sport I31 Roosendaal Hoofdklasser Kloetinge mist een koele killer GPC is geen verrassing meer in eerste klasse C maandag 1 november 2010 'Na de 2-0 werd het een heel matige wedstrijd. De tweede helft had ook wel schriftelijk kunnen worden afgedaan.' Goes-trainer Gérard de Nooijer MIDDELBURG - Goes, koploper in de tweede klasse E van het zondag voetbal, had gisteren slechts een kwartier nodig om af te rekenen met Roosendaal. Dankzij doelpun ten van Lunven Vermeer en Kyle Doesburg werd een flitsende start omgezet in een 2-o-voorsprong. Verrassend genoeg bleef het daar vervolgens bij. Na acht speelronden kan de ploeg van trainer Gérard de Nooijer uit stekende cijfers overleggen: zeven overwinningen en een gelijkspel, samen goed voor 22 punten, met 25 doelpunten voor en 6 tegen. Gis teren kwamen daar geen tegen- goals bij, want Goes-hield verdedi gend stand tegen de bezoekers uit Roosendaal en dat was volgens De Nooijer meteen de grootste winst van de dag. „In de tweede helft kwamen we onder druk te staan en hebben we goed standgehouden", aldus de Goes-trainer na afloop. „Dat is een positief punt." Veel meer positieve punten, afge zien van de beide Goese goals en de nul achterin, kon De Nooijer zich niet voor de geest halen. „We hebben gewonnen en daar is eigen lijk alles wel mee gezegd. Binnen vijftien minuten stonden we met 2-0 voor en daarna werd het een heel matige wedstrijd. Het was niet goed van onze kant. De twee de helft had wat mij betreft ook wel schriftelijk kunnen worden af gedaan." Goes scoorde gisteren al na tien minuten op het eigen sportpark Het Schenge. Lunven Vermeer pak te de bal af van een stuntelende Roosendaal-verdediger en schoot de bal onder de Brabantse keeper door: 1-0. „Een cadeautje", vond De Nooijer. „Maar die zijn altijd welkom." Drie minuten later verdubbelde de thuisploeg de marge. Robin de Pag- ter gaf na een mooie actie voor op Kyle Doesburg, die de bal in het doel tikte: 2-0. Daarmee had het publiek meteen de hoogtepunten van de middag gezien. In het vervolg van de wed strijd kreeg Goes nog volop ruimte en kansen, maar alleen die van Ro bin de Pagter was het vermelden waard; hij schoot net over. „We winnen van een moeilijke te genstander", besloot Gérard de Nooijer. „Nu snel weer over tot de orde van de dag." EBOH-Terneuzen 2-0 (1-0): Ter- neuzen maakte een ongeïnspireer de indruk en had daardoor weinig te vertellen in Dordrecht. EBOH kwam na 22 minuten via Shen- drew Cristina op voorsprong en diezelfde speler zorgde acht minu ten na rust met een fraaie lob ook voor de 2-0. Terneuzen kon ook daarna nauwelijks gevaar stichten en had het vooral aan doelman Dennis Wondergem te danken dat de schade beperkt bleef In de slot fase kreeg invaller Jarno Waebeke nog een mogelijkheid om de span ning terug te brengen, maar ook hij slaagde er niet in te scoren. SC 't Zand-Aardenburg 1-3 (1-1): De formatie van trainer Fonnie Verstraeten kwam in Tilburg na een half uur tegen tien man te spe len. Een speler van 't Zand kreeg rood, nadat hij was doorgegaan op keeper Sander Tazelaar. Kort daar na zorgde Quinten de Muer voor 0-1. De vreugde was van korte duur, omdat de thuisploeg via Tho mas Donders snel langszij kwam. Na rust trok Aardenburg het duel naar zich