Zeelandia Middelburg pakt eerste periodetitel in een remise Goes is snel klaar met Roosendaal 33 Ook voetballers Jong Ambon kunnen Oostburg niet verslaan Nieuw scorebord De Meeuwen maandag 1 november 2010 W gsmatBsawsBaaasggai Voorafgaand aan de derby tussen De Meeuwen en VCK nam de thuisploeg het nieuwe digitale scorebord in gebruik. Het scorebord is mede mogelijk gemaakt door de Rabobank en drie hoofdsponsors van De Meeuwen: Installatiebedrijf Jan de Visser, Camping Resort de Meerpaal en Eetcafé Royal. door Merlijn van Dierendonck ZOUTELANDE - De derby tussen De Meeuwen en VCK in de derde klas se van het zaterdagvoetbal is onbe slist gebleven. In een fel duel kwa men de ploegen niet verder dan t-i. De derby had een extra lading, want beide ploegen maakten nog kans op een periodetitel. De eerste helft van de derby tus sen Zoutelande en Koudekerke be vatte weinig spektakel. De thuis ploeg had de grootste kansen, maar verzuimde de score te ope nen. Aan de andere kant stond het VCK van Nick Corré, dat met een aangepaste systeem beter veldspel speelde, maar weinig kansen creëerde. Toch haalden beide ploe gen niet het niveau dat van tevo ren werd verwacht en werd het uit eindelijk ook niet de wedstrijd waar iedereen op gehoopt had. De Meeuwen-coach Hans van de Ra felaar: „Het voetbal was niet echt hoogstaand. Je kon wel zien dat het een derby was." In de tweede helft werd De Meeu wen wat sterker en beide ploegen speelden voor de volle winst. In de 67e minuut kwam de thuis ploeg goed weg na een grote kans voor Yorben Weststrate, maar hij schoot naast. Toch opende De Meeuwen uiteindelijk de score. In de 75e minuut zette Robin Dek de 1-0 op het gloednieuwe scorebord door de bal in de korte hoek ach ter VCK-doelman Joshua van Dol- der te schieten. Toch kon de thuisploeg niet lang van de voorsprong genieten. In de 79e minuut zag scheidsrechter El Hajouti dat Eddy Matthijsse de bal met de hand raakte in het straf schopgebied. Door de 'onnatuurlij ke houding' van Matthijsse was de leidsman genoodzaakt de bal op de stip te leggen. Erik Damen schoot zijn ploeg weer langszij: r-i. Na de strafschop probeerden bei de ploegen nog om de overwin ning binnen te halen, maar het bleef bij t-r. Corré:,, De eerste helft waren wij gewoon beter, dat leidde nog niet tot hele grote kansen, maar het veldspel was goed." Dat de doelpo ging van Yorben Weststrate cru ciaal had kunnen zijn, beaamde Corré. „Dan krijg je die 1-r, dan heb je gewoon geluk. En net daar voor hebben we de grootste kans van eigenlijk de hele wedstrijd ge had en als je daar al o-t voor komt, dan heb ik wel het idee dat je hier wel kan winnen. Maar het lag ook een beetje aan ons, wij werden on zorgvuldiger." Dat laatste was vooral ook de ver dienste van De Meeuwen, vond coach Hans van de Rafelaar: „We hebben ze niet laten voetballen. Ze hebben niet echt het combina tievoetbal kunnen spelen wat ze wilden en we hebben vrij snel druk gezet voorin, zodat ze dus van achteruit niet op konden bou wen. Op basis van de tweede helft denk ik dat we iets meer verdiend hadden." Dat De Meeuwen door het gelijke spel de periodetitel naar concur rent DFS uit Burgh-Haamstede zag gaan, maakte Van de Rafelaar niet zoveel uit: „Ik lig er niet wak ker van." Ook VCK had nog kans gehad op een periodetitel. Corré: Als je gewoon zo blijft voetballen, dan loop je automatisch tegen een periodetitel aan." De Meeuwen - VCK 1-1 (0-0). 