Aardenburg houdt hoofd koel, Terneuzen onderuit bij RIA W. overwinning in en tegen IJzendijke Verrassende nederlaag HW'24, Axel is de nieuwe hekkensluiter Roy Gijsel is ongenaakbaar bij laatste RES-cross maandag 1 november 2010 'Hij blaast voor het duel hoog van de toren over hoe goed hij is, maar daar heb ik weinig van teruggezien.' Honny Claessens over scheidsrechter Ooms door Jurgen Naeye WESTDORPE - „Mag ik nog een wed strijdformulier?" Het waren de eer ste woorden van scheidsrechter Ooms nadat hij de bestuurskamer was binnengetreden. De leidsman uit Eindhoven trok in het duel tus sen RIA W. en Steen (2-1) tien keer een kaart en had daardoor aan één formulier niet genoeg om alle zondaars te noteren. Het optreden van Ooms leidde tot veel irritatie. Vooral bij de bezoe kers. Voorzitter Adri Totté bedank te hem cynisch voor zijn 'geweldi ge' optreden en ook Honny Claes sens nam na afloop geen blad voor de mond. De trainer van Steen, be zig aan zijn laatste seizoen bij de ploeg uit Sint Jansteen, was zwaar teleurgesteld over het optreden van de arbiter. „Hij blaast voor het duel hoog van de toren over hoe goed hij is, maar daar heb ik wei nig van teruggezien. Voor twee toe schouwers, die binnen de omhei ning staan, legt hij het spel stil, maar forse overtredingen ontgaan hem. Dan geeft hij ook nog rood aan Robin Mariman, terwijl er niets aan de hand is. Ronduit bela chelijk." Claessens doelde op de tweede ge le kaart die Mariman twintig mi nuten voor tijd kreeg. De aanvaller van Steen liep per ongeluk op de hielen van Tommy de Smet, die daardoor struikelde. Ooms zag er een overtreding in en stuurde Ma riman van het veld. De Smet over kwam een kwartier later hetzelfde lot. Voor zijn tackle op Wouter de Neijs kreeg hij direct rood waar een gele kaart meer op zijn plaats was geweest. De kaartenregen was een smet op de aantrekkelijke derby. Beide teams creëerden legio kansen, waardoor de neutrale toeschouwer Groede. Tegen de nummer vier van de ranglijst werd het 3-0. Tim- my Goossens opende al na enkele minuten spelen de score, waarna het tot de 48e minuut duurde voordat Björn den Hamer de stand naar 2-0 kon tillen. Tien mi nuten voor tijd bepaalde Timmy Goossens de eindstand op 3-0. Maarten de Groene miste daarna nog een strafschop. Graauw-Hoofdplaat 2-0 (0-0): Graauw en Hoofdplaat deden lan ge tijd weinig of niets voor elkaar onder en daarom duurde het ook lang voordat de beslissing viel. Do minique de Burger zorgde in de ze ventigste minuut voor 1-0 en vijf minuten voor tijd was het Karei Steijaert die de beslissing forceer de: 2-0. Het belangrijkste wapen feit in de eerste helft was overi gens een schot op de lat van die zelfde Karei Steijaert. Koewacht-Vogelwaarde 2-3 (0-1): Vogelwaarde boekte zijn tweede een leuke pot voetbal te zien kreeg. Zo werd een vrije trap van Mariman ternauwernood door doelman Jeffrey Wuytack overge tikt. De thuisploeg, zeer effectief in de omschakeling, kreeg via Jor- den Takiddine, Ryan de Regt en Salim Hamidi kansen op de ope ningstreffer. Na een half uur was het dan toch raak. Ali Eryürük opende met een van richting ver anderd schot de score. Tien minu ten later schoot Takiddine op aan geven van Eryürük de 2-0 binnen. De bezoekers kwamen terug in de wedstrijd door een goal van Serge Merckx. De middenvelder tikte de bal, na een inzet van Sander van Remortele, beheerst binnen. Kort daarvoor had De Neijs een kans op 2-1 laten liggen. Na rust waren de beste kansen voor RIA W., maar de paal en Jo- chem Goedhals stonden de 3-1 in de weg. Ook na het wegzenden van Mariman slaagde de thuis ploeg er niet in om de voorsprong uit te breiden. RIA-trainer Jean- Pierre Hubregsen: „We creëren ge noeg kansen, maar we scoren te weinig. Zelfs tegen tien man be gonnen we met lange ballen te werken. Daardoor hebben we ons zelf bijna in de problemen ge bracht. Voor hetzelfde geld kop pen ze vlak voor tijd de 2-2 bin nen", aldus Hubregsen. Zover kwam het niet. Wuytack reageerde alert op een kopbal van Van Re mortele en bezorgde zijn team zo drie kostbare punten. RIA W.