toe. Bart van den Hemel zorgde na 63 minuten voor 1-2, tien minuten later werd het 1-3 door een eigen doelpunt van 't Zand. De gefrustreerde thuisploeg kreeg daarna nog twee keer rood, beide keren na twee gele kaarten, en beëindigde het duel daardoor met slechts acht spelers. door Koen de Vries MONTFOORT - De ontgoocheling was groot, zaterdag bij de voetbal lers van Kloetinge. Ze hadden een goede wedstrijd gespeeld tegen Montfoort, maar wel een flink pak op hun broek gehad. De Zeeuwse hoofdklasser had meer balbezit, schiep vooral voor rust mooie kan sen, maar benutte er geen. Mont foort rondde beter af. De nieuw bakken hoofdklasser kreeg vijf mo gelijkheden en benutte er drie: 3-0. „We missen een killer", con cludeerde een aangeslagen Kloetin- ge-trainer Cees Houtepen na af loop. Een supporter van Montfoort nam na de wedstrijd met verbazing ken nis van de uitslag van het beker duel tussen Kloetinge en SSV'65 van vorige week: 7-1. „Zeven doel punten? Hoe is dat mogelijk? Die jongens hadden hier nog tien uur kunnen voetballen, dan hadden ze nog niet gescoord." Nu was die conclusie wat overdre ven, zoals wel vaker bij voetbalsup porters gebeurt, maar ze bevatte wel een kern van waarheid. Toen Kloetinge na rust op jacht moest naar de gelijkmaker, had het wel veel meer balbezit, maar kansen scheppen was er niet bij. Pas in de slotfase verschenen de Bevelanders twee keer gevaarlijk voor het doel, maar de schoten van invaller Rick Mulder gingen er niet in. Linksback Maarten van Rosevelt liet toen pas zien over een keiharde trap met zijn linker te beschikken. Het gebeurde allemaal toen het kalf al verdronken was. En dat had Kloetinge voor een groot deel aan zichzelf te danken. „We hadden het voor rust af moeten maken", treurde Cees Houtepen. „We mis ten vier honderdprocentkansen. Dan roep je het onheil over jezelf af" Etiënne Mallie constateerde het zelfde. „Als we voor rust één keer scoren, ziet de wedstrijd er heel an ders uit." Houtepen had gezien dat Mont foort zijn eerste treffer op een pre- Cees Houtepen senteerblaadje kreeg aangereikt. In de veertigste minuut verdedigde Jaap Esser volkomen verkeerd uit. Hij dacht de bal op de rand van de zestienmeter door het centrum naar zijn tweelingbroer Daan te schuiven, maar zag daarbij de woensdag 33 jaar geworden Ger- ben Drost over het hoofd. Op zijn uithaal had doelman Jaco van der Schee geen enkele kans: 1-0. „Ver schrikkelijk", vond Houtepen. „Zo iets mag op dit niveau toch niet meer gebeuren..." De eerste vier minuten van de Karakteristiek Montfoort-Kloetinge 3-0 (1-0). 40. Gerben Drost 1-0, 65. Gerben Drost 2-0, 77. Bart Roelofs 3-0. Scheidsrech ter: R.J.M. Van den Berg ('s-Gravenzan- de). Gele kaart: Gerben Drost, Joost van Apeldoorn (Montfoort), Etiënne Mallie, Ingmar Quist (Kloetinge). Aan tal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Arjan van der Smissen, Jaap Es ser (75. Rick Mulder), Maarten van Ros evelt; Mark Schuit (46. Sofyan Azzaga- ri), Daan Ësser, Corné Schilperoort, Etiënne Mallie (43. Abdullah Asian); Mervin Niemantsverdriet, Ingmar Quist. wedstrijd gaven ongekend veel vuurwerk. Een overzicht: 1.26: Schot van Kloetinges laatste man Arjan van der Smissen be landt tegen de paal. 1.51: Vrije kopkans Mervin Nie mantsverdriet, bal gaat net naast. 