'Spookrijder' racet naar 38 i sport Scheidesport is al bezig aan afscheidstoernee Den Dekker krijgt een fijn gevoel van Hinde Zwarte dag Zeeuwse driebanders 25E EDITIE De jubileumeditie van de Strandcross krijgt na afloop een verrassende wending. Niet de gehuldigde Mike Kras, maar Ton van Grinsven blijkt winnaar van de klasse MX1-3. maandag 1 november 2010 Z door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheidesport zijn in de hoofdklas se al aan hun afscheidstoernee be gonnen. Na twee ruime nederla gen verloren de Terneuzenaren de derde wedstrijd met kansloze cij fers van Virtus: 98-33. De vrouwen van Scheidesport ver ging het niet veel beter (60-26-ver- lies) tegen WB Giants. Het tweede mannenteam van Scheidesport klopte Starz'81 uit Kaatsheuvel met 65-50. In de Zeeuwse klasse verloor Voorwaarts de uitwed strijd tegen BV Souburg 2 met 67-49- Mannen. Scheldesport-Virtus 33-98 (21-46): Scheidesport streed bij voorbaat voor een kansloze mis sie. Slechts twee basisspelers van het team van vorig jaar kwamen in actie. Mirsad Eminovic en Da niël Koch, die meteen ook zijn laat ste wedstrijd speelde. Eerder ver trok Joeri van Aalst al naar België en Maurits van Aalst wacht een knie-operatie. Ook Rochardi Ma- duro is nog steeds niet inzetbaar. En in de ploeg van coach Junior da Conceicao komt de jeugd nog kwaliteit en ervaring te kort om het niveau van de hoofdklasse aan te kunnen. Dat bleek ook in het treffen met Virtus, dat al snel uit liep naar een 25-12-voorsprong. De honderdpuntengrens werd door de ploeg uit Werkendam net niet gehaald. Daartegenover produceer den de Terneuzenaren, die wel in zet toonden, een lage score van 33 punten. „We zullen onze doelstel ling moeten bijstellen en rekening moeten houden met degradatie", trok Da Conceicao zijn conclusies. Scheidesport 2-Starz'8i 65-50 (26-19): Een opvallend lage score bij de rust. In de tweede helft kwa men de Brabanders terug tot 38-34, maar daarna veranderde Scheidesport van tactiek, waar door het verschil weer groter werd. In de vierde periode consoli deerde de thuisclub de voor sprong. Alexander vasn Glansbeek was bij Scheidesport topscorer met 25 punten. BV Souburg-Voorwaarts 67-49 (32-25): Voorwaarts had moeite met het harde spel van de Soubur gers, waar volgens spelverdeler Thierry van Waesberghe door de arbitrage te weinig tegen werd op getreden. In de derde periode liep de thuisclub verder uit. De Axe laars hielden daarna dankzij een fa natieke verdediging de schade be perkt. Volleert Lefêvre was topsco rer bij Voorwaarts met twintig punten. Vrouwen. Scheldesport-WB Giants 26-60 (18-26): Scheide sport begon zonder Stella Hozee (vakantie) aan het duel. Toen Mar jolein Kruijsse na vijf minuten door een knieblessure moest uit vallen was het Terneuzense team niet bij machte om het gemis van de bepalende speelsters op te van gen De vroege 6-2-voorsprong werd al snel uit handen gegeven. Bij de rust was de stand nog draag lijk, maar in de tweede helft bakte de thuisclub er niets meer van. Verdedigster Danielle van den Heuvel vormde een positieve uit zondering. door Luiden RoeJandt AXEL - Met een overwinning en een tweede plaats mocht Lisette den Dekker na de dressuurwed- strijd van Luctor et Emergo in Axel op een geslaagd debuut met Hinde in de klasse Zi terugkijken. Mark Bouthoorn bleef in de twee de proef van de in handicap verre den klasse Z in eigen huis de baas. In Mi bleek er tegen Evelien de Ke- sel met Pik Sandra geen kruid ge wassen. Lisette den Dekker stuurde in de warmloopronde Hinde met 207 punten naar een nipte overwin ning. De amazone uit Kloosterzan- de bleef Maartje Eibers met de Flemmingh-zoon een puntje voor. In de herkansing eindigde Den Dekker met thuisrijder Mark Bout hoorn (Lorenzo) en Maartje Ei bers (Willow) met 205 punten op gelijke hoogte. Het oranje erelint werd dankzij de beslissende onder delen - het gereden zijn in het alge meen - een prooi voor Bouthoorn met de kolossale bruine Gregor- zoon. Den Dekker eindigde met de vosmerrie op de tweede stek. „Hinde gaf mij een fijn gevoel", zei ze na afloop tevreden. „Ze liep lekker door de proef, maar het moet allemaal nog wat meer beves tigd worden. Maar met twee winst punten voor de eerste keer in Z, kun je thuiskomen, denk ik." Mark Bouthoorn toonde zich blij verrast met zijn overwinning. „Ik rij nog niet zo lang in Z2 en daar wordt toch gelijk wat meer ge vraagd. Lorenzo kan het wel alle maal, maar we laten op sommige onderdelen nog te veel punten lig gen. De routine ontbreekt nog. Als we veel wedstrijden rijden, komt het wel goed." Slordigheden kostten Maartje Ei bers met Willow in beide proeven de overwinning. De amazone uit Ossenisse reed proeven van uiter sten. Schitterende en matig uitge voerde onderdelen wisselden el kaar af. „En dat lag niet aan Wil low", verklaarde Eibers. „Ik was niet goed voorbereid. Te druk met het klaarmaken van een stel jonge paarden voor de keuring kostte veel tijd. Maar ik zie dit als een in cident. Willow heeft in voorgaan de wedstrijden al bewezen dat hij dit niveau aankan." Evelien de Kesel (Watervliet) reed met Pik Sandra in Mi in beide proeven met 194 punten naar de overwinning. Zij bleef Marjolein van Kerckhoven met de Orame- dochter Wosandra twee punten voor. In L2 stuurde Emmy Bout hoorn de mooi in balans en rit misch bewegende merrie Parlana in de herkansing met 197 punten naar een afgetekende overwin ning. De amazone uit Zaamslag sloeg hiermee een gat van negen punten met de winnaar van de eer ste proef, Anja Oppeneer met Zen. door Joop watn dien Oudenlhowen SLUISKIL - De twee Zeeuwse drie banden ploegen die uitkomen in de erdivisie deden slechte zaken. Delta/Fast Bouwservice verloor in Apeldoorn met 5-3 van Ai Biljarts en Garage Verbrugge Hyundai speelde in eigen huis gelijk tegen Twentevisie, 4-4. De nederlaag van Delta was in meerdere opzichten pijnlijk. Niet alleen verloor de ploeg zicht op een plaats bij de play-offs maar leed ook gezichtsverlies. Verliezen van een ploeg die tegen degradatie vecht is niet bestextra pijnlijk. De nederlaag van Delta was ook pijnlijk voor Verbrugge. De Apeldoornse club is een regelrech te concurrent van Verbrugge in de degradatiestrijd en winst van Del ta had het zusterteam aardig gehol pen. Zeker toen Verbrugge in de thuiswedstrijd leek af te stevenen op een overwinning. Maar ook dit team bewees zich geen goede dienst want Kees Wit- tens gaf, net als Jean Paul de Bruijn een paar honderd kilome ter verderop, een zeker lijkende overwinning uit handen. Bij Delta had het verlies nog erger kunnen zijn als Peter de Backer bij 46-41 voor Martin van de Spoel niet met een serie van 9 de partij winst alsnog binnenhaalde. Glenn Hofman had een volstrekte off-day en verloor van Addy Wienk. Ook Eddy Leppens zat geen moment in de partij tegen Michael Nilsson en verloor kans loos. Alle hoop was daarom gevestigd op Jean Paul de Bruijn die met 20-38 leidde tegen Ronny Brants. De Belg kwam terug maar De Bruijn finishte leek het net op tijd. Brants moest er in de nabeurt nog vijf en het doemscenario voor Del ta maar ook Verbrugge voltrok zich. Hij deed het en de winst ging naar de thuisspelers. „Zwaar teleur gesteld ben ik" zei Jan Kikken na afloop. „Heel pijnlijk. Dit had ik niet verwacht", stamelde hij. De klap was zichtbaar hard aangeko men. Ook in Sluiskil, waar tot dat moment Verbrugge goede vooruit zichten had op eigen winst en puntverlies bij de concurrentie in Apeldoorn. In één klap verander de de wereld en het zou nog erger worden. Na winst van Martin Spoormans en