261 zege van Twente Dn PSv Rasmus Lindgren is de uitblinker bij levert mooie verhalen op de balans op het middenveld en scoort. Lindgren is de Pellè, een Italiaans wonder in Alkmaar Feyenoord heeft nog Heracles-Ajax (1-4). De Zweed bewaakt maandag 1 november 2010 HERACLES-AJAX door Theo Brinkman ALKMAAR - Wie had dat gedacht, dat het ooit nog zou gebeuren. Gra- ziano Pellè hoefde gisteren alleen maar op te staan van de reser vebank om al te worden toege juicht door het AZ-publiek. AZ-Feyenoord (2-1) was zo'n vijf tig minuten oud toen de 25-jarige Italiaanse spits mocht gaan warm lopen. De toeschouwers veerden op. Ze hadden vijftig minuten lang Jonathas zien aanmodderen en hoopten dat Pellè AZ beter zou maken. Dat lukte. Koud twee mi nuten in het veld verdubbelde hij de voorsprong van AZ naar 2-0. Het is een Italiaans wonder dat zich deze weken in Alkmaar vol trekt. Drie keer viel Pellè in, drie keer scoorde hij. De afgelopen drie jaar kwam de spits nooit verder dan drie doelpunten in een heel seizoen. Te weinig rendement voor het topsalaris dat hij ver dient, oordeelde de club, en dus mocht hij vertrekken. Tot een transfer kwam het afgelopen zo mer echter niet. En nu, twee maanden later, groeit hij mis schien zelfs nog uit tot een soort cultheld bij AZ. Woensdag, als AZ in het vliegtuig naar Kiev stapt, blijft Pellè gewoon weer in Nederland. Hij mag in de Europa League niet spelen omdat AZ hem niet op de spelerslijst heeft gezet. „Nee, daar heb ik geen spijt van", zei trainer Gertjan Ver beek gisteren. „We moesten de spe lerslijst op 31 augustus inleveren bij de Uefa. Op dat moment was de situatie van Pellè totaal anders dan nu. Hij was minder gemoti veerd, overtuigde niet en liet wei nig zien. Na 31 augustus, toen de transfertermijn verstreken was, heeft hij de knop omgedraaid." Pellè zelf was destijds zwaar teleur gesteld toen hij hoorde dat AZ hem niet had ingeschreven voor de Europa League. „Ik ben een du re speler voor AZ, dan ben je toch stom als je me niet op de lijst zet?" Iedere club mag voor de Europa League maximaal 25 spelers in schrijven. Van die 25 moeten er bo vendien vier door de club zelf op geleid zijn. Omdat bij AZ alleen Kolbeinn Sigthórsson aan dat crite rium voldoet, mocht AZ slechts 22 spelers op de lijst zetten. Pellè viel erbuiten. Naast de A-lijst kan iede re club ook nog een B-lijst opge ven. Daar mogen echter alleen spe lers op die na 1 januari 1989 gebo ren zijn. Met zijn 25 jaar is Pellè daar te oud voor. „Door dat maxi mum aantal spelers hebben we heel vervelende keuzes moeten maken", zei Verbeek gisteren. „Nogmaals, daar heb ik nu geen spijt van. We moesten nou een maal toen die beslissing nemen. Het gevolg is dat hij donderdag niet kan spelen. Daar moeten we verder niet over zeuren." Brett Holman ontdoet zich van Ricky van Haaren en Tim de Cler (rechts). Uit de voorzet van Holman zal Pellè de 2-0 maken. foto Paul Vreeker door Fardau Wagenaar EINDHOVEN - Al een tijdje niet meer gezien en gehoord: spelers van FC Twente die elkaar na een overwinning in de armen vallen en even later luid zingend in de kleedkamer zitten. Zaterdagavond gebeurde het wel, vol overgave werd de eerste uitzege op PSV sinds 1973 gevierd. Het was een avond vol boeiende verhalen. Van de rentree van een legende, blessu res, twee debutanten en van die eerste, heerlijke goal. DE RENTREE Eén minuut voor tijd: Nikolay Mi- haylov laat zich op de grond val len. De keeper van FC TWente kan niet meer verder, pijn in de ham string. Sander Boschker loopt dan al een tijdje warm. Voor de een is het een gewone wissel, maar voor de doelman is het een groot ver haal. Hij staat op het punt voor het eerst sinds de kampioenswed strijd op 2 mei weer het veld op te gaan. Wat ooit zo normaal leek - elke wedstrijd spelen - is nu een bijzonderheid geworden. Na af loop is hij opgetogen. „Op mijn veertigste heb ik al veel meege maakt. Ik heb alleen nog niet in de Champions League gespeeld en ik had nooit uit van PSV gewonnen. Dit pik ik toch maar even mee." Boschker speelde 544 duels voor de landskampioen, maar raakte zijn basisplek dit seizoen kwijt na dat hij met Oranje naar het WK was geweest en pas laat terugkeer de. Mihaylov zag zijn kans en beet zich er met succes in vast. „Ik heb het er heel moeilijk mee gehad", bekent Boschker. „Maar het gaat nu beter, ik maak me er niet meer druk om. Dat ik op mijn veertigste nog tussen die jonge gasten mag lopen, vind ik geweldig. Ik had na de titel alleen heel erg gehoopt dat ik Champions League zou gaan spelen, dat is nog niet gebeurd en dat is pijnlijk. De reserverol zal me nooit passen, maar ik blijf er rustig onder. Het heeft: ook geen zin om vanalles te roepen, daar heb je uit eindelijk vooral jezelf mee." door Jop van Kempen ALMELO - Op een mooie herfstdag liep Rasmus Lindgren op De Toe komst na de training naar