Rillandia passeert Tholense Boys 321 spon Net geen periode Yerseke Aanvalslust Patrijzen Wanhoopsoffensief loont, Robur verliest Luctor'88 houdt Zeeuwse eer hoog maandag 1 november 2010 Rillandia's Marco Minnaard (r) vecht om de bal met een tegenstander van Tholense Boys, dat verliest en daardoor steeds verder wegzakt op de ranglijst van de derde klasse B. foto Leo Adriaansen MIDDELBURG - Doordat DFS met 4-1 won van Nieuwland en Yerse ke met één goal verschil minder (2-0) Veere klopte, pakte de Schouwse ploeg zaterdag op doel saldo de eersteperiodetitel in de derde klasse A. Veere-Yerseke 0-2: Voor rust kreeg Yerseke de beste kansen, al werd ook een doelpoging van Veere van de lijn gehaald. Na een halfuur kopte Bernie Steketee een voorzet binnen: 0-1. Na rust kwam Veere opzetten, maar de ge lijkmaker bleef uit. In plaats daar van kwam Yerseke in de 85e mi nuut op 0-2. De ploeg kreeg, na een overtreding van doelman René Bil, een strafschop die door Frank Bakker werd verzilverd. Heinkenszand-Kapelle 2-1: Al na twee minuten scoorde Maarten Griep op aangeven van Rens Baas de 1-0. Na een overtreding op Griep kreeg de thuisploeg voor rust een vrije trap. Dennis Blom maart zette zich achter de bal en schoot onberispelijk raak: 2-0. Ka- pelle was daarna dicht bij de 2-1, maar opnieuw bleek Heinkens- zand-doelman Stefan Meulpolder een sta-in-de-weg. In de 54e mi nuut zorgde Marco den Deurwaar der alsnog voor de 2-1, maar ver der kwam Kapelle niet. Kapel- le-speler Nick Venmans werd na 2x geel uit het veld gestuurd. Domburg-Colijnsplaatse Boys 0-2: Al in de zevende minuut kop te Bertus Zoeteweij 'Colijn' naar de 0-1. Vijf minuten later leidde balverlies op het Domburgse mid denveld al tot de vroege beslissing; Michiel van der Weele zorgde voor 0-2. De bezoekers eindigden, na 2X geel voor Sander van Ouwer- kerk, met tien man. DFS-Nieuwland 4-1 (2-0). Anco van der Linde 1-0, Lennart Padmos 2-0, Joey van Belzen 2-1, Lennart Padmos 3-1, Lennart Padmos 4-1. SKNWK-Spui 1-2 (0-0). Ludwig Kalis- vaart 0-1, René Verschoor 1-1, Ad Ver linde 1-2. De Meeuwen-VCK 1-1 (0-0). 75. Ro bin Dek 1-0, 79. Erik Damen 1-1. middelburg - In de vierde klasse B haalde Luctor'88, de enige Zeeuw se vertegenwoordiger in deze klas se, gisteren de eersteperiodetitel binnen dankzij een 4-0-zege op SC Kruisland. Kort na de openingstreffer van Roy van Leeuwen kreeg de doel man van de bezoekers de rode kaart, omdat hij Rutger van Ros- sum had gevloerd. Toen Thijs van den Dries vervolgens ook de toege kende vrije trap benutte, zat Luc tor'88 op rozen. In de tweede helft lieten de Bevelanders enkele goede kansen onbenut, maar bouwden ze hun voorsprong toch verder uit. Thijs van den Dries was nogmaals trefzeker uit een vrije trap, waarna Jeroen van Zee de eindstand op 4-0 bepaalde. Dankzij deze overwinning verze kerde de ploeg uit Heinkenszand zich van deelname aan de nacom- petitie. door Tom Vennink middelburg - In de derde klasse B van het zaterdagvoetbal rekende WHS af met zijn moeilijke sei zoensstart door SVG met 1-6 te overklassen. Krabbendijke verleng de tegen Beek Vooruit (1-4) zijn ze gereeks en Rillandia passeerde Tholense Boys op de ranglijst dankzij een 1-3-zegc in Tholen. Tholense Boys-Rillandia 1-3: Van de goede seizoensstart van Tholen se Boys is weinig over, zeker na het duel met Rillandia. Arjan Koopmans schoot de bezoekers na een kwartier op voorsprong. Hoe wel de Boys goed in het spoor ble ven van Rillandia, kreeg de thuis ploeg vlak na rust ook de 0-2 om de oren, door Bud Aschman. De middelburg - Patrijzen won giste ren in de vierde klasse A met 2-1 van Biervliet. Robur verloor met 4-1 van Hontenisse. Patrijzen-Biervliet 2-1: Patrijzen was vanaf het begin de bovenlig gende partij. Dit leidde na twaalf minuten tot de openingsgoal van Edwin Capello: 1-0. De thuisploeg bleef ook hierna de aanval zoeken en in de 36e minuut verdubbelde Nick van Craenenbroeck, opnieuw op aangeven van Mario Mulder, de marge: 2-0. De derde seizoenszege kwam, ook na de tegentreffer van Timon van der Hooft in de 71e mi nuut, niet