stug Berlicum Volleybalsters Savok laten zien over veerkracht te beschikken 37 Prima weekend voor Dallinga.com Opnieuw zege voor mannen De Schalde Cogito/Polka behoudt de ongeslagen status FM Sranang wint en haakt aan bij subtop Biljarter Vink pakt zijn eerste titel Glansrollen Menheer en Van Dam bij Pearle Vier koppels zijn nog zonder kleerscheuren maandag 1 november 2010 Dankzij de overwinning op Berlicum brachten de hockeyers van Rapide het puntentotaal op vijftien. Koploper Prinsenbeek heeft slechts één punt meer. door Peter Snelders HULST - Stilletjes hoopte men bij Rapide dat de ingebruikname van het fraaie nieuwe sportpark ge vierd kon worden met winst voor zowel het eerste vrouwen- als eer ste mannenteam. Dat lukte bijna. De mannen wonnen hun duel van Berlicum met 2-0, maar de vrou wen verloren pas in de slotminu ten jammerlijk met 2-3 van Lei den. Het mannenteam van Olym- pia verloor ongelukkig met 2-1 bij Vlijmen. Mannen. Derde klasse. Rapide- Berlicum 2-0 (1-0): Trainer-coach Mark-Jan de Jonge was er vooraf niet helemaal gerust op. Uiteinde lijk liep het allemaal goed af, al ging het niet gemakkelijk. Berfi- cum bleek een stugge tegenstan der. Mede omdat Rapide ietwat on der de maat bleef en diverse kan sen onbenut liet, kon Berlicum zich in de wedstrijd vastbijten. Op de eindcijfers viel overigens niets af te dingen. Na 26 minuten open de Egbert de Bakker de score. Daar na bleef het spannend tot ruim tien minuten in de tweede helft. Uit de rebound van een schot van Joep Smits liet Maxim Post de be vrijdende 2-0 noteren. Daarna pro beerde Berlicum nog wel iets te forceren, maar waren de beste kan sen voor de thuisploeg. Vierde klasse. Vlijmen-Olympia 2-1 (1-1): Olympia speelde tegen twaalf man. Eén van de twee scheidsrechters was de bezoekers niet goed gezind. Hij floot bij iede re kleine overtreding of minste op merking tegen de bezoekers. Mede daardoor kwam Olympia na de eerste tien minuten niet meer in het juiste ritme. Na negen minu ten nam het echter wel de leiding. Op aangeven van )org Neve scoor de Sander Vermeeren na een fraaie aanval. Nog voor de pauze kwam de thuisploeg via een coun ter op gelijke hoogte. Na de doel- wisseling werd het zelfs ietwat ge lukkig 2-1 uit een strafcorner. Dat geluk miste Olympia toen Gijs Schueler in de slotseconden via de paal naast schoot. Tempo-Vlissingen 4-2 (1-1): Al na twee minuten namen de bezoe kers de leiding via Boudewijn Ja gers (fraaie boogbal). Tien minu ten voor de rust kwam Tempo langszij en direct na de pauze kwam het uit een onterecht toege kende strafbal op 2-1. Vlissingen toonde toch veerkracht en maakte via Bas van der Ploeg gelijk. Daar na hield de doelman van de thuis ploeg Vlissingen van een voor sprong af In de slotminuten sloeg Tempo via counters alsnog genade loos toe: 4-2. Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Leiden 2-3 (1-0): Vooral op ba sis van inzet hield Rapide Leiden lange tijd in bedwang. Gesteund door een vroeg doelpunt (derde minuut) van Tatsjana van den Eyn- de kreeg een scherp counterend Rapide tot tien minuten in de tweede helft de betere doelkansen. Drie minuten na rust werd het 2-0 door opnieuw Van den Eynde. Het nog ongeslagen en technisch vaardige Leiden kwam in de 46e minuut op 2-1 en boog in respec tievelijk de 65e en 68e minuut de achterstand om in winst. Trainer- coach Frank van Campenhout van Rapide: „We kunnen onszelf eigen lijk niets verwijten. Het team heeft alles gegeven, maar dat was net niet genoeg. Een punt hadden we wel verdiend." Vlissingen-Prinsenbeek 0-4 (0-1): In het slot van de eerste helft nam Prinsenbeek de leiding en gokte daarna nog alleen op uit