Forza-teams in mineur 361 Jeugd van Scaldina ligt op schema voor titel Tweede plaats Digna de Boer De volleybalteams van Forza beleven een ui termate magere speeldag. Zowel de mannen als de vrouwen verliezen met 3-1. Kleine nederlaag rugbyers Tovaal Derde kwart fataal voor Mevo'80 Ouwerkerk verliest topper tegen Dosko Erik van der Wekken sluit af met zege 'Verliezen moet je zo snel mogelijk vergeten en daarnaast motiveren voor de volgende wedstrijd. Hans Waalwijk, trainer Forza-vrouwen maandag 1 november 2010 VOLLEYBAL De volleybalsters van Forza konden alleen in de derde set serieuze tegenstand bieden in de derby tegen WS'92. foto Dirk-jan Gjeltema ZIERIKZEE - Het eerste jeugdtrio van tafeltennisvereniging Scaldina heeft het bezoek aan TVO in Oos terhout afgerond met een 6-4-over- winning. Daardoor verstevigde het Zierikzeese team de koppositie in de landelijke C-klasse. Met nog drie wedstrijden voor de boeg staat het team nu negen punten los van de eerste concurrent, Gis pen. Het was in Oosterhout een vrij ge lijk opgaande strijd met weinig hoogtepunten. Dirk Geuze schreef de eerste partij namens Scaldina op zijn naam door Falco Latta in vier games te verslaan, waarna Martijn Stouten dit kunstje tegen Swen Latta herhaalde. Even zo vro lijk werd Floris Dijkers door de TVO-kopman Martijn Wiltink in vier games teruggepakt en ging ook het dubbelspelpunt naar de te genstanders. Tussenstand: 2-2. Op nieuw scoorde Scaldina twee pun ten achter elkaar. Geuze overmees terde vrij simpel Swen Latta, ter wijl Dijkers uiterst geconcentreerd Falco Latta in vijf games aan de kant zette. Opnieuw kwam de thuisclub echter terug. Stouten moest zijn punt bij Wil tink inleveren en Dijkers had na een 13-11-winst in de eerste game niets meer te vertellen tegen Swen Latta. Vervolgens was het bijzon der knap dat Geuze bij deze 4-4-stand koel bleef Heel overtui gend legde hij de sterke Wiltink zijn wil op en won met 12-10 en twee keer 11-7, waardoor hij op nieuw drie individuele overwin ningen scoorde. Stouten volgde in een heel spannend duel dit goede voorbeeld en met 11-7, 14-16, 7-11, 12-10 en 11-6 versloeg hij Falco Lat ta. Daarmee stelde hij 6-4-eind- overwinning veilig. ROTTERDAM De rugbyers van Tovaal verloren gisteren in de derde klasse met 13-11 van de Rotterdamse studen tenclub RSRC. Bij rust was het nog 6-6. Na de rust had de Goese club een flink overwicht, maar de try en de conversie vielen aan de ande re kant: 13-6. Maurice Boelhouwers deed met een try nog iets terug (13-11), maar daarbij bleef het. BURGH-HAAMSTEDE De basketballers van Mevo'8o ver loren vrijdag in de tweede klasse met 41-57 van Marathon uit Vlissin- gen. Het verschil werd in feite ge maakt in het derde kwart waarin Mevo'8o een 27-25-voorsprong zag verdampen tot een 32-45-achter- stand. Dat verschil kon Mevo'8o niet meer herstellen. Michel Kos- tense (19) en Michiel van der Maas (11) waren de topscorers. door Peter van Kouteren ZIERIKZEE - Vreugde en verdriet la gen zaterdag in Zierikzee niet ver van elkaar. De volleybalsters van WS'92 keken met een brede glim lach terug op de uitwedstrijd te gen koploper Forza. De vrouwen likten na de 3-1-nederlaag hun wonden. Ook de mannenploeg van Forza incasseerde in sporthal Onderdak een 3-1-nederlaag. Slied- recht Sport 4 was de dader. Forza-WS'92 1-3 (14-25, 17-25, 25-22,12-25): WS'92 bezorgde For za de tweede nederlaag van het sei zoen en nestelde zich door de zege in een rechtstreekse confrontatie in het spoor van de onttroonde lij staanvoerder. De manier waarop dat gebeurde deed pijn in de Schouwse gelederen. WS'92 