-Steen 2-1 (2-1). 27. Ali Eryü rük 1-0, 37. Jorden Takiddine 2-0, 43. Serge Merckx 2-1. Scheidsrechter: N. Ooms (Eindhoven). Rode kaart: Tommy de Smet (RIA W.), Robin Mariman (Steen). Gele kaart: Ferdi Kabal, Salim Hamidi (beiden RIA W.), Junior van Re mortele, Jochem Goedhals, Wouter de Neijs en Pieter Warrens (allen Steen). Aantal toeschouwers: 250. opeenvolgende zege. Na de 4-0 -ze ge op Volharding werd het tegen Koewacht 2-3. Artjan Lambert zorgde voor rust voor 0-1, waarna beide ploegen in de tweede helft om en om scoorden. Reinbert Broos zorgde (uit een strafschop) voor 1-1, Dennis van Passel voor 1-2, Wout Rozijn voor 2-2 en Art jan Lambert voor 2-3. De beslissen de goal viel een kwartier voor tijd. Volharding-Schoondijke 3-5 (2-3): Volharding was gisteren dicht bij het eerste winstpunt van de competitie. Het duel met Schoondijke leek lange tijd op 3-3 af te stevenen, maar in de slotfase trokken de bezoekers de winst als nog naar zich toe door treffers van Barry Haerens en Nathan de Feij- ter. Het scoreverloop voordien zag er als volgt uit: Jacco Seen 0-1, Jeroen Goedhart 1-1, Jacco Seen 1-2, Jeroen Goedhart 2-2, Martijn Ruitenburg 2-3 en Michel Loont- jens 3-3- TERNEUZEN - Aardenburg pakte gis teren op bezoek bij SC 't Zand drie punten en klom daardoor naar het linkerrijtje in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Ter- neuzen staat daar ook nog steeds, ondanks de nederlaag die de ploeg gisteren leed. In Dordrecht gingen de rood-zwarten met 2-0 onder uit. Koploper Goes behield de on geslagen status door op eigen veld Roosendaal met 2-0 te verslaan. SC 't Zand-Aardenburg 1-3 (1-1): Aardenburg speelde geen goede wedstrijd, maar pakte wel drie punten. De formatie van trainer Fonnie Verstraeten kwam in Til burg na een half uur tegen tien man te spelen. Een speler van 't Zand kreeg rood, nadat hij was doorgegaan op keeper Sander Taze- laar. Kort daarna zorgde Quinten de Muer voor 0-1. De vreugde was echter van korte duur, omdat de door Jos van Belzen MIDDELBURG - Dankzij een 4-2-ze- ge op FC Bergen sleepte Zeelandia Middelburg de eerste-periodetitel in de derde klasse A van het zon dagvoetbal binnen. HW'24, de enige overgebleven concurrent van de Middelburgers, verloor verras send met 0-4 bij hekkensluiter Vic- toria'03. Mede door dit resultaat werd Axel, dat een 3-1-voorsprong in Steenbergen niet wist vast te houden, de nieuwe rodelantaarn drager in deze klasse. Steenbergen-Axel 3-3: In een wed strijd waarin de ploegen wisselend het initiatief in handen hadden opende Dennis van Schilt na tien minuten de score namens de thuis ploeg: 1-0. Nog voor rust boog Jaimy de Visser met twee treffers, waarvan één uit een strafschop, de thuisploeg via Thomas Donders snel langszij kwam (1-1). Na rust trok Aardenburg het duel naar zich toe. Bart van den Hemel zorgde na 63 minuten voor 1-2, tien minuten later werd het 1-3 door een eigen doelpunt van een speler van 't Zand. De gefrus treerde thuisploeg kreeg daarna nog twee keer rood, beide keren na twee gele kaarten, en beëindig de