Ronny Daniëls en verlies van Henk Habraken stond Kees Wit- tens in zijn partij tegen Dave van Geel ruim voor en leek winst bin nen handbereik. De druk werd echter te groot en zelfs de eenvou digste ballen wilde er niet meer op. Van Geel bleef koel scoren en maakte bij 49-48 voor Wittens een einde aan de partij. Zelf een punt verspelen en de concurrent zien winnen deed dubbel pijn. On troostbaar zat Wittens in een hoek en op hem inpraten was overbodi ge moeite. De Brabander wist maar al te goed dat hij gefaald had. door MScïïiei Bouwman VLISSINGEN - Ongeveer een uur lang was Milce Kras gistermiddag winnaar van de Strandcross. Ge huldigd en wel was hij al op weg naar huis, toen er nog een verras sende wending aan de zondag kwam: niet Kras, maar Ton van Grinsven - twaalfde in de eind stand - had in de MX1-3 gewon nen. Door een fout in de tijdwaarne ming werd Van Grinsven als twaalfde geklasseerd, terwijl hij net vóór Kras over de lijn kwam. Tijdens de huldiging diende de in woner van Vinkei protest in - en met succes. De rondetijden wer den met de hand nog eens nagelo pen en de conclusie was helder: Van Grinsven was over het hoofd gezien en eindigde zestienhonderd sten van een seconde voor Kras. „Ik was Mike in de laatste ronde voorbij gereden", legde de 'spook rijder' uit. „Op de finishlijn was het hectisch, we reden op gelijke hoogte met vijf, zes achterblijvers. Daardoor hebben ze me gemist." Dat het zo hectisch was in die laat ste meters, was terug te voeren op het grote deelnemersveld. De bes te veertig uit de kwalificaties van de MX1-3 en beste dertig uit de Mx2 gingen door naar de Superfi nale, plus nog eens de beste vijf tien uit de twee herkansingen. To taal: honderd rijders. De misser was „een menselijke fout" volgens de winnaar. „Dat kan gebeuren. We kwamen in de zelfde seconde over de streep. Ik ben niet boos; de uitslag is gerecti ficeerd en heb mijn prijzengeld (500 euro) netjes gehad." Ook Kras verweet hij niets: „Het is als rijder niet te volgen wie er voor je zit, dat is haast niet te doen." Voor het eerst sinds elf jaar eindig de Van Grinsven daardoor weer als nummer één in de Strandcross. Voor het eerst won hij in 1988. „Ik heb voor een andere bond gere den en ben er ook een paar jaar tussenuit geweest. De laatste vier jaar ben ik meestal wel in de top drie geëindigd." Dat het organiserende MSV De Uitlaat - uitgerekend in de jubi leumeditie - zo iets op het pad kreeg, was zonde. „De bond hield de tijden bij", liet bestuurslid René de Nood gisteravond weten. „Wij betalen daar voor, dus we zijn hier nog niet klaar mee." De verbeten strijd die topfavorie ten Patrick Roos en Mike Kras uit vochten, was achteraf gezien dus voor plaats twee en drie, ook al wa ren ze zich daar niet van bewust. Ander gevolg van de herklassering was dat de beste Zeeuw, Rinus van de Ven, van het podium kukelde en als vierde eindigde. Dat was niet het enige waar Van de Ven slachtoffer van was. „Een valse start kan gebeuren, maar ze reden weg terwijl er nog mensen op de baan stonden! Als ik de eer ste twee ronden met Roos mee had kunnen rijden, waren we..weg geweest", zei de Vlissinger. „Dan had ik kunnen winnen." Er was ook wél Zeeuws succes. Mark Boot (Burgh-Haamstede) veroverde zilver in de MX2 en Carsten Goedegebure uit Yerseke werd derde in de 85cc-klasse. De twee categorieën waarin geen Zeeuwen reden - zijspannen en quads - waren nieuw. Mike van Grunsven won bij de vierwielers, terwijl het duo Etiënne Bax/Ben van den Bogaert bij de zijspannen de zege greep. De laatsten, Neder lands kampioen en vierde van de wereld, waren favoriet. Door mate- riaalpech liep het tweetal de zege in de eerste manche mis, maar zet te dat in de tweede manche recht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44