Twente is rijper dan PSV 25 29 34 en 35 Zandhappen op het strand van Vlissingen TOPPER Landskampioen boekt voor het eerst sinds 1973 een zege in Eindhoven enschede en Brama mee naar Bremen Willeboordse schrijft wereldtitel bij op rijkgevulde erelijst Tip? sport@pzc.nl Maandag 1 november 2010 Hoek-voorzitter reist per helikopter naar uitwedstrijd VLISSINGEN - De Belgische zijspanners Patrick quads. Daarmee wilde de organisatie meer daar schortte het nog aan. De twee Vlamin- ke Kras maar Ton van Grinsven had gewon- van der Veken en Danny Meeus (links) zorgen motorrijders aanspreken. Dat lukte, want gen eindigden als vijfde, het Nederlandse duo nen. foto Lex de Meester voor een mooi beeld tijdens de 25e Vlissingse meer dan driehonderd rijders schreven zich Etiënne Bax/Ben van den Bogaert won. Strandcross. Het was voor het eerst dat er in. Het wachten is op de eerste Zeeuwse win- In de belangrijkste klasse, de MX1-3, werd pagina 38 en 39:'Spookrijder'rijdt naar ze- ook gestreden werd bij de zijspanners en naar in één van die twee categorieën, want pas na de prijsuitreiking duidelijk dat niet Mi- - ge in Strandcross door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - FC Twente voerde de spanning in de competitie op tot maximale hoogte door PSV met goed voetbal zijn eerste nederlaag toe te brengen. Het was de eerste keer sinds 1973 dat Twente in Eind hoven won: 0-1. Zijn lichaamstaal was krachtiger dan zijn woorden. Fred Rutten zat er zaterdagavond geslagen bij, om dat hij wist: PSV heeft: op dit mo ment niet de sterkste ploeg van Nederland. De verschillen met FC Twente waren even klein als hel der. De landskampioen heeft een elftal dat gehaaider en stabieler is dan dat van PSV. Daarom was de overwinning van Twente (0-1) ook verdiend. De ploeg uit Enschede dwong zaterdag twee kansen af, te gen PSV nul. Beide coaches spraken na afloop van een wedstrijd die in de Cham pions League niet had misstaan. Dat gold dan vooral de spanning. Iedere toeschouwer voelde wel dat kleine fouten grote gevolgen zou den kunnen hebben. TXvente speel de in Eindhoven een 'perfect ga me', bij PSV kwamen een paar zwaktes aan de oppervlakte, die de ploeg dit seizoen al vaker trof fen. Zo bleek andermaal dat Atiba Hutchinson geen echte verdediger is. Op het moment dat hij aanval ler Nacer Chadli had moeten aan pakken, liet Hutchinson zijn oppo nent wegdraaien naar zijn sterke rechterbeen. Een seconde later was het 0-1, de beslissing in de wedstrijd. Aan het doelpunt ging een tacti sche miskleun van Ola Toivonen vooraf, zeker niet zijn eerste dit sei zoen. Toivonen wilde ter hoogte van de middenlijn druk zetten op Denny Landzaat, hetgeen Ibrahim Afellay op dat moment al deed. Zo kwam Peter Wisgerhof vrij aan de bal en kon hij rustig de openings treffer inleiden. Het was de tweede grote kans voor Twente, dat in de eerste helft een kopkans van Mare Janko, vol gend op een goede aanval, door doelman Andreas Isaksson gestopt zag worden. Juist in die fase speel de PSV zijn beste voetbal. Het drukte Twente lange tijd tegen de rand van het strafschopgebied aan, maar het ontbrak aan de extra klas se om een opening te vinden. „Er was veel traffic en transit voor on ze goal, maar we hebben niks weg gegeven", zei coach Michel Preud' homme daarover. Twente gaf geen meter ruimte ca deau. Het speelde slim, compact en had achterin altijd de fenome nale Braziliaanse verdediger Doug las om schades te repareren. Over al in de laatste lijn zorgde Douglas voor rugdekking of een sterke in greep. Samen met Theo lanssen was Douglas de beste man op het veld. Preud'homme bejubelde die 'schitterende, stabiele basis' van zijn team, zoals hij het noemde. PSV zette daar te weinig raffine ment tegenover. De sterren van het team fonkelden niet. Jonathan Reis had niets in te brengen tegen Douglas, Afellay vond geen enkele opening en van de flanken kwam amper een bruikbare voorzet. Te leurstellend was ook Orlando En gelaar weer, die aan Janssen kon zien hoe je zo'n wedstrijd beleeft. Passie, sluwheid en een geweldig linkerbeen vormden het verschil tussen de twee vormgevers. Mede daardoor vonden de spelers van Twente elkaar gemakkelijker dan die van PSV. Rutten probeerde de zaak te kante len met een opportunistisch slotof- fensief, maar zag zijn plannen ge torpedeerd door invaller Jagos Vuk- ovic, die na een even domme als wilde tackle op Bryan Ruiz tegen een terechte rode kaart opliep. Ook het inbrengen van Marcus Berg en Nordin Amrabat pakte slecht uit. „We hebben te weinig aanspraak op de overwinning ge maakt", stelde Rutten terecht vast. pagina 26: Zege van Twente le vert mooie verhalen op Wout Brama en Dwight Tiendalli reizen vandaag met FC Twente naar Bremen voor het Champions Leagueduel van morgen tegen Wer- der. Trainer Michel Preud'homme heeft het duo, dat zaterdag bij PSV nog niet fit genoeg was om mee te doen, opgenomen in de selectie. Ook doelman Nikolai Michailov, die in Eindhoven vlak voor tijd ge blesseerd uitviel, maakt deel uit van de groep van 21 spelers. Ga naar onze website voor een filmpje over de Strandcross aan de boulevard in Vlissingen. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69