301 sport Uitblinker Goossen wijst zijn Duel in Montfoort maakt duidelijk Spui pakt dat Kloetinge een koele killer mist CPC slikt in laatste minuut nog nederlaag Opnieuw kansloos verlies Dauwendaele Cadzand verliest en zakt naar laatste plek Tern. Boys 2 in derby langs reserves Hoek EERSTE KLASSE ZATERDAG WÊm Zaamslag komt verrassend goed voor de dag tegen titelkandidaat Achilles Veen. Op eigen veld wint De winnende treffer tenen Achilles de formatie van trainer Kenny Verhoene met 2-1. vierde goai van dit seizoen. maandag 1 november 2010 VLISSINCEN GPC Vlissingen gaat een nieuwe fa se in. De tegenstanders weten in middels uit welke hoeken het ge vaar bij de Vlissingse zaterdag-eer steklasser komt en stellen zich daarop in. Stedoco bewees dat twee weken geleden, zaterdag volg de Nivo Sparta dat voorbeeld. Door een laat doelpunt van Niels de Haan bezorgde de opponent uit Zaltbommel de Vlissingers op nieuw. een verloren middag: 0-1. Door de nederlaag zakte GPC naar de derde plaats. MIDDELBURG Ook na acht wedstrijden is FC Dau wendaele nog niet van de hatelijke nul af. De hekkensluiter in de eer ste klasse verloor zaterdag op eigen veld met duidelijke cijfers van Bru- se Boys: 0-5. De formatie uit Brui- nisse leidde bij rust al met 0-2, dankzij treffers van Dimitri Hooft- man en Thomas Groeneveld. Toen George Geluk er negen minuten na rust 0-3 van maakte was het duel definitief gespeeld. Opnieuw Geluk en Mats Willemse bepaalden de eindstand daarna nog op 0-5. 's-HEER ARENDSKERKE Cadzand verloor met 4-2 van 's-Heer Arendskerke en nam daar door de rode lantaarn in de vierde klasse zaterdag over van Apollo'69. Pieter Adema zorgde voor 1-0, maar Christiaan Vercouteren her stelde het evenwicht (1-1). Adema zorgde voor rust nog voor 2-1. Na dat Cadzand in de tweede helft kansen had laten liggen, maakte Henry van Gïlst de 3-1. De 3-2 van Peter Nieskens (penalty) bracht hoop voor Cadzand, maar Adema maakte zijn derde: 4-2. x 0 Veen was voor Peter Dieleman zijn Zaamslag-verdediger Siebe van Damme komt net te laat bij een voorzet van Achilles Veen-speler Frans van den Steenhoven. foto Peter Nicolai terneuzen - Het zit Hoek 2 niet mee deze weken. Vorige week al ging de ploeg van trainer Rob van de Hemel in het bekerduel met Nieuwdorp met 6-2 onderuit en zaterdag ging ook de derby tegen Terneuzense Boys 2 verloren. In Terneuzen werd het 1-0. Voor degenen die de wedstrijd aan schouwden was die eindstand niet zo verrassend. Hoek 2 was nauwe lijks beter geweest dan de thuisclub en had ook geen mo ment zijn stempel op het duel kun nen drukken. Vreemd was dat niet, omdat de bezoekers verre van compleet aan de start verschenen. Hoessein Bouzambou was welis waar opnieuw van de partij, maar de selectie waaruit trainer Rob van den Hemel normaliter put was ver uitgedund. Omdat ook Terneuzense Boys 2 zich aanvallend aanvankelijk nau welijks kon onderscheiden was het gevolg lange tijd een wedstrijd zonder serieuze doelkansen. De be slissing viel uiteindelijk in de 76e minuut toen in het zestienmeterge bied een overtreding op Gokhan Ersahin begaan werd. Hij voltrok het vonnis van elf meter zelf: 1-0. door Koen de Vries montfoort - De ontgoocheling was zaterdag groot bij de voetbal lers van Kloetinge. Ze hadden een goede wedstrijd gespeeld tegen Montfoort, maar wel een flink pak op hun broek gehad. De Zeeuwse hoofdklasser had meer balbezit, schiep vooral voor rust mooie kan sen, maar benutte er niet één. Montfoort rondde beter af De nieuwbakken hoofdklasser kreeg vijf mogelijkheden en benutte er drie (3-0). „We missen een killer", concludeerde een aangeslagen trai ner Cees Houtepen na afloop. Een supporter van Montfoort nam na de wedstrijd met verbazing ken nis van de uitslag van het beker duel van Kloetinge met SSV van vorige week: 7-1. „Zeven doelpun ten? Hoe is dat mogelijk. Die jon gens hadden hier nog tien uur kunnen voetballen, dan hadden ze nóg niet gescoord." Nu was die conclusie wat overdreven, maar hij bevatte wel een kern van waar heid. Toen Kloetinge na rust op jacht moest naar de gelijkmaker, had het wel veel meer balbezit, maar kansen scheppen was er niet bij. Pas in de slotfase verschenen de Bevelanders twee keer gevaar lijk voor het doel, maar de schoten van invaller Rick Mulder ginger er niet in. Linksback Maarten van Rosevelt liet toen pas zien over een keiharde trap met zijn linker te beschikken. Het gebeurde alle maal toen het kalf al verdronken was. En dat had Kloetinge voor een groot deel aan zichzelf te dan ken. „We hadden het voor rust af moeten maken", treurde Cees Houtepen. „We misten vier hon derdprocent kansen. Dan roep je het onheil over jezelf af" Houtepen had gezien dat Mont foort zijn eerste treffer op een pre senteerblaadje kreeg aangereikt. In de veertigste minuut verdedigde Jaap Esser volkomen verkeerd uit. Hij dacht de bal op de rand van de zestien meter door het centrum naar zijn tweelingbroer Daan te schuiven, maar zag daarbij Gerben Drost over het hoofd: 1-0. Na de pauze mocht Kloetinge acht cor ners nemen en Montfoort twee, maar opnieuw zei dit niets. Kloe tinge zocht de aanval maar trof geen doel, Montfoort counterde en scoorde twee keer. Montfoort-Kloetinge 3-0 (0-0). 40. Gerben Drost 1 -0, 65. Gerben Drost 2-0, 77. Bart Roelofs 3-0. Scheidsrech ter: R.J.M. van den Berg ('s-Gravenzan- de). Gele kaart: Gerben Drost, Joost van Apeldoorn (beiden Montfoort), Etiënne Mallie en Ingmar Quist (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. door Klaas Verspoor nieuwerkerk - Spui bewees zich zelf zaterdag op Schouwen-Duive- land een prima dienst. De ploeg van trainer Marc de Kunder won de zespuntenwedstrijd in de derde klasse A tegen SKNWK met 2-1. „En dat was nodig ook", bekende de gelukkige De Kunder na afloop van het duel. „We hebben dan nog maar twee keer verloren, maar we hebben ook nog maar één keer gewon nen", sprak De Kunder vooraf gaand aan het duel. De vier gelijke spelen aan het begin van het sei zoen, en die ene zege zorgden er voor dat er in Nieuwerkerk nogal wat op het spel stond. SKNWK had vier punten en dat bleef zaterdag ook zo. Spui klom door de driepunter naar de zeven de plaats op de ranglijst. „Ik vond ons heel goed starten en we speel den zeker de eerste twintig minu-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38