kracht tekort Kloetinge mist koele killer 3i Zaamslag verrast Achilles Veen Dauwendaele krijgt weer pak slaag Gids voor kampioen maandag 1 november 2010 GPC Vlissingen bood zaterdag het eerste exemplaar van de presentatiegids aan aan een wereldkampioen. Uit handen van voorzitter Kees van Belzen mocht de beste cable wakeboarder ter wereld, Vlissinger Rens Co- sijn (foto), er als eerste in bladeren. door Rudy Boogert VLISSINGEN - GPC Vlissingen gaat een nieuwe fase in. De tegenstan ders weten inmiddels uit welke hoeken het gevaar bij de Vlissingse zaterdag-eersteklasser komt en stel len zich daarop in. Stedoco bewees dat twee weken geleden, zaterdag volgde Nivo Sparta dat voorbeeld. Door een laat doelpunt bezorgde de opponent uit Zaltbommel de Vlissingers opnieuw een verloren middag: 0-1. GPC Vlissngen zal nieuwe wapens aan het arsenaal moeten toevoegen. Na de ongeslagen (vijf zeges en één gelijkspel) en productieve (ne gentien goals) competitiestart stroopt het de laatste weken bij GPC Vlissingen. Zowel tegen Ste doco (3-0-verlies), Hoek (2-0-be- kerverlies) als nu Nivo Sparta kwam de club niet eens tot scoren. „De clubs weten nu hoe we spe len", besefte trainer Jurriaan van Poelje, die vanwege een schorsing in de dug-out werd vervangen door zijn assistent Anton Swen- nen, tevens reservekeeper. Van Poelje constateerde van achter de reclameborden ook het verschil met de beginfase van de competi tie. Als treffend voorbeeld noemde hij de rol van zijn buitenspelers Jes- per de Vlieger en Oskan Cakir. „In de eerste wedstrijden kwamen ze vlak bij het strafschopgebied in bal bezit en konden met hun acties ge vaar stichten. Ze moeten de ballen nu veel dichter bij de middenlijn ophalen en dan zijn ze veel min der gevaarlijk." De oplossing ligt wat betreft Van Poelje voor de hand („Meer diepte in het spel brengen met de mid denvelders") en daaraan zal de ploeg de komende tijd gaan wer ken. Door de twee opeenvolgende competitienederlagen was GPC Vlissingen uiteindelijk kansloos voor de eerste-periodetitel. Die ging zaterdag naar Alblasserdam, komende zaterdag overigens GPC's tegenstander. Gezien de aanvallende aspiraties van Alblasserdam zal GPC Vlissin gen dan meer ruimte krijgen dan tegen Nivo Sparta. De Gelderse ploeg speelde compact en gesle pen. Aanvankelijk loerde het met name op de counter, in de slotfase gaf de ploeg met twee verse aan- valskrachten nog even gas en creëerde vier kansen in de laatste minuten. De laatste was raak. In valler Niels den Haan troefde Re- mon van Geersdaele afin de lucht. „Nivo Sparta had in het laatste kwart van de wedstrijd iets meer kracht over dan wij", vond Van Poelje. „Dan kan het nét wel een voorzet geven en dan kan het nét wel zo'n duel in de lucht winnen. Dat is zuur. We hoefden niet te verliezen, maar ook dat is voet bal." De doelkansen van GPC Vlissin gen waren ook niet legio. Na een kwartier bracht lesper de Vlieger zijn kompaan aan de andere kant Oskan Cakir in stelling, maar diens schot werd geblokt. Na een halfuur zag De Vlieger zijn schot gekeerd door de keeper. Direct na rust miste Jeroen van Ommen een kopkans na een vrije trap van De Vlieger en een kwartier voor tijd snelde Cakir langs twee man, maar opnieuw werd zijn schot ge blokt. Niels den Haan had vervolgens na mens Nivo Sparta het hoogste en het laatste woord. GPC Vlissmgeim-NDVO Spairta 0-1 (0-0). 