hoofd boven water PWG uitduel EMM komt kracht tekort tegen Orion Slecht weekeinde hockeyers Vlissingen Monsterzege voor rugbyers Oemoemenoe maandag 1 november 2010 J 'We hebben al snel het doel moeten bijstellen Van de 21 individuele partijen die Tan Anran tl Cl Cl f hotldhoVltig' voor TTCM speelde, won hij er zeventien. Hij heeft een winstpercentage van 81. John Scott De spelers van EMM (witte shirts) verdedigen tijdens een van de vele aan vallen van Orion. foto Willem Mieras Orion liep na rust weg naar 13-10 en zeven minuten later stond er 20-16 op het bord. De eindstand was uiteindelijk 21-18. Scores EMM: Kevin Meulmeester 5, Len Stroy, Mayron Bouwmeester en Jer ry Aertssen 3, Marcello Tax 2, Tijs de Vos en Niels Wagenaar 1 Vrouwen. EMM-RHV 16-21: De vrouwen van EMM verloren weer. De malaise in de bezetting kan nog wel even duren, aldus trainer Auke van Hinte. De opbouwrij zit niet lekker in haar vel en hoek- speelster Xiara Nijsen speelde nog geen enkele minuut. De nederlaag van zaterdagavond bezorgde een deukje in het zelfvertrouwen. Scores: Marieke Riemens en Danielle Carol 4, Ariska Tax 3, Petula Brasser en Nastasja Glisevic 2, Anouk Provoost l. Olympus-Blauw Wit 16-14: Aan de succesreeks van de promoven dus lijkt maar geen einde te ko men. Voor eigen publiek werd het nog puntloze Blauw Wit redelijk eenvoudig opzijgezet. „Die start is mentaal zo'n geweldige opsteker", zei coach Ron de Waal na afloop. Via 8-8 en 15-10 werd het uiteinde lijk 16-14. „Dit pakken ze ons niet meer af" Volgende week speelt Olympus de topper tegen Tachos. Scores: Wendy Meerman 5, Martje Huijben 4, Ayla Engels 3, Steffie Richter 2, Nona Wielemaker en Anja Minnaard. door Wim Kakebeeke HEINKENSZAND - De handballers van EMM gingen zaterdag in de derby tegen Orion onderuit. De ploeg uit Heinkenszand won met 21-18 van de Middelburgers. John Scott won zaterdag twee partijen voor TTC Middelburg. de derde keer vervangen door de negentienjarige William Marinis- sen, speler van TTCM 3. Hoewel hij geen punt pakte, speelde hij verdienstelijk. Tegen Jeroen de Hei de, die in Arnemuiden woont, kreeg hij in de vierde game zelfs een matchpoint. En tegen StefFen Greup, de kopman van de ploeg uit Hazerswoude, verkocht hij zijn huid duur. „De basisslagen - het blokken, het steken - beheerst William goed", zei Boon. „Nu moet hij nog zor gen dat zijn forehand even sterk wordt als zijn backhand. Dan gaat zijn niveau echt omhoog. En hij moet nog een beetje leren vech ten, wat op dit niveau nodig is." Scott noemde Marinissen 'een jon gen met potentie'. „Hij staat zelfs tegen goede jongens prima te spe len. Ik had hem graag bij het team gehouden." Maar dat kan niet. Een speler mag namelijk maar drie keer in het seizoen bij een hoger team invallen. Dit ter voorkoming van competitievervalsing. foto Lex de Meester TTCM-Avanti 6-4: Anran-Greup 3-1 (9-11 11-211-211 -8), Scott-De Heide 3-1 (11-4 8-11 11-811 -8), Marinissen- Groenewold 0-3 (5-11 6-11 2-11), Anran/Scott- Greup/Groenewold 3-2 (11-8 6-11 12-10 7-11 11-7), Scott -Greup 2-3 (11-13 11-7 9-11 11-7 10-12), Anran-Groenewold 3-0 (11 -8 11-811-4), Marinissen-De Heide 2-3 (13-11 11-7 1-11 11-13 4-11), Scott -Groenewold 3-2 (11-8 10-12 7-11 11-9 11-8), Marinissen-Greup 0-3 (7-119-119-11Anran-De Heide 3-1 (11-2 8-11 11-2 11-3). Orion-EMM 21-18: EMM'er Ra mon Vael stond er na afloop van de derby tegen het Bevelandse Orion ontspannen bij. Kort daar voor was de Middelburgse sluit post als verliezer van het veld ge stapt. „We hebben ons eigen spel niet kunnen vasthouden en we missen trainingsarbeid. Daarnaast heeft de scheidsrechter de pot ka pot gefloten/'Scheidsrechter Mar cel Veldhuizen had inderdaad niet zijn beste middag. Voor de pauze was de derby nog open en waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Kevin Meulmeester opende via een break de score voor de bezoe kers. Maar dat was ook meteen de laatste keer dat EMM voor zou staan. EMM bleef via de talenten Len Stroy (3 treffers) en Kevin Meulmeester (5 