sport 31 tegen Dauwendaele Kloetinge mist een koele killer Zaamslag beleeft goede generale met stuntzege op Achilles Veen maandag 1 november 2010 'Het was niet groots vandaag. Als we diverse situaties beter uitgespeeld hadden, dan had de score nog wel hoger kunnen uitvallen.' Ronald van Oeveren, trainer van Bruse Boys door Ron de Waal MIDDELBURG - Bruse Boys heeft za terdag gedaan wat het moest doen: winnen van Dauwendaele. Behal ve dat de Bruse zaterdag-eersteklas ser de tegenstander daarmee op de achtste nederlaag op rij trakteerde, pakte het zelf belangrijke punten in de strijd voor lijfsbehoud. Bruse Boys staat tiende met tien punten. Nummer vijf Roda Boys heeft er twee meer, nummer voorlaatst Ter- neuzense Boys drie minder. Zater dag gaat Bru op bezoek bij Stedo- co, dat ook tien punten heeft. Bruse Boys-trainer Ronald van Oeveren toonde zijn medeleven voor de nog puntloze Middelburg se tegenstander. „Ik vrees dat het voor Dauwendaele op deze ma nier een heel lang en zwaar sei zoen gaat worden. Daarom moch ten we hier ook geen steek laten vallen. Ieder verliespunt tegen Dauwendaele kan erg kostbaar zijn." Voor de bezoekers uit Brui- nisse was het dan ook zaak om scherp aan de wedstrijd te begin nen. Bruse Boys drong de thuis ploeg dan ook meteen ver terug op eigen helft, maar creëerde zeker in de eerste twintig minuten nau welijks kansen. Totdat Mats Wil- Karakteristiek Dauwendaele-Bruse Boys 0-5 (0-2). 27. Dimitri Hooftman 0-1, 44. Thomas Groeneveld 0-2, 54. George Geluk 0-3, 62. George Ge luk 0-4, 68. Mats Willemse 0-5. Scheidsrechter: B.L.j.J.M. Elissen (Udenhout). Gele kaart: Mark van lersel, Stephan van de Boor (Dau wendaele), Dimitri Hooftman (Bru se Boys). Aantal toeschouwers: 125. lemse na een snelle uitval over rechts de bal panklaar neerlegde voor Dimitri Hooftman, die met dit buitenkansje wel raad wist: 0-1. De ban was gebroken voor Bruse Boys. Aan de kant van Dauwen daele voorspelde de lichaamstaal die sommige spelers spraken na een halfuur spelen al niet veel goeds meer. „Dat ze niet het vuur uit hun schoenen willen lopen, is het enige verwijt dat je sommigen mag maken", concludeerde Dau- wendaele-trainer Kees van der Sluis. De thuisploeg was nauwe lijks in staat om Jasper Leuvelink en Davy Ernest te bereiken, die voorin veelal op een eiland ston den. Kort voor rust deelde Bruse Boys de genadeklap al uit, toen Thomas Groeneveld van dichtbij hard raak mocht schieten: 0-2. Na de hervatting begon Dauwen daele met veel meer strijd dan in de eerste helft, maar al heel snel nam de ploeg uit Bruinisse het heft weer stevig in handen. Op aangeven van Mats Willemse maakte George Geluk met een be keken schuiver al snel de 0-3 en was de wedstrijd helemaal ge speeld. Toch kreeg Dauwendaele wel degelijk nog een uitgelezen mogelijkheid om wat aan de stand te doen. Na een handsbal van Di- Bruse Boys: Rick Postema; Jasper Maaskant, Rudi van de Bijl (68. Jo- han Vroegindeweij), Olaf Willemse, Marco Ketting; Dimitri Hooftman, Tom Blomaard, Thomas Groene veld (62. Peter Willemse); George Geluk (68. Emiel Dorst), Mats Wil lemse, Domenique van den Berge. Bijzonderheden: De gele kaart voor Hooftman was nog maar de zesde dit seizoen voor Bruse Boys. mitri Hooftman ging de bal op de stip en mocht de hard werkende Jasper Leuvelink vanaf elf meter aanleggen. Geheel in het beeld van de wedstrijd schoof Leuvelink de bal in de handen van keeper Rick Postema van Bruse Boys. De misser werd gelijk keihard afge straft door Bruse Boys. In de daar opvolgende aanval tikte George Ge luk zijn tweede treffer van de mid dag binnen: 0-4. Het verzet van Dauwendaele, voor