90. Niels den Haan 0-1. Scheids rechter: J.P. Uitterhoeve ('s-Gravenpol- der). Gele kaart: Wesley Paaijmans, as sistent-trainer Rob Roding, Davey Broth- well (allen Nivo Sparta). Aantal toe schouwers: 150. door Koen de Vries MONTFOORT - De ontgoocheling was groot, zaterdag bij de voetbal lers van Kloetinge. Ze hadden een goede wedstrijd gespeeld tegen Montfoort, maar wel een flink pak op de broek gehad. De Zeeuwse hoofdklasser had meer balbezit, schiep vooral voor-rust mooie kan sen, maar benutte er geen. Mont foort rondde beter af. De nieuw bakken hoofdklasser kreeg vijf mo gelijkheden en benutte er drie: 3-0. „We missen een killer", con cludeerde een aangeslagen trainer Cees Houtepen na afloop. Een supporter van Montfoort nam na de wedstrijd met verbazing ken nis van de uitslag van het beker duel van Kloetinge met SSV van vorige week: 7-1. „Zeven doelpun ten? Hoe is dat mogelijk. Die jon gens hadden hier nog tien uur kunnen voetballen, dan hadden ze nóg niet gescoord." Nu was die conclusie wat overdreven, zoals wel vaker bij voetbalsupporters ge beurt, maar hij bevatte wel een kern van waarheid. Toen Kloetin ge na rust op jacht moest naar de gelijkmaker, had het wel veel meer balbezit, maar kansen scheppen was er niet bij. Pas in de slotfase verschenen de Bevelanders twee keer gevaarlijk voor het doel, maar de schoten van invaller Rick Mulder ginger er niet in. Linksback Maarten van Rosevelt liet toen pas zien over een keiharde trap met zijn linker te beschikken. Het gebeurde alle maal toen het kalf al verdronken was. En dat had Kloetinge voor een groot deel aan zichzelf te dan ken. „We hadden het voor rust af moeten maken", treurde Cees Houtepen. „We misten vier hon- derdprocentkansen. Dan roep je het onheil over jezelf af" Houtepen had gezien dat Mont foort zijn eerste treffer op een pre senteerblaadje kreeg aangereikt. In de veertigste minuut verdedigde laap Esser volkomen verkeerd uit. Hij dacht de bal op de rand van 'de zestien' door het centrum naar zijn tweelingbroer Daan te schui- Karakteristiek Montfoort-Kloetinge 3-0 (1-0). 40. Gerben Drost 1-0, 65. Gerben Drost 2-0, 77. Bart Roelofs 3-0. Scheidsrechter R.J.M. Van den Berg ('s-Gravenzande). Gele kaart: Ger ben Drost, Joost van Apeldoorn (beiden Montfoort), Etiënne Mal- lie, Ingmar Quist (beiden Kloetin ge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Arjan van der Smis sen, jaap Esser (75. Rick Mulder), Maarten van Rosevelt; Mark Schuit (46. Sofyan Azzagari), Daan Esser, Comé Schilperoort, Etiënne Mallie (43. Abdullah Asian); Mervin Nie- mantsverdriet, Ingmar Quist. ven, maar zag daarbij de woensdag 33 jaar geworden Gerben Drost over het hoofd. Op zijn uithaal had doelman Jaco van der Schee geen enkele kans: 1-0. „Verschrik kelijk", vond Houtepen. „Zoiets mag op dit niet niveau toch niet meer gebeuren..." De eerste vier minuten van de wedstrijd gaven ongekend veel vuurwerk. Een overzicht: 1.26: Schot van Kloetinges laatste man Arjan van der Smissen be landt tegen de paal. 1.51: Vrije kopkans Mervin Nie- mantsverdriet, bal gaat net naast. 3.01: De scheidsrechter reageert op het gekerm van Mark Schuit (Kloe tinge) na een tikje van Gerben Drost en geeft de boosdoener geel. 3.50: Etiënne Mallie (Kloetinge) botst ongelukkig met doelman Jo- han Verkerk en krijgt geel. Daarna viel de wedstrijd stil, maar bleven de beste kansen voor Kloe tinge. Toch stapte Kloetinge met een achterstand van het veld na de blooper van Jaap Esser. Bovendien was Etiënne Mallie kort voor rust gewisseld omdat hij bij de botsing met de keeper geblesseerd was ge raakt. Na de pauze mocht Kloetinge acht corners nemen en Montfoort twee, opnieuw zei dit niets. Kloe tinge, dat het 4-4-2-concept van voor rust inwisselde voor 4-3-3, zocht de aanval maar trof geen doel, Montfoort counterde en scoorde twee keer. MIDDELBURG - De voetballers van Zaamslag boekten een verrassende overwinning op Achilles Veen in de eerste klasse van het zaterdag voetbal. Terneuzense Boys ging met 3-1 onderuit bij Roda Boys. Zaamslag-Achilles Veen 2-1(1-1): De winst van de thuisploeg was verdiend. De ploeg van Kenny Ver- hoene kwam na twee minuten al op een i-o-voorsprong door spel bepaler Johan van Rumst. Achilles Veen zette alles op de aanval en kwam door Frans van den Steen hoven op gelijke hoogte: 1-1. In de tweede helft stond Goossen aan de basis van de winnende treffer van Peter Dieleman, die de voor zet aan de eerste paal afrondde: 2-1. Achilles