vallen. Die leverden tussen de der tiende en de 25e minuut van de tweede helft vier treffers op: 0-4. HORST De waterpoloërs van De Schelde blijven prima presteren. Na de 4-7-overwinning op promovendus HZ PC staat het Terneuzense team op een tweede plaats. In Horst begon De Schelde wel te ge makzuchtig en dat leidde tot een 2-0-achterstand. Coach Bas Wes- dorp wist zijn team echter weer op de rails te krijgen, waarna De Schel de langszij kwam (2-2) en in de der de periode uitliep naar 2-4. In de laatste periode liep De Schelde ver der uit (4-7). Ton van Duijn (3X), Marcel Verlinde (2x), Niek Kamp man en Leon de Blaey scoorden. HOEVEN Het driebandenteam van Cogito/ Polka Print won ook de zesde par tij van het seizoen in de derde divi sie. Het duel in Hoeven met 't Tap- perijke eindigde in 0-8. Al doen de eindcijfers anders ver moeden; de zege kwam moeizaam tot stand. Allevier de spelers van Cogito liepen een groot deel van de partij achter de tegenstander aan, maar wisten toch te winnen. Koen Pöpsel had na zijn partij nog een meevaller toen hij ontdekte geen 88 maar 'slechts' 84 beurten te hebben gebruikt. De winst was toen echter al opnieuw binnen. VELDHOVEN De zaalvoetballers van FM Sranang haakten aan bij de subtop, dankzij een ruime zege op KW 1. In Veldho ven zegevierde de Goese hoofdklas ser met 3-7. Sranang nam in de eer ste helft vlot een 3-0-voorsprong en liep, nadat KW tot 2-3 teruggeko men was, nog voor de rust weg naar 2-5. Na de hervatting werden daar nog eens twee treffers aan toe gevoegd voordat de eindstand op 3-7 werd bepaald. FM Sranang had zijn doelpuntenmakers in Ugur Kahveci (2x), Iby El-Uarichi, Steven Fitsch, Pito Bernardino, Salim San- dee en Ryan de Regt. CLINGE Michael Vink is in Café De Trouba dour kampioen in het libre vierde klasse van poule zuid geworden. Hij bleef al zijn concurrenten ruim schoots voor. Jan Hameling van Lo- venhoek werd tweede, Michaels broer Marco Vink derde. Michael Vink hoorde eigenlijk niet in deze klasse thuis en werd dus ge makkelijk en ongeslagen kam pioen, met een moyenne dat de promotiegrens (1.70) ver oversteeg, 2.45. Ook zijn hoogste serie van 23 is uitzonderlijk op dit niveau. Jan Hameling bleef nog het dichtst bij de latere kampioen in de buurt. SAS VAN GENT Pearle Opticiens versloeg in eigen huis Business8cFun, één van de con currenten in poule twee van de tweede divisie driebanden, met 6-2. Het was een schitterende over winning voor de thuisploeg, met glansrollen voor Lesley Menheer en Jens van Dam. Menheer scoorde 1.666, een moyen ne waar menig eredivisiespeler ja loers op zou zijn. Van Dam deed niet veel voor hem onder door, me de dankzij een serie van acht, met 1.379 te finishen. Eddy van Goethem was de enige Pearle-spe- ler die zijn partij verloor. SAS VAN GENT Op de eerste wedstrijddag van het kampioenschap bandstoten van Groot Sas van Gent bleven vier teams ongeslagen. Verrassend was dat het duo Johan en Jeroen Pijcke zich met een score van 130,5 pro cent aan de leiding nestelde. Dit team bivakkeerde vorig jaar nog in de onderste regionen. Naast de fa milie Pijcke kwamen ook de twee tallen Werner de Leux/Jos Pas, Adrie van der Hooft/Francois Ever- aert en Didier de Smet/Hans van Oosten zonder kleerscheuren deze eerste speeldag door in café-biljart Reseda en café 't Schippershuis. door Joop van den Oudenhoven SPRUNDEL - Het driebandenteam van Dallinga.com heeft zowel in de nationale beker als in de eerste divisie een zege behaald. In de be ker won -het team met 2-6 van 't Rijens Vat, in de competitie eindig de het duel met De Distel Biljarts in 3-5. Vooral de laatste zege was een opmerkelijke. Ook al stond de