ploeg de weg Terneuzense Boys weet zich geen raad met kansen in opwindende slotfase tweede overwinning 31 AZW moet bij koploper Pelikaan een half dozijn doelpunten slikken maandag 1 november 2010 'Peter Dieleman en ik spelen al zo lang samen. We voelen elkaar goed aan.' Uitblinker Coen Coossen over de 2-1 door Aector Dooms ZAAMSLAG - Een herboren Zaam- slag stuntte zaterdag tegen Achilles Veen. De verdiende 2-1-winst te gen de titelkandidaat in de eerste klasse werd door de Zeeuws-Vla mingen uitbundig gevierd. Te recht, want daar was na drie zware nederlagen op rij alle reden toe. Dankzij een opportunistische speelwijze, een dosis gezonde agressie en twee fraaie goals, met een hoofdrol voor Coen Goossen, werd de ploeg uit Veen opzij ge schoven. Trainer Kenny Verhoene genoot na afloop van de prestatie van zijn team. „Alle spelers hebben hun taak uitgevoerd." Verhoene had Goossen, die uitgroeide tot de man van de wedstrijd, tijdens een gesprek extra geprikkeld. Goossen bleef bescheiden onder de compli menten. „Ik heb gesukkeld met een schouderblessure. Het is voor mij heerlijk voetballen in een 4-4-2-systeem. De linkerkant blijft mijn stek." Zijn waarde voor de ploeg bleek al in de tweede minuut. Goossen snelde op links langs een Veen-ver dediger en bediende op maat de goed gevolgde Johan van Rumst. De uitblinkende spelmaker, die na veel blessureleed weer een hele wedstrijd speelde, schoot zijn ploeg naar een i-o-voorsprong. Verhoene: „Dat was een prima op steker. Ik wist hoe de tegenstander speelde. Ik had de video van Ter- neuzense Boys tegen Achilles Veen bekeken. Het is een goed voetballende ploeg die in balbezit niet te snel omschakelt. Daar heb ben we perfect op ingespeeld." Achilles Veen, dat gebrand was op het winnen van de eerste-periode- titel, gooide na de achterstand alle registers open. Eenmaal in het zes tienmetergebied van Zaamslag ging het nogal eens mis. Toch kwa men er kansen. Ook voor Zaam slag via Ivo Verstraeten. Zijn inzet werd gestopt door Veen-doelman Emile Aalbers. Peter Dieleman pro fiteerde bijna van een misverstand in de Veen-verdediging. Frans van den Steenhoven schoot Achilles Veen langszij: 1-1. De thuisclub kwam na rust met in valler Jordy Bakker, die na een aan tal weken afwezigheid een prima rentree kende, goed uit de start blokken. Goossen stond wederom aan de basis van het doelpunt. De aanvallende middenvelder gaf de bal perfect aan de eerste paal. De sterk spelende Dieleman ontdeed zich van zijn bewakers en zette zijn schoen ertegen: 2-1. „De win nende goal scoren is voor een spits het mooiste wat er is", verzekerde de matchwinnaar. Goossen: „Peter en ik spelen al zo lang samen. We voelen elkaar goed aan en trainen op deze spelsituatie." Achilles Veen probeerde daarna druk te zetten, maar ging steeds slordiger spelen. Dat was ook de verdienste van Zaamslag, dat goed vooruit verdedigde en aanvallend de gevaarlijkste ploeg bleek. Zo werd een treffer van Dieleman, al dan niet in buitenspelpositie, afge keurd, kwam de spits een teenleng te tekort op een voorzet van Mare de Haas en werd een actie van Sie- be van Damme nog net gestuit door de Veen-doelman. Met de ze ge tankte Zaamslag ook vertrou wen voor de derby van zaterdag te gen Terneuzense Boys. Zaamslag-Achilles Veen 2-1 (1-1). 