Veen kwam niet meer tot een offensief Roda Boys-Terneuzense Boys 3-1 (1-0): Aanvallende onmacht brak Terneuzense Boys zaterdag in Aalst op. De Zeeuws-Vlamingen waren niks minder dan Roda Boys, maar wisten zich geen raad met de kansen. De thuisploeg sprong daar beter mee om en won: 3-1. Kort voor rust kwam de thuisploeg op voorsprong. Na rust tapte Terneuzense Boys uit een an der vaatje. Uit één van de aanval len was het snel raak. Sylvion Ura- ni legde de bal terug op Evert-Jan van Opdorp, die de gelijkmaker binnen tikte: 1-1. De aanvallende Zeeuwse impulsen leidden tot een aangenaam kijkspel, waarin Ter neuzense Boys domineerde. Dat re sulteerde in kansen, maar aan de andere leant in doelpunten. George Geluk (links) wordt op de huid gezeten door Dauwendaele-verdedi- ger Bram de Jong. foto Lex de Meester door Ron de Waal MIDDELBURG - Ook in de achtste speelronde is het eersteklasser FC Dauwendaele niet gelukt om van de hatelijke nul af te komen. Op ei gen veld ging de ploeg uit Middel burg kansloos onderuit tegen Bru- se Boys: 0-5. Op de vraag wat een trainer doet van een ploeg die tik na tik krijgt te verwerken, klonk het antwoord uit de mond van trainer Kees van der Sluis simpeler dan het in wer kelijkheid zal zijn. „De moed erin houden", zei de ervaren oefen- meester pal na de achtste neder laag in evenzoveel wedstrijden. Van der Sluis vatte het manco van zijn ploeg daarna kort maar krach tig samen. „We zijn te licht voor deze klas, maar dat wisten we van tevoren na alle mutaties." Ook collega Ronald van Oeveren van Bruse Boys kon de woorden van Van der Sluis alleen maar bea men. „Ik vrees dat het voor Dau wendaele op deze manier een heel lang en zwaar seizoen gaat wor den. Daarom moet je hier tegen ook geen steek laten vallen. Ieder verliespunt tegen Dauwendaele lean erg kostbaar zijn", aldus Ro nald van Oeveren. Voor de bezoekers uit Bruinisse was het zaak om scherp aan de wedstrijd te beginnen. Bru drong de thuisploeg meteen ver terug op eigen helft, maar wist zeker in de eerste twintig minuten nauwelijks kansen te creëren. Totdat Mats Wil- lemse na een snelle uitval de bal panklaar neerlegde voor Dimitri Hooftman, die met dit buitenkans je wel raad wist: 0-1. Aan de leant van Dauwendaele voorspelde de lichaamstaal van sommige spelers na een halfuur spelen al niet veel goeds meer. „Dat is het enige verwijt, dat ze niet het vuur uit hun schoenen willen lopen", concludeerde Kees van der Sluis. De thuisploeg was nauwelijks in staat om Jasper Leu- velink en Davy Ernest te bereiken, die voorin veelal op een eiland stonden. Kort voor rust deelde Bruse Boys de genadeklap al uit, toen Thomas Groeneveld van dichtbij hard raak mocht schieten. Na de hervatting begon Dauwen daele met veel meer strijd dan in de eerste helft, maar al heel snel nam de ploeg uit Bruinisse het heft weer stevig in handen. Op aangeven van Mats Willemse maakte George Geluk 0-3 en was de wedstrijd gespeeld. Toch kreeg Dauwendaele wel degelijk nog een uitgelezen mogelijkheid om wat aan de stand te doen. Na een handsbal van Dimitri Hooftman ging de bal op de stip, en mocht de hard werkende Jasper Leu- velink vanaf elf meter aanleggen. Geheel in het beeld van de wed strijd schoof Leuvelink de bal in de handen van keeper Rick Poste- ma. De misser werd keihard afge straft door Bru. In de daarop vol gende aanval tikte George Geluk zijn tweede treffer binnen. Het ver zet van Dauwendaele was nu hele maal gebroken. Twintig minuten voor tijd pakte ook Mats Willemse zijn doelpuntje nog mee. Dauwendaele - Bruse Boys 0-5 (0-2). 27. Dimitri Hooftman 0-1, 44. Thomas Groeneveld 0-2, 54. George Geluk 0-3, 62. George Geluk 0-4, 68. Mats Willem se 0-5. Scheidsrechter: B.L.J.J.M. Elissen (Udenhout). Gele kaart: Mark van ler- sel, Stephan van de Boor (Dauwendae le), Dimitri Hooftman (Bruse Boys). Aan tal toeschouwers: 125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75