TTCM houdt het Dammers verliezen 36 Arnemuiden op drempel tweede divisie De Stormvogel blijft winnen Volleybalsters WS'92 verslaan Forza in derby TTC Middelburg doet goede zaken tegen Avanti. De Middelburgse tafeltennissers winnen met 6-4. maandag 1 november 2010 door Koen de Vries MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden kunnen de cham pagne koud zetten. Na de io-o-overwinning op Tegelen staat de vissersploeg in de derde divisie tien punten los van eerste achter volger Tanaka. „Dit kan niet meer fout gaan", schat kopman Jan-Henk Bomhof met nog drie wedstrijden voor de boeg in. De mannen van SAR speelden gelijk bij Landgraaf én zagen koploper JCV verder uit het zicht verdwij nen. Iri de uitwedstrijd in het Limburg se Tegelen had Arnemuiden nog twee punten laten liggen, maar in eigen huis kwam de ploeg nooit in gevaar. Acht partijen werden door Riny Kasse, Mare Hackenberg en Jan-Henk-Bomhof met 3-0 gewon nen, twee keer slechts werd het 3-1. De toekomst lacht Arnemui den toe, want in de tweede divisie kan de ploeg naast oud-internatio nal Frank Boute ook beschikken over Jeroen de Heide. Hij woont sinds enkele jaren in Arnemuiden en komt over van eerstedivisionist Avanti. Zaterdag speelde hij nog te gen TTCM. SAR, dat in een andere derde divi sie uitkomt dan Arnemuiden, had in en tegen Landgraaf grote moei te met Niek Boymans. Deze Lim burger bleef ongeslagen. De weer fitte -Dennis Verdurmen en Simo- ne de Klerk wonnen wel hun twee andere partijen. Johan 't Hooft bracht het vijfde punt bin nen. Dankzij de remise hield SAR, tweede op de ranglijst, de marge van twee punten met Landgraaf in stand, maar is de achterstand op JCV nagenoeg onoverbrugbaar. De vrouwen van SAR, die uitko men in de tweede divisie, hadden zoals verwacht geen enkele moeite met Destatec: 0-10. De club uit Swalmen had uit de eerste zes wedstrijden slechts vijf puntjes ge peurd, SAR had er al 31. Anja d'Hondt, Chantal Remorie en Li- selotte Fassaert bleven alledrie on geslagen. Als de speelsters uit Kloosterzande in de resterende drie wedstrijden geen gekke din gen doen, spelen ze ook volgend seizoen weer in de tweede divisie. De reserves van TTCM behielden in de hoofdklasse de leiding. De Middelburgers versloegen in eigen hal Bergeijk 2 met 7-3. Sören de Witte en Michel Sperling bleven foutloos, Emiel de Rijke zorgde voor het zevende punt. Bij de jeugd verstevigde Scaldina de leiding in het landelijk C. De Schouwenaren bleven in het Gel derse Oosterhout TVO nipt de baas: 4-6. Grote man bij de Schou wenaren was Dirk Geuze met drie overwinningen. door Ko Mechielsen VLISS8NGEN - De waterpoloman- nen van de Stormvogel blijven het goed doen en staan na de verras sende 8-5 winst op DBD op een gedeelde derde plaats in de vierde klasse. De Stormvogel 2 speelde een goede wedstrijd tegen Arethu- sa 2 en deelde de punten: 6-6. De Vlissingse vrouwen zakten naar de laatste plaats na een 3-4-nederlaag tegen Brunssum. De Stormvogel-DBD 8-5: De Stormvogel had een goede start. Na 1-0 kwam DBD nog wel op ge lijke hoogte, maar verder kwam de ploeg uit Best niet. De Stormvogel nam een dik verdiende 5-1-voor- sprong. Daarna kreeg De Stormvo gel het lastig doordat het DBD wat te veel ruimte gaf en zodoende werd het snel 5-3. De Vlissingers namen daarna het heft weer in handen. Halverwege stond het 8-4. DBD kreeg in de derde perio de de betere kansen, maar vergat te scoren. De