>ort 37 Delta Sport gaat onverstoord naar vierde zege op rij Zierikzee sluit weer voorzichtig aan bi) de top i n derde klasse De Blok profiteert van inzinking bij Westdorp Reserves Delta Sport scoren 32 keer, maar verliezen toch ruim in Dongen Minimale zege hockeyers HSD bij Push: 1-2 maandag 1 november 2010 door Wim Kakebeeke DRUNEN - Terwijl de concurrentie links en rechts de eerste steken laat vallen, koersen de handballers van de Graaf/Delta Sport ongesla gen verder. Zonder enige twijfel werd het zwalkende Avanti naar de positie van hekkensluiter gediri geerd: 18-25. De concurrenten Olympia'89 en GHV stond beide een puntje af. Groot zijn de verschillen nog niet. Dat kan ook niet na een maand competitie. Maar het moet in Zie rikzee goed aanvoelen om de regie van de eerste klasse in handen te hebben. Na vier duels zijn de blauwhemden nog steeds ongesla gen. Alle duels werden in winst omgezet. Dat kan de concurrentie niet zeggen. Zowel GHV als Olym pia'89 kwam afgelopen weekend niet tot winst. Witte Ster 2 dat nu op één punt volgt van de Zierik- zeese equipe wel. Zonder de zieke Thijs de Vos kwam Delta Sport geen moment in gevaar. Daarvoor hadden de Bra banders onder leiding van Coert Jansen en Senad Bilic te weinig in houd in huis. Eerder werd al verlo ren van VHC, Groene Ster en Olympia'Sg. Daar kwam zonder pardon de vierde nederlaag van gis teren tegen Delta Sport bij. Opval lend was wederom het tussen- spurtje op slag van rust. En de 'val-knikworp' van Kenneth MeJ- laart. Van uit een vrije worp wierp Mellaart de bal in één keer in de korte hoek van het doel. De kloof was op dat moment al ge groeid naar zes treffers: 7-13. In vlot tempo werd de marge na de pauze uitgebouwd naar 9-20. Desk en VHC werden op dezelfde wijze een eenvoudige prooi. „Of dan de creativiteit weg is bij de tegenstan ders... Ik ben er nog niet uit. Mis schien vreet onze manier van ver dedigen veel kracht", speculeerde De Vos na afloop. Feit is wel dat de nieuwe aanpak door Joop van Oudenhoven BURGH-HAAMSTEDE - Na een zeer spannende eindstrijd is Huib de Blok van De Poedel librekampioen poule noord in de vierde klasse ge worden. Zijn clubgenoot Wim van Hooff werd tweede en Iman Wes- dorp van Old Dutch derde. Laatstgenoemde liet de kans op de titel in de slotronden liggen. Na vier ronden voerde hij ongeslagen de ranglijst aan en leek regelrecht op de titel af te gaan. Niets bleek minder waar. Er ontspon zich een doemscenario voor hem doordat hij opeens geen partij meer kon winnen en ook na zeven ronden nog altijd op acht punten stond. Lang bezat de Zierikzeese biljarter een moyenne goed voor promotie, maar ook dat kwam er niet van. Driehonderdsten van een punt kwam hij hiervoor tekort. Wes- Thijs de Vos was gisteren wegens ziekte afwezig bij Delta Sport. achterin zijn vruchten afwerpt. Vo rig seizoen was er veel vrijheid aan de cirkel. Nu beide buitenop bouwers offensiever en alleen op balgerichte acties uitstappen, is er in het centrum voor de aanvallers weinig ruimte weggelegd. „De ruimte die er lag voor de cirkelspe lers is verleden tijd. Het zit nu pot dicht." In ieder geval tot driekwart van het duel lijkt de nieuwe formule te werken. Dan wordt er redelijk een voudig een kloof geslagen van een punt of tien. Vervolgens wordt er op de rem getrapt. „Tot dat mo ment speelt het team voor elkaar. Ik moet er kien op zijn dat er geen ruimte ontstaat voor een solo toer." Ondanks de 25 treffers bleef de 'op brengst' achter bij de gecreëerde mogelijkheden. „Als ik terugkijk en ik zie dat er 58 kansen zijn ge weest en we maken er 25 van, dan zijn we er nog lang niet." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 8, Kenneth Mellaart 7, Jordie Loo 4, Mar- tijn Giltay 2, Bob van Lint, Jimmy Nie- mans, Pieter Boot en Guust Sluijs 1. dorp na afloop: „Ik kan niet zeg gen wat het was, maar ineens luk te er niet veel meer. Nou speelde ik de eerste ronden ook abnor maal goed voor mezelf en was het tweede deel misschien wel meer mijn niveau. Toch jammer dat ik het niet kon vasthouden." Eén troostprijs restte hem slechts en dat was de hoogste toernooise- rie van zestien. De echte prijzen gingen naar Huib de Blok die na een keihard gevecht zijn clubge noot Wim van Hooff op moyenne achter zich kon houden en de titel greep en een plaats in het geweste lijk kampioenschap dat begin de cember in Noordgouwe wordt ge houden. Michael Vink werd in Clinge kam pioen in de zuidelijke poule. Hij bleef Jan Hameling van Loven- hoek werd tweede en broer Marco Vink derde. door Tom Vennink MIDDELBURG - De voetbalsters van Zierikzee hebben de draad weer opgepakt in de derde klasse. Na twee nederlagen werden nu de re serves van Smerdiek met 1-3 versla gen. ZSC'62 was niet ver verwij derd van een gelijkspel tegen Zaamslag in de vierde klasse, maar ging toch met 3-5 kopje onder. Bru- se Boys liet een kans op punten lig gen door tegenstander Nieuwdorp te onderschatten met een 7-0-ne- derlaag als gevolg. Smerdiek 2-Zierikzee 1-3: Zierik zee herstelde zich van twee neder lagen en sluit voorzichtig weer aan bij de top van de derde klasse. Een corner in de tiende minuut zette de ploeg van leider Hans Schreurs echter op vroege achterstand. Op aangeven van Ellen Schreurs bracht Jaimy van Leersum-van Be door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van Delta Sport hebben zaterdag in een doelpuntrijk duel met 41-32 verloren bij Dongen. Het was de derde nederlaag voor de Zierikzee se reserves in de tweede klasse. De butant Orion uit Heinkenszand boekte de eerste seizoenszege in de derby tegen EMM: 21-18. Orion-EMM 21-18: Voor de pauze waren beide ploegen aan elkaar ge waagd. De spanning zat er goed in, vooral omdat doelman Ramon Vael zich ontpopte tot een ware kwelgeest voor de Bevelandse aan vallers. Kevin Meulmeester open de de score namens EMM, maar dat was meteen de laatste keer dat de Middelburgers leidden in de derby. Via snelle uitbraken van uit blinker Arno Riemens, Michiel Schuyt en Mark Dorst wordt er door het nog puntloze Orion snel TT7 veren Zierikzee op gelijke hoogte. De bal circuleerde in de ploeg en kansen volgden elkaar in rap tem po op. Direct na rust resulteerde dat in 1-2: ludith Bruijnooge mikte de bal naar Tamara Jacobusse, die de voorzet verzilverde. Smerdiek probeerde nog wat, maar kreeg de genadeklap twintig minuten voor tijd toen Judith Bruijnooge een voorzet van Ellen Schreurs overtui gend binnenschoot: 1-3. ZSC'62-Zaamslag 3-5: ZSC werd afgestraft voor onnauwkeurigheid in de passing waardoor het na een halfuur tegen een 3-0-achterstand aankeek. Elène van Opstal en Esmee de Voogd brachten het ver schil echter terug tot slechts een doelpunt bij rust. Grote mogelijk heden op de gelijkmaker werden niet benut, waarna Zaamslag