kim 't Hooft uit ETTU Cup maandag 1 november 2010 Het aantal deelnemers in de Superfinale van de Vlissingse Strandcross. 'Op de finishlijn was het hectisch, we reden op gelijke hoogte met vijf, zes achterblijvers. Daardoor hebben ze me gemist.' Winnaar Ton van G.rinsven legt uit wat er fout ging Rinus van de Ven was met zijn vierde plaats de beste Zeeuw in de MX1-3 klasse. foto Lex de Meester door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Ronnie Overgaauw is de laatste tijd druk bezig zijn snelheid op te vijzelen en dat luk te de inwoner van Zoutelande za terdag in de 49e editie van de Sin gelloop in Middelburg vrij aardig. Twee jaar geleden noteerde hij een tijd van 23.49 en nu was zijn win nende tijd 21.51. Leonie Ton uit Zierikzee was de snelste vrouw, in kortebroekenweer trokken ju nior Neal Bouterse (AV'56) en Mar cel Magnus (RKHAV) de 160 deel nemers op gang. Ze kregen onder meer Kevin de Pagter (Dynamica), Ronnie Overgaauw en Martijn de Kok (Dynamica) in hun spoor. Jes- per Francke (Dynamica) en Huub van Noorden (Yerseke) keken te gen een kleine achterstand aan. Na de tweede ronde van 1350 me ter versnelde Overgaauw dusdanig dat er voor de overige deelnemers alleen nog zicht was op de tweede plaats. Magnus en Francke kwa men in de vijfde en laatste ronde nog wel wat terug maar de zege was voor Overgaauw, waarbij zijn tijd van 21.51 vergelijkbaar was met die van Wim Nieuwkerk in 2009 en Tim Pleijte in 2008. „Lekker gelopen", pufte Over gaauw na zijn finish. „Het tempo kon ik goed vast houden." Dat is precies waarvoor hij deze winter gaat. Binnenkort loopt hij indoor- wedstrijden en wat crossen om zijn tempo verder op te krikken om zo volgend jaar op de baan te kunnen vlammen. Marcel Magnus werd de verrassende nummer twee. „Er wordt hier flink wat har der gelopen dan in Zeeuws-Vlaan- deren, dus ben ik maar eens over gestoken om hier aan de bak te gaan", liet de Hulsternaar weten. CENT Een koude start heeft jiujitsuka Lindsey Wyatt uit Goes zaterdag in Gent de Europese titel gekost. Wyatt verloor in de eerste ronde van het titeltoernooi van de Bel gische Stefanie Wauters maar haal de via de herkansing alsnog het ere podium in de klasse tot zeventig ki lo. De tweevoudig wereldkampioe ne won in de strijd om brons van de Poolse Emilia Mackowiak. De ti tel ging naar Wyatts landgenote Saskia Boomgaard. De 17-jarige Ne derlandse versloeg de Zweedse Kumlin in de finale. BREDA De Zeeuwse schaatsers hebben het ook in de derde marathon van de gewestelijke competitie goed ge daan. In de wedstrijd voor senio ren en masters sprintte Antwan Tolhoek uit Yerseke naar de derde plaats. Flip Salomé uit Breskens werde vijfde en Adriaan Provoost uit Domburg achtste. Arnold Stam won de wedstrijd. In de tweede wedstrijd om de KPN Marathon Cup in Heerenveen, haalde Erwin Mesu uit Middelburg de finish niet door een val. Zijn broer Niels werd in de eerste divisie knap achtste. LAKE KARAPIRO Roeier Roeland Lievens is op de eerste dag van het WK roeien in Nieuw-Zeeland aan de kant geble ven. De wedstrijdleiding legde de wedstrijden na vijf series stil en liet ze niet meer hervatten. Eén van de categorieën die niet konden roeien was de lichte vier zonder stuurman, waarin IJzendijkenaar Lievens met de Nederlandse ploeg uitkomt. Het is nu de bedoeling dat Lievens vandaag de series roeit. SUZHOU Na haar goede prestaties van vori ge week tijdens het Sanya Ladies Open, heeft golfster Marjet van der Graaff het ook in het Sozhou Taihu Ladies Open goed gedaan. De Thoolse eindigde in China als twaalfde in het eindklassement, met slechts drie slagen achterstand op winnares Lee-Anne Pace uit Zuid-Afrika. Pace won vorige week ook in Sanya. Van der Graaff werd toen 