'Spookrijder' racet naar 381 spert IIP* Van de Pfasse in vorm tijdens jumping de Kroo Linda Siereveld leidt dans om Gouden Ruif 2 i Zwarte dag Zeeuwse driebanders Van Kempen houdt tweede plaats vast 25E EDITIE De jubileumeditie van de Strandcross krijgt na afloop een verrassende wending. Niet de gehuldigde Mike Kras, maar Ton van Grinsven blijkt winnaar van de klasse MX1-3. maandag 1 november 2010 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De eer ste editie van Jumping de Kroo trok afgelopen weekeinde heel wat ruiters van buiten de provincie. Onder hen de internationals Vin cent Voorn en Leopold van Asten en een groot aantal profs. De Zeeuwen hielden zich knap staan de in het deelnemersveld. In de barrage van de klasse M kwam ruiter Carolein van de Pias- se met Delta Mossel Jantje een hal ve tel tekort voor de overwinning. In Z bleek er tegen de amazone uit Yerseke met de Pilgrim Z-dochter geen kruid gewassen. Met Annelo- re Willeboer (Taxi Buuron) op de tweede en Imke Kort (Amaai) op de derde stek was zaterdag in ma nege De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland het erepodium in Z com- pleet Zeeuws gekleurd. In M bracht zaterdag Zoi Snels met Blom's Wervel als eerste het spel op de wagen. De ruiter uit Baarle-Nassau stuurde Cor- land-dochter in 32.66 seconden rond. Maar het venijn zat in de staart. De Zweedse Louise Saywell toonde zich met Zinnia een tel sneller. Als laatste starter ging Ca rolein van de Plasse met de merrie Delta Mossel als een raket op jacht naar de overwinning, maar kwam hiervoor een halve tel tekort. Van de Plasse had in M al haar kruit verschoten. Als eerste in de barrage stuurde de op revanche be luste nationaal kampioene de ont ketende Delta Mossels Jantje in 30.26 seconden over het parkoers. De Zuid-Bevelandse combinatie gooide daarmee voor haar tien ach tervolgers de deur in het slot. Van de Plasse: „Het was geen makke lijk parkoers. Maar Jantje sprong super. In M gaf ze mij al het gevoel dat ik meer risico's kon nemen. En het is gelukt." Met 30.64 stak Wilma Stouten met de Voltaire-dochter Stouten's Suprise gisteren als eerste in M de lont in het kruitvat. Het leek voor de amazone uit Serooskerke kat in het bakkie. Maar Aigars Bregse uit Woensdrecht toonde zich met Dia- manday alsnog een fractie sneller. „Op de sloot hield Suprise even in en daar heb ik de winst ver speeld", vertelde Wilma Stouten. Met de overwinning in L droeg Chris Boone uit Aagtekerke met de ruin Zizi-Top ook zijn steentje bij aan het Zeeuws succes. door Lucien Roelandt VLISS9NGEN - Na enkele mindere ja ren lijkt de dressuurcompetitie om de Gouden Ruif van De Schelde- stad in Vlissingen weer in trek. Een groot aantal combinaties bleek op de eerste dag ook aan el kaar gewaagd. Met de score van 67.33 procent is Linda Siereveld met Barona-S de voorlopige lijst aanvoerder. Op geringe afstand ge volgd door een twintigtal belagers. Roos de Pagter en Linda Siereveld toonden zich in L2 overtuigend de besten. In de strijd om de oranje erelinten wisselden beide kempha nen stuivertje. In de warmloopron de stuurde Roos Mes de veel front vormende merrie Ubouche-Pepe naar een totaal van 64.67 procent. Ruim twee procent meer dan Lin da Siereveld met schimmelmerrie Barona-S. In de herkansing nam Linda Siereveld revanche op haar rivale uit Grijpskerke. De amazone uit Colijnsplaat reed de met veel schwung door de piste gaande Krack C-dochter met 67.33 procent naar de overwinning. Voor Roos Mes met de Cabochon-dochter stopte de teller op 65 procent. In de in handicap verreden klasse Z ging in de openingronde de over winning naar Jose Dingemanse met de merrie Valerie van het orga niserende Scheldestad. De amazo ne uit