2. Johan van Rumst 1 -0, 41Frans van den Steenhoven 1-1, 51. Peter Dieleman 2-1. Scheidsrechter A. van Drunen (Dor drecht). Gele kaart: Joris Rademakers, Vinzenz Jansen, Yves Kabwe Kazadi (allen Zaamslag) en Mark Veth (Achil les Veen). Aantal toeschouwers: 350. WïHliiMMWMiW door Peter van Kouteren AALST - Aanvallende onmacht brak Terneuzense Boys zaterdag in Aalst andermaal op. De Zeeuws- Vlamingen waren in de eerste klas se C niks minder dan Roda Boys/ Bommelerwaard, maar wisten zich geen raad met de kansen. De thuisploeg sprong daar beter mee om en won: 3-1. Dat gebeurde in een duel, dat lang alle kanten op kon. Beide ploegen hielden elkaar ruim een half uur voorzichtig spelend in evenwicht De openingstreffer, een fraai schot in de verste hoek na een afgesla gen voorzet, leidde kort voor rust tot een slotoffensief van Roda Boys. Remy Schouwenaar (van dichtbij over) en Ocsan Ozkaya (van dicht bij naast) misten kansen om de marge te vergroten. Na rust tapte Terneuzense Boys uit een ander vaatje. Met Ruud Hoogesteger en Evert-Jan van Opdorp als vervan gers voor Sjoerd Rijnhout en Mar co Faassen zochten de Zeeuwen de aanval. Vooral over de linkerflank stichtte Terneuzense Boys gevaar. Uit één van die aanvallen was het snel raak. Tim Faassen stuurde Sylvion Urani diep. De kleine aanvaller leg de gepast terug op Evert-Jan van Opdorp, die de gelijkmaker bin nen tikte: 1-1. De aanvallende Zeeuwse impulsen leidden tot een aangenaam kijk spel, waarin Terneuzense Boys eni ge tijd domineerde. Dat resulteer de in kansen (Tim van Hasselt, Randy van Overmeeren, Marco Doens), maar aan de andere kant in doelpunten. Centrumspits Ocsan Ozkaya wilde voorzetten, maar zag zijn inzet via het lichaam van Kees Duitemeijer achter doelman Heijman binnen slaan: 2-1. Een kwartier voor tijd gooide Ozkaya de wedstrijd in het slot, toen een vrije trap door de kopsterke thuisploeg werd ver lengd en bij de spits belandde: 3-1. Roda Boys-Terneuzense Boys 3-1 (1-0). 38. Niels Kraaij 1-0, 54. Evert-Jan van Opdorp 1-1, 59. Kees Duitemeijer 2-1 (eigen doelpunt), 76. Ocsan Ozka ya 3-1. Scheidsrechter: V.M. Wagenaar (Goes). Gele kaart: Michel Kooijman, Niels Kraaij, Ocsan Ozkaya (allen Roda Boys), Randy van Overmeeren, Sjoerd Rijnhout, Tim van Hasselt en Robert Rijnberg (allen Terneuzense Boys). Aan tal toeschouwers: 175. door Tom Vennink MIDDELBURG - Op bezoek bij koplo per Pelikaan had AZW weinig te vertellen. De Axelse zaterdag-twee deklasser verloor met 6-1 en bleef daardoor hekkensluiter. Pelikaan pakte door de ruime overwinning ook de eerste-periodetitel. Nieuwdorp (4-1-zege bij Duive- land) en Oostkapelle delen nu de tweede plaats in de tweede klasse met WC'68. Oostkapelle kwam te gen Dinteloord niet verder dan een gelijkspel (1-1). Het duel tus sen Arnemuiden en SSV'65 lever de ook geen winnaar op (2-2). Pelikaan-AZW 6-1: AZW trof het lot tegen de kersverse periode kampioen te moeten spelen. Het verschil bleef beperkt tot 2-0 in de eerste helft (doelpunten van Ran dy Kroos en Remco Aarts), maar liep flink uit in het tweede bedrijf Patrick Stijnis scoorde 3-0 vlak na rust en Niels van Muijen maakte de 4-0 uit een vrije trap. Kana da Rosa Bernardo deed iets terug na mens AZW (4-1), maar de hek kensluiter moest in de slotfase nog twee treffers slikken. Door een on houdbaar schot van Wesley Nees- lcens en een tweede doelpunt van Randy Kroos werd het 6-1 Amemuiden-SSV'65 2-2: Mare van Haneghem scoorde het eerste doelpunt van de wedstrijd en had vlak voor tijd de winnende op zijn schoen voor Arnemuiden. Dat zijn laatste schot het doel miste, met als gevolg een gelijkspel, was ech ter beter in lijn met het wedstrijd beeld. SSV had het meeste balbe zit en herstelde het tegendoelpunt van Van Haneghem spoedig via Mitchell van