treffers) wel in het kielzog van de thuisploeg: 8-7. „We hadden er meer in moeten smijten", vond Orion-trainer John Jansen. „Er zijn aardig wat moge lijkheden gecreëerd. Maar dat pro bleem is niet van gisteren." laag van PWG een feit. PWG had goed partij gegeven. Rianka Rent meester en Jos de Wild verloren, maar een combinatieve zege van Arjo Kousemaker en een knappe aanvalszege van invaller Ko Lou- werse compenseerden de nederla gen. De andere invaller, Cor Boot, zorgde voor een stunt door Jesse Bos op een gelijkspel te houden. De nederlaag van Middelburg te gen Rijnsburg was ingecalculeerd, maar de 16-4 kwam toch hard aan. Zeven van de tien Middelburgers beten in het stof tegen de koplo per in de eerste klasse B. Danny Wattel en Piet Nieuwenhuijzen pakten een punt en Arie Kamme- raat redde de eer door een zege op het negende bord. Het tweede team van PWG 's-Gra- venpolder liep in de strijd om de titel in de tweede klasse D averij op. DOS Delft won met 14-6. VLISSINGEN - Voor de hockeyers van Vlissingen was het geen goed weekend. De vrouwen verloren van Prinsenbeek en de mannen moesten in de slotfase buigen voor Tempo. De vrouwen van Ra- pide gingen onderuit tegen Lei den. Vrouwen. Rapide-Leiden 2-3 (1-0): Vooral op basis van inzet hield Rapide langdurig Leiden in bedwang. Gesteund door een vroeg doelpunt (3e minuut) van Tatsjana van den Eynde kreeg een scherp counterend Rapide de bete re doelkansen. Drie minuten na de rust werd het 2-0 door opnieuw Van den Eynde. Het nog ongesla gen Leiden kwam na rust sterk te rug en boog de achterstand om in winst. Vlissingen-Prinsenbeek 0-4 (0-1): Vlissingen was ditmaal niet in goede doen. Het had moeite met het stugge en fysiek harde spel van de bezoeksters. In het slot van de eerste helft nam Prinsen beek de leiding en gokte daarna nog alleen op uitvallen. Die wer den tussen de 13e en de 25e mi nuut van de tweede helft genade loos uitgevoerd. Binnen dat tijdsbe stek liep Prinsenbeek uit naar 0-4. In de slotfase viel Iris Koole met haar hoofd hard op de grond en werd per ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. Mannen. Tempo-Vlissïngen 4-2 (1-1): Al na twee minuten namen de bezoekers de leiding via Boude- wijn Jagers. Tien minuten voor de rust kwam Tempo langszij en di rect na de pauze kwam het uit een onterecht toegekende strafbal op 2-1. Vlissingen toonde veerkracht en scoorde de gelijkmaker via Bas van der Ploeg. In de slotminuten sloeg Tempo via counters toe: 4-2. door Hans Markusse MIDDELBURG - Na twee kleine ne derlagen pakte Oemoemenoe de draad weer op met een mons teroverwinning op LSRG. Na een 21-7-voorsprong bij rust zegevier den de Middelburgers met 52-7. To- vaal leed in Rotterdam een kleine nederlaag tegen RSRC. Na een 6-6-ruststand werd het 13-11. De zware voorwaartsen van LSRG maakten het Oemoemenoe alleen in de eerste tien minuten lastig. De Middelburgers werden over donderd en de Leidse studenten kwamen op 0-7. Halverwege de eerste helft was het echter al ge daan met LSRG. Door tries van Yedney America, Devin Schutte en Daniël van der Waal en drie succesvolle conversions van Lau rent Legrand leidde Oemoemenoe bij rust al comfortabel met 21-7. Di rect na rust haalden de thuisploeg via Dimitri Hubroeck het bonus- punt binnen, waarna Yedney Ame rica de gasten met snelle rushes het nakijken gaf. Het kickwerk van Laurent Legrand bleef gedegen en na 60 minuten was LSRG volledig knock-out: 42-7. In de slotfase wist debutant Danny Minderhoud nog te scoren en Rik Reekers bepaalde de eindstand op 52-7. Tovaal miste in Rotterdam een aan tal basisspelers, maar kwam toch uitstekend uit de startblokken. Ma- rijn Riemens verzilverde een penalty-kick en zette zijn ploeg daarmee op een 0-3-voorsprong. De Rotterdamse studenten kwa men vlak voor rust langszij: 6-6. In de slotfase ging Tovaal verwoed op jacht naar de winst, maar na een sinbin voor Peter van Stee was dat onbegonnen werk. Tovaal ver loor uiteindelijk met 13-11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81