Stormvogel verzuim de verder afstand te nemen en mis te zelfs een strafworp. In de rust van de derde naar de vierde perio de viel de aanvoerder van DBD de scheidsrechters verbaal aan, maar die vergaten de aanvoerder het bad uit te sturen waardoor er een vervelende laatste periode volgde. DBD kwam nog terug op 8-5 en bleef maar op de scheidsrechters reageren. Scores De Stormvogel: Martijn Me- chielsen 3, Bas Mechielsen en Chris van der Draai 2 en Jordy de Nood 1. De Stormvogel 2-Arethusa 2 6-6: De Stormvogel 2 zag de wedstrijd al snel naar een dieptepunt zak ken, omdat aanvoerder Van Es van DBD, die eerder zwaar gefrus treerd van De Stormvogel 1 had verloren,-nu als scheidsrechter aan de kant stond. Gevolg was een ver velende start waarin Van Es in de eerste periode op kinderachtige wijze twee De Stormvogel 2-spe- lers uit het bad stuurde. Gelukkig wisten beide ploegen het verstand erbij te houden en werd het een spannende wedstrijd waarin Aret- husa snel op een 0-3-voorsprong kwam. De Stormvogel 2 knokte zich in de tweede periode terug tot 3-4. Beide ploegen hielden el kaar daarna goed in evenwicht en het was verdiend dat de punten ge deeld werden. Scores De Stormvogel 2: Bas mechiel sen 3, Jordy de Nood 2 en Frank Leijn- se 1 maal. De Stormvogel 3-De Zuidwest hoek 2-6: Het jeugdige De Storm vogel 3 speelde een erg goede wed strijd tegen De Zuidwesthoek dat nog ongeslagen is. Pas in de laatste periodeliep De Zuidwesthoek uit naar een 2-6-overwinning. Scores De Stormvogel 3: Sjaak Leijnse en Henk Riemens beiden 1 maal. Vrouwen. De Stormvogel-Bruns- sum 3-4: In de strijd tegen degra datie hadden de Vlissingse vrou wen een belangrijke wedstrijd. Na 1-1 aan het eind van de eerste pe riode miste De Stormvogel een overtalsituatie en nam Brunssum de leiding. Daarna kwam De Stormvogel op gelijke hoogte: 2-2. Elf seconden voor tijd pakte Bruns sum de volle winst. Scores De Stormvogel: Lois van de Berg, Anne van Benthum en Astrid As- sink 1 maal. TAFELTENNIS door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Tan Anran, die pas enkele maanden in Vlissingen woont, leert snel. De humoris tische Chinees heeft bij eerstedivi sionist TTC Middelburg al verschil lende Nederlandse uitdrukkingen geleerd, zoals 'winnen met twee vingers in de neus'. Zaterdag maak te hij meerdere malen het bijbeho rende gebaar in het thuisduel met Avanti (6-4). In alle vier partijen die Anran te gen het tafeltennisteam uit Hazers- woude speelde, trok hij aan het langste eind. In zijn drie individue le duels won hij de meeste games met ruim verschil. Dankzij zijn machtige forehand won hij ook met duidelijke cijfers van Avan- ti-kopman Steffen Greup: 9-1111-2 11-2 11-8. De Chinese student aan de HZ trainde afgelopen week in Luxem burg bij één van zijn voormalige trainers in China. Hij maakte veel uren. „Toen hij terugkwam, zei hij in het Nederlands dat hij 'een beet je moe' was", vertelde Peter Boon, de hoofdtrainer bij TTC Middel burg. „Maar ik heb hem wel voor uit zien gaan in de afgelopen tijd. Hij heeft een hoog basisniveau en een dominante forehand en nu be gint het goede voetenwerk erbij te komen." Dankzij Tan Anran houdt de Wal- cherse formatie het hoofd boven water in de eerste divisie. Aanvan kelijk wilde men promoveren, maar dat zit er door de blessures van Wouter van der Mark (die niet kan spelen) en John Scott (die gemankeerd zijn duels aangaat) niet in. „We hebben al