zover daar nog sprake van was, was nu helemaal gebroken. De.meeste spelers snak ten naar het einde, en op een paar uitzonderingen na, was er ook nauwelijks nog sprake van enige inzet. Twintig minuten voor tijd pakte ook Mats Willemse zijn doel- puntje nog mee, door met een be keken schuiver (0-5) nog meer zout in de Middelburgse wonden te strooien. Een verdere afstraffing bleef Dau wendaele bespaard, omdat Bruse Boys in het laatste kwartier wat te laconiek met verschillende moge lijkheden omging. „Het was niet groots vandaag. Als we diverse si tuaties beter uitgespeeld hadden, dan had de score nog wel hoger kunnen uitvallen", vond Ronald van Oeveren. Ook in de achtste speelronde lukte het Dauwendaele dus niet om van de hatelijke nul af te komen. Op de vraag wat een trainer doet van een ploeg die tik na tik krijgt te verwerken, klonk het antwoord uit de mond van Van der Sluis sim peler dan het in werkelijkheid zal zijn. „De moed erin houden", zei de ervaren oefenmeester pal na de achtste nederlaag in even zoveel wedstrijden. Van der Sluis vatte het manco van zijn ploeg daarna kort maar krach tig samen. „We zijn gewoon te licht voor deze klasse, maar dat wisten we van tevoren na alle mu taties." door Koen de Vries MONTFOORT - De ontgoocheling was groot, zaterdag bij de voetbal lers van Kloetinge. Ze hadden een goede wedstrijd gespeeld tegen Montfoort, maar wel een flink pak op de broek gehad. De Zeeuwse hoofdklasser had meer balbezit, schiep vooral voor rust mooie kan sen, maar benutte er geen. Mont foort rondde beter af De nieuw bakken hoofdklasser kreeg vijf mo gelijkheden en benutte er drie: 3-0. „We missen een killer", con cludeerde een aangeslagen trainer Cees Houtepen na afloop. Een supporter van Montfoort nam na de wedstrijd met verbazing ken nis van de uitslag van het beker duel van Kloetinge met SSV van vorige week: 7-1. „Zeven doelpun ten? Hoe is dat mogelijk. Die jon gens hadden hier nog tien uur kunnen voetballen, dan hadden ze nog niet gescoord." Nu was die conclusie wat overdreven, zoals wel vaker bij voetbalsupporters ge beurt, maar hij bevatte wel een kern van waarheid. Toen Kloetin ge na rust op jacht moest naar de gelijkmaker, had het wel veel meer balbezit, maar kansen scheppen was er niet bij. Pas in de slotfase verschenen de Bevelanders twee keer gevaarlijk voor het doel, maar de schoten van invaller Rick Mulder ginger er niet in. Linksback Maarten van Rosevelt liet toen pas zien over een keiharde trap met zijn linker te beschikken. Het gebeurde alle maal toen het kalf al verdronken was. En dat had Kloetinge voor een groot deel aan zichzelf te dan ken. „We hadden het voor rust af moeten maken", treurde Cees Houtepen. „We misten vier hon- derdprocentkansen. Dan roep je het onheil over jezelf af" Houtepen had gezien dat Mont foort zijn eerste treffer op een pre senteerblaadje kreeg aangereikt. In de veertigste minuut verdedigde Jaap Esser volkomen verkeerd uit. Hij dacht de bal op de rand van 'de zestien' door het centrum naar zijn tweelingbroer Daan te schui ven, maar zag daarbij de woensdag 33 jaar geworden Gerben Drost over het hoofd. Op zijn uithaal had doelman Jaco van der Schee geen enkele kans: 1-0. „Verschrik kelijk", vond Houtepen. „Zoiets mag op dit niet niveau toch niet meer gebeuren..." De eerste vier minuten van de wedstrijd gaven ongekend veel vuurwerk. Een overzicht: 1.26: Schot van Kloetinges laatste man Arjan van der Smissen be landt tegen de paal. 1.51: Vrije kopkans Mervin Nie- mantsverdriet, bal gaat net naast. 