Koudekerke stuurde de mooi bergopgaande Jazz-dochter met 62.94 procent naar een over tuigende zege. De Scheldestad combinatie sloeg hiermee een gat van bijna drie procent op de num mer twee Simone de Bruine met de zwarte merrie Fleur van 't Ooie vaarsnest. In de manche greep Si mone de Bruine met de Bart van de Kroondreef-dochter met 60.88 procent de winst. De combinatie uit Vrouwenpolder bleef Jose Din gemanse nipt voor. In de eerste proef van Mi eindigde Elsina Pelgrom met de ruin Wise- quy en Petra Broeksema met de merrie Rheina M met een totaal van 64.67 procent gelijk. Dankzij het beslissende onderdeel ging de overwinning naar Elsine Pelgrom met Rousseau-dochter. De over winning in de tweede manche werd een prooi voor Monique van 't Westeinde met Vonetta. De ama zone uit Nisse stuurde de Rubi- quil-dochter naar 64.67 procent. Rachel Blok reed Sunshine-Reg- gea (63 procent) naar de twee stek. Met twee overwinningen in B stel de de Oost-Souburgse Tjaska de Jong met de ruin Bonito haar kan didatuur voor de eindzege. MEIJEL - Danielle van Kempen uit Oost-Souburg is als tweede geëin digd in het kampioenschap motor cross bij de vrouwen onder auspi ciën van de Motorsport Organisa tie Nederland. Tijdens de laatste wedstrijd in Meijel legde zij beslag op de vijfde plaats in de dagklasse ring. Ze had nog een theoretische kans op de titel, maar ze kon het Suzy Tausch niet lastig maken. Plaatsgenoot Martin Stroo, uitko mend bij de Inters in de Open Klasse, had weinig geluk. In het dagklassement werd hij dertiende. In de eindstand om het kampioen schap legde de KTM-coureur be slag op de negende plaats. door Michiel Bouwman VLISSINGEN - Ongeveer een uur lang was Mike Kras gistermiddag winnaar van de Strandcross. Ge huldigd en wel was hij al op weg naar huis, toen er nog een verras sende wending aan de zondag kwam: niet Kras, maar Ton van Grinsven - twaalfde in de eind stand - had in de MX1-3 gewon nen. Door een fout in de tijdwaarne ming werd Van Grinsven als twaalfde geklasseerd, terwijl hij net vóór Kras over de lijn kwam. Tijdens de huldiging diende de in woner van Vinkei protest in - en met succes. De rondetijden wer den met de hand nog eens nagelo pen en de conclusie was helder: Van Grinsven was over het hoofd gezien en eindigde zestienhonderd sten van een seconde voor Kras. „Ik was Mike in de laatste ronde voorbij gereden", legde de 'spook rijder' uit. „Op de finishlijn was het hectisch, we reden op gelijke hoogte met vijf, zes achterblijvers. Daardoor hebben ze me gemist." Dat het zo hectisch was in die laat ste meters, was terug te voeren op het grote deelnemersveld. De bes te veertig uit de kwalificaties van de MX1-3 en beste dertig uit de Mx2 gingen door naar de Superfi nale, plus nog eens de beste vijf tien uit de twee herkansingen. To taal: honderd rijders. De misser was „een menselijke fout" volgens de winnaar. „Dat kan gebeuren. We kwamen in de zelfde seconde over de streep. Ik ben niet boos; de uitslag is gerecti ficeerd en heb mijn prijzengeld (500 euro) netjes gehad." Ook Kras verweet hij niets: „Het is als rijder niet te volgen wie er voor je zit, dat is haast niet te doen." Voor het eerst sinds elf jaar eindig de Van Grinsven daardoor weer als nummer één in de Strandcross. Voor het eerst won hij in 1988. „Ik heb voor een andere bond gere den en ben er ook een paar jaar tussenuit geweest. De laatste vier jaar ben ik meestal wel in de top drie geëindigd." Dat het organiserende MSV De Uitlaat - uitgerekend in de jubi leumeditie - zo iets op het pad kreeg, was zonde. „De bond hield de tijden bij", liet bestuurslid René de Nood gisteravond weten. „Wij betalen daar voor, dus we zijn hier nog niet klaar mee." De verbeten strijd