het duel daardoor met slechts acht spelers. EBOH-Terneuzen 2-0 (1-0): Ter- neuzen maakte een ongeïnspireer de indruk en had daardoor weinig .te vertellen in Dordrecht. EBOH kwam na 22 minuten via Shen- drew Cristina op voorsprong en diezelfde speler zorgde acht minu ten na rust met een fraaie lob ook voor de 2-0. Terneuzen kon ook daarna nauwelijks gevaar stichten en had het vooral aan doelman stand om tot 1-2. Toen Soufïan Doorns er in de 55e minuut 1-3 van maakte, leek Axel op rozen te zitten. Léék, want in het laatste kwartier kwam Steenbergen terug tot 3-3 via treffers van Klaas van der Spoel en Dennis Uitdewilli- gen. Victoria'os-HW^ 4-0: Vooral in de eerste helft was sprake van een algehele malaise bij de bezoe kers, die binnen een half uur te gen een 2-0-achterstand aankeken. Als excuus zou kunnen gelden dat in elke linie een speler ontbrak, ter wijl Evert van den Berg en Michal Szczawinski slechts op halve kracht speelden door blessures, maar het lukte gisteren gewoon niet bij de Hulstenaren. Na rust was de ploeg wat beter bij de les, kreeg ook kansen, maar het was telkens nét niet. Halverwege de Dennis Wondergem te danken dat de schade beperkt bleef. In de slot fase kreeg invaller Jarno Waebeke nog een mogelijkheid.om de span ning terug te brengen, maar ook hij slaagde er niet in te scoren. Goes-Roosendaal 2-0 (2-0): De koploper had slechts een kwartier nodig om af te rekenen met Roosendaal. Dankzij doelpunten van Lunven Vermeer en Kyle Does burg werd een flitsende start om gezet in een 2-o-voorsprong. Ver rassend genoeg bleef het daar ver volgens bij. Na acht speelronden kan de ploeg van trainer Gérard de Nooijer uit stekende cijfers overleggen: zeven overwinningen en een gelijkspel, samen goed voor 22 punten, met 25 doelpunten voor en 6 tegen. Gis teren kwamen daar geen tegen- goals bij, want Goes hield verdedi gend stand tegen de bezoekers. tweede helft stond de 4-0-eind- stand al op het scorebord en was de eerste seizoenszege van Victo- ria'03 een feit. FC Bergen-Zeelandia Middel burg 2-4: Ondanks dat de thuis ploeg al na vijf minuten met tien man kwam te staan na een rode kaart, was het Brian Kruv die de Brabanders op voorsprong bracht: 1-0. Op slag van rust maakte Alber to Conde Morgado gelijk namens de Middelburgers: 1-1. Een kwar tier na de thee kwamen ook de be zoekers met tien man te staan na rood voor Mike But. Morad Bo- bouh bracht met twee treffers, waarvan één uit een strafschop, de stand op 1-3. Een aandringend FC Bergen kwam nog terug in de wed strijd via Rick Heymans (2-3), maar even later bracht Abdoe Ab- denbi de marge weer op twee: 2-4. AXEL - De laatste RES-clubcross van het seizoen zorgde zaterdag in Axel voor weinig verrassingen. Zo reed Roy Gijsel (Heikant) bij de li centiehouders naar de zege in bei de reeksen en won met grote voor sprong het eindklassement. Bij de MX Open was Thomas Adriaanse uit Lewedorp niet te kloppen. De Bevelander won ook het eindklassement, voor het jon ge crosstalent Martijn Roos uit Zuiddorpe. De meeste spanning viel te beleven in de MX 2-klasse. De eerste manche ging naar de Axelaar Joost Gruben. In de twee de reeks reden vijf rijders aan de leiding, maar de kopgroep spatte uiteen door valpartijen en motor- pech. Aswin Vandamme (Zuiddor pe) werd derde in het eindklasse ment. Timo Dhanis uit Terneuzen schreef de 65CC op zijn naam en won ook het eindklassement. Timmy Goossens maakte gistermiddag zijn dertiende en veertiende treffer van het seizoen voor Philippine. archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41