snel het doel moeten bijstellen naar hand having", zei Scott, die ondanks zijn schouderkwetsuur nog twee partijen in zijn voordeel besliste. „Maar na de winst van vandaag doen we het niet onaardig." TTC Middelburg staat na zeven van de tien speelrondes derde met 42 punten, tien punten achter kop loper Scylla en vijftien punten voor op nummer vijf Bergeijk. Het kan dus bijna niet meer misgaan met de geel-zwarten. Van der Mark, die met knieproblemen wor stelt, hoeft daarom niet overhaast zijn rentree te maken. Hij zal in het voorjaar pas weer meedoen. Van der Mark werd zaterdag voor door Daaf Kasse MIDDELBURG - De vierde ronde van de nationale damcompetitie ver liep rampzalig voor de drie Zeeuw se teams. Hoofdklasser PWG 's-Gravenpolder liep in de uitwed strijd tegen IJmuiden tegen de eer ste nederlaag op en Middelburg en PWG 2 verloren met grote cijfers. De wedstrijd tussen IJmuiden en PWG was een van de langste uit de geschiedenis van de Zeeuwse club. De 11-9-eindstand stond pas na zeven uur en drie kwartier op het scorebord. Bij een 9-9-stand hadden Niels Roelofsen en zijn jonge tegenstander Feroz Amirk- han een eindspel bereikt waarover de geleerden in de analyseruimte het voortdurend oneens waren. Ze balanceerden tussen remise en winst voor Amirkhan. Na een fout van Roelofsen was de eerste neder- door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De beide standaard teams van volleybalvereniging WS'92 beleefden opnieuw een uit stekend weekeinde. De vrouwen wonnen de Zeeuwse derby bij For za met 1-3. De mannen keerden met de volle buit terug van WIK/Univé 2: 0-4. De mannen yan Mytilus verloren in de regiodi visie kansloos met 4-0 bij De Burgst. Mannen. De Burgst-Mytilus 4-0 (25-13, 25-18, 25-13, 25-19): Een afge tekende overwinning voor titelkan didaat De Burgst, die geen mo ment in de problemen kon wor den gebracht door Mytilus. De Goese ploeg speelde niet slecht, maar werd op alle fronten afge troefd door een opponent, van wie de meeste spelers twee jaar te rug nog in de eerste divisie bij Mik- ro Electro/Roosendaal speelden. WIK/Univé-WS'92 0-4 (19-25, 21-25,19-25, 21-25): De degelijk spe lende Vlissingse mannen waren heer en meester en bevestigden de goede vorm van de voorbije we ken. De koploper van de promotie klasse mocht zich een week voor de confrontatie met het verras send goed gestarte Axelse Voor waarts vooral in aanvallend op zicht uitleven. Omdat bovendien de foutenlast in eigen gelederen werd beperkt, werd voor de derde keer in vijf duels met de maximale winst afgesloten. Vrouwen. Forza-WS'92 1-3 (14-25, 17-25, 25-22, 12-25): De thuisploeg zakte door het ijs en on derging vooral in de vierde set een afstraffing. Spelverdeelster Inge Dhaens van WS'92 serveerde in één ruk naar een comfortabele 0-9-voorsprong en legde daarmee de basis voor de beslissende setze ge. Marije Munter (Forza), die zelf een belangrijk aandeel had in de enige setwinst van de thuisploeg, gaf toe dat de snoeiharde service van WS'92 de Schouwse formatie vooral mentaal had geknakt. Maai ke Besselink van WS'92 zei te heb ben genoten van het Vlissingse spel. „De druk lag vooraf bij Forza. Ik denk dat dat heeft meegespeeld. Ze waren heel erg gebrand om te winnen. Wij speelden heel ont spannen." De volleybalsters van Forza konden alleen in de derde set serieuze tegen stand bieden in de derby tegen WS'92. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80