3.01: De scheidsrechter reageert op het gekerm van Mark Schuit (Kloe tinge) na een tikje van Gerben Drost en geeft de boosdoener geel. 3.50: Etiënne Mallie (Kloetinge) botst ongelukkig met doelman Jo- han Verkerk en krijgt geel. Daarna viel de wedstrijd stil, maar bleven de beste kansen voor Kloe tinge. Toch stapte Kloetinge met een achterstand van het veld na de blooper van Jaap Esser. Bovendien was Etiënne Mallie kort voor rust gewisseld omdat hij bij de botsing met de keeper geblesseerd was ge raakt. Na de pauze mocht Kloetinge acht corners nemen en Montfoort twee, opnieuw zei dit niets. Kloe tinge, dat het 4-4-2-concept van voor rust inwisselde voor 4-3-3, zocht de aanval maar trof geen doel, Montfoort counterde en scoorde twee keer. Karakteristiek Montfoort-Kloetinge 3-0 (0-0). 40. Gerben Drost 1-0, 65. Gerben Drost 2-0, 77. Bart Roelofs 3-0. Scheidsrechter R.J.M. Van den Berg ('s-Gravenzande). Gele kaart: Ger ben Drost, Joost van Apeldoorn (beiden Montfoort), Etiënne Mal lie, Ingmar Quist (beiden Kloetin ge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartei, Arjan van der Smis sen, Jaap Esser (75. Rick Mulder), Maarten van Rosevelt; Mark Schuit (46. Sofyan Azzagari), Daan Esser, Corné Schilperoort, Etiënne Mallie (43. Abdullah Asian); Mervin Nie- mantsverdriet, Ingmar Quist. GPC-aanvoerder Matthijs Lugtenburg speelt Peti Lutgens van Nivo Sparta door de benen. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De voetballers van Zaamslag boekten een verrassende overwinning op Achilles Veen in de eerste klasse van het zaterdag voetbal. Terneuzense Boys ging met 3-1 onderuit bij Roda Boys. Komende zaterdag spelen de twee Zeeuws-Vlaamse eersteklassers hun onderlinge derby in Terneu- zen. Zaamslag-Achilles Veen 2-1: De winst van de thuisploeg was ver diend. Zaamslag speelde een ster ke wedstrijd. De ploeg van Kenny Verhoene kwam na twee minuten al op een i-o-voorsprong door spel bepaler Johan van Rumst op aan geven van uitblinker Coen Goos- sen. Achilles Veen zette alles op de aanval en kwam door Frans van den Steenhoven op gelijke hoogte: 1-1. In de tweede helft stond Goos- sen ook aan de basis van de win nende treffer van Peter Dieleman, die de voorzet aan de eerste paal afrondde: 2-1. Achilles Veen kwam niet meer tot een offensief De Zeeuws-Vlamingen bleven aanval lend de gevaarlijkste ploeg. Roda Boys-Terneuzense Boys 3-1: Aanvallende onmacht brak Ter neuzense Boys zaterdag in Aalst andermaal op. De Zeeuws-Vlamin gen waren niks minder dan Roda Boys, maar wisten zich geen raad met de kansen. De thuisploeg sprong daar beter mee om. Kort voor rust kwam de thuisploeg op voorsprong door een fraai schot in de verste hoek na een afgeslagen voorzet. Na rust tapte Terneuzen se Boys uit een ander vaatje. Met Ruud Hoogesteger en Evert-Tan van Opdorp als vervangers voor Sjoerd Rijnhout en Marco Faassen zochten de Zeeuwen de aanval. Vooral over de linkerflank stichtte Terneuzense Boys gevaar. Uit één van de aanvallen was het snel raak. Tim Faassen stuurde Sylvion Urani diep. De kleine aanvaller leg de de bal terug op Evert-Jan van Opdorp, die de gelijkmaker bin nen tikte. De aanvallende Zeeuw se impulsen leidden tot een aange naam kijkspel, waarin Terneuzen se Boys domineerde. Dat resulteer de in kansen (Van Hasselt, Van Overmeeren, Marco Doens), maar aan de andere kant in doelpunten. Centrumspits Ocsan Ozkaya wilde voorzetten, maar zag zijn inzet via het lichaam van Kees Duitemeijer- achter doelman Heijman binnen slaan: 2-1. Een kwartier voor tijd gooide Ozkaya de wedstrijd in het slot, toen een vrije trap door de kopsterke thuisploeg werd ver lengd en bij de spits belandde: 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25