24e. Haar teamgenoot Christel Boeljon, werd in het Sozhou Taihu Open tweede. GOES Op de eerste speeldag van het ZK voor de jeugd hebben de schakers van Goes indruk gemaakt. Maxim le Clercq en Joey van de Braak won nen beiden hun twee partijen. In de C-groep wordt een halve com petitie gespeeld. Halverwege heeft Mathijs Dubbeldam een half punt voorsprong op zijn zus Lydia. De Terneuzense Veronique Hamelink volgt al op anderhalve punt achter stand. In de D-groep lijkt Bas de Fe- ijter zijn titel te gaan prolongeren. Hij versloeg zijn grote concurrent Danilo Bolleman. MATARO Tafel tennissters Kim 't Hooft is met haar ploeg Hotak in de tweede ronde van de ETTU Cup uitgescha keld. De Middelburgse in Hooger- heidse dienst verloor in Mataro (bij Barcelona) eerst met 3-0 van het Russische Koeban en kreeg daarna met dezelfde cijfers klop van de thuisploeg Mataro Quadis. „Voor mij was er geen eer te beha len", keek 't Hooft terug. „Ik moest in beide wedstrijden tegen de kop- vrouw en die waren te sterk." door Wim de Vos Jesper Francke beperkte de schade op Magnus tot 7 seconden. Martijn de Kok miste het podium en bleef Kevin de Pagter voor. Neal Bouterse was op de zevende plaats de snelste junior. Hij moest Erwin Harmes (Dynamica) net voor moest laten gaan. Robin Hof land (Dynamica) was de snelste master H35. Rian van de Broeke (Dynamica) won bij de masters H45 maar moest wel lijdzaam toe zien dat zijn zoon Tim hem zeven seconden voor bleef. Voor zijn ei gen voordeur was John Overweel (Dynamca) de sterkste H55 en Kees Markusse (Middelburg) won de H65. Leonie Ton had weinig tegenstand bij de vrouwen en won onbe dreigd, voor Eva Boonman (Dyna mica). Volgende week start Ton in de Berenloop, een zware mara thon op het eiland Terschelling. KORTGENE - Lopend kwam Edzard van Ewijk over de finishlijn bij de tweede wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup, zaterdag in Kortgene. Foeteren, maar vooral balen deed de mountainbiker uit Wolphaarts- dijk. Bij het ingaan van de slotron- de leek hij op een zekere overwin ning af te gaan, maar materiaal pech schakelde hem uit voor een plaats op het podium. Van Ewijk werd vierde in de door de Belg Danny Sleeckx gewonnen race. Edzard van Ewijk had een behoor lijke slag kunnen slaan. Het mod derige en drassige parkoers van de De Paardekreek was zeker geen bondgenoot van de deelnemers, of beter gezegd van de fietsen. Veel materiaal liep vast waardoor er met name bij de senioren een groot aantal uitvallers was. Slachtoffers waren onder meer Sander en Robbert Vleugel. „En omdat zij weggevallen waren, had ik een behoorlijke bres kunnen slaan in het algemeen klasse ment", realiseerde Van Ewijk zich later. In de openingsfase lieten Sander en Robbert Vleugel hun gezicht nog wel in het voorste gelid zien maar al vrij snel liep alles vast en was het einde wedstrijd. Van Ewijk kwam aan de leiding en alleen Danny Sleeckx, een mountainbiker uit het Belgische Malle, bleek in staat hem enigszins te kunnen volgen. Zo begonnen ze dus ook aan de slotronde maar voor Van Ewijk sloeg het noodlot toe en Sleeckx - vorige week zesde in de openingswedstrijd in Hein- kenszand - kon vrij naar de over winning rijden. In het klassement staat de Belg nu tweede maar hij gaf aan dat dit niet voorop staat. „Komende zater dag kan ik niet meedoen in 's-Heer Arendskerke en hoe het verder staat, weet ik nog niet. Ik zie het wel maar deze overwin ning is mooi meegenomen." Bij de vrouwen was er een nieuwe zege voor Birgit Lavrijssen uit Ka- pelle en in de B-categorie was er een overwinning voor Johnny Stroosnijder uit Wemeldinge, die de Belgische favoriet Franky Tael- man wist te kloppen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83