3.01: De scheidsrechter reageert op het gekerm van Mark Schuit (Kloe tinge) na een tikje van Gerben Drost en geeft de boosdoener geel. 3.50: Etiënne Mallie (Kloetinge) botst ongelukkig met doelman Jo- han Verkerk en krijgt geel. Daarna viel de wedstrijd stil, maar bleven de beste kansen voor Kloe tinge. Zo moest keeper Verkerk handelend optreden op een kop bal van Ingmar Quist, schoot Mer vin Niemantsverdriet de bal uit een counter voorlangs en schoot Ingmar Quist na een mooie indivi duele actie naast. Montfoort schiep één kans, Jaco van der Schee keerde het schot van Bart Roelofs bekwaam. Toch stapte Kloetinge met een ach terstand van het veld na de bloo per van Jaap Esser. Bovendien was Etiënne Mallie kort voor rust ge wisseld omdat hij bij de botsing met de keeper geblesseerd was ge raakt. Zes-één was de cornerverhouding bij rust, maar daar had Kloetinge dus niets aan. Na de pauze mocht Kloetinge acht corners nemen en Montfoort twee, opnieuw zei dit niets. Kloe tinge, dat het 4-4-2-concept van voor rust inwisselde voor 4-3-3, zocht de aanval maar trof geen doel, Montfoort counterde en scoorde twee keer. Makke was dat de bezoekers er niet in slaagden ge vaarlijk in de zestien te komen. Mervin Niemantsverdriet haalde wel een paar keer de achterlijn, zijn voorzetten misten echter pre cisie. Trainer Houtepen hoopt in Rick Mulder een goalgetter in spe te hebben. Hij kondigde aan de jonge aanvaller meer in te zetten. „We begonnen vandaag met twee aan vallers, daarom zat Rick op de bank. Normaal spelen we 4-3-3, dan is er plaats voor hem." Nivo Sparta (blauwe shirts) bracht de oranjehemden van GPC Vlissingen in de slotfase een nederlaag toe, de derde op rij voor de vroegere koploper. foto Lex de Meester MIDDELBURG - GPC Vlissingen gaat een nieuwe fase in. De tegenstan ders weten inmiddels uit welke hoeken het gevaar bij de Vlissingse zaterdag-eersteklasser komt en stel len zich daarop in. Stedoco bewees dat twee weken ge leden, zaterdag volgde Nivo Sparta dat voorbeeld. Door een laat doel punt bezorgde de opponent uit Zaltbommel de Vlissingers op nieuw een verloren middag: 0-1. GPC Vlissingen zal nieuwe wa pens aan het arsenaal moeten toe voegen. Na de ongeslagen (vijf overwinnin gen en één gelijkspel) en produc tieve (negentien goals) competi tiestart in de eerste klasse C stroopt het de laatste weken bij GPC Vlissingen. Zowel tegen Stedoco (3-0-verlies), Hoek (2-0-bekerverlies) als nu Ni vo Sparta kwam de club niet eens tot scoren. „De clubs weten nu hoe we spelen", zei GPC-trainer Jurriaan van Poelje, die vanwege een schorsing in de dug-out werd vervangen door zijn assistent An ton Swennen, tevens reserve keeper. GPC Vlissingen-Nivo Sparta 0-1 (0-0). 90. Niels den Haan 0-1. Dauwendaele-Bruse Boys 0-5 (0-2). 27. Dimitri Hooftman 0-1, 44. Thomas Groeneveld 0-2, 54. George Geluk 0-3, 62. George Geluk 0-4, 68. Mats Willem- se 0-5. Zaamslag-Achilles Veen 2-1 (1-1). 2. Johan van Rumst 1 -0, 41Frans van den Steenhoven 1-1, 51. Peter Dieleman 2-1. Roda Boys-Terneuzense Boys 3-1 (1-0). 38. Niels Kraaij 1-0, 54. Evert-Jan van Opdorp 1-1, 59. Kees Duitemeijer (e.d.) 2-1, 76. Ocsan Ozkaya 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51