Zeeuws-Vlaamse ploeg in de rangschikking boven De Distel; toch werden de gasthe ren gevreesd. De eigen kracht werd kennelijk nog een beetje on derschat. Was de doelstelling voor afgaand aan de competitie hoger te eindigen dan ingeschaald (tien de), voorlopig staat het team der de. Voor de pauze legden Rudi Tol leneer en Patrick Vasseur de basis voor de uiteindelijke zege tegen De Distel. Vasseur speelde zeer sterk en hield zijn tegenstander vanaf het begin in bedwang, met 24-16 na zestien en 36-28 na dertig beurten. Na nog acht beurten te hebben gedaan over zijn laatste twee punten bleef de teller op pre cies 1.000 gemiddeld staan én be hield hij na zes wedstrijden zijn ongeslagen status. Op de andere ta fel won Tolleneer ook. Dallinga.com was daardoor verze kerd van een punt en had kans op meer. Na de pauze kon Bart Ceule- mans de vreugde niet doen stand houden en verloor van Jan Am- outs. Berry Dallinga zorgde even later echter voor vreugde bij de Sluiskillenaren door gelijk te spe len en daarmee de winst voor het team veilig te stellen. Daarvoor had de ploeg in Rijen het bekerkarweitje tegen vierde-di- visieteam Rijens Vat naar behoren geldaard. Alleen Bart Ceulemans verloor maar dat stond een teamze ge en een plaats in de volgende ronde niet in de weg. door Peter van Kouteren TERMEUZEN - De volleyballers van Voorwaarts legden in een vijfset ter het loodje tegen OKK'70. De vrouwen van Savok zetten bij IJVC een 2-0-achterstand om in winst: 2-3. De Sterre verloor met r-3 van Mytilus, Scheldesport met 4-0 van Mikro Electro 4. Voorwaarts-OKK'70 2-3 (25-23, 17-25, 25-21, 23-25, 12-15): Een boeiend duel tussen de nummers drie en vier van de ranglijst. Het verschil werd gemaakt door het feit dat er veel meer routine aan de kant van de bezoekers binnen de gelederen was. Voorwaarts keek in de eerste set lang tegen een achterstand aan, maar kon door een paar uitstekende service beurten in de slotfase toch de winst binnen halen. Jeugdige onbe zonnenheid leidde in het tweede bedrijf tot een 0-5-achterstand. Die kloof kon niet meer worden overbrugd. Na winst in de derde set verzuimde Voorwaarts aan het eind van de vierde set de trekker over te halen. Dat kwam de Axel aars duur te staan. Mikro Electro/Roosendaal 4- Scheldesport 4-0 (25-17, 25-22, 25-12, 26-24): Scheldesport trof een geroutineerde opponent en had geen vat op de snelle Brabant se middenaanval. Bovendien be schikte de thuisploeg over een hecht blok. In de vierde set kon den de Terneuzenaren een 21-24- voorsprong niet verzilveren, waar door een meer dan verdiend punt uitbleef IJVC-Savok 2-3 (25-22, 25-22, 22-25, 15-25, 8-15): De thuisploeg was gebrand op een zege en had daarop met twee setzeges op rij lang uitzicht. Vanuit een goede pass werd de aanval van de thuis ploeg aanvankelijk met succes in stelling gebracht. Vooral Paula Wil- deboer was erg trefzeker. De om mekeer kwam in de derde set. Savok, nooit verslagen voordat het laatste punt is gespeeld, kreeg greep op de service van IJVC en legde de aanval aan banden. Nadat in de derde set was tegen ge scoord, nam de Sasse formatie het heft in handen. Dat resulteerde in nog eens twee setzeges. De Sterre-Mytilus 1-3 (8-25,23-25, 25-11, 25-20, 15-8): De thuisploeg kreeg in de eerste twee sets geen voet aan de grond. Met een veel be tere service nam De Sterre vanaf de derde set het initiatief Het leid de tot twee overtuigende setzeges, die in de beslissende vijfde set wer den gevolgd door een 7-0-voor- sprong. Die marge bleef tot het laatste punt behouden. IJVC-speelster Paula Wildeboer (rechts) tikt de bal over het blok van Savok. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43