was met uitzondering van in de derde set heer en meester geweest en leg de de basis voor een demonstratie van krachtsverschil met een vlijm scherpe opslag. „Deze zaal lijkt heel veel op die in Vlissingen", keek Marije Munter (Forza) terug. „Je merkt dat ze heel bedreven zijn in het serveren ver vanaf de achterlijn." De thuisploeg zakte passend door het ijs en onderging vooral in de vierde set een afstraffing. Spelver- deelster Inge Dhaens van WS'92 serveerde in één ruk naar een com fortabele 9-0-voorsprong en legde daarmee de basis voor de beslissen de setzege. Trainer Hans Waalwijk, die het tij met wissels tevergeefs probeerde te keren, vond dat zijn team niet dramatisch moest doen over de oorwassing. „Verliezen moet je zo OUWERKERK De voetballers van Ouwerkerk ver loren gisteren de topper in de reser ve vijfde klasse tegen Dosko 5 met 4-0. Binnen een kwartier keek Ou werkerk al tegen een 2-0-achter- stand aan. Nog voor rust werd het ook 3-0. De tweede helft speelde zich grotendeels af op de Bergse helft, maar Ouwerkerk scoorde niet. Dosko 5 nog wél één keer. Atlete Digna de Boer is gisteren tweede geworden in de categorie V55 bij de Brabant marathon in Et- ten-Leur. De loopster van het Zie rikzeese Delta Sport kwam tot een nettotijd van 3 uur, 44 minuten en 30 seconden. Bij de Open Indoor atletiekwed strijd in Bergen op Zoom heeft het het meisjesteam van het Zierikzee se Delta Sport zaterdag goed gepres- snel mogelijk vergeten en daar naast motiveren voor de volgende wedstrijd." Marije Munter, die zelf een belangrijk aandeel had in de enige setwinst van de thuisploeg, gaf toe dat de snoeiharde service van WS'92 de Schouwse formatie vooral mentaal had geknakt. „Het was op den duur lekker als we een bal konden terugkrijgen, zodat je toch weer het gevoel had dat je wel kunt passen." Maaike Besselink (WS'92) zei te hebben genoten van het Vlissingse spel. „De druk lag vooraf bij Forza. Ik denk dat dat heeft meegespeeld. Ze waren heel erg gebrand om te winnen. Wij speelden heel ont spannen." Forza-VVS'92 was slechts in de derde set een echte wedstrijd, om dat de thuisploeg er toen in slaag de om een opgelopen achterstand in winst om te zetten. In een boeiende fase haalde Forza een 14-17-achterstand op, om op het twintigste punt voor het eerst op voorsprong te komen. Louise Vleu gel serveerde naar 23-19, waarna Angela Giljam voor het beslissen de punt tekende. Daarmee leek de wedstrijd terug open. Het bleek luttele minuten later val se schijn. Forza-Sliedrecht Sport 4 1-3 (17-25,17-25, 25-20,13-25): De eer ste nederlaag van de Schouwse mannen. De bezoekers, die uit de voorgaande vier duels een punt meer hadden vergaard dan Forza, waren beter en wonnen verdiend. „Ze waren completer en hadden meer ervaring", vond Hennie van Liere, die ondanks het verlies tevre den was. „Ook wij hebben bij vla gen goed volleybal laten zien." AXEL Erik van der Wekken won zaterdag in Axel de negende en laatste RES clubcross van het motorcrossei- zoen. Voor de coureur uit Zierikzee was dat niet genoeg om ook het eind klassement op zijn naam te schrij ven. Van der Wekken moest alleen de Belg Jos Kesters uit Opglabbeek voor zich dulden. teerd. Bij de meisjes pupillen D be haalde Fenna Gelderblom de vier de plek vooral door haar goede prestatie bij het speerwerpen. Bij de meisjes Ai werd Nanne Gelder blom achtste, bij de meisjes A2 pak te Britt van den Nieuwendijk de zil veren plak, Ilse van den Nieuwend ijk werd veertiende en Ilse Dirk zwager eindigde op de vijftiende plaats. BERGEN OP ZOOM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30