prijs op Gehavend SPS toont veerkracht en wint Bevelanders levert spo 33 Gouden Ruif is in trek Nieuwdorp profiteert van Duivelandse fouten Crosser Adriaanse wint slotrace in Axel FM Sranang haakt aan bij de subtop De Stene Brug delft onderspit VIERDE KLASSE B Periodekampioen Zierikzee zegeviert met 14-0 maandag 1 november 2010 door Lucien Roeiandt VLISSINGEN - Na enkele mindere ja ren lijkt de dressuurcompetitie om de Gouden Ruif van De Schelde- stad in Vlissingen weer in trek. Een groot aantal combinaties bleek op de eerste dag ook aan el kaar gewaagd. Met de score van 67.33 procent is Linda Siereveld met Barona-S de voorlopige lijstaanvoerder. Op ge ringe afstand gevolgd door een twintigtal belagers. Roos de Pagter en Linda Siereveld toonden zich in L2 overtuigend de besten. In de strijd om de oranje erelinten wisselden beide kempha nen stuivertje. In de warmloopronde stuurde Roos Mes de veel front vormende merrie Ubouche-Pepe naar een to taal van 64.67 procent. Ruim twee procent meer dan Linda Siereveld met schimmelmerrie Barona-S. In de herkansing nam Linda Siere veld revanche op haar rivale uit door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SPS won zaterdag in de vierde klasse B op eigen veld met 3-2 van DVO'6o. Vosmeer sloot de derby bij Stavenisse af met een 5-2-zege. Kruiningen won de lastige uitwedstrijd bij Kogel vangers met 1-0. Zierikzee pakte, doordat het met 14-0 won van BW'63, de eersteperiodetitel. SPS-DVO'6o 3-2: SPS miste zes ba sisspelers en daardoor was de zege verrassend. Al na twee minuten kwam DVO'6o via Ben de Lange op 0-1, maar in de 28e minuut zorgde Leonard Quist op aangeven van Michel Lisseveld voor de 1-1. In de 48e minuut kreeg DVO-spe- ler Mike Bodelier zijn tweede gele kaart. Uit een hoekschop belandde de bal in de 53e minuut bij Quist, die fraai voor 2-1 zorgde. Een onge lukkig moment van Jan Deij, die de bal achter zijn eigen doelman te Pieter Bolle aan de andere kant een van de lat terugkaatsende bal in het net van MZVC. Een minuut later stond het zelfs 0-2 via Remy Bruijnooge. In de slotfase benutte Niels Kole ook nog een vrije trap voor Wemeldinge, dat uiteindelijk slechts een punt zou tekortkomen voor de periodetitel. Arendskerke-Cadzand 4-2: Nadat Pieter Adema 1-0 had gemaakt voor Arendskerke, herstelde Chris- tiaan Vercouteren het evenwicht. Adema zorgde er daarna alsnog voor dat zijn ploeg met een voor sprong kon gaan rusten. Goede kansen voor Cadzand in de twee de helft bleven onbenut, waarna Henry van Gilst aan de andere kant 3-1 maakte. De door Peter Grijpskerke. De amazone uit Co- lij nsplaat reed de met veel schwung door de piste gaande Krack C-dochter met 67.33 procent naar de overwinning. Voor Roos Mes met de Cabochon-dochter stopte de teller op 65 procent. In de in handicap verreden klasse Z ging in de openingronde de over winning naar Jose Dingemanse met de merrie Valerie van het orga niserende Scheldestad. De amazo ne uit Koudekerke stuurde de mooi bergopgaande Jazz-dochter met 62.94 procent naar een over tuigende zege. De Scheldestad-combinatie sloeg hiermee een gat van bijna drie pro cent op de nummer twee Simone de Bruine met de zwarte merrie Fleur van 't Ooievaarsnest. In de tweede manche greep Simone de Bruine met de Bart van de Kroon- dreef-dochter met 60.88 procent de winst. De combinatie uit Vrou wenpolder bleef Jose Dingemanse nipt voor. werkte, betekende de 2-2. In de 67e minuut zorgde Jorn Elenbaas, op aangeven van Quist, voor de winnende treffer. Stavenisse-Vösmeer 2-5: Stavenis se speelde al na zes minuten een verloren wedstrijd, want toen stond het door Brahim