waterschapsverkiezing? m i Drie finalisten voor startersprijs van KvK Vanaf morgen te boeken! Water Natuurlijk VVD Algemene waterschapspartij Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen PvdA SGP CDA Partij voor Zeeland Christenunie Kampioenen kustvissen GGD-Campagne over seks en jongeren 4* hotel €25,- óntbïjuf|| - 5* hotel €35,- Hotei maandag 1 november 2010 Maximumsnelheid in buitenge bied: zestig kilometer per uur. Natuurlijke bermen, aanleg van picknickplaatsen. Opvang regenwater bij nieuw bouwprojecten. Handhaving op verbod lozing van mest in sloten. Nieuwe wandel- en fietspaden op platteland. Wil honderd procent democra tisch gekozen waterschapsbestuur. Waterschap moet zich alleen met kerntaken bezighouden. Goed onderhouden wegen. Vasthouden regenwater in dro ge tijden voor de landbouw. Geen afsluiting van werkwegen. Geen opheffing van waterschap pen. Doelmatige inzet van belasting geld. Meer samenwerking met ande re organisaties. Transparant en open bestuur. Stimuleren watergerichte onder wijsprojecten. Invoering van één waterloket voor Zeeland. Bij dijk- en kustversterking zoe ken naar combinaties met recrea tie, natuur en visserij. Recreatief medegebruik dijken en onderhoudswegen. Jos Verdurmen (WZ-V) Wilma Brouwer (PvdA) Behoud van het kantoor in Ter- neuzen. Dijken en duinen toegankelijk voor recreanten. Zo mogelijk vrijliggende fietspa den naast de wegen. Tarieven mogen niet meer stij gen dan inflatiepercentage. Goede waterkwaliteit voor alle Andere waterschappen betalen mee voor lager gelegen gebieden. Als vervuild water wordt ge loosd, moet vervuiler betalen. Lasten evenrediger verdelen tus sen burgers, boeren en bedrijven. Regenwater niet in het riool. Aanleg fiets- en wandelpaden. Openstellen natuurgebieden. Het water in steden houden. Voorlichting over kwijtschel ding belasting minima. Guiljan van der Schelde (SGP) Bevorderen veiligheid op platte landswegen. Belangen van boeren meewe gen bij beheer waterpeil. Ondersteuning zoetwaterinitia tieven landbouw. Rijk moet blijven betalen voor aanleg en onderhoud van zeewe ringen. Waterschap moet zelfstandig blijven bestaan. Bijbels rentmeesterschap. Denis Steijaert (CDA) Gert-Jan Minderhoud (PvZ) Jaap van Ginkel (Christenunie) Aanleg van meer fietspaden. Recreatief gebruik van buiten dijkse wegen. Kosten voor inwoners moeten zo laag mogelijk blijven. Andere regio's moeten meebeta len als waterschap zeeweringen moet aanleggen. Tarieven moeten gelijk blijven. Tegen zout of brak maken van zoet oppervlaktewater. Verbeteren imago waterschap. Natuurbeheerders moeten meer belasting betalen. Tegen 'verkrachting van karakte ristieke Zeeuwse polderlandschap.' Goed onderhoud van wegen en slootkanten. Geen combinatie van natuur- aanleg en aanleg van dijken. Belasting zo laag mogelijk. Geen verzilting. Tegen overlast van onkruid en distels. Waterschap moet zich richten op kerntaak: waterbeheer. Gezien het nationale belang, moet het Rijk ophoging van zeedij ken betalen. Extra waterberging om overlast te voorkomen. Recreatief gebruik water en dij ken bevorderen. Klimaatneutraal werken. 'Liever duurder en duurzaam dan voor dubbeltje op eerste rang'. WESTKAPELLE - Het Nederlands Kampioenschap Kustvissen voor junioren en dames heeft afgelopen zaterdag in Westkapelle drie win naars opgeleverd. Linda van de Vel de uit Sint-Maartendijk won bij de dames, Jordy van Beers uit Kortge- ne bij de Junioren B en Jeroen den Engelsman uit Sint-Philipsland bij de Junioren A. MIDDELBURG - Hoevehotel Hof Christina in Vrouwenpolder, Ta lent Support Personal Training uit Vlissingen en Artefact advies en onderzoek in erfgoed uit Middel burg zijn genomineerd voor de jaarlijkse startersprijs van de Ka mer van Koophandel Zeeland. De drie finalisten zijn door de Ka mer van Koophandel geselecteerd uit tientallen inzendingen. Alle in zenders zijn beoordeeld op hun ondernemingsplan. De winnaar van de prijs, die offici eel de 'Leen van Gelder starters prijs' heet, naar de oud-voorzitter van de kamer, wordt op 6 novem ber bekendgemaakt. Dat gebeurt tijdens de bijeenkomst voor star tende ondernemers in Cinecity. Vorig jaar won Proud Mary de star tersprijs, een winkel in positiekle ding in Middelburg, het jaar er voor was Zwemschool Zeeland de winnaar. De Kamer van Koophandel stelt vast dat meer dan zeventig pro cent van de beginnende bedrijven die er snel weer mee stoppen, geen ondernemingsplan heeft. Vol gens de kamer vergroot zo'n plan slagingskans van een bedrijf. Tij dens de startersdag kunnen ook andere beginnende ondernemers informatie krijgen over hun onder nemingsplan. GOES - De GGD Zeeland begint morgen met een campagne die jongeren weerbaar moet maken te gen ongewenst seksueel gedrag. Achttien procent van de meisjes en vier procent van de jongens wordt wel eens gedwongen iets te doen op seksueel gebied wat ze niet willen. De campagne begint op het Westpoortcollege in Tho- len. Door middel van posters op bushokjes worden jongeren aan het denken gezet over hun gren zen. Voor ouders is er de website: www.uwkindenseks.nl r Prijzen zijn per persoon per nacht WÊÊ* SpGCialS.Ill Te boeken tot 9 november 18.00 uur y7 Boeken in november, slapen in januari!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3