Een stunt uithalen bij de club var Overwinning van Hoek op HHC is een KOOI JERGlHOEK Danes Van Nieuwenhuijzen Scheepmaker Koné Offringa Dildick Starke Siereveld Jurgens De Loof Hoogeveen Alfons 22. IJzerman Schot Stroeve 64. Mendes Kappenberg Van den Broeke Kroeze 57. Mahieu 69. Heitjes Hellebaut Berger Pattinama Mulderij 72. De Jong 69. Wakker Pinas Kappenberg (Hardenberg), Hellebaut(Hoek) Pinas (Hoek), 2 keer geel Scheidsrechter A.M. Roeleveld Aantal toeschouwers 800 door Barry van der Hooft HARDENBERG - Op weg naar opstap plaats Bergen op Zoom kreeg Ga by Demanet zaterdagochtend vroeg een mededeling waar hij niet vrolijk van werd. Centrale ver dediger Jos van Nieuwstadt meld de zich ziek af, waardoor Hoek het in het uitduel met HHC Harden berg zonder één van de steunpila ren moest doen. De spelers die wél in actie konden komen lieten zien wel degelijk over karakter te beschikken. Hoek boekte de twee de zege van het seizoen (o-i) en verliet daardoor de laatste plaats in de topklasse. „Dit is héél lekker", glimlachte jörg van Nieuwenhuijzen. De doel man hield Hoek met een aantal knappe reddingen op de been in Hardenberg en stelde tevreden vast dat hij eindelijk weer eens de nul had kunnen houden. Dat was tot aan zaterdag pas twee keer eer der gelukt, tegen Sparta Nijkerk en Spakenburg. Van Nieuwenhuijzen keepte een degelijke wedstrijd, in een ploeg die eindelijk weer eens als team opereerde. Echte uitblin kers vielen niet aan te wijzen bij Hoek, dat vooral als collectief een overwinning boekte. Daarin was wel een opvallende rol weggelegd voor Dwayne Dildick. De pas 21-jarige verdediger maakte zijn debuut in de basis, op de plek van Van Nieuwstadt. Dildick vorm de een goed koppel met Giovanni Siereveld en ging vol overgave de duels in. „Naar zo'n wedstrijd heb ik echt verlangd", bekende Dildick na afloop. „Het was steeds net niet voor mij. Als je dan eindelijk mag spelen en je wint zo'n wedstrijd, dan geeft dat een heerlijk gevoel." Hij had vooral genoten van het sce nario. „Met ï-o voor komen tegen de nummer zes van de ranglijst en in de slotfase met tien man strij den voor de overwinning; dat is schitterend." De zege kwam voor hem niet als een verrassing. „Tij dens de trainingen kon je afgelo pen week al zien dat iedereen het gevoel had dat we eindelijk weer eens gingen winnen. En het zat de ze keer ook mee. We hebben al drie, vier keer in de slotfase een wedstrijd uit handen gegeven. Van daag had het ook nog 1-1 kunnen worden. Maar gelukkig gingen die ballen net over of naast. Ik hoop dat dit voor ons een keerpunt is." De enige treffer in Hardenberg kwam op naam van Ferry Alfons. De aanvoerder zocht na achttien minuten zonder bal de diepte, kreeg een pass op maat van John Schot en kon de bal net langs doel man Sander Danes tikken (o-i). Via Klaas Hellebaut, Regilio Pinas (die beiden diep op de flanken speelden), Josimar Pattinama en Schot kreeg Hoek daarna kansen om de voorsprong uit te breiden. De thuisploeg wist nauwelijks ge vaar te stichten. HHC Hardenberg zocht steeds de boomlange spits Martijn Berger, die het echter zwaar had tegen Dildick en Siere veld. Topscorer Roy Stroeve (zes goals) bleef tegen Jeroen van den Broeke onzichtbaar. Meteen na rusrhad Hoek het duel in een beslissende plooi moeten leggen, maar Schot (stiftbal naast) en Pattinama (te gehaast gescho ten) verzuimden de voorsprong uit te breiden. De gepasseerde Stijn Mahieu kwam daarna de ge blesseerde Van den Broeke vervan gen. Hoek kwam zoals verwacht onder druk te staan, ontsnapte bij een paar gevaarlijke momenten maandag 1 november 2010 TOPKLASSE Hoek-voorzitter Bennie Langeraert vliegt per helikopter naar uitwedstrijd tegen HHC Hardenberg Bennie Langeraert is niet vies van een stuntje. De voorzitter van Hoek huurt een helikopter voor de verre uitwedstrijd tegen HHC Hardenberg. Vliegje mee, vraagt hij. Dat aanbod slaan we niet af Het bedrijf ligt verscho len in een hoek van een bedrijventerrein in Bergen op Zoom. Pi loot Matti Rutgers van Helicon duwt de helikopter naar het plat form, haalt de wieltjes er vanon der, laat de machine warmdraaien en zoekt in het Engels contact met de verkeerstoren. We moeten de headsets opdoen en krijgen de vraag of