Tajarni en Rachid Bouhoudane al 0-2. Voor rust tilden Bouhoudane en Ad- derahin El Fadili de stand nog naar 0-4. Na rust kwam Stavenisse beter in de wedstrijd. Door twee goals van Mark Tak kwam de thuis ploeg terug tot 2-4. De 3-4 hing in de lucht, maar ook Vosmeer kreeg in die fase kansen op de 2-5. Die kwam er toen Tajarni zijn tweede goal van de middag maakte. Kogelvangers-Kruiningen 0-1: Kruiningen boekte een gelukkige zege in Willemstad. In de 24e mi nuut bezorgde Glodie Kunuanina de Zeeuwen de voorsprong. In de tweede helft was Kogelvangers een Nieskens benutte penalty bracht hoop voor Cadzand, maar Pieter Adema maakte aan alle onzeker heid een einde: 4-2. Apollo,69"Waarde 8-2: Wat zeven weken niet lukte, lukte zaterdag wel: Apollo won zijn eerste wed strijd van het seizoen en deed dat spectaculair met 8-2. De thuis ploeg miste in de openingsfase zelfs nog een strafschop. Jeffrey Ot- ten tekende voor de eerste treffer, Sander Nagelkerke voor de twee en de derde. Uit een vrije trap van Robin Braam werd het 4-0. Waar de kwam op 4-1 via Corné van Lie- re, maar had weinig in te brengen. Jeffrey Otten scoorde 5-1 en 6-1. Frank Lobbezoo maakte nog 6-2, waarna Robin Korsuize het feest VELDHOVEN De zaalvoetballers van FM Sranang haakten aan bij de subtop door een ruime zege op KW 1: 3-7. De Goese hoofdklasser kwam vlot met 0-3 voor en liep, na 2-3, nog voor de rust weg naar 2-5. Na de pauze wer den daar nog twee treffers aan toe gevoegd. Voor FM Sranang scoor den Ugur Kahveci (2x), Iby El-Ua- richi, Steven Fitsch, Pito Bernardi no, Salim Sandee en Ryan de Regt. ROOSENDAAL De driebanders van De Stene Brug waren in poule vier van de derde divisie niet opgewassen tegen De Distel Biljarts 2 en verloren met 6-2. Arjo Hollestelle bleef als enige bezoekende speler overeind, hij won van Ludo Alberts. Piet Koek verloor op één punt, terwijl Edwin Geluk en Rob van Linden geen kans kregen en ook verloren. aantal keer dreigend. Zo werd in de slotfase nog een doelpunt afge keurd, omdat er bij die actie een overtreding werd geconstateerd. Zo hield Kruiningen stand. Zierikzee-BW'63 14-0 (4-0). Frank van der Helm 1-0, 3-0, 5-0 en 8-0, Tho mas Vos 2-0, 9-0, 12-0, 13-0 en 14-0, Martijn van Grunsven 4-0 en 6-0, Freek Torensma 7-0, Ricky de Bil 10-0, Björn Boot 11-0. Bijzonderheid: Zierikzee speelde de tweede helft tegen acht man, omdat een aantal BW-spelers naar een bruiloft moest. Brouwershaven-WIK'57 1-0 (1-0). Boyd Poulus 1-0. Vrederust-Mevo 5-0 (4-0). Mark Suij- kerbuijk 1-0, Roy Spinhoven 2-0, Ri chard van Steenpaal 3-0, Jeff Ernest 4-0 en 5-0. Halsteren-Chrislandia 10-0 (5-0). Den nis van de Avert 1-0, 2-0 en 10-0, Bas Verschuren 3-0 en 6-0, Yannick Jansen 4-0 en 7-0, Hans de Koek 5-0, Aschwan Soerdjbalie 8-0, Maarten de Kort 9-0. voor Apollo compleet maakte: 8-2. ZSC'62-Wolfaartsdijk 3-1: ZSC'62 domineerde, maar kwam minder goed uit de verf aan het begin van de tweede helft. Harm Fluijt bracht Wolfaartsdijk gelijk. Twin tig minuten voor tijd pakte ZSC de draad weer op. Don van Vliet verzilverde zijn invalsbeurt en Ar jan Smalheer maakte ook nog 3-1. SVD-Borssele 0-2: Borssele kwam in de twintigste minuut op 1-0 via Martijn van de Graaf, maar trok zich daarna terug in zijn schulp. Dat bood SVD ruimte voor de jacht op de gelijkmaker. Het bleef lang spannend, maar in de blessu retijd bracht een Borsselse counter de beslissing: Errol Walla rondde de snel opgezette aanval af door Tom Vennink MIDDELBURG - Nieuwdorp en Oost- kapelle zijn zaterdag vier punten tekortgekomen in de race om de periodetitel in de tweede klasse E. Nieuwdorp won weliswaar over