Belzen. Daarna nam het de leiding dankzij een doeltref fende vrije schop van Pim Bruins. Marinus Baas schoot Arnemuiden naar een gelijkspel. Duiveland-Nieuwdorp 1-4: Een aanvallend Duiveland vergat in de beginfase te verdedigen waardoor het, tegen de verhoudingen in, na een kwartier voetbal tegen een 0-2-achterstand aankeek. De twee goals van Nieuwdorp kwamen tot stand uit counters, afgerond door respectievelijk Martin Smaardijk en Frank Oostdijk. Smaardijk zat goed in de wedstrijd en tekende vlak voor rust ook voor de 0-3. Het werd daarna zelfs 0-4 via Janick van As. Nieuwdorp controleerde de tweede helft, al hoewel Duiveland via Ronald Zwa ger nog wel de 1-4 maakte. Dinteloord-Oostkapelle 1-1 (0-0): Jor dy Vermeulen 0-1Sven Damen 1 -1 Internos-De Noormannen 2-1 (2-0): Patrick van Drongelen 1-0, Ferdi van Ha peren 2-0, Rick Hengst 2-1. Serooskerke-Zwaluwe 0-4 (0-3): Bart Martha 0-1, Ruud Ansems 0-2, Bart Martha 0-3, Gijs van der Made 0-4. ten heel goed", aldus De Kunder. In die fase hadden de Zeeuws-Vla mingen ook het verschil al moeten maken. Al na vijf minuten had aanvoerder Ludwig Kalisvaart de 0-1 op zijn slof, maar zijn inzet werd van de doellijn gered. Via de bedrijvige Sebastiaan Dees kreeg Spui in de dertiende minuut een tweede serieuze kans, maar de aan valler schoof de bal naast. Ludwig Kalisvaart dwong keeper Mike Bak ker na een kopbal nogmaals tot een goede redding. De Kunder: „SKNWK kwam daar na beter in de wedstrijd. En dat kwam meer door onszelf dan door SKNWK." Vooral SKNWK-speler Stefan Ver meer had kansen op de openings treffer, maar doelman Jeroen Bot- tinga bleek een sta-in-de-weg. De thuisploeg zocht veel naar Wilco de Valk, de directe tegenstander van Hans Kolbeek. Kolbeek had een lastige middag, maar bleef overeind. „Hun voorhoede blijft gevaarlijk. Het is leuk om tegen Wilco te spelen. Hij is heel slim en gebruikt veel trucjes", keek de ver dediger terug op zijn duels met de ex-speler van Hoek. Via Vermeer, Bondarenko en Pad mos kreeg SKNWK voor rust nog een aantal mogelijkheden, maar de grootste kans was vlak voor rust niet besteed aan Leon Goede- gebure. Hij schoot huizenhoog over. Daarna was Ludwig Kalis vaart met het hoofd nog dicht bij de o-f. In de 51e minuut schoot De Valk op de paal, maar daarna oogde het spel lange tijd saai. Pas in de slotfa se, nadat De Kunder de aanvallers Remco Hamelink en Ad Verlinde in het veld had gebracht, leefde het duel op. „Het is heerlijk dat je zulke wissels in kunt brengen", roemde De Kunder zijn bank. „En dat is ook wel het verschil met vo rig seizoen." Tegen SKNWK moest Spui het zelfs nog stellen zonder Jelmer de Pooter en Niek de Meijer. In de 82e minuut ging Padmos op avon tuur in het strafschopgebied van Spui. Waar SKNWK aan een penalty dacht, counterde Spui er lustig op los om vervolgens via Ludwig Kalisvaart op 0-1 te ko men. De Spuise vreugde was van korte duur, want twee minuten la ter knalde Rene Verschoor uit een vrije trap de 1-1 achter Bottinga. Invaller Ad Verlinde bezorgde Spui zijn ploeg een minuut later alsnog de overwinning. Al kopte De Valk daarna nog bijna de 2-2 binnen. „We hebben hier een gat geslagen. Ik vond onze overwin ning verdiend", besloot een tevre den De Kunder. SKNWK-Spui 1-2 (0-0). 83. Ludwig Ka lisvaart 0-1, 85. René Verschoor 1-1, 87. Ad Verlinde 1-2. Scheidsrechter: A.J.M. Sitters (Nieuwkuijk). Aantal toe schouwers: 85. Hans Kolbeek (links) heeft handen en voeten nodig SKNWK-aanvoerder af te stoppen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39