75. Ro bin Dek 1-0, 79. Erik Damen 1-1. Gele kaart: Rinko Koppejan, Robin Dek, Vincenzo Lorello (De Meeuwen), Henk Kesteloo, Ronald Ovaa, Marcel Corbijn (VCK). Scheidsrechter: Y. El Hajouti (Zwijndrecht). Aantal toeschouwers: 220. MIDDELBURG - In de derde klasse A heeft Zeelandia Middelburg dank zij een 4-2-zege op FC Bergen de eerste periodetitel binnengehaald. HW'24, de enige overgebleven concurrent van de Middelburgers, verloor verrassend met 0-4 bij hek kensluiter Victoria'03. FC Bergen-Zeelandia Middel burg 2-4: Ondanks dat de thuis ploeg al na vijf minuten met tien man kwam te staan na een rode kaart, was het Brian Kruv die de Brabanders op voorsprong bracht: 1-0. Op slag van rust maakte Alberto Conde Morgado gelijk namens de Middelburgers: 1-1 halverwege. Een kwartier na de thee kwamen ook de bezoekers met tien man te staan na rood voor Mike But. Mo- rad Bobouh bracht met twee tref fers, waarvan één uit een straf schop, de stand op 1-3. Een aan dringend FC Bergen kwam nog te rug in de wedstrijd via Rick Hey- mans (2-3), maar even later bracht Abdoe Abdenbi de marge weer op twee: 2-4 de eindstand. „Het is best wel opmerkelijk dat we als promovendus meteen de Morad Bobouh (rechts) was op nieuw trefzeker voor Zeelandia Mid delburg. eerste periodetitel winnen", vertel de een trotse voorzitter Youssif Hamzaoui na afloop van het duel. „Hopelijk kunnen we deze lijn vasthouden de rest van het sei zoen." Steenbergen-Axel 3-3: In een wed strijd waarin de ploegen wisselend het initiatief in handen hadden opende Dennis van Schilt na tien minuten de score namens de thuis ploeg: r-o. Nog voor rust boog jaimy de Visser met twee treffers, waarvan één uit een strafschop, de stand om tot 1-2. Toen Soufftan Dooms er in de 55e minuut 1-3 van maakte, leek Axel op rozen te zitten. Léék, want in het laatste kwartier kwam Steenbergen terug tot 3-3 via treffers van Klaas van der Spoel en Dennis Uitdewilli- gen. Victoria'03-HW'24 4-0: Vooral in de eerste helft was sprake van een algehele malaise bij de bezoe kers, die binnen een halfuur tegen een 0-2-achterstand aankeken. Als excuus zou kunnen gelden dat in elke linie een speler ontbrak, ter wijl Evert van den Berg en Michal Szczawinski slechts op halve kracht speelden door blessures, maar het lukte gisteren gewoon niet bij de Hulstenaren. Na rust was de ploeg wat beter bij de les, kreeg ook kansen, maar het was telkens nét niet. Halverwege de tweede helft stond de 4-0-eind- stand al op het scorebord en was de eerste seizoenszege van Victo- ria'03 een feit. MIDDELBURG - Dankzij een 2-1-zege op Steen is Ria W twee punten in gelopen op koploper Jong Ambon dat in Oostburg niet verder kwam dan een 2-2-gelijkspel. Hontenisse boekte tegen Robur (4-1) de eerste overwinning van dit seizoen en deed door dit resultaat de laatste plaats over aan Sluiskil, dat de wed strijd tegen Walcheren afgelast zag worden. In de vierde klasse B haal de Luctor'88, de enige Zeeuwse vertegenwoordiger in deze klasse, de eerste periodetitel binnen dank zij een 4-0-zege op SC Kruisland. Oostburg-Jong Ambon 2-2: De sterk gestarte bezoekers bekroon den al na tien minuten een fraaie aanval met de openingstreffer van Martin Waisapy: 0-1. Vijf minuten later bracht Peter van de Linde Oostburg echter alweer langszij: 1-1. Halverwege de eerste helft