Kortgene durft weer 141 zeeland EMM en Advendo blijven koninklijk heten Politie bekeurt Vlissinger wegens asociaal rijgedrag 70 auto's soppen voor het goede doel Uitleg over traditie van de bidprentjes Cursus over kunst van de Hermitage Nieuwe woongroep in wijk Goese Schans Mensen ontmoeten met hersenletsel Workshop in het kiezen van een boek Auto's botsen door voorrangsfout KORENBLOEM Vervallen stomp krijgt alsnog waardigheid terug maandag 1 november 2010 VLISSINGEN - Een 2i-jarige Vlissin ger is in de nacht van vrijdag op za terdag bekeurd voor asociaal rijge drag. Ook bleek de man met een slok te veel op achter het stuur te zitten. Omstreeks 01.30 uur zagen agen-- ten dat een man in een personen wagen hevig accelererend en met piepende banden door de Paul Krugerstraat reed. Bovendien kwa men er vlammen uit de uitlaat van zijn voertuig. De politie heeft de Vlissinger aan de kant gezet. Hij bleek als begin nend bestuurder drie keer zoveel alcohol te hebben gedronken als toegestaan. Naast de bekeuring voor zijn rijge drag en het alcoholgebruik moet de bestuurder bij het CBR een ver- keerscursus volgen, om te voorko men dat hij zijn rijbewijs kwijt raakt. De politie krijgt de laatste tijd veel klachten over asociaal rijgedrag in de Paul Krugerstraat en andere straten. KAMPERLAND - Zeventig auto's ad vijf euro én de volle fooienpot was het resultaat van de autowasactie die de Jongerenraad Noord-Beveland zater dag hield op het parkeerterrein van de C1000 in Kamperland. Het geld is voor het Surinaamse Lotjeshuis voor verwaarloosde kinderen, een project van Kamperlandse Angela Kouwer. foto Willem Mieras GOES De samenstellers van de expositie over bidprentjes, afgelopen voor jaar in de parochiekerk van Ovezan- de, geven vanavond een lezing over de herinneringskaartjes. Die be gint om 19.45 uur in het auditori um van het Historisch Museum de Bevelanden aan de Singelstraat in Goes. Els Boonman, Jeannette van Beek, Marlies Schenk en Ad Schenk laten veel voorbeelden zien. GOES De inschrijving voor de cursus over de collectie en de geschiede nis van de Hermitage in Sint Peters burg sluit vandaag. Geïnteresseer den kunnen zich nog opgeven bij de Zeeuwse Volksuniversiteit (0118 - 634800). De zes lessen, die maandag 8 no vember beginnen, worden gegeven bij het ROC aan de Bessestraat in Goes. GOES Zorginstelling Philadelphia onder zoekt de kansen van een nieuwe woongroep voor 22 mensen met een verstandelijke beperking in de toekomstige wijk Goese Schans. Daarover geven de instelling en wo ningcorporatie RWS donderdag in formatie tijdens een bijeenkomst in De Levensbron aan de Mansholt- laan 1 in Goes. Aanvang is 19.30 uur. GOES De Vereniging Cerebraal, voor men sen met niet aangeboren hersenlet sel en hun partners, houdt vanmid dag een bijeenkomst in de verga derzaal van MEE Zeeland in het ge bouw aan het Stationspark in Goes. In een ongedwongen sfeer praten deelnemers over concentra tieproblemen bij dagelijkse taken, onbegrip in relaties en veranderin gen in het leven vanaf 14.00 uur. YERSEKE BibliOosterschelde geeft les in boe ken kiezen: Mariene Lunter houdt vanavond een lezing 'Hoe kies ik een roman' in de bibliotheek van Yerseke. Maandag 15 november is in de bibliotheek het vervolg, een workshop over boeken kiezen. Het zelfde programma komt in de bibli otheek in Kapelle, dinsdag 9 no vember en donderdag 18 novem ber. Aanvang is steeds 19.30 uur. GOES Een 22-jarige automobilist uit Ka pelle veroorzaakte vrijdagavond een botsing op de kruising Patijnweg/Oostmolenweg in Goes door een voorrangsfout. Hij sloeg tegen 18.45 uur linksaf de Oostmo lenweg in zonder voorrang te verle nen aan een 37-jarige man uit Ka pelle, die hem tegemoet reed. Die raakte hem in de flank. De auto's moesten worden weggesleept Na jarenlang beloftes zon der daden geloofden de dor pelingen er niet meer in. Maar het vertrouwen groeit: de Korenbloerm laat vol gend jaar de wieken draaien. door Claudia Sondervan We hebben geweldig geluk gehad dat de Korenbloem nog niet als onttakelde molen te boek stond bij Monu