we er klaar voor zijn. „Mocht er iemand misselijk wor den, tussen de stoelen liggen zak jes", laat Rutgers weten. Het is 12.36 uur als de heli los komt van de grond en de reis begint. Het plan van Langeraert dateert al van augustus. Voorafgaand aan de eerste thuiswedstrijd is de presen- tatiegids namelijk per helikopter naar sportpark Denoek gebracht. „Ik kwam daar in gesprek met de eigenaren van het bedrijf', legt de voorzitter uit. „Ik vroeg waar ze al lemaal naartoe vlogen en toen kwam bij mij het idee op om een keer een stunt uit te halen. De uit wedstrijd tegen HHC Hardenberg leek me daar geschikt voor, omdat het de club is van Edwin Evers. Hij heeft volgens mij iedere dag één miljoen luisteraars op Radio 538. Als hij er maandag (vandaag) iets over zegt in zijn show, is het voor mij extra geslaagd." In de kleine helikopter is naast pi loot Matty plaats voor drie perso nen. Marion, de vriendin van Ben nie Langeraert, vliegt ook mee want andere gegadigden hebben het aanbod vriendelijk afgeslagen. Last van hoogtevrees misschien? Toch voel je je snel op je gemak in de heli, ook al vliegt die dan bin nen de kortste keren op tweehon derd meter hoogte. Het Brabantse land schiet onder ons door, rechts ligt vliegbasis Woensdrecht. „Dus Bennie Langeraert (links) lacht met Edwin Evers. De dj van Radio 538 is een grote fan van HHC Hardenberg. jullie gaan een voetbalwedstrijd be kijken", zegt Rutgers vragend. „Het is weer eens wat anders om het op deze manier te doen." Op zijn schoot ligt een kaart van Nederland, met een blauwe streep die van Bergen op Zoom naar Har denberg is getrokken. De helikop ter vliegt met een snelheid van zo'n tweehonderd kilometer per uur, maar als passagier merk je daar weinig van. We vliegen over windmolens, zien industriegebied Moerdijk liggen en bevinden ons na een kwartiertje boven de water rijke Biesbosch. „Daar hebben we vorige week nog gevaren", zegt Langeraert. „Als je vanaf hier naar Nederland kijkt zou je toch niet zeggen dat Nederland zo dichtbe volkt is. Wat een ruimte!" Er hangt een sluiertje over het midden van het land, vertelt pi loot Rutgers, en niet veel later val len de eerste regendruppels tegen de voorruit. Onder ons doemt in Werkendam het complex van Ko zakken Boys op. „Zullen we even stoppen en kijken hoeveel het staat", lacht Langeraert. Via Gorin- chem, Culemborg en Wijk bij Duurstede vliegen we over de bos rijke omgeving van Amerongen. De bossen van de Veluwe dragen de herfstkleuren en dat levert van bovenaf gezien een .mooi zicht op. „Maken steeds meer mensen ge bruik van dit soort vervoer, nu Ne derland dichtslibt", vraagt Lange raert aan Rutgers. „Door de econo mische crisis is het even wat min der geweest", vertelt de piloot. „Maar je ziet het nu wel weer va ker. We mogen ook op steeds meer plaatsen in Nederland lan den." Vanwege de bewolking gaat hij iets lager vliegen. Even later krijgt Rutgers een boodschap binnen vanuit Hardenberg. „Ja, we mogen nog steeds op het hoofdveld lan den. De warming-up begint rond tien voor twee, dus dan zijn we net op tijd." Eén dorp te vroeg denkt hij het veld van HHC Hardenberg al te ontdekken. Maar vanuit de lucht is te zien dat niemand in het oranje speelt en de spelersbus van Hoek Piloot Matti Rutgers zet de helikopter rustig op het hoofdveld van HHC valt ook nergens te ontdekken. Hardenberg blijkt nog een eindje verder te liggen. We vliegen over een groot industrieterrein, maken een bocht naar links en zien dan de letters HHC op de tribune staan. Op het veld staan twee man nen in feloranje hesjes al te wach ten. Rutgers laat de helikopter zak ken en zet 'm netjes rechts naast het strafschopgebied. Voor de kan tine staan tientallen mensen die de landing aanschouwen, net als enkele spelers van Hoek. Eén uur en vijf minuten na het vertrek uit Bergen op Zoom staan we op het gras in Hardenberg, vlak bij de grens met Duitsland. Langeraert en vriendin Marion be geven zich richting de bestuurska mer en worden door met name de HHC-supporters met argusogen bekeken. „Wat een zielige actie", zegt een jeugdige HHC-fan. „Die voorzitter kan beter zeifin de bus gaan zitten, net als de spelers. Of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28