hart ophalen 15 Praten over de pet die hun allen paste Eli 'Provincie loopt weg voor aanpak Hontenissestraat' om hun collectie compleet te maken. mm. maandag 1 november 2010 Oud-teamchef Geert Doosje (links) in een geanimeerd gesprek met oud-diender Frans Picavet over de 'goede oude tijd'. foto Peter Nicolai door Wilma Valk al op jonge leeftijd besmet. Zo ook deze jochies. Vuur, uniformen, grote bluswagens... Spannend! fotografie Peter Nicolai SCHOONDIJKE - „Politiemensen zijn eigenzinnig", verzucht Jaap van den Hoek na een herhaaldelijk ver zoek om stilte. Het is zaterdagmid dag al gauw gezellig in De Maone- blusser in Schoondijke, waar bijna honderd politiemensen, tussen ja nuari 1979 en april 1994 werkzaam bij de Rijkspolitie West Zeeuws-Vlaanderen, zijn samenge komen voor een reünie. Mede-organisator Van den Hoek (nu teamchef Tholen) ontmoette vorig jaar toevallig oud-collega Cor- né van Meeuwen, trajectbegeleider regio Zeeland, tijdens een bedrijfs- etentje. „Waar praat je dan over? Oude tijden en oud-collega's. En kele wonen nog in de regio, ande- rem zijn overgeplaatst, gepensio neerd of hebben een baan in het bedrijfsleven. We bedachten deze reünie en binnen enkele minuten stonden al twintig namen op een servetje." Dienders verdrongen elkaar zater dag voor de panelen met oude fo to's, telefoonnummers werden uit gewisseld en veel krantenknipsels werden gelezen. Wat was er alle maal in het stukje Zeeuws-Vlaan deren gebeurd in hun tijd? Een va dermoord, een spectaculaire gijze ling van politieagenten bij Zuid- zande, een gevonden stoffelijk overschot en een koffermoord. Sterke verhalen en anekdotes de den de ronde. De oudste deelnemer, Frans Pica- vet (89) praatte bij met oud team chef Geert Doosje en ook met de huidige korpschef Letty Demmers. Zij was uit Middelburg gekomen om een kijkje te nemen: „Dit is ontzettend leuk. Wij houden ie der jaar een bijeenkomst voor oud-medewerkers. Het is heel be langrijk om de band met het korps in stand te houden." Dat de band er bij de politiemen sen uit West Zeeuws-Vlaanderen van toen en nu nog is, bleek over duidelijk uit de enthousiaste reac ties. door Sheila van Doorsselaer HULST - Het is onbegrijpelijk dat de provincie haar verantwoorde lijkheid niet neemt wat betreft het verkeersveiliger maken van de ro tonde bij de Hontenissestraat bij Hulst. Dat zegt Miel de Koek, wa terschapsbestuurder en tevens lid van de dorpsraad van ICloosterzan- de. De Koek trekt zich de verkeerssi tuatie ter plaatse al jaren aan. Het is er erg onoverzichtelijk. Fietsers, met name schoolgaande jeugd uit de richting van Kloosterzande, moeten er op hun weg naar school in Hulst en vice versa een lastige dubbele oversteek maken bij de rotonde. De Seniorenraad van Hulst vroeg eerder ook al aandacht voor het probleem. Volgens De Koek, die al jaren met de brugklassers uit Kloosterzande op hun eerste schooldag meefietst om ze te wij zen op de gevaarlijke oversteek, is het euvel echter redelijk simpel op te lossen; het fietspad langs de Hulsterweg een eindje rechtdoor trekken richting Hontenissestraat. Hij heeft het bij het waterschap voor elkaar gekregen dat dit ko mend jaar ook daadwerkelijk gaat gebeuren. Desondanks is De Koek absoluut niet tevreden, want de si tuatie zou er ook voor fietsers uit de richting van de Havendijk op verbeteren als de provincie mee zou werken. Die zou de oversteek plaats een eindje kunnen verleg gen, maar weigert dat omdat uit ge gevens niet blijkt dat het een ge vaarlijk punt is waar veel ongeluk ken gebeuren. De Koek: „Daar zakt mijn broek van af Moet er dan eerst een ongeluk gebeuren voor dat de provincie wat doet?" «MJÉ xstëë JBRIMBgp www.DELTA.nl/ZeeuwsGroen the multi-utility company Ook uw bijdrage telt! Word vandaag ZeeuwsGroen met groene stroom van DELTA. Kijk op vooralle informatie, tips en adviezen over het besparen van energie en C02.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35