mentenzorg. Anders hadden we de subsidie voor restauratie nooit meer gehad. De dienst heeft een achterstand in de registratie van rijksmonumenten maar is hard be zig de boeken te actualiseren. De dienst is onderhand aan de mo lens toe", vertelt Hans Jager Brui ning, voorzitter van de restauratie stichting De Korenbloem. Niet dat Monumentenzorg niet haarfijn weet hoe het gemaal er feitelijk bij staat. De rijksdienst was nauw be trokken bij de uitgebreide inventa risatie die aan het herstelwerk vooraf gaat. Een dik boekwerk is het resultaat daarvan. „Daarin is alles beschre ven wat er nog over is van de mo len. Tot en met stukjes hout die jij en ik weggegooid zouden heb ben", geeft Rieneke Sijderius, be stuurslid, aan. Op het eerste ge zicht is er veel weg te gooien aan de oude molen. De laatste mole naar van de Korenbloem overleed in 1967. De weduwe verkocht de molen aan een particulier. „Dat is misschien het meest tragische in de geschiedenis van de molen", vindt Jager Bruining. „Deze man wilde graag restaureren, maar daar is nooit iets van terechtgekomen." Dat eigendom kwam ten einde in 2003, toen een enthousiast paar de molen overnam. Maar ook die po gingen strandden. De stichting nam de molen van hen over. „Het is ook geen klus die iemand alleen kan doen", denkt Sijderius. Het kotje aan de achterkant van de molen wordt ook opgeknapt. Ge bouwd in 1921 om de motor te be door Claudia Sondervan KORTGENE - Het herfstconcert van de samenwerkende fanfareorkes ten EMM uit Kortgene en Adven do uit Wolphaartsdijk, dat zater dagavond plaatsgreep in dorpshuis De Pompeie in Kortgene, kreeg een bijzondere lading. Burge meester Henny van Kooten deed er kond van het besluit dat de ge bundelde muziekverenigingen nog eens 25 jaar de eretitel Koninklijk mogen dragen. De prolongatie van de titel ging samen met de viering van twee jubilea, van de voorzitter en diens dochter. Zij kregen door Van Kooten de erespelden opge speld van de Koninklijke Neder landse Federatie van Muziekvereni gingen. Cor Verburg, voorzitter van EMM, kreeg het ereteken om zijn vier de cennia in de muziek. Hij begon op de cornet, maar blijkt met het klimmen der jaren begenadigd op de bes-bas. Marianne Verburg be gon 12,5 jaar geleden op blokfluit, en evolueerde via hoorn naar trompet. EMM en Advendo reikten elkaar in 2006 de hand over het water van het Veerse Meer. De samen werking bleek Vruchtbaar: met 45 spelende leden is de combinatie de grootste van de Bevelanden. 1. Man overvallen in Kapelle 2.Woongroep gehandicapten Goes 3. Auto's weggesleept na botsing Kijk naar een impressie van de start van de eerste Mallardmars met een kolonne van historisch materiëel. www.pzc.nl/regio/bevelandentholen.nl huizen die de bemaling constanter moest maken, heeft het de laatst ja ren als sobere woning gediend. Het wordt omgebouwd tot een klein huis met eigentijdser com fort, waar een nog te vinden mole- naarspaar in kan wonen. „Het oor spronkelijke molenaarshuis en het knechtenhuis staan nog naast de molen, maar die zijn door de eer ste eigenaar al verkocht", weet Ja ger Bruining. „Een ervan staat te koop. Het zou fantastisch zijn als daar een theetuin bij de molen kwam...", droomt hij hardop. Molenmakerij Berkhof uit Zwarte- broek haalt binnenkort de molen leeg, zodat bouwbedrijf Nonnekes het herstelwerk aan de ernstig aan getaste romp kan beginnen. Jaren van lekkend vocht en winterse vorst hebben de dikke steenlagen ontwricht. Dat levert de romp aan de noordelijke kant van de Molen weg prachtige korstmossen op, maar ook grote gaten in de bakste nen muur die de buitenste schil van de romp vormt. Woensdag 10 november omstreeks 11.00 uur wordt - bij goed weer - de verrotte kap van de romp getakeld. Op 1 ok tober 2011 moet de molen weer draaien. „De mensen uit het dorp beginnen langzaamaan te geloven dat de molen weer iets worden gaat, merkt het bestuur. www.molenkortgene.nl De nog povere woonruimte in molen en aanbouw. foto Willem Mieras De stompjes die resteren van de stelling. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46