zijn au to. Hij droeg een wit T-shirt waar op in grote, blauwe letters stond: reconsider. Heroverweeg. De aan schaf van dat T-shirt zal een wel overwogen keuze zijn geweest. Bij afwezigheid van de geblesseer de Demy de Zeeuw stond Lind gren tegen Heracles opnieuw in de basis. Net als woensdag tegen SC Heerenveen (3-1-zege) koos trainer Martin Jol voor een tweespitsen- systeem. Op een viermansmidden veld met Urby Emanuelson, Eyong Enoh en Siem de Jong was Lindgren de meest defensieve mid denvelder. Tot voor kort speelde Enoh op die positie, maar Lindgren is balvaster dan de fysiek sterke Kameroener, die in Almelo als rechtshalf ope reerde. Ook heeft de Scandinaviër meer oog voor de balans van het elftal. „Zo'n type speler ben ik al tijd al geweest", zegt Lindgren. „En hoewel ik pas 25 ben, loop ik al wat jaren mee. Ik kan de rest coachen." Tegen een speler als Willy Over toom kwam echter ook een zwak punt van Lindgren aan het licht: zijn gebrek aan snelheid. Er zijn mensen die Lindgren met gevoel voor overdrijving verwijten te voet ballen als een rugbyer: passes naar voren zijn verboden. In het druisti- ge elftal van Jol misstaat de calcule rende Lindgren echter niet. Waar spelers als Enoh, De Zeeuw en Sua- rez veel risico in hun spel leggen, zorgt Lindgren voor zekerheid. Met de Zweed in de gelederen lijdt Ajax simpelweg minder balverlies. In een fase van het seizoen waarin de Amsterdamse ploeg niet meer zo met krachten kan smijten als in het vorige voetbaljaar, is dat veel waard. Bovendien ontpopte Lind gren zich in Almelo ook tot doel puntenmaker. „Het was niet mijn belangrijkste goal voor Ajax, maar wel mijn mooiste", blikte Lindgren terug. Het prachtige afstandsschot waar mee de oud-speler van FC Gronin gen zijn ploeg in de 56e minuut op een 2-1-voorsprong bracht, schaalde hij minder hoog in dan de 3-1 die hij in de voorronde van de Champions League maakte te gen Paok Saloniki. Het doelpunt dat hij op 17 januari van dit jaar te gen NAC maakte, kwam niet eens meer op in het hoofd van Lind gren. Toch betekende die treffer de terugkeer uit de anonimiteit. Waar Jol de man uit Landskrona eigenlijk al had afgeschreven, moest Lindgren op die zondagmid dag in Breda door afwezigheid van Eyong Enoh (Afrika Cup) en ge brek aan vorm bij Gabri en Mitchell Donald tot zijn eigen ver bazing aantreden. Lindgren lijkt nu een belangrijke pion in de 4-4-2-oplossing die Jol heeft bedacht voor de stroeve sei zoensstart. Voorin teert Ajax op de individuele klasse van Suarez en El Hamdaoui, de middelste li nie ondersteunt en bewaakt de ba lans. Maar echt geolied ging het al lemaal nog niet in Almelo. Tegen het goed voetballende Hera cles beleefde Ajax geen makkelijke avond, al misten de Amsterdam mers een aantal grote kansen. Pas in de slotfase nam het team van Jol afstand via André Ooijer (1-3) en Miralem Sulejmani (1-4). Waar schijnlijk is Oleguer woensdag in de Champions Leaguewedstrijd te gen Auxerre de vervanger van de geschorste Ooijer. Ook Lindgren kan spelen tegen Auxerre. „We moeten voetballen om te win nen", zegt hij. „Alleen zo maken we nog een kans om te overwinte ren in de Champions League." DE JONKIES Thilo Leugers zit al op de bank als Boschker invalt, de negentienjari ge Duitser kan de grijns niet meer van zijn gezicht krijgen. Hij maak te zijn debuut in het eerste elftal van FC Twente en hij hield zich ook nog eens staande tegen PSV. Op het veld staat inmiddels zijn vervanger en tevens debutant, Mi chael Schimpelsberger. Zelfde leef tijd als Leugers, zelfde positie in het veld tegen PSV. Ze spelen beiden als linksback. „Al zou de trainer me als spits willen gebruiken, dan ben ik spits", zegt een dolblije Schimpelsberger, nor maal centrumverdediger. Het tweetal zag de afgelopen we ken de ene na de andere verdedi ger omvallen. „Dan weet je dat je een keer aan bod komt", reageert Leugers. „Voor de geblesseerden is het niet leuk dat ze uitvallen, voor ons natuurlijk wel. Het is de enige kans om een keer te spelen, zo eer lijk moet je zijn. Het was een su per ervaring." DE EERSTE GOAL Nacer Chadli is een veel bespro ken speler bij FC TWente. Vorig sei zoen draaide hij mee in de mid denmoot van de eerste divisie bij AGOW, nu schittert hij bij de landskampioen. „Ik heb mijn eer ste goal gemaakt, de winnende te gen PSV, ik kan niet ontkennen dat het een heel fijn gevoel geeft", reageert de Marokkaanse Belg. „Het is snel gegaan, maar ik wist dat ik het aan kon, anders had ik niet bij Twente getekend." Op de tribune zit Erik Gerets, de bonds coach van Marokko. „Ik heb nog geen keuze gemaakt tussen België en Marokko", zegt Chadli. „Voorlo pig telt alleen FC Twente." Matchwinnaar Nacer Chadli (links) wordt na zijn doelpunt gefeliciteerd door de debuterende linksback Thilo Leugers. foto Toussaint Kluiters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70