schoot Martin Waisapy de Middel burgers opnieuw op voorsprong (1-2), maar nog voor rust maakte Peter van de Linde gelijk: 2-2. De tweede helft leverde kansen op voor beide ploegen die echter niet meer tot scoren wisten te komen. Door deze 2-2-eindstand blijft Oostburg ook na acht wedstrijden, waarvan er liefst zeven in een ge lijkspel eindigden, ongeslagen. Patrijzen-Biervliet 2-1 (2-0). Edwin Ca- pello 1-0, Nick van Craenenbroeck 2-0, Timon van der Hooft 2-1. Hontenisse-Robur 4-1 (3-0). Tom Rijk 1 -0, Wouter Leeraert 2-0, Titiano Staes 3-0 (strafschop), Roy Haerkens 3-1, Tom Rijk 4-1. Breskens-Clinge 0-2 (0-1). Jochem Marcus 0-1Davy van Puyvelde 0-2. Vierde klasse B. Luctor'88-SC Kruisland 4-0 (2-0). Roy van Leeuwen 1-0, Thijs van den Dries 2-0 en 3-0, Jeroen van Zee 4-0. Goes-trainer na afloop. „Dat is een positief punt." Veel meer positieve punten, afge zien van de beide Goese goals en de nul achterin, kon De Nooijer zich niet voor de geest halen. „We hebben gewonnen en daar is eigen lijk alles wel mee gezegd. Binnen vijftien minuten stonden we met 2-0 voor en daarna werd het een heel matige wedstrijd. Het was niet goed van onze kant. De twee de helft had wat mij betreft ook wel schriftelijk kunnen worden af gedaan." Goes scoorde gisteren al na tien minuten op het eigen sportpark Het Schenge. Lunven Vermeer pak te de bal af van een stuntelende Roosendaal-verdediger en schoot de bal onder de Brabantse keeper door: 1-0. „Een cadeautje", vond De Nooijer. „Maar die zijn altijd welkom." Drie minuten later verdubbelde de thuisploeg de marge. Robin de Pag- ter gaf na een mooie actie voor op Kyle Doesburg, die de bal in het doel tikte: 2-0. Daarmee had het publiek meteen de hoogtepunten van de middag gezien. In het vervolg van de wed strijd kreeg Goes nog volop ruim te en kansen, maar alleen die van Robin de Pagter was het vermel den waard; hij schoot net over. „We winnen van een moeilijke te genstander", besloot Gérard de Nooijer. „Nu snel weer over tot de orde van de dag." SC 't Zand-Aardenburg 1-3 (1-1): Aardenburg speelde geen goede wedstrijd, maar pakte wel drie punten. De formatie van trainer Fonnie Verstraeten kwam in Til burg na een half uur tegen tien man te spelen. Een speler van 't Zand kreeg rood, nadat hij was doorgegaan op keeper Sander Taze- laar. Kort daarna zorgde Quinten de Muer voor 0-1. De vreugde was echter van korte duur, omdat de thuisploeg via Thomas Donders snel langszij kwam (1-1). Na rust trok Aardenburg het duel naar zich toe. Bart van den Hemel zorgde na 63 minuten voor 1-2, tien minuten later werd het 1-3 door een eigen doelpunt van een speler van 't Zand. De gefrus treerde thuisploeg kreeg daarna nog twee keer rood, beide keren na twee gele kaarten, en beëindig de het duel daardoor met slechts acht spelers. EBOH-Terneuzen 2-0 (1-0): Ter- neuzen maakte een ongeïnspireer de indruk en had daardoor weinig te vertellen in Dordrecht. EBOH kwam na 22 minuten via Shen- drew Cristina op voorsprong en diezelfde speler zorgde acht minu ten na rust met een fraaie lob ook voor de 2-0. Terneuzen kon ook daarna nauwelijks gevaar stichten en had het vooral aan doelman Dennis Wondergem te danken dat de schade beperkt bleef Kyle Doesburg wint een kopduel. De voetballer maakte de openingstreffer voor Goes in het duel met Roosendaal. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77