Actie tegen verharding in verkeer CONTACTA.NL Sapperdeflap! WALCHEREN 14 en 15 A EjVj 13 14 FIETSERSBOND Verkeersdeelnemers zijn asocialer dan vijfjaar geleden Nacht van de nacht 2 t/m 4 november 2010 Vernielingen almanak gpil émê Maandag 1 november 2010 Expositie doopjurken brengt veel herinneringen boven Pacheco-steen moet op nieuw Bellamypark meer aandacht krijgen Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het zijn soms de klei ne dingetjes die tot grote irritaties leiden. Geen hand uitsteken bij het afslaan op de fiets, een bocht te krap nemen met de auto. Maar vooral het elkaar niet aankijken in het verkeer. Uit onderzoek van de Fietsers bond blijkt dat 73 procent van de fietsers en 81 procent van de auto mobilisten vinden dat het verkeer asocialer is geworden dan vijf jaar geleden. Een ernstige score, vindt voorzitter Wim van Dijk van de Fietsersbond afdeling Vlissingen/- Souburg. „Hoe dat komt? Kijk maar naar de maatschappij", zegt hij. „Het is ge woon hufterigheid. Overal zie je dat terugkomen." Onder het motto: duidelijk en at tent gedrag in het verkeer is niet tuttig maar nuttig, heeft de lokale afdeling van de Fietsersbond zater dag in de Vlissingse binnenstad aandacht gevraagd voor de verhar ding in het verkeer. „We willen niet zeggen 'dit zijn de regels en daar moet je je maar aan houden'. Daar zijn andere instan ties voor. Maar we willen wel zeg gen dat iedereen meer rekening met elkaar moet houden", zegt Van Dijk. Uit het onderzoek blijkt ook dat meer dan de helft van de automo bilisten en fietsers toegeeft dat ze regelmatig hinderlijk gedrag verto nen in het verkeer. Fietsers erge ren zich net zo vaak-aan automobi listen als andersom. Fietsers blij ken over het algemeen eerder be reid te zijn hun gedrag te verbete ren dan automobilisten. „Het zijn vaak heel stomme din gen die simpel te voorkomen zijn door even naar elkaar te kijken", zegt Van Dijk. „Het kan altijd een keer gebeuren dat een automobi list uit haast geboren over een ze brapad rijdt op een manier die ei genlijk niet kan. Maar als iedereen nou eens zou proberen om duide lijk te maken wat ze gaan doen in het verkeer, dan scheelt dat al een heel stuk." Door het uitdelen van folders en enquêtes wilde de Fietsersbond za terdag mensen meer bewust ma ken van hun gedrag. „Het is inderdaad wel erg dat wij dat hier als Fietsersbond moeten uitleggen", zegt Van Dijk. „Maar als wij het niet doen, wie doet het dan wel?" Q www.vriendelijkverkeer.nl laiiaiiaBaBW'iww S23KC "ss-'/-'* MIDDELBURG - Romantisch met z'n tweetjes of gezellig met een groep vriendinnen. Uit eten gaan tijdens de Nacht van de nacht is voor iedereen speciaal. In acht restaurants in Middelburg kon zaterdagavond uitsluitend bij kaarslicht worden gegeten zoals hier bij Zanzi bar. Alle andere verlichting ging uit. Maar ook op de Markt en in het Stadspark Molenwater werd van de Nacht van de nacht iets bijzon ders gemaakt met een lampionoptocht, een soort spooktocht en een optreden van een vuurspuwer. De Nacht van de nacht is een ini Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Opening Jan Peter Balkenende 10.OOOrn2 Duurzaamheidsboom Jort Kelder Gratis workshops Hein Vergeer Exclusief paviljoen Arnold Vanderlyde "ffe Registreer u als bezoeker vooraf op Contacta.nl tiatief van de Milieufederaties en bedoeld om mensen bewust te maken van lichtvervuiling en van de manieren om lichtvervuiling terug te dringen. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - In en om het cen trum van Vlissingen zijn in de nacht van zaterdag op zondag ver schillende vernielingen aangericht. Op de Commandoweg trof de poli tie een personenauto aan waarvan de ramen waren ingeslagen en waarvan binnen alle kabels kapot waren, getrokken. Op de Konings- brug werd een slagboom afgebro ken, in de Spuistraat zijn dranghek ken op de weg gezet en bij de bio scoop zijn bloembakken omge gooid en leeggegooid op de rij baan. In de oogsttijd is het hard aanpoten in dat landbouwverwerkingsbedrijf in de Zak van Zuid-Beveland, dus vormt de ochtendpauze een fijne on derbreking om kofjie te drinken en de van thuis meegebrachte boterham men op te eten. Eenmaal in de kantine wachtte het personeel een aangename verrassing. Op het aanrecht stond een doos met verse appelflappen, die nog warm aanvoelden. Iedereen smulde ervan. Even later kwam de baas de kantine binnen. „Wie is er eigenlijk jarig vandaag?", vroeg hij. Het antwoord op die vraag liet niet lang op zich wachten. Want juist op dat moment stapte de plaatselijke su permarkteigenaar hijgend binnen met de mededeling dat er een foutje was gemaakt. De jarige zat in een bedrijf even ver derop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15