meer in gevaar. Hontenisse-Robur 4-1: De felle achtervolging werd succesvol inge zet dankzij Auke Bovenberg, maar mislukte toen Arjan Koopmans de genadeklap uitdeelde: 1-3. SVG-WHS 1-6: WHS profiteerde van het onbesuisde optreden van de SVG-spelers. Drie van hen kre gen rood gepresenteerd, waardoor de thuisploeg het duel met acht man eindigde. Tijdens de elf-te- gen-elffase was WHS ook al de bo venliggende ploeg en kwam op voorsprong via Patrick van Schet sen en Arvin de Witte. Een straf schop, benut door SVG'er Ramon van Dongen, leidde tot 1-2. Toen de ene na de andere SVG'er de grenzen overtrad en het elftal werd uitgedund tot een achttal, liep WHS uit. De royale zege kwam tot stand door twee treffers van Patrick van Schetsen en doel- start leverde Hontenisse al binnen elf minuten een 2-o-voorsprong op door Tom Rijk en Wouter Leeraert. Op slag van rust bouwde Titiano Staes de voorsprong vanaf de stip verder uit. Robur kende na rust een sterke start die al na twee minuten leidde tot een tegentref fer van Roy Haerkens: 3-1. Een kwartier voor tijd maakte Tom Rijk met zijn tweede treffer aan al le thuistwijfels een einde: 4-1. Oostburg-Jong Ambon 2-2 (2-2). Mar tin Waisapy 0-1, Peter van de Linde 1-1, Martin Waisapy 1-2, Peter van de Linde 2-2. Breskens-Clinge 0-2 (0-1). Jochem Marcus 0-1, Davy van Puyvelde 0-2. punten van Hans van den Ouden en Patrick Ketting (strafschop). Beek Vooruit-Krabbendijke 1-4: Krabbendijke boekte zijn vierde overwinning op rij. Twee eigen doelpunten van Beek Vooruit hiel pen de Zeeuwen in het zadel. Bij rust stond het 1-2, nadat Adrian Dikmans in het beoogde doel had gescoord voor Beek Vooruit. Krab bendijke liep uit in de tweede helft dankzij doelpunten van Dan ny Weber en Louis van de Vreede. Klundert-Noad'67 3-0: Noad'67 was niet opgewassen tegen run- ner-up Klundert. De Brabanders kregen een s.trafschop toegewezen toen Erik Fuanani werd gevloerd in het zestienmetergebied. Peter van Wingerden scoorde en zag Fuanani voor 2-0 tekenen in een fase die werd overschaduwd door door Tom Vennink middelburg - Bevelanders speelde met vuur in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal, maar pakte na een wanhoopsoffensief alsnog de eersteperiodetitel door met 1-1 ge lijk te spelen tegen Hoedekensker- ke. Wemeldinge strandde op een punt achterstand. Hoedekenskerke-Bevelanders 1-1: Een wanhoopsoffensief in de laatste minuten leverde Bevelan ders alsnog de periodetitel op. De koploper kwam niet in zijn ritme tegen Hoedekenskerke, dat op stoom was en ook nog kans maak te op de eerste prijs van deze com petitie. Lange tijd creëerde de thuisploeg bescheiden kansjes, tot opstootjes tussen spelers van bei de teams. Noad'67 kwam tot beda ren in de tweede helft en herpakte zich, maar slaagde er niet in te sco ren. Klundert wel, want het werd 3-0 via een schot van Peter van Wingerden dat van richting werd veranderd door Dennis Kot. Seolto-Smerdiek 1-0: Smerdiek slaagde er voor de zevende maal op rij niet in te winnen. Toch had de ploeg uit Sint Maartensdijk lang uitzicht op een punt, want Seolto miste kans op kans. In de eerste helft kreeg Smerdiek zelfs een grote mogelijkheid op 0-1. TWintig minuten voor tijd kregen de Brabanders van Seolto een vrije trap in kansrijke positie toebe deeld. Danny Potters benutte die en zorgde daarmee voor Seolto's derde opeenvolgende thuiszege. dat het vlak voor rust een uitge speelde mogelijkheid opzette. Ro nald Zuijdwegt benutte die en bracht daarmee de periodetitel dichtbij Hoedekenskerke. Bevelan ders richtte zich op in de tweede helft, maar bleef onnauwkeurig. De periodetitel hing daardoor aan een zijden draadje. Bij het ingaan van de blessuretijd leek het een verloren zaak te zijn voor de bezoe kers, ware het niet dat Leo Koole met het geluk aan zijn zijde op het laatste moment de verlossende ge lijkmaker scoorde. MZVC-Wemeldinge 0-3: MZVC had pech tijdens het eerste kwar tier, want een snoeiharde uithaal raakte het aluminium van Wemel dinge. Even later schoot een atten-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52