Welzijnshuis moet beter op de kaart CONTACTA.NL Sapperdeflap! 14 en 15 n 14 en 15 EXPLOITATIERESULTAAT Gemeente zal zelf verdiende inkomsten niet inpikken Criezelavontuur in en rond mini-stoomtrein 2 t/m 4 november 2010 Met auto op fietspad en te veel gedronken almanak ■HRf 15l H* II Uil %S SCHOUWEN DUIVELAND Tonnenmagazijn geniet van avond vol Zeeuws-Vlaamse pret Maandag 1 november 2010 Muziekvereniging Con Amore houdt al een eeuw dapper stand Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland mag de 18.000 euro als positief resultaat van de rekening 2009 zelf houden. Voorwaarde van de gemeente is wel dat duidelijk wordt aangege ven waar deze reserve aan besteed zal worden. „Wij gaan het geld gebruiken om het Welzijnshuis beter op de kaart te zetten. Daar is een goed commu nicatieplan voor nodig", zegt voor zitter Gert-Jan van der Salm. Het Welzijnshuis is vijf jaar gele den gevormd door samenvoeging van vijf afzonderlijke instellingen, die zich alle met verschillende doelgroepen bezighielden: jonge ren, senioren, kwetsbare ouderen, mantelzorgers, vrijwilligers. Inmid dels zijn we uitgegroeid tot een hechte organisatie, maar zouden we onze naamsbekendheid naar het publiek toe nog aanzienlijk kunnen verbeteren", zegt de voor zitter. Hij constateert dat er de af gelopen jaren nog te veel ad hoe gecommuniceerd is. Vaak werden er berichten vanuit de oude organi satiestructuren aan specifieke doel groepen gericht. Volgens Van der Salm verdient het de voorkeur die schotten tussen verschillende leeftijdsgroepen weg te halen door het Welzijnshuis als één organisatie te presenteren. „In tern bestaat die afbakening al lang niet meer. In de communicatie naar buiten toe moet het nu ook duidelijk worden dat iedereen te recht kan bij het Welzijnshuis." De voorzitter denkt aan voorlich tingscampagnes en folders op ba sis van een goed doordacht marke ting- en communicatieplan. Daar wil het Welzijnshuis een gespecia liseerd bureau voor inschakelen. De inwoners moeten goed weten wat de producten en activiteiten zijn die het Welzijnshuis aanbiedt en voor wie ze*zijn bedoeld. „Ik ben blij dat wij de gemeente hebben kunnen overtuigen van het feit dat wij toch echt zelf recht hebben op dat positieve resultaat van 2009," zegt Van der Salm. Hij benadrukt dat het immers geen kwestie is van 'niet gebruikte subsi die teruggeven', maar van zelf gege nereerde inkomsten en van zelf binnengehaalde sponsorbijdragen. „Er is immers geen sponsor die geld geeft om uiteindelijk de ge meentekas te spekken. Het is zelf verdiend geld waar we gewoon recht op hebben en die reserve gaan we ook goed besteden." KERKWERVE - „Ik zuig bloed en ik heet Corné met één E met een streepje", zegt mini Graaf Dracula nog snel voor hij de mini-stoomtram in stapt zaterdagavond tijdens het Halloween- festijn in Kerkwerve. Het zint hem niks dat zijn naam verkeerd geschreven staat op dat kaartje op zijn cape. Toch gaat hij weldra sa men met de andere kinderen volledig op in het griezelavontuur dat in en rond de mi ni-stoomtrein wordt gespeeld. Er is een aardi ge, maar verdrietige heks die uit haar huisje is verdreven door een boze heks. De kinderen willen haar wel helpen. Om die boze heks te verjagen blijkt echter heel wat nodig: uien, een spiegel, gekleurde linten en uilenballen met peper. foto Dirk-Jan Gjeltema Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Opening Jan Peter Balkenende 10.000m2 Duurzaamheidsboom Jort Kelder Gratis workshops Hein Vergeer Exclusief paviljoen Arnold Vanderlyde Registreer u als bezoeker vooraf op Contacta.nl re i_ fittersc.. ■elt de v BRUINISSE De politie heeft zaterdag in Bruinis- se het rijbewijs ingevorderd van een man (20) uit Middelharnis. Agenten gingen rond middernacht bij het Stenenpad achter een auto aan waarvan de buitenspiegel los hing. Bij de parkeerplaats bleek dat de auto het fietspad op was gere den. De bestuurder bleek te veel ge dronken te hebben. Ook bekende hij de auto van zijn stiefvader te ge bruiken zonder diens toestem ming. Tip? redactie@pzc.nl In de oogsttijd is het hard aanpoten in dat landbouwverwerkingsbedrijf in de Zak van Zuid-Beveland, dus vormt de ochtendpauze een fijne on derbreking om koffie te drinken en de van thuis meegebrachte boterham men op te eten. Eenmaal in de kantine wachtte het personeel een aangename verrassing. Op het aanrecht stond een doos met verse appelflappendie nog warm aanvoelden. Iedereen smulde ervan. Even latei- kwam de baas de kantine binnen. Wie is er eigenlijk jarig vandaag?", vroeg hij. Het antwoord op die vraag liet niet lang op zich wachten. Want juist op dat moment stapte de plaatselijke su permarkteigenaar hijgend binnen met de mededeling dat er een foutje was gemaakt. De jarige zat in een bedrijf even ver derop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17