tuigend van Duiveland (1-4), maar De Pelikaan bewees zijn suprema tie door AZW met 6-1 te verslaan. Oostkapelle maakte een slippertje tegen Dinteloord (1-1). Duiveland-Nieuwdorp 1-4: Een aanvallend Duiveland vergat in de beginfase te verdedigen, waardoor het, tegen de verhoudingen in, te gen een 0-2-achterstand aankeek na een kwartier voetbal. De twee goals van Nieuwdorp kwamen tot stand uit counters, afgerond door respectievelijk Martin Smaardijk en Frank Oostdijk. Smaardijk te kende vlak voor rust ook voor 0-3. Het werd zelfs 0-4 via Janick van As. Nieuwdorp controleerde de tweede helft, hoewel Duiveland nog scoorde via Ronald Zwager. Dinteloord-Oostkapelle 1-1: Jor- dy Vermeulen bracht Oostkapelle op voorsprong in de tweede helft. Sven Damen bezorgde de thuis ploeg echter een verdiend punt. Arnemuiden-SSV'65 2-2: Mare van Haneghem maakte het eerste doelpunt van de wedstrijd en had vlak voor tijd ook de winnende op zijn schoen voor Arnemuiden. Dat zijn laatste schot het doel miste, met als gevolg een gelijkspel, was echter beter in lijn met het wed AXEL - De laatste RES-clubcross van het seizoen zorgde zaterdag in Axel voor weinig verrassingen. Zo reed Roy Gijsel (Heikant) bij de li centiehouders naar de zege in bei de reeksen en won met grote voor sprong het eindklassement. Mar tin Stroo uit Oost-Souburg eindig de op de tweede plaats. Bij de MX Open was Thomas Adriaanse uit Lewedorp niet te kloppen. De Bevelander won ook het eindklassement, voor Martijn Roos uit Zuiddorpe. In de MX 2-klasse ging de eerste manche naar de Axelaar Joost Gru- ben. In de tweede reeks reden vijf rijders aan de leiding, maar de kop strijdbeeld. SSV'65 had het meeste balbezit en herstelde het tegendoel punt van Van Haneghem spoedig via Mitchell van Belzen. Daarna nam de Goese ploeg zelfs de lei ding dankzij een vrije schop van Pim Bruyns. Marinus Baas schoot Arnemuiden naar een gelijkspel. Internos-De Noormannen 2-1: De thuisploeg trapte sterk af Pa trick van Drongelen en Ferdi van Haperen schoten de thuisploeg naar een 2-o-voorsprong bij rust. De Noormannen herpakte zich na rust. Rick Hengst bracht de span ning terug in de wedstrijd en Mark Minderhoud miste nog een grote kans op de gelijkmaker. Serooskerke-Zwaluwe 0-4: Mede door het missen van twee straf schoppen verloor Serooskerke ruim van Zwaluwe. De wedstrijd begon slecht voor de thuisploeg, want een schot van Bart Martha en een vrije trap van Ruud An- sems brachten Zwaluwe op 0-2. Martha scoorde nogmaals, met het hoofd, vlak voor rust nadat Arno Melaard de eerste confrontatie van af elf meter had verloren van keeper Erik Doesburg. Het werd 0-4 via Gijs van der Made. In die stand kwam geen verandering meer, mede omdat Arno Melaard ook zijn tweede strafschop miste. Pelikaan-AZW 6-1 (2-0). Randy Kroos 1-0, Remco Aarts 2-0, Patrick Stijnis 3-0, Niels van Muijen 4-0, Kana da Rosa Bernardo 4-1, Wesley Nees- kens 5-1, Randy Kroos 6-1. groep spatte uiteen door valpartij en en motorpech. Aswin Vandam- me (Zuiddorpe) werd derde in het eindklassement achter winnaar Joey Verwijs uit Lepelstraat. Bij de veteranen ging de winst naar Erik van de Wekken uit Zie rikzee, die in het eindklassement op de tweede plaats eindigde ach ter winnaar Jos Kesters uit Opglab- beek. Yanick Heylen uit Elewijt won bij de 85CC, maar moest Guido Boone in het eindklassement voor laten gaan. Timo Dhanis uit Terneuzen schreef de 65a: op zijn naam en won ook het eindklassement. Ronald Zwager probeert zich met handen en voeten langs Teun Rentmees ter van Nieuwdorp (links) te werken. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53