binnenland! 5 Compensatie woekerpolis pakt slecht uit pr,- Betoging loopt met sisser af Peiling: coalitie grootste in Senaat in ziekenhuis 3200 kite illegaal vuurwerk in busje ME grijpt in bij houseparty KASSA Afkopen polis blijft soms voordeliger IN PRIJS VERLAAGD 0. 2-2. maandag 1 november 2010 'ÊËmBÊÈ f-*? één tot veertien honden. Er deden bijna honderd teams mee Het ziekenhuis stelde het rampen plan in werking en riep extra per soneel op. Zowel zaterdagavond als zondag zijn in het ziekenhuis bijeenkomsten met gewonden en hun familieleden gehouden. Daar bij waren artsen aanwezig. ROUVEEN Het Korps Landelijke Politiedien sten heeft zaterdag in Rouveen 3200 kilo illegaal vuurwerk in be slag genomen. Het vuurwerk zat in de bestelwa gen van een 28-jarige man uit Don kerbroek (Friesland) en was afkom stig uit België. De bestuurder zal onder meer worden vervolgd voor het in gevaar brengen van andere weggebruikers. DEN HAAG De mobiele eenheid (ME) heeft in de nacht van zaterdag op zondag in gegrepen bij een grote vechtpartij tijdens een houseparty in Den Haag. Er vielen vier gewonden. Zes tien mensen zijn gearresteerd. Er waren zo'n 2500 mensen op het housefeest in een loods, waar overi gens wel een vergunning voor was verleend. Een deelnemend span bestond uit in verschillende klassen, met ruim vijfhonderd honden. foto Robert Vos/ANP Deskundige rekent in tv-pro- gramma Kassa voor dat verze keraars houders van woekerpo- lissen onvoldoende schade loosstellen. Sommige gedupeerden doen er goed aan hun polis alsnog af te kopen. HILVERSUM - Mensen met een woe kerpolis komen er bekaaid vanaf, nu verzekeringsmaatschappijen uitvoering geven aan een regeling om hen te compenseren voor de veel te hoge kosten die de maat schappijen hen in rekening brach ten. Dat meldde het tv-program- ma Kassa zaterdag. Veel Nederlanders sloten in het verleden een polis rond lijfrente en hypotheken waarbij de uit te ke ren bedragen afhankelijk zijn van de opbrengsten van beleggingen. Daarin bleken onredelijk hoge kos ten te zijn verwerkt, waarvoor de polishouders jarenlang moeten op draaien. Belangenorganisaties van polishou ders hebben inmiddels overeen komsten gesloten met verzeke raars om de houders van de zoge heten woekerpolissen tegemoet te komen. Daarbij is uitgegaan van aanbevelingen die de financiële ombudsman Jan Wolter Wabeke in 2008 deed. Op basis daarvan zijn de maat schappijen nu met voorstellen aan hun klanten op de proppen geko men. In het tv-programma reken de een deskundige aan de hand van enkele concrete voorbeelden van de maatschappijen Aegon, Del ta Lloyd en Generali voor dat de polishouders er nog steeds slecht vanaf komen. Veel mensen zou den zelfs beter uit zijn als ze de po lis afkopen en elders een nieuwe afsluiten. In het Vara-programma stelden de Tweede Kamerleden Ewout Irrgang (SP) en Elly Blanksma (CDA) dat de verzekeraars nog steeds te weinig duidelijkheid ver schaffen over de polissen. Kassa maakte ook melding van een uitspraak van de Commissie van Beroep van het Klachteninsti tuut Financiële Dienstverlening, die eerder deze maand bepaalde dat een maatschappij tekort was geschoten in het verstrekken van informatie en bepaalde dat de klant meer geld moest krijgen. JP%| zie onze website:binnenland De uitzending van Kassa over de woekerpoliscompensatie. AMSTERDAM - Veertien van de 34 personen die zaterdag werden op gepakt rond een pro-Geert Wil- ders-demonstratie in Amsterdam, zaten gisteren nog vast. De anderen mochten zaterdag al naar huis. Dat heeft de politie la ten weten. De personen die nog vastzitten, worden verdacht van openlijke ge weldpleging. De meeste anderen werden opgepakt voor het niet bij zich hebben van een legitimatiebe wijs. Onder de aangehouden per sonen waren vijf Engelsen. De demonstratie van het Europe an Freedom Initiative had plaats in het Westelijk Havengebied en had als doel het steunen van Geert Wilders. Tegendemonstranten, on der wie Ajax-hooligans, probeer den het protest te verstoren. Door een forse politie-inzet lukte dat niet. De politie hield een grote groep van onder andere voetbalhooli gans gescheiden van ongeveer vijf tig demonstranten. Ook de demon stratie van het Platform tegen vreemdelingenhaat op het Jonas Daniel Meijerplein verliep volgens de politie ordentelijk. Daar verza melden zich ongeveer duizend per sonen voor een demonstratie. Iglo maaltijd pasta met kipfilet Zak 475 gram Mora frikandellen Doos 5 stuks Bakker DEN HAAG - De kans dat WD en CDA dit voorjaar samen met de PW een meerderheid behalen in de Eerste Kamer, is 'heel groot'. Dat verwacht opiniepeiler Maurice de Hond. Voorwaarde is dat pre mier Mark Rutte en zijn ploeg het huidige enthousiasme onder de kiezers weten vast te houden. In de peilingen van De Hond heb ben de partijen nu een ruime meerderheid in de Tweede Kamer van 81 zetels. Dat zijn er vijf meer dan tijdens de Kamerverkiezingen in juni. Een meerderheid in de Se naat is essentieel voor het kabinet om zijn plannen te realiseren. Nu hebben de regeringspartijen en de PW er geen meerderheid. In principe kunnen voorstellen die door de Tweede Kamer zijn ge loodst, daardoor in de Senaat als nog sneuvelen. In maart vinden verkiezingen voor Provinciale Sta ten plaats. Zij kiezen vervolgens de senatoren. De PvdA zakt verder weg in de pei lingen. De partij zakt in de peilin gen terug tot achttien zetels, twaalf minder dan het huidige ze teltal in de Kamer. Ondervraagden vonden Cohens optreden in het begrotingsdebat vorige week zeer matig. Van de fractieleiders van de acht grootste partijen scoorde Co- hen het slechtst. Alleen van zijn ei gen achterban en kiezers van GroenLinks kreeg hij een voldoen de. Rutte werd verkozen tot de bes te man in het debat. WA Van Dobben bitterballen Doos 18 stuks Aviko mini kaassoufflés W'fïf.'r- aardappelschijfjes Doos 12 stuks Zak 450 gram Wijzigingen en zetfouten voorbehouden Prijsverlagingen vanaf 1 november 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5