Noord-Beveland hanteert stofkam CONTACTA.NL Sapperdejlap! BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 15 BEZUINIGINGEN College wil niet diep snijden in onderwijs, cultuur en welzijn Opgewekt op herdenkingsmissie 2 t/m 4 november 2010 Fietspompendief in de kraag gevat almanak Kortgene durft weer te geloven in mooie molen Provinciale wegen krijgen nieuw asfalt Maandag 1 november 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Claudia Sondervan WISSEN KERKE - Noord-Beveland is met de stofkam door het huis houdboek gegaan. Het resultaat is een menu waaruit de gemeente raad kiezen kan: wat wil de ge meente nog betalen en wat niet. Het komt donderdag 4 november aan de orde bij de begrotingsraad. Het college stelt geen bezuinigin gen voor op welzijn, onderwijs, cultuur, of sportvoorzieningen - tenzij de raad die voorstaat. Wel is duidelijk dat er belastingen stijgen: de onroerend zaakbelasting en fo rensenbelasting stijgen twee pro cent. Die verhoging wordt doorge voerd als in december de WOZ-waarden zijn bepaald. De rioolheffing wordt 25 euro per aan sluiting duurder. Dan is het tarief nog maar voor 43 procent kosten dekkend. Toeristen- en waterbelas ting gaan omhoog tot een euro per persoon per nacht. Parkeren bij het Veerse Meer wordt duur der. Het uurtarief stijgt met een dubbeltje naar 90 ct en het dagta rief met vijftig cent naar 5 euro. Maar er is dan nog een gat van 260.000 euro in de post onvoorzie ne kosten en daarvoor is een lijst van besparingsmogelijkheden op gesteld. Daarin zitten grote en klei ne, pijnlijke keuzes: de senioren raad kan voor minder uren gecon sulteerd worden. Die bestaat nog niet zo lang, maar een deel van die taak wordt waargenomen door de WMO-adviesraad. 'Schraalgebou wenbeheer en beperkt wegenbe- heer levert per jaar 35.000 euro op, maar daar kleeft het risico aan van hoge reparatierekeningen. Het halveren van het budget voor de maatschappelijk onderneem ster zet 15.000 euro aan. Maar de gemeente wil geen korting op de jongerenwerker en de jops. Het col lege wil investeren in contact met de burger, door verbetering van de gemeentewebsite en door de dorpsraden goed te laten draaien. Voor Kamperland, waar nog geen dorpsraad is, wil het collége kandi daten werven. Het communicatiebudget kan niet temin gehalveerd worden; dat le vert 12.500 euro op. Dan verdwijnt het 'gele krantje', het Noord-Beve- lands Informatie- en Advertentie blad, een begrip op het eiland. Maar dat kan op de website blij ven voortbestaan. NIEUWDORP - Op een pantservoertuig, in de laadbak van historische transportwagens en in jeeps met jengelende sirenes reden kinde ren naar het Bevrijdingsmonument op de Sloe- dam tijdens de eerste Mallardmars. Wethou der Marga Vermue (foto) voerde zaterdag de colonne aan, nadat ze het lint had gebroken dat de start van de tocht bij het Bevrijdings museum markeerde. Organisator Jan Blom- maert was er opgetogen over dat ruim 400 mensen de tocht liepen. De volgende mars is op 29 oktober 2011foto Willem Mieras Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Opening Jan Peter Balkenende 10.OOQm2 Duurzaamheidsboom Jort Kelder Gratis workshops Hein Vergeer Exclusief paviljoen Arnold Vanderlyde Registreer u als bezoeker vooraf op Contacta.nl GOES De politie heeft gisteren om 03.00 uur een 18-jarige Goesenaar aange houden op de Beestenmarkt in diens woonplaats. De man had, in beschonken toe stand, van vier fietsen de fiets pomp weggenomen. Hij werd be trapt met de fietspompen in zijn hand. Twee pompen zijn terug naar eigenaars. De politie wil graag weten van wie de andere pompen zijn. De eigenaars kunnen bellen naar 0900-8844. Tip? redactie@pzc.nl Inde oogsttijd is het hard aanpoten in dat landbouwverwerkingsbedrijf in de Zak van Zuid-Beveland, dus vormt de ochtendpauze een fijne on derbreking om koffie te drinken en de van thuis meegebrachte boterham men op te eten. Eenmaal in de kantine wachtte het personeel een aangename verrassing. Op het aanrecht stond een doos met verse appelflappen, die nog warm aanvoelden. Iedereen smulde ervan. Even later kwam de baas de kantine binnen. „Wie is eigenlijk jarig vandaag?", vroeg hij. Het antwoord op die vraag liet niet lang op zich wachten. Want juist op dat moment stapte de plaatselijke su permarkteigenaar hijgend binnen met de mededeling dat er een foutje was gemaakt. De jarige zat in een bedrijf even ver derop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45