zijn voorsprong weer uitbouwde. Bij 2-5 maakte Manon van Zande het orde op zaken gesteld: 6-4. Bij rust leidde Orion met 10-9, waarbij Rie mens zelfs nog twee pingels op de paal gooide en ook Marcello Tax er een miste. Na de rust bracht Orion de marge op drie en die hield het team ook keurig in stand. Trainer John Jansen was in zijn nopjes met de eerste punten. „Je wilt graag weten waar je staat. Een slechte voorbereiding en meteen twee nederlagen tegen grote ploe gen. En direct een vierpuntenwed strijd. De ploeg is prima met al die druk omgegaan. Dat is een compli ment waard." Scores Orion: Arno Riemens 8, Nick van Dalen 6, Michiel Schuijt en Mark Dorst 3, Ron van Dalen. Scores EMM: Kevin Meulmeester 5, Len Stroy, Mayron Bouwmeester en Jer ry Aertssen 3, Marcello Tax 2, Tijs de Vos en Niels Wagenaar. Dongen-Delta Sport 2 41-32: Het laatste doelpunt van de wedstrijd: 3-5- Nieuwdorp 2-Bruse Boys 7-0: Volgens Bruse Boys-trainer Edwin Giljam verloor zijn team vooral door nonchalance op het midden veld. Kansen op punten waren er zeker, want de eerste twintig mi nuten pakten hoopvol uit voor Bruse Boys. De ploeg schaarde zich naast Nieuwdorp en creëerde bescheiden kansen. Maar van het een op het andere moment liet de ploeg grote gaten vallen op het middenveld. Nieuwdorp buitte dat slim uit en bouwde een 3-0-voorsprong op tot de pauze. Hetzelfde scenario ontvouwde zich in de tweede helft: een sterk eerste kwartier werd plots gevolgd door midden- veldsters die te ver naar voren doorschoven en ongedekte ruimte achterlieten. Brabantse publiek was zaterdag spekkoper. Die kregen maar liefst 73 doelpunten voorgeschoteld in een uur tijd. Voor de bezoekers was de derde nederlaag snel ver klaard. Door de afwezigheid van sluitpost Danny Wassink en Leon van de Zande (beiden werk) moest er links en rechts worden geschoven. Nick Vleeshouwer en Rick Evertse kregen samen 41 tref fers om de oren. Voorin werd de schade beperkt door het duo Peter Lefevre en Peter Bos. De tandem nam maar liefst 22 treffers voor hun rekening. Na de pauze kwam vooral de jeugd goed aan bod. „Dat is het gewoon het belangrijk ste doel voor Delta Sport", bena drukte aanvoerder Rick Evertse. „Overleven en zoveel mogelijk de jeugd samen laten spelen." Scores Delta Sport 2: Peter Bos en Peter Lefevre 11Roy Lefevre en Koen de Bruin 3, Ruben Bos en Joris Giltay 2. ZIERIKZEE - HSD houdt de hoge po sitie op de ranglijst vast in de reser ve derde klasse van de hockey com petitie voor mannen. Een minima le zege (2-1) op Push 12 volstond om de plaats in de subtop te hand haven. Vooral in de slotfase liet HSD echter nogal wat kansen on benut. In de eerste helft kon HSD nog niet echt de wedstrijd naar zich toe trekken. Kort voor de doelwis- seling werd het zelfs geconfron teerd met een achterstand. In de korte rustpauze werd de opstelling enigszins aangepast. Daardoor stond er in de tweede helft een col lectief sterker HSD binnen de lij nen. Dat team had ook over die ge hele periode een overwicht. Na tien minuten drukte het dat uit in de gelijkmaker van Vincent Land man. Een kwartier later liet Niels Ritzen uit een strafcomer de win nende treffer noteren. Ger Boot van Onder Vrienden finishte gisteren op moyenne buiten de top drie. Net als Iman Westdorp verzamelde hij acht punten uit zeven wedstrij den. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31