die topfavorie ten Patrick Roos en Mike Kras uit vochten, was achteraf gezien dus voor plaats twee en drie, ook al wa ren ze zich daar niet van bewust. Ander gevolg van de herklassering was dat de beste Zeeuw, Rinus van de Ven, van het podium kukelde en als vierde eindigde. Dat was niet het enige waar Van de Ven slachtoffer van was. „Een valse start kan gebeuren, maar ze reden weg terwijl er nog mensen op de baan stonden! Als ik de eer ste twee ronden met Roos mee had kunnen rijden, waren we weg geweest", zei de Vlissinger. „Dan had ik kunnen winnen." Er was ook wél Zeeuws succes. Mark Boot (Burgh-Haamstede) veroverde zilver in de MX2 en Carsten Goedegebure uit Yerseke werd derde in de Sscc-klasse. De twee categorieën waarin geen Zeeuwen reden - zijspannen en quads - waren nieuw. Mike van Grunsven won bij de vierwielers, terwijl het duo Etiënne Bax/Ben van den Bogaert bij de zijspannen de zege greep. De laatsten, Neder lands kampioen en vierde van de wereld, waren favoriet. Door mate- riaalpech liep het tweetal de zege in de eerste manche mis, maar zet te dat in de tweede manche recht. Ti door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De twee Zeeuwse drie- bandenploegen die uitkomen in de erdivisie deden slechte zaken. Delta/Fast Bouwservice verloor in Apeldoorn met 5-3 van Ai Biljarts en Garage Verbrugge Hyundai speelde in eigen huis gelijk tegen iWentevisie, 4-4. De nederlaag van Delta was in meerdere opzichten pijnlijk. Niet alleen verloor de ploeg zicht op een plaats bij de play-offs maar leed ook gezichtsverlies. Verliezen van een ploeg die tegen degradatie vecht is niet bestextra pijnlijk. De nederlaag van Delta was ook pijnlijk voor Verbrugge. De Apeldoornse club is een regelrech te concurrent van Verbrugge in de degradatiestrijd en winst van Del ta had het zusterteam aardig gehol pen. Zeker toen Verbrugge in de thuiswedstrijd leek af te stevenen op een overwinning. Maar ook dit team bewees zich geen goede dienst want Kees Wit- tens gaf net als Jean Paul de Bruijn een paar honderd kilome ter verderop, een zeker lijkende overwinning uit handen. Bij Delta had het verlies nog erger kunnen zijn als Peter de Backer bij 46-41 voor Martin van de Spoel niet met een serie van 9 de partij winst alsnog binnenhaalde. Glenn Hofman had een volstrekte off-day en verloor van Addy Wienk. Ook Eddy Leppens zat geen moment in de partij tegen Michael Nilsson en verloor kans loos. Alle hoop was daarom gevestigd op Jean Paul de Bruijn die met 20-38 leidde tegen Ronny Brants. De Belg kwam terug maar De Bruijn finishte leek het net op tijd. Brants moest er in de nabeurt nog vijf en het doemscenario voor Del ta maar ook Verbrugge voltrok zich. Hij deed het en de winst ging naar de thuisspelers. „Zwaar teleur gesteld ben ik" zei Jan Kikken na afloop. „Heel pijnlijk. Dit had ik niet verwacht", stamelde hij. De klap was zichtbaar hard aangeko men. Ook in Sluiskil, waar tot dat moment Verbrugge goede vooruit zichten had op eigen winst en puntverlies bij de concurrentie in Apeldoorn. In één klap verander de de wereld en het zou nog erger worden. Na winst van Martin Spoormans en Ronny Daniëls en verlies van Henk Habraken stond Kees Wit- tens in zijn partij tegen Dave van Geel ruim voor en leek winst bin nen handbereik. De druk werd echter te groot en zelfs de eenvou digste ballen wilde er niet meer op. Van Geel bleef koel scoren en maakte bij 49-48 voor Wittens een einde aan de partij. Zelf een punt verspelen en de concurrent zien winnen deed dubbel pijn. On troostbaar zat Wittens in een hoek en op hem inpraten was overbodi ge moeite. De Brabander wist maar al te goed dat hij gefaald had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82