37 Vosmeer laat zich overrompelen in derby tegen Brabantse buurman De Bree en Caudron geniaal bij Topteam TTCM houdt het hoofd boven water Volleybalsters BOK blij na primeur Kloetinge treft Zwaluwe in districtsbeker maandag 1 november 2010 Peter de Bree was in Kwadendamme weer van grote waarde voor zijn Top- team 's Lands Welvaren. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - De biljarters van het Topteam 's Lands Welvaren hebben uit de thuisdubbel een overwinning en een gelijkspel ge haald. Tegen The City T.T. werd het 6-0 en tegen Wellse Vaert 3-3 dankzij een geniale nabeurt van Peter de Bree. De ervaring van Ad Koorevaar, de klasse van Frédéric Caudron en de vechtlust van Peter de Bree waren de ingrediënten die samen zorg den voor het uiteindelijke resul taat. De Bree begon stroef aan zijn op dracht, maar eindigde in schoon heid. De Middelburger kwam in zijn eer ste partij op achterstand, omdat te genstander Freek Ottenhof de deur gesloten hield. Na vijf beur ten had de Middelburger evenzo veel punten verzameld, waarna hij in de zesde beurt zijn remonte aan kondigde met een serie van 55. Een beurt later volgden er 66 en met nog eens 41 leek het gat gesla gen. Een missertje werd De Bree bijna nog fataal, maar Ottenhof kon het niet afmaken. Toen sloeg De Bree toe en was de teamwinst een feit, omdat ook Ad Koorevaar en Frédéric Caudron tot winst kwamen. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Tan Anran, die pas enkele maanden in Vlissingen woont, leert snel. De humoris tische Chinees heeft bij eerstedivi- sionist TTC Middelburg al verschil lende Nederlandse uitdrukkingen geleerd, zoals 'winnen met twee vingers in de neus'. Zaterdag maak te hij meerdere malen het bijbeho rende gebaar in het thuisduel met Avanti (6-4). In alle vier partijen die Anran te gen het tafeltennisteam uit Hazers- woude speelde, trok hij aan het langste eind. In zijn drie individue le duels won hij de meeste games met ruim verschil. Dankzij zijn machtige forehand won hij ook met duidelijke cijfers van Avan- ti-kopman Steffen Greup: 9-1111-2 11-2 11-8. De Chinese student aan de HZ Tegen Wellse Vaert kwamen Koor evaar en Caudron eerst in de are na. Koorevaar kreeg geen kans te gen Eddy Leppens in het bandsto ten, maar een geniale Caudron klaarde het klusje in het 71/2 tegen zijn landgenoot Peter Vandeloo in slechts één beurt. Vandeloo bleef op nul staan. Daarna was het de beurt aan Peter de Bree tegen René Luijsterburg. De Brabander begon goed, maar De Bree diende hem van repliek met 105. Hij viel daarna even stil, wat Luijsterburg de kans gaf de partij uit te maken. De Brabantse aanhang juichte al. De Bree had echter nog de nabeurt en vocht zich met nog 76 punten te gaan naast zijn tegenstander. Dat be zorgde hemzelf en zijn team een punt. De Bree was over zijn eerste partij niet zo te spreken. „Het ging stroef Elf beurten is wat veel, maar wat zeur ik toch, ik heb ge wonnen en daar ging het om. Dus ben ik toch blij." Na de laatste wedstrijd was zijn stemming opperbest. „Op die se rie van 76 in de nabeurt ben ik trots", aldus De Bree. „Het spande erom, ik ben heel blij dat het ge lukt is. Maar wat Caudron liet zien, is ongelooflijk. Wat een biljar ter zeg." trainde afgelopen week in Luxem burg bij een van zijn voormalige trainers in China. Hij maakte veel uren. „Toen hij terugkwam, zei hij in het Nederlands dat hij 'een beet je moe' was", vertelde Peter Boon, de hoofdtrainer bij TTC