■se PZCI Oudere mogelijk dupe van huurregels CONTACTA.NL ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 15 SALARISPLAFOND Corporaties mogen vanaf 2011 geen woningen meer toewijzen bij inkomens boven 33.000 euro In liet donker staan zintuigen plots op scherp 2 t/m U november 2010 Vrouw cel in om onbetaalde boetes Sieraden en camera's gestolen uit woning Dronken bestuurder belandt in sloot - R PR Spuitgasten kunnen hart ophalen op beurs Maandag 1 november 2010 Praten over de pet die hun allen paste Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl w"U""ni ■iriifi'iiwniin'i iliii>f^w>rffi|i»|iwii<ififiiiiiliwiii|i'ili mmm mwnffmmi«Kigt¥iiiii[iiTi'riiiiiimiiir"irrntiiJFiiiFiMKiiWiiiii'iiiWiiiiiariviinnificiapr'ii.i door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - De woningbouwcor poraties in Zeeuws-Vlaanderen la ken de onduidelijkheid die is ont- staan over de nieuwe Europese re gels voor de toewijzing van sociale huurwoningen. Mogelijk worden ouderen die van een koop- naar een huurwoning willen hiervan de dupe. Per 1 januari 2011 worden de nieu we Europese regels voor huurwo ningtoewijzing ingevoerd. Deze schrijven voor dat negentig pro cent van de huishoudens met een jaarinkomen van meer dan 33.000 euro niet meer in aanmerking komt voor een sociale huurwo ning. De woningbouwcorporaties in Zeeuws-Vlaanderen zijn niet bang dat deze maatregel een gat slaat in hun huurdersbestand. „Wij ver moeden dat het overgrote deel van onze huurders onder die grens zit", zegt Robert de Ridder, direc teur van Clavis. Zijn collega Kees Reinhoudt van Woongoed beaamt dit. „Het zijn wel slechts vermoe dens, want wij weten officieel niet hoeveel onze huurders verdienen. We kunnen het ze wel vragen, maar ze zijn niet verplicht hierop te antwoorden. De Europese Unie wil dat wij straks zoals de Belas tingdienst achter gegevens van on ze huurders aan gaan. Het is een hele gekke maatregel." Volgens Reinhoudt zullen moge lijk wel ouderen door het inko mensplafond buiten de boot val len. „In deze streek verkopen rela tief veel ouderen op termijn hun eigen woning om dan te gaan hu ren. Het zou kunnen dat zij moei lijker kunnen huren omdat ze hier voor te veel geld hebben." De Ridder stelt dat het probleem onder 'te rijke' huurders niet groot hoeft te zijn omdat er in Zeeuws-Vlaanderen voldoende re latief goedkope woningen te koop zijn. Niettemin maken de corporatiedi recteuren zich wel zorgen om de kleine lettertjes in de nieuwe Euro pese regels. Die zijn namelijk nog niet bekend, terwijl de richtlijnen voor woningtoewijzing al over 2 maanden in gaan. De Ridder: „Er is nog veel onduidelijkheid over de interpretatie van de regels. Tien procent van de huurders mag wél boven die inkomensgrens zitten. Maar hoe selecteer je die? Voor de zekerheid waarschuwen wij men sen die zich bij ons inschrijven nu al voor de nieuwe regels." door Sheila van Doorsselaer AXEL - Diegenen die nooit eerder activiteiten tijdens de Nacht van de Nacht hebben meegemaakt, val len zaterdagavond bij de waterto ren in Axel genadeloos door de mand. Slecht voorbereid (want geen zaklampje meegenomen en/of geen waterlaarzen aan) scharrelen ze door het donker in het drassige natuurgebied. De zin tuigen staan plots op scherp. Marijke Pool van Natuur8cZo is er een beetje van uit haar doen; voor de spiegeltjestocht voor kinderen heeft ze twaalf spiegeltjes meege nomen naar de Axelse watertoren, maar ze komt er zeker net zoveel tekort. De interesse in de donkere 'avondturentocht' is enorm. Bijna dertig kinderen volgen Pool de donkerte in en met behulp van het spiegeltje laat zij hen op een andere manier naar de dingen om hen heen kijken. Blaadjes aan de bomen, takken, sterren... Even ver derop komen ze in het struweel Jan Lauret tegen, die voor groepen toehoorders in de duisternis in dia lect verhalen zit te vertellen. De wandelaars zijn dan al met gidsen van Staatsbosbeheer het natuurge bied in, nachtfotografen schieten kunstzinnige plaatjes en met ster renkijkers wordt naar Jupiter geke ken. Het licht van de watertoren gaat heel kort uit en floept daarna weer aan. Het was té donker. Max uit Axel vangt met zijn spiegeltje het weinige licht bij de watertoren in zijn woonplaats tijdens de Nacht van de Nacht. Zijn zusje Lotte kijkt toe. Ook in Groede en Hulst werd met diverse activiteiten een ode aan het donker gebracht. foto Peter Nicolai Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen - Uk Opening Jan Peter Balkenende 10.000m2 Duurzaamheidsboom Jort Kelder Gratis workshops Hein Vergeer Exclusief paviljoen Arnold Vanderlyde Registreer u als bezoeker vooraf op Contacta.nl TERNEUZEN Een 52-jarige vrouw uit Terneuzen is bij familie in Flevoland aange houden omdat ze voor 4.284 euro aan onbetaalde verkeersboetes op haar naam had staan. Omdat de vrouw de boetes niet kan betalen, wordt ze 91 dagen in gijzeling geno men in een Huis van Bewaring. Gij zeling in een Huis van Bewaring is slechts een dwangmiddel en geen vervanging van de boetes. Die moe ten nog steeds betaald worden. SLUISKIL In een woning aan de Schoutstraat in Sluiskil is vrijdagavond of vrij dagnacht ingebroken. De bewoners van het huis waren niet thuis, zij verlieten omstreeks 19.30 uur hun woning. Bij thuis komst om 02.45 uur hebben ze de inbraal ontdekt. Er zijn sieraden en twee fotocamera's gestolen. Het to tale schadebedrag is nog niet be kend. Er is niet bekendgemaakt hoe de inbrekers binnen kwamen. PHILIPPINE Een dronken automobilist (68) uit de gemeente Terneuzen is zaterdag avond met zijn auto in de sloot be land aan de Philippineweg in Phi lippine. De man was uit de bocht gevlogen en zo in de sloot terecht gekomen. De brandweer was rond 20.45 uur opgeroepen omdat de man bekneld zou zitten. Het slacht offer bleef verder ongedeerd. In het ziekenhuis is bij hem een bloed proef afgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33