Koploper Goes snel klaar met Vlissingen zet opmars voort 301 sport Smerdiek laat zege glippen Goes speelt geen beste wedstrijd in eigen huis tegen Roosendaal, maar wint wel weer en blijft dus met kop en schouders uitsteken boven de rest. Nieuwe klap voor Baronie Tegenspelers naar bruiloft, Zierikzee wint TWEEDE KLASSE E Goes heeft de minst gepasseerde defensie van de tweede klasse E: slechts 6 tegentreffers in 8 duels. Kyle Doesburg, maker van Goes' tweede treffer in het duel met Roosendaal, wint een kopduel namens Goes. Zijn aanvoerder Shannon Braafhart kijkt toe. foto Willem Mieras maandag 1 november 2010 aNMBHBBMMHaKBBB&SSMBBSnnMHSMNNBMI middelburg - De voetbalsters van Smerdiek speelden in de eerste klasse met 2-2 gelijk tegen RCL 2. In de hoofdklasse won Oostkapel- le met 5-1 van RWH 2. Smerdiek-RCL 2 2-2: De tegen stander uit Leiderdorp kreeg in de eerste minuut een uitgelezen kans op 0-1. Die werd gemist, maar tien minuten later was het alsnog raak via een afstandsschot waarmee keepster Agnita Nouwen werd ver schalkt. De achterstand was van korte duur, want Angelique Hage zorgde op aangeven van Anne Ha- ge voor de gelijkmaker. Lenny Stoutjesdijk kopte Smerdiek naar 2-1. vlak voor rust. TWeemaal so leerde Anne Hage vervolgens al leen op het doel van RCL af, maar de beslissende treffer viel niet. Een kwartier voor tijd kwam RCL toch nog op gelijke hoogte. Smerdiek bleef zesde in de competitie. Oostkapelle-RWH 2 5-1: In de eerste helft raakte Marieke Kwast de lat en ook Annelien van Hecke vond tweemaal het aluminium. In de tweede helft sloeg de thuis ploeg toe. Na de openingstreffer van Annelien van Hecke maakte RWH gelijk, maar daarna rekende Oostkapelle af met de ploeg uit Ridderkerk. Marieke Kwast mikte de bal uit een voorzet van Shamila Hamers met het hoofd in het net, waarna Mindy Hengst 3-1 scoorde. Anne Lavooij en Annelien van Hecke zorgden voor 5-1. i lienden - Mathijs Hage en Frits Paap komen met Baronie maar niet weg uit de hoek waar de klap pen vallen in de topklasse van het zondagvoetbal. Gisteren verloren de Zeeuwse voet ballers met de Bredase club met 6-2 van FC Lienden, dat gecoacht wordt door Hans Kraaij jr. Een kwartier voor tijd redde Hage de Baronie-eer bij een 5-0-achter- stand. Baronie staat op de twaalf de plaats met elf punten. Nummer laatst Dijkse Boys heeft er vier minder. Bekijk het laatste nieuws over het Zeeuwse amateurvoetbal op onze site: www.pzc.nl/amateurvoetbal GPC gaat in de slotfase onderuit. Het enige doelpunt van de wedstrijd is te zien op www.pzc.nl/sport STUUR UW TIPS NAAR redactieSpzc.nl ZIERIKZEE - Zierikzee werd zater dag op curieuze wijze periodekam pioen in de vierde klasse B. De Schouwse ploeg liep in de tweede helft over BW'63 heen, omdat en kele van de tegenstanders naar een bruiloft moesten. Bij de rust was het al 4-0 in het voordeel van Zierikzee. Na de pau ze kwam het bezoekende BVV'63 nog maar met acht spelers het veld op. „Er moesten er een paar naar een bruiloft en de wissels waren op", verklaarde Zierikzee-voorzit- ter Toon van Tiggelhoven. „Maar dit was echt niet leuk." Er ontspon zich een kat- en muis spel, waarbij de thuisploeg in 45 minuten nog tien keer scoorde. Zierikzee won met 14-0. pagina 33: Overzicht vierde klas se B zaterdagvoetbal door Rogier Veenstra GELDROP - VC Vlissingen won gis teren de derde competitiewed strijd op rij. De ploeg van trainer Roy Hendriksen was in de uitwed strijd tegen Geldrop de terechte winnaar: 0-1. De andere Zeeuwse ploeg in de eerste klasse C, RCS, kwam niet in actie; het thuisduel met Brabantia werd afgelast. Jonathan Constancia en Rico Wit- senburg begonnen gisteren in Geldrop op de bank, omdat de Vlissingen-spelers afspraken niet waren nagekomen. Een speler die helemaal niet aan wezig was, was Raymond Wolff. Hij is nog altijd herstellende van de dubbele beenbreuk die hij vo rig seizoen opliep in de uitwed strijd tegen Geldrop. „Ik ben nor maal gesproken bij elke wedstrijd aanwezig, maar ik wilde niet herin nerd worden aan de zware blessu re die ik in Geldrop opliep", zei Wolff, die nog steeds hard aan zijn herstel werkt. Vlissingen speelde gisteren een sterke wedstrijd. „De beste van het seizoen", waren de duidelijke woorden van trainer Roy Hendrik sen na afloop van de gewonnen wedstrijd. Vlissingen creëerde, mede door het uitstekende positiespel, kans na kans, maar doordat niet ieder een het vizier op scherp had staan bleven de doelpunten in de eerste helft uit. Geldrop kon hier weinig tegen in brengen en werd slechts met wat snelle counters gevaarlijk. On danks het grote krachtsverschil gin gen beide ploegen met een o-o-stand rusten. De tweede helft was een kopie van de eerste. VC Vlissingen was heer en meester. Na een uur spe len was het dan eindelijk raak. Jo nathan Constancia, die koud in het veld stond, rondde een mooi opgezette aanval knap af en schoot zo Vlissingen op voor sprong. Dit was tevens de eind stand. Het doelpunt werd op een aparte manier gevierd door Constancia. „Ik voetbalde op de schoenen waar Raymond Wolff op speelde toen hij geblesseerd raakte. Toen ik scoorde, deed ik er één uit en liet die aan de menigte zien", zei de matchwinnaar over zijn impul sieve actie. VC Vlissingen is door de goede re sultaten van de afgelopen maand opgeklommen naar de zevende plaats. Geldrop-VC Vlissingen 0-1 (0-0). 59. Jonathan Constancia 0-1. Scheidsrech ter: J. van Zutphen (Heeswijk-Dinther). Gele kaart: Rigan Agachi (Geldrop). Aantal toeschouwers: 100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50