Middel burg. „Maar ik heb hem wel voor uit zien gaan in de afgelopen tijd. Hij heeft een hoog basisniveau en een dominante forehand en nu be gint het goede voetenwerk erbij te komen." Dankzij Tan Anran houdt de Wal- cherse formatie het hoofd boven water in de eerste divisie. Aanvan kelijk wilde men promoveren, maar dat zit er door de blessures van Wouter van der Mark (die niet kan spelen) en John Scott (die gemankeerd zijn duels aangaat) niet in. „We hebben al snel het doel moe ten bijstellen naar handhaving", door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal was van de Bevelandse ploegen gisteren alleen Lewedorpse Boys succesvol. Vos meer, Kwadendamme en Hans- weertse Boys verloren. In de vijfde klasse B liet Volhar ding het eerste punt glippen. Lewedorpse Boys-DZC'o9 3-0: Voor rust was de thuisploeg ster ker, maar bleven enkele goede kan sen onbenut. Vrijwel direct na het begin van de tweede helft was het wel raak: 1-0 door Jeffrey Jansen. De bezoekers kregen nauwelijks de kans zich van deze tegentreffer te herstellen, want twee minuten later maakte Mike Boot al 2-0. Hierop volgden nog enkele moge lijkheden voor Lebo, maar de ech te scherpte ontbrak. Pas tien minu ten voor het einde bepaalde Mar cel Rooze vanaf elf meter de eind stand op 3-0. NVS-Vosmeer 7-2: In deze Bra bants-Zeeuwse derby zag het er ze ker in de beginfase niet naar uit door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De vijfde wedstrijd in de promotieklasse leverde de volleybalsters van BOK de eerste zege op. De debutant won met 1-3 bij Benevia. De mannen van Mytilus verloren in de regiodivisie kansloos met 4-0 bij De Burgst. Beide standaard teams van WS'92 beleefden op nieuw een uitstekend weekeinde. De vrouwen wonnen de Zeeuwse derby bij Forza met 1-3. De man nen keerden met de volle buit te rug van WIK/Univé 2: 0-4. De Burgst-Mytilus 4-0 (25-13, 25-18, 25-13, 25-19): Een afgeteken de overwinning voor de titelkandi daat, die geen moment in de pro blemen kon worden gebracht door Mytilus. De Goese equipe speelde niet slecht, maar werd op alle fron- zei Scott, die ondanks zijn schou derkwetsuur nog twee partijen in zijn voordeel besliste. „Maar na de winst van vandaag doen we het niet onaardig." TTC Middelburg staat na zeven van de tien speelrondes derde met 42 punten, tien punten achter kop- dat de thuisploeg een afgetekende overwinning zou boeken. De be zoekers boden goed partij, maar na de 1-0 door Matthé van Schel ven na een kwartier, die al snel werd gevolgd door de 2-0 via de ja rige Joris Nagelkerken, liet Vos meer de kopjes hangen. Het werd, na een 4-0-ruststand, uiteindelijk 7-2 dankzij Matthé van Schelven en Joris Nagelkerken, die beiden driemaal scoorden namens NVS. Merijn Zwagemaker deed dit een maal. Namens de bezoekers waren Jeffrey Kruf en Benjamin Suurlant trefzeker. Kwadendamme-Lepelstraatse Boys 1-4: Ondanks de waarschu wing van trainer Lieven van B el zen dat de bezoekers vanaf het be gin fel de aanval zouden zoeken, keek Kwadendamme al binnen tien minuten tegen een 0-2-achter- stand aan door twee treffers van Dennis Bogaard. Na rust kwam de thuisploeg wel goed uit de kleedka mer, maar de ploeg had moeite met scoren. Dit lukte pas in de slot fase via invaller Mariusz Mosiej, na- ten afgetroefd door een opponent van wie de meeste spelers twee jaar geleden nog in de eerste divi sie voor Mikro Electro/Roosendaal uitkwamen. Slechts in de vierde set koesterde Mytilus enige tijd een voorsprong. Die kon in de slot fase niet worden vastgehouden. WIK/Univé-WS'92 0-4 (19-25, 21-25,19-25,21-25): De degelijk spe lende Vlissingse mannen bevestig den de goede vorm van de voor bije weken. De koploper van de promotieklasse mocht zich een week voor de confrontatie met het verrassend goed gestarte Axelse Voorwaarts vooral in aanvallend opzicht uitleven. Omdat boven dien de foutenlast in eigen gelede ren werd beperkt, werd voor de derde keer in vijf duels met de maximale winst afgesloten. Benevia-BOK 1-3 (26-24, 30-32, loper Scylla en vijftien punten voor op nummer vijf Bergeijk. Het kan dus bijna niet meer misgaan met de geel-zwarten. Van der Mark, die met knieproblemen wor stelt, hoeft daarom niet overhaast zijn rentree te maken. Hij zal in het voorjaar pas weer meedoen. dat eerder Kevin de Jong zich twee maal trefzeker had getoond na mens de bezoekers: 1-4. Kaaise Boys-Hansweertse Boys 4-1: Ondanks een snelle voor sprong via een door Kevin Trot- man benutte strafschop (0-1) speel den de bezoekers de slechtste wed strijd van dit seizoen. Een fellere thuisploeg kwam nog voor rust langszij en liep in de tweede helft uit naar een ruime 4-1-zege. Hans- weertse Boys verloor door deze ne derlaag de aansluiting met de top. Renesse-FC Moerstraten 0-1 (0-1). Volharding-Schoondijke 3-5: Vol harding was gisteren dicht bij het eerste winstpunt van de competi tie. Het duel met Schoondijke leek lang op 3-3 af te stevenen, maar in de slotfase trokken de bezoekers de winst alsnog naar zich toe door treffers van Barry Haerens en Na than de Feijter. Het scoreverloop tot die tijd zag er als volgt uit: Jac- co Seen 0-1, Jeroen Goedhart 1-1, Jacco Seen 1-2, Jeroen Goedhart 2-2, Martijn Ruitenburg 2-3 en Mi chel Loontjens 3-3. 21-25, 15"25): Na afloop heerste in het BOK-kamp een uitgelaten stemming. De eerste competitieze ge was vooral een morele opsteker en werd uitbundig gevierd. BOK moest de eerste set nog aan de thuisploeg laten, maar had de ze nuwen in de slotfase van het twee de bedrijf het best in bedwang. BOK had daarna vleugels, bestook te Benevia met een lastige opslag en was zelf vooral door het mid den trefzeker. Dat leidde ook in de derde en vierde set tot winst. Forza-WS'92 1-3 (14-25, 17-25, 25-22, 12-25): De thuisploeg zakte passend door het ijs en onderging vooral in de vierde set een afstraf fing. Spelverdeelster Inge Dhaens van VVS'92 serveerde in één ruk naar een comfortabele 0-9-voor- sprong en legde daarmee de basis voor de beslissende setzege. MIDDELBURG - Kloetinge speelt eind deze maand in de derde ron de van de districtsbeker een uit wedstrijd tegen Zwaluwe. De hoofdklasser werd zaterdagavond tijdens de loting bij Good Luck in Raamsdonksveer aan de Braban ders gekoppeld. Nieuwdorp mag het thuis opne men tegen TSC. Goes treft op ei gen veld WC'68. Topklasser Hoek werd gekoppeld aan het tweede elf tal van het Zuid-Hollandse Rijs- oord. De duels in de tweede ronde tussen Terneuzen en Oostburg en Biervliet en Axel moeten nog wor den gespeeld. De loting voor de derde ronde ziet er voor de Zeeuws clubs als volgt uit: Nieuwdorp-TSC, Steen-Good Luck, Jong Ambon-TVC Breda, Hoek-Rijsoord 2, EBOH-Breskens, Ciinge-Terneuzen/ Oostburg, Goes-WC'68, Biervliet/Axel- VCK, Zwaluwe-Kloetinge. Speeldatum: weekeinde 27/28 november. John Scott weet ondanks zijn schouderproblemen nog twee partijen in winst om te zetten voor TTCM. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55