staartduel SKNWK 'Dit was echt niet leuk' DZC09 breekt vlak na de rust sport j 33 Aanval van Duiveland wordt niet beloond Karakteristiek maandag 1 november 2010 'De jongens zitten nu in de kleedkamer en zeggen dat we het gewoon hebben weggegeven.' Gerard Olijhoek, trainer van SKNWK door Klaas Verspoor nieuwerkerk - De verslagenheid was zaterdag groot bij SKNWK, nadat de ploeg met een 2-1-neder- laag tegen Spui van het veld stap te. De Nieuwerkerkse ploeg is al leen hekkensluiter in de derde klas se A en zit dik in de problemen. SKNWK staat drie punten achter op Domburg en Colijnsplaatse Boys, en vijf op Veere. De ploeg dreigt de aansluiting te verliezen. Volgende week, uit bij Colijnsplaat se Boys, is SKNWK verplicht om de drie punten mee te nemen. Zo niet, dan kan het wel eens een lang seizoen worden in Nieuwer kerk. Het is nog maar de vraag of dit SKNWK daartoe in staat is. De ploeg is te afhankelijk van een paar bepalende spelers als Wilco de Valk en Robert Padmos. Voor de Nieuwerkerkers is het te hopen dat de geblesseerden - Martin Kie- senberg, Emiel Kuijten en Carlo van der Maas - snel herstellen want de selectie van Gerard Olij hoek kan wel een kwaliteitsinjec tie gebruiken. SKNWK-speler Oleg Bondarenko reageerde na de nederlaag als eer ste: „Dit is balen. Als we de hele wedstrijd nu zo spelen als op het laatst... Wij blijven op vier punten steken, terwijl zij punten pakken. Wij blijven op de laatste plaats staan en het zal nu heel moeilijk worden." Bondarenko's SKNWK voetbalde zaterdagmiddag met alle goede wil van de wereld, maar kwam ook tegen Spui in bepaalde situaties simpelweg kracht, sluw heid, handelingssnelheid en door tastendheid tekort. „Ze hebben naar vermogen gevoetbald en ik vind het knap dat we na de 0-1 nog zo hebben aangevallen", verde digde de zeventigjarige Olijhoek zijn selectie na afloop. In een hectische slotfase trok Spui aan het langste eind. Die ploeg be gon ook al goed aan het duel en in de eerste twintig minuten had de ploeg van trainer Mare de Kunder ook al het verschil kunnen maken. Ai na vijf minuten had Ludwig Ka lisvaart de 0-1 op zijn slof, maar zijn inzet werd van de doellijn ge red. Sebastiaan Dees schoof in de dertiende minuut een tweede se rieuze kans naast. Kalisvaart dwong keeper Mike Bakker na een kopbal nogmaals tot een goede red ding. SKNWK kwam daarna beter in de wedstrijd en had vooral via Stefan Vermeer kansen op de 1-0. Doel man Jeroen Bottinga bleek een paar keer een sta-in-de-weg. Via SKNWK-Spui 1-2 (0-0). 83. Ludwig Kalisvaart 0-1, 85. René Verschoor 1-1, 87. Ad Verlinde 1-2. Scheidsrechter: A.J.M. Sitters (Nieuwkuijk). Aantal toeschou wers: 85. SKNWK: Mike Bakker, Martijn Rentier, René Verschoor, Leon Pol lemans, Steven Padmos, Leon Goe- degebure, Robert Padmos, Timo Verkaart, Oleg Bondarenko, Wilco de Valk en Stefan Vermeer (90. Kristian Bouwman). Bijzonderheden: Vorig seizoen had SKNWK na acht wedstrijden zes punten; nu vier. Bondarenko en Robert Padmos kreeg SKNWK voor rust nog een aantal kansjes, maar de grootste kans was vlak voor rust niet be steed aan Leon Goedegebure. Hij schoot van binnen het strafschop gebied hoog over. Daarna redde Bakker nog op een inzet van Kalis vaart. In de 51e minuut liet De Valk, na een steekpass van Robert Padmos, een unieke mogelijkheid liggen om SKNWK op voorsprong te brengen. De routinier schoot op de paal. Daarna oogde het spel lange tijd saai en pas in de slotfase leefde het duel weer op. In de 82e minuut ging Padmos op avontuur in het strafschopgebied van Spui. Waar SKNWK even aan een penalty dacht omdat Padmos naar de grond ging, counterde Spui er lus tig, op los. Via Ludwig Kalisvaart kwamen de bezoekers op een i-o-voorsprong. SKNWK legde zich er nog niet bij neer, want twee minuten na de 0-1 knalde René Verschoor uit een vrije trap van Goedegebure de 1-1 achter Bottinga. Invaller Ad Verlin de bezorgde Spui zijn ploeg een minuut later de overwinning. Al kopte De Valk met het hoofd nog bijna de 2-2 binnen. „Ik vond onze overwinning ver diend", zei De Kunder. Olijhoek was het daar niet mee eens: „Het waren twee ploegen die met veel inzet speelden. Het was een boeiende wedstrijd. De jongens zit ten nu in de kleedkamer en zeg gen dat we het gewoon hebben weggegeven. We hebben best mo gelijkheden gehad. Normaal ge sproken moet je hier minimaal een punt hebben, maar de geluk kigste ploeg heeft drie punten ge pakt." Ronald Zwager probeert zich met handen en voeten langs Teun Rentmees ter van Nieuwdorp (links) te werken. foto Dirk-Jan Gjeltema door Tom Vennink MIDDELBURG - Na vier duels zon der nederlaag moest Duiveland er zaterdag weer 's één slikken. In Oosterland was Nieuwdorp met 1-4 te sterk. Er is echter nog geen man overboord voor Duiveland, dat nu elfde staat. De nummer twee (Nieuwdorp) heeft slechts vijf punten meer dan de Oosterlan- ders. Pelikaan is koploper. Duiveland-Nieuwdorp 1-4: Een aanvallend Duiveland vergat in de beginfase te verdedigen waardoor het, tegen de verhoudingen in, te gen een 2-0-achterstand aankeek na een kwartier voetbal. De twee goals van Nieuwdorp kwamen tot stand uit counters, afgerond door respectievelijk Martin Smaardijk en Frank Oostdijk. Smaardijk zat goed in de wedstrijd en tekende vlak voor rust voor 0-3. Het werd zelfs 0-4 via Janick van As. Nieuwdorp controleerde de tweede helft, alhoewel Duive land via Ronald Zwager nog tot 1-4 reikte. Arnemuiden-SSV'65 2-2 (1-1). Mare van Haneghem 1-0, Mitchell van Belzen 1-1, Pim Bruyns 1-2, Marinus Baas 2-2. Dinteloord-Oostkapelle 1-1 (0-0). Jor- dy Vermeulen 0-1, Sven Damen 1-1. Internos-De Noormannen 2-1 (2-0). Patrick van Drongelen 1-0, Ferdi van Ha peren 2-0, Rick Hengst 2-1. Pelikaan-AZVV 6-1 (2-0). Randy Kroos 1-0, Remco Aarts 2-0, Patrick Stijnis 3-0, Niels van Muijen 4-0, Kana da Rosa Bernardo 4-1, Wesley Nees- kens 5-1, Randy Kroos 6-1. Serooskerke-ZwaSuwe 0-4 (0-3). Bart Martha 0-1, Ruud Ansems 0-2, Bart Martha 0-3, Gijs van der Made 0-4. Arnemuiden en SSV'65 zitten in -- hetzelfde schuitje. Lees er meer over op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/blogs door Jos van Belzen Boyd Poulus maakt het enige doelpunt van de dag in de derby Brouwershaven-WIK'57 (1-0). foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De achtste speelron de in de vijfde klasse B leverde op nieuw geen succes op voor de twee Schouwse ploegen die hierin uitkomen. DZC'09 hield tegenstan der Lebo tot de rust op 0-0, maar werd al snel na de thee op een 2-0-achterstand gezet. Voor Renes- se waren de druiven zuur na een 1-0-thuisnederlaag tegen FC Moer straten, dat hiermee de eerste zege van dit seizoen boekte. Lewedorpse Boys-DZC'09 3-0: Voor rust was de thuisploeg ster ker, maar bleven enkele goede kan sen onbenut. Vrijwel direct na het begin van de tweede helft was het wél raak: 1-0 door Jeffrey Jansen. De bezoekers kregen nauwelijks de kans zich van deze tegentreffer te herstellen want twee minuten later was het opnieuw raak: 2-0 via Mike Boot. Hierna volgden nog enkele mogelijkheden voor Le bo, maar de echte scherpte ont brak. Pas tien minuten voor het einde bepaalde Marcel Rooze van af elf meter de eindstand op 3-0. Renesse-FC Moerstraten 0-1: Bij de thuisploeg had Leon Bakker plaatsgenomen in de dug-out om dat trainer Martin de Nooijer met vakantie was. De invalcoach zag hoe een hardwerkend Renesse vrij wel de hele wedstrijd de aanval zocht, waarbij het telkens aan scherpte voor het doel ontbrak. Vincent Goedegebuure had voor rust pech met een inzet die tegen de lat eindigde, maar faalde ook enkele keren in kansrijke positie. Zo ging in de 87e minuut zijn kop bal voorlangs het doel van de be zoekers, waardoor de thuisploeg zelfs geen punt aan deze wedstrijd overhield. FC Moerstraten dankte de eerste overwinning sinds lange tijd aan een rake vrije trap na een kwartier in de eerste helft: 0-1. Kaaise Boys-Hansweertse Boys 4-1 (1-1). Kevin Trotman 0-1 (strafschop). Kwadendamme-Lepelstraatse Boys 1-4 (0-2). Dennis Bogaard 0-1 en 0-2, Kevin de Jong 0-3 en 0-4, Mariusz Mo- siej 1-4. NVS-Vosmeer 7-2 (4-0). Matthé van Schelven 1-0, 6-1, Joris Nagelkerken 2-0, 3-0 en 5-0, Matthé van Schelven 4-0, Jeffrey Kruf 5-1 (pen), Benjamin Suurlant 6-2, Merijn Zwagemaker 7-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27