Spuitgasten kunnen hun 141 zeel an Vliegende Hollander eert jubilarissen Sapperdeflap! almanak Speld voor Annie BRANDWEERBEURS Verzamelaars uit binnen- en buitenland vinden in Zuiddorpse sporthal alles Aardenburgse Ware Vrienden krulbolkampioen Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst a m mmm In de oogsttijd is het hard aanpoten in dat landbouwverwerkingsbedrijf in de Zak van Zuid-Bevelanddus vormt de ochtendpauze een fijne on derbreking om koffie te drinken en de boterhammen op te eten. Eenmaal in de kantine wachtte het personeel een verrassing. Op het aan recht stond een doos met verse appel- fiappen, die nog warm aanvoelden. hulst - Annie Meijs uit Hulst, trouw en toegewijd lid van het da meskoor van de Hulster Willibror- dusbasiliek, is gisteren in diezelfde basiliek in het zonnetje gezet om wille van haar veertig jarig jubi leum. Zolang het koor bestaat, is Meijs al lid. Ze ontving de Grego- riusspeld in de speciale eucharistie viering die ook in het teken stond van het koorjubileum. Tip? redactie@pzc.nl Iedereen smulde ervan. Even later kwam de baas binnen. „Wie is eigen lijk jarig vandaag?", vroeg hij. Het antwoord op die vraag liet niet lang op zich wachten. Want juist op dat moment stapte de plaatselijke su permarkteigenaar binnen. Hij deelde mee dat er een foutje was gemaakt. De jarige zat in een bedrijf even ver derop. maandag 1 november 2010 door Frank Gijsel door Sheila van Doorsselaer Zeer typisch: brandweer lieden zijn zelf de groot ste verzamelaars van al les wat met hun beroep te maken heeft. Stoere volwassen bonken werden afgelopen zater dag, tijdens de eerste internationa le brandweer-verzamelaarsbeurs in Zuiddorpe, weer even kind; ze speelden met brandweer Dinky Toys, ruilden armemblemen en poetsen helmen. In het dagelijks leven is Wilmar van den Berghe beroepsbrand weerman bij Dow. En in zijn vrije tijd is hij.... vrijwillig brandweer man van het korps in Zuiddorpe. Zijn grootste hobby: brandweerhel men verzamelen; en wel de MSA Gallet, een moderne brandweer- helm, in alle leverbare kleuren. Sa men met zijn vrouw Danielle be sloot hij de brandweer-verzame laarsbeurs op poten te zetten en hoewel de beurs, in de sporthal van Zuiddorpe, zaterdag nog maar een paar uurtjes onderweg was, wist hij al: „Volgend jaar doen we het weer, en nog groter!" Niet min der dan 22 verzamelaars uit de Be nelux, Frankrijk en Duitsland had den een kraampje gehuurd en ruim vijfhonderd liefhebbers, van jong tot oud, struinden langs de stands. Onder de verzamelaars Peter van Wijk uit....Vuren. Natuürlijk brand weerman van beroep, maar tevens fervent verzamelaar van helmen. Zijn verzameling telt zo ongeveer 720 stuks. Van moderne kunststof Amerikaanse helmen (van die ge le) tot antieke, honderd jaar oude, metalen brandweerhoofddeksels uit Tsjechië. „Iedere helm heeft zijn eigen verhaal, dat is de char me", zegt Van Wijk. Tussen de bezoekers, wandelt de elfjarige Jos Allaart. Hij spaart nóg voor zijn allereerste helm, maar omdat hij het zo aandoenlijk vraagt, mag hij er bij de kramen af en toe eentje opzetten. En wat wil jij later worden? Juist! oostburg - Het team De Ware Vrienden uit Aardenburg (Ver- heye, De Baets en Rieteco) is Ne derlands kampioen krulbollen. Het team pakte zaterdag het goud tijdens de NK titelstrijd op de bol banen van Raak tegen de Staak aan de Transportweg in aan Oost burg. Zeventien pelotons van drie spe lers gingen vol overgave de strijd aan. In de finale versloegen de Aar denburgers het team van Molen- zicht uit IJzendijke (Ekkebus, Blaakman en Van Berkum) met 9 tegen 5. De derde plaats was voor een ander team van De Ware Vrienden (Minnaert, Gijsel en Goethals) Zij verloren kansloos met 9 tegen 4 van de latere kam pioenen. Burgemeester Jaap Sala van Sluis deelde de prijzen uit. Johan Overdam, wedstrijdleider en bestuurslid van Raak tegen Staak was, ondanks het ontbreken van bolclub Arjoan uit Breskens, zeer te spreken over het aantal deelnemende teams. De Oostburgse club blijft verwoe de pogingen doen nieuwe leden bij de bolsport te betrekken. Een instuif trok onlangs zo'n vijftig jon geren die de bolsport eens kwa men uitproberen. De hoop is dat zij ook echt voor het krulbollen zullen kiezen. Brandweerhelmenverzamelaar Peter van Wijk uit Vuren vertelt graag de verhalen achter de soms stokoude hoofddeksels. terneuzen - Vanwege hun decen nialange inzet voor De Vliegende Hollander stonden Piet Eekman, Jan Anthonisse en Kees Bakker za terdagavond tijdens het najaarscon cert van deze muziekvereniging even in het middelpunt van de be langstelling. Vlak voor de pauze van het druk bezochte concert in de zaal van Kiel in Terneuzen, haalde Carlo de Vries, voorzitter van de Koninklij ke Federatie van Muziekgezel schappen de jubilarissen naar vo ren. Bakker werd geëerd vanwege zijn zestigjarig onafgebroken lid maatschap. Ook Anthonisse is al zolang verbonden aan de muziek vereniging. Hij is daarnaast twin tig jaar dirigent van de slagwerk groep. Eekman spant de kroon; hij vierde zijn 65-jarige jubileum bij De Vliegende Hollander. Hij is een van de dragende krachten van de vereniging gedurende heel veel ja ren als muzikant, maar vooral diri gent van harmonie en slagwerk. De jubilarissen; vlnr Bakker, Eekman en Anthonisse. foto Peter Nicolai Meest gelezen 1. Dode bij ongeval Clinge. 2. Lawine aan klachten TNT Post. 3. Terneuzense de bak in om boetes. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Beursorganisatoren en 'pyrofielen' Daniëlle en Wilmar met hun kinderen Dempsey (met helmpje), Lizzy en Dylan. „